آشنایی با پلتفرم استادبانک

مزایای تدریس خصوصی در استادبانک

استادبانک نویسنده
14433 20
09 مرداد 1401
مزایای تدریس خصوصی-استادبانک

اگر به عنوان معلم، در آموزش و پرورش مشغول تدریس هستید، یا در آموزش درس خاصی تبحر دارید و یا از درآمدهای بالای معلمان خصوصی موفق چیزی شنیده باشید، احتمالا شما هم به فکر شروع تدریس خصوصی و کسب درآمد از این روش افتاده‌اید.

یکی از بهترین روش‌های شروع کار به عنوان معلم خصوصی، همکاری با سامانه‌های آنلاین تدریس خصوصی، مانند استادبانک است. اما ممکن است برای ثبت نام در این سامانه‌ها، دغدغه‌ها و نگرانی‌هایی نیز داشته باشید که انگیزۀ شما را برای شروع کار تا حدی کاهش می‌دهند.

استادبانک در طی سال‌ها فعالیت خود در حوزۀ تدریس خصوصی، همواره تلاش کرده تا این دغدغه‌ها را شناسایی و به بهترین شکل ممکن رفع کند. در نهایت، حاصل تلاش تیم استادبانک برای رفع این نگرانی‌ها را در مقاله‌ای تحت عنوان “مزایای تدریس خصوصی در استادبانک“، برای شما آماده کرده‌ایم. لطفا تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

1. ثبت‌نام کاملا رایگان برای اساتید

بر خلاف بسیاری از پلتفرم‌های تدریس خصوصی، ایجاد پروفایل و ثبت نام معلم در استادبانک، هیچ هزینه‌ای را به متقاضیان تدریس خصوصی تحمیل نخواهد کرد. در واقع تا زمانی که معلم، کلاسی را بر بستر استادبانک برگزار نکرده باشد، انجام تمامی مراحل به صورت رایگان خواهد بود. 

2. انعطاف‌پذیر بودن ساعات کار

یکی از مزایای تدریس خصوصی در استادبانک این است که این امکان برای اساتید وجود دارد که در حین ثبت نام به عنوان معلم خصوصی، ساعات مورد نظر خود را برای تدریس انتخاب کنند. به این ترتیب، تنها آن دسته از شاگردانی به معلم پیشنهاد می‌شوند که با بازۀ زمانی ثبت شده توسط استاد، هماهنگی داشته باشند.

این موضوع به خصوص برای کارمندان، افرادی که می‌خواهند ساعات مشخصی از روز را به تدریس خصوصی اختصاص دهند و یا افرادی که تمایل دارند بین کار و زندگی شخصی خود تعادل برقرار کنند، بسیار مفید و کاربردی است.

3. حفظ محرمانگی اطلاعات استاد

یکی از دغدغه‌ها و نگرانی‌های اساتید برای ثبت‌نام در سایت‌های تدریس خصوصی، این است که اطلاعات شخصی آن‌ها مانند شماره تلفن، ایمیل، آدرس، مدارک تحصیلی و غیره، در دسترس دیگران قرار بگیرد. در سایت استادبانک به این دغدغه نیز توجه شده است.

اطلاعات تحصیلی و سوابق کاری استاد، تنها اطلاعاتی هستند که در پروفایل او نمایش داده می‌شوند. بقیۀ موارد، مانند شماره تلفن، آدرس، ایمیل، مدارک تحصیلی، به صورت امانت نزد استادبانک حفظ می‌شوند.

علاوه بر این، بر خلاف بسیاری از سایت‌های تدریس خصوصی که استاد شماره خود را روی سایت قرار می‌دهد و شاگرد با او تماس می‌گیرد، در استادبانک، این استاد است که برای هماهنگی‌های اولیه با شاگرد تماس می‌گیرد. بنابراین نیازی به نمایش شماره تلفن در پروفایل عمومی او وجود ندارد.

4. ارائۀ پلتفرم‌های رایگان برای تدریس آنلاین

با شیوع ویروس کرونا، آموزش آنلاین به موضوع مهمی در حوزۀ آموزش تبدیل شد. به دلیل مزایایی فراوانی که این سبک از آموزش دارد، پیش‌بینی می‌شود که بعد از اتمام دوران کرونا نیز همچنان بسیاری از کلاس‌ها به صورت آنلاین برگزار شوند. بنابراین به عنوان استاد یا معلم، لازم است که از پلتفرم‌های مناسب برای تدریس خصوصی آنلاین استفاده کنید.

اگر بخواهید به صورت شخصی از پلتفرم‌های تدریس آنلاین استفاده کنید، لازم است که هزینۀ اشتراک آن را به صورت ساعتی، روزانه یا ماهانه بپردازید.

سامانۀ تدریس خصوصی استادبانک، امکان استفاده از بهترین پلتفرم‌های تدریس آنلاین در داخل کشور، یعنی اسکای روم، ادوبی کانکت را به صورت کاملا رایگان برای اساتید خود فراهم کرده است.

5. برگزاری دورۀ اخلاق حرفه‌ای برای اساتید و ارائۀ گواهینامه به آن‌ها

پس از فعال شدن پروفایل شما و برگزاری کلاس در استادبانک، می‌توانید به صورت کاملا رایگان به درسنامه‌های دورۀ اخلاق حرفه‌ای تدریس خصوصی دسترسی داشته باشید.

این درسنامه‌ها که بر اساس منابع معتبر و با راهنمایی‌های اساتید برتر و موفق استادبانک تهیه شده‌اند، شامل نکات بسیار آموزنده و کاربردی برای برگزاری هر چه بهتر کلاس‌های خصوصی، به صورت حضوری و آنلاین است. در انتهای هر یک از این درسنامه‌ها، تمرینی در نظر گرفته شده که لازم است استاد به این تمرین پاسخ دهد.

پاسخ تمرینات، توسط تیم ارزیابی استادبانک بررسی می‌شود و به هر تمرین امتیازی تعلق می‌گیرد. در صورتی که استاد حد نصاب مورد نظر را کسب کند، موفق به کسب گواهینامۀ اخلاق حرفه‌ای خواهد شد. این موضوع در پروفایل او نیز نمایش داده خواهد شد که تاثیر مستقیمی در اعتماد خانواده‌ها و متقاضیان معلم خصوصی و انتخاب استاد دارد.

♦  ضمنا در انتهای هر یک از درسنامه‌ها، استاد به صدها نظر و تجربۀ مکتوب از سایر اساتید دسترسی خواهد داشت که این موضوع به ارتقای دانش او و شناخت روش‌های تدریس سایر همکاران کمک خواهد کرد.

6. ارائۀ سیستم شایسته سالار برای معلم‌ها

اگر به عنوان معلم، در سایت‌های تدریس خصوصی ثبت نام کرده باشید احتمالا مشاهده کرده‌اید که در برخی از این سایت‌ها، معرفی اساتید و قرار گرفتن پروفایل آن‌ها در صفحۀ اول، بر اساس میزان هزینه‌ای است که به آن سایت پرداخت می‌کنند. این موضوع برای اساتیدی که توانایی تدریس بالایی دارند اما از توانایی مالی بالایی برخوردار نیستند، مشکل‌ساز است.

از دیگر مزایای تدریس خصوصی در استادبانک می‌توان به مورد زیر اشاره کرد:

سیستمی که استادبانک برای معرفی اساتید و ارتقای آن‌ها در نظر گرفته است، کاملا شایسته سالار است. به این معنا که امتیازدهی به اساتید و قرار گرفتن آن‌ها در صفحۀ اول، تنها بر اساس عملکرد و کیفیت تدریس آن‌ها و میزان رضایت شاگردانشان تعیین می‌شود.

به این ترتیب هیچ استاد توانمندی به دلیل مسائل مالی از صفحات اول حذف نمی‌شود. همچنین استادبانک برای اساتید جدید نیز جایگاه‌های مشخصی را در نظر گرفته است تا به دیده شدن این اساتید نیز در مراحل اولیۀ کار و رشد و پیشرفت آن‌ها کمک کند.

7. منصفانه بودن سهم استادبانک از کلاس‌ها 

سهم استادبانک از هرجلسۀ کلاس 25 درصد است، که به گفتۀ بسیاری از اساتید، در مقایسه با دیگر آموزشگاه‌ها و سایت‌های تدریس خصوصی و با توجه به امکاناتی که بعد از استخدام معلم برای او فراهم می‌کند، بسیار منصفانه است.

با این وجود، هنوز هم اساتیدی هستند که به دلیل نارضایتی از پرداخت این سهم، ترجیح می‌دهند به صورت شخصی کار تدریس خصوصی خود را انجام دهند. به این دسته از اساتید عزیز توصیه می‌کنیم که نکتۀ زیر را نیز در نظر داشته باشند.

سهمی که استادبانک از هر کلاس دریافت می‌کند صرف افزایش تعداد کلاس‌ها و شاگردان اساتید می‌شود. این موضوع باعث می‌شود که استاد نیازی به صرف هزینه، وقت و انرژی برای تبلیغات و معرفی خود نداشته باشد. با واگذاری این وظایف به تیم حرفه‌ای استادبانک، استاد می‌تواند تمام تمرکز و انرژی خود را برای تدریس و بهبود عملکرد خود صرف کند.

8. امکان کسب درآمدهای بالا یکی دیگر از مزایای تدریس خصوصی در استادبانک

همان‌طور که در قسمت قبل هم اشاره کردیم، تیم استادبانک، بخش عمدۀ هزینه‌های دریافتی خود را صرف جذب شاگرد، معرفی هر چه بیشتر اساتید، تولید محتوا، سئو، برگزاری وبینارهای رایگان و مفید برای معلمان و دانش‌آموزان و غیره می‌کند.

همۀ این فعالیت‌ها در نهایت منجر به شناخته شدن هر چه بیشتر برند استادبانک می‌شود که تأثیر مستقیمی بر افزایش تعداد کلاس‌ها و افزایش درآمد تدریس خصوصی در استادبانک دارد.

اگر تدریس شما از کیفیت بالایی برخوردار باشد اطمینان داشته باشید که استادبانک به اندازۀ کافی به شما شاگرد معرفی خواهد کرد و می‌توانید به عنوان یک منبع درآمد قابل اطمینان و تمام وقت روی استادبانک حساب کنید.

9. امکان ثبت نظرات دانش‌آموزان در پروفایل استاد

از دیگر مزایای تدریس خصوصی در استادبانک، امکان ثبت نظرات دانش‌آموزان در پروفابل استاد است.

طبق قوانین استادبانک، دانش‌آموزان متعهد می‌شوند که نظر خود را در مورد تمامی کلاس‌ها ثبت کنند. این موضوع تاثیر فوق‌العاده‌ای روی ارتقای هر چه سریع‌تر پروفایل اساتید و تصمیم‌گیری خانواده‌ها و دانش‌آموزان برای انتخاب استاد دارد.

10. بررسی قابل اعتماد بودن شاگرد برای کلاس‌های حضوری 

برخی از اساتید، در مورد پذیرفتن کلاس‌های خصوصیِ حضوری نگرانی‌هایی دارند، از جمله اینکه چطور می‌توان به شاگردی که درخواست کلاس حضوری داده است اعتماد کرد؟ ممکن است این موضوع انگیزۀ استاد را برای تدریس خصوصی کم کند. استادبانک برای رفع این دغدغه نیز برنامۀ مشخصی دارد.

اگر چه که معلمان عزیز ما، تاکنون با مشکل خاصی در این زمینه مواجه نشده‌اند، اما با توجه به رشد تعداد درخواست‌های تدریس خصوصی و به تبع آن رشد تعداد معلمان خصوصی خود، تلاش کرده‌ایم تا با راهکارهای مختلف، پاسخ مناسبی به این دغدغه بدهیم و امنیت این گروه از مخاطبانِ خود را تا حد امکان تأمین کنیم.

در مقاله زیر به راهکارهای استادبانک برای حفظ امنیت اساتید و ارائۀ پیشنهادات بسیار مهمی به معلمان خصوصی در این زمینه پرداخته‌ایم.

همکاری با استادبانک، یکی از برترین مؤسسات تدریس خصوصی در ایران

در این مقاله تلاش کردیم تا با معرفی مزایای تدریس خصوصی در استادبانک، به برخی از دغدغه‌های معلمان عزیز در مورد ثبت نام در پلتفرم تدریس خصوصی استادبانک پاسخ بدهیم.

البته مزایای استخدام به عنوان معلم خصوصی در استادبانک به همین موارد محدود نمی‌شود. تسویه حساب منظم، پشتیبانی کامل از استاد از طریق تیکت، ایمیل و مرکز تماس، ارائۀ پیشخوان کاملا هوشمند که تمامی اطلاعات کلاس‌ها و شاگردهای استاد در آن ثبت می‌شود، بخش دیگری از این مزایا هستند.

 اگر به عنوان معلم به تدریس خصوصی علاقه دارید، می‌توانید شرایط همکاری با استادبانک را مطالعه و فرم ثبت نام معلم خصوصی را تکمیل کنید یا از طریق شماره‌ ۰۲۱۹۱۰۰۵۳۴۳ با مشاورین ما در ارتباط باشید.

استادبانک همواره در تلاش است تا با همکاری برترین معلمان و اساتید کشور و با استفاده از تجربیات آن‌ها، نقشی تأثیرگذار در گسترش دانش، به روزرسانی اطلاعات معلمان و معرفی آن‌ها به دانش‌آموزان و دانشجویان کشور داشته باشد. هدف ما بالا بردن سطح کیفیت آموزش معلمان و ساختن آینده‌ای روشن برای فرزندان این سرزمین است.

لطفا به منظور ارائۀ خدمات هر چه بهتر به اساتید عزیز، سؤالات، پیشنهادات و انتقادات خود را در زمینۀ همکاری با سامانۀ تدریس خصوصی استادبانک با ما در میان بگذارید