آشنایی با پلتفرم استادبانکاستخدام معلم خصوصی

راهنمای قدم به قدم استخدام در استادبانک به عنوان معلم خصوصی

استادبانک نویسنده
12580 9
13 مرداد 1401
مراحل استخدام معلم خصوصی در استادبانک

در مقاله‌ای جامع، تحت عنوان مزایای استخدام به عنوان معلم خصوصی در استادبانک اشاره کردیم که یکی از بهترین روش‌ها برای کسب درآمد از تدریس خصوصی، همکاری با سامانه‌های تدریس آنلاین و استخدام معلم خصوصی آنلاین، مانند استادبانک است. همچنین به تفاوت‌های استادبانک به عنوان یکی از معتبرترین پلتفرم‌های آموزش خصوصی در ایران، در مقایسه با سایر سایت‌های تدریس خصوصی، اشاره کردیم.

در صورتی که قصد دارید برای کسب درآمد از تدریس خصوصی، با استادبانک همکاری کنید، در وهلۀ اول لازم است که مراحل ثبت‌نام در استادبانک، مصاحبه و آموزش‌های اولیه را طی کنید. در طی مراحل ثبت نام در استاد بانک، ممکن است سؤالات و ابهاماتی برای متقاضی، ایجاد شود.

از آن جا که تیم استادبانک، همواره در تلاش است تا دغدغه‌های معلمان را شناسایی و رفع کند، در این مقاله از مجله اساتید استادبانک (بزرگترین سایت تدریس خصوصی در ایران) تصمیم گرفتیم تا تمامی مراحل ثبت‌ نام در استادبانک به عنوان معلم خصوصی را از زمان تکمیل فرم‌ها تا فعال شدن پروفایل استاد و دریافت اولین شاگرد، در اختیار شما همراهان عزیز قرار دهیم. لطفا تا پایان این مقاله با همراه باشید.

آشنایی با شرایط همکاری با استادبانک به عنوان معلم خصوصی

قبل از هر گونه اقدامی برای ثبت نام به عنوان معلم خصوصی در استادبانک، لازم است اطلاعات کاملی را در رابطه با شرایط همکاری با این سامانه کسب کنید. اطلاعاتی در رابطه با شرایط سنی، تحصیلی، مالی، مدارک مورد نیاز، ویژگی‌های شخصیتی لازم، نحوۀ برگزاری کلاس‌ها و غیره، از جملۀ این موارد هستند.

با مطالعۀ مقاله زیز در مجله اساتید استادبانک، اطلاعات کاملی را در رابطه با شرایط کسب درآمد از تدریس خصوصی در استادبانک به دست خواهید آورد.

تکمیل فرم‌های آنلاین

اولین مرحله برای همکاری با استادبانک به عنوان معلم خصوصی، با ورود به سایت استادبانک، تکمیل فرم‌ ثبت‌ نام کلاس خصوصی است که به صورت آنلاین در اختیار متقاضیان تدریس خصوصی قرار می‌گیرد.

1. برای ثبت درخواست تدریس خصوصی در استادبانک، کافیست با ورود به سایت استادبانک، روی گزینۀ عضویت اساتید کلیک کنید. در این مرحله، لازم است شماره موبایل خود را در کادر مربوطه وارد کرده و روی دکمۀ ثبت نام به عنوان معلم خصوصی کلیک کنید.

2. پس از کلیک روی گزینه ثبت نام برای تدریس خصوصی و ثبت شماره موبایل، پیامکی حاوی یک کد چهار رقمی، به شمارۀ شما ارسال می‌شود. مطابق با تصویر زیر، کد ارسالی را وارد کرده و روی دکمۀ “ادامه” کلیک کنید.

3. در صورت تأیید شماره موبایل، صفحۀ اطلاعات شناسایی در اختیار شما قرار خواهد گرفت. در این صفحه از فرم ثبت‌ نام کلاس خصوصی، لازم است اطلاعات هویتی شامل نام، نام خانوادگی، کد ملی، تاریخ تولد و جنسیت خود را ثبت نمایید. در انتها نیز نحوۀ آشنایی‌ با سایت تدریس خصوصی استادبانک را مشخص کرده و روی دکمۀ تأیید و مرحلۀ بعد کلیک کنید.

4. در این مرحله از ثبت نام در استادبانک، نوبت به ثبت اطلاعات محل سکونت می‌رسد. آدرس محل سکونت و کد پستی 10 رقمی خود را وارد کنید و با زدن دکمۀ تأیید به مرحلۀ بعد بروید.

5. در ادامه، با هدف استخدام معلم خصوصی نظیر استخدام معلم خصوصی ریاضی در تهران یا استخدام معلم خصوصی ابتدایی در منزل، وارد صفحۀ انتخاب دروس می‌شوید. درس‌هایی را که توانایی بالایی در تدریس آن‌ها دارید، انتخاب کنید. هیچ محدودیتی در انتخاب این دروس وجود ندارد. 

پیشنهاد می‌کنیم فقط درس‌هایی را تیک بزنید که کاملا به آن‌ها مسلط هستید. زیرا دانش‌آموزان، نظرات خود را در مورد نحوۀ تدریس شما در پروفایلتان ثبت خواهند کرد. وجود نظرات منفی، روی میزان انتخاب شدن شما توسط شاگردان و ادامۀ فعالیت‌تان به عنوان معلم خصوصی در استادبانک، تأثیر منفی خواهد گذاشت.

6. در این مرحله از مراحل ثبت نام در استادبانک به عنوان معلم خصوصی، لازم است اطلاعات تدریس خود، شامل حضوری یا آنلاین بودن کلاس‌ها، سطح درسی شاگردان و جنسیت آن‌ها را مشخص کنید. در هر سه مورد، امکان تیک زدنِ هر دو گزینه وجود دارد. 

در پایان این بخش از مراحل استخدام معلم خصوصی، چنان چه شرایط تدریس شما با نیازهای فعلی استادبانک مطابقت نداشته باشد، پیغام زیر را مشاهده خواهید کرد:

♦ ضمن تشکر از ثبت نام شما، در حال حاضر امکان فعالسازی شما در استادبانک وجود ندارد ♦

پیشنهاد می‌کنیم توضیحات ارائه شده در این پیغام را به طور کامل مطالعه کنید تا در صورت تمایل، با تغییر شرابط تدریس خود، امکان ادامۀ فرآیند ثبت‌ نام در استادبانک برای شما فراهم شود. 

7. با عبور از این مرحله، در صورتی که امکان ادامۀ ثبت‌ نام در استادبانک برای شما وجود داشته باشد، وارد قدم بعدی یعنی رزومۀ تحصیلی خواهید شد. 

در این بخش از مراحل استخدام معلم خصوصی آنلاین، لازم است اطلاعات مقاطع مختلف تحصیل خود را وارد کنید. اطلاعات مورد نیاز در این قسمت عبارتند از رشتۀ تحصیلی، دانشگاه محل تحصیل، سال شروع و سال پایان.

در صورتی که در دوران تحصیل خود افتخاراتی نظیر رتبۀ برتر در کنکور، معدل بالا در دانشگاه، نوشتن مقالات علمی و غیره را کسب کرده‌اید، می‌توانید در ادامۀ همین صفحه این موارد را نیز وارد کنید. 

چنان چه افتخارات تحصیلی شما بیشتر از سه مورد باشد، کافیست روی گزینۀ افزودن سطر جدید کلیک کنید. ضمناً تکمیل بخش افتخارات تحصیلی، اختیاری است و بدون پر کردن آن نیز می‌توانید با زدن دکمۀ تأیید وارد مرحلۀ بعد شوید.

8. قدم بعدی برای استخدام به عنوان معلم خصوصی در استادبانک، ثبت تجربیات و افتخارات تدریس شما است. 

سوابق تدریس، قبولی شاگردان‌تان در آزمون‌های مختلف، پیشرفت درسی قابل توجه شاگردان، همکاری با انتشارات مختلف در زمینۀ درس مورد نظر، از جمله مواردی هستند که می‌توانید در این بخش از فرم ثبت‌ نام کلاس خصوصی وارد کنید.

همانند مرحلۀ قبل، با انتخاب گزینۀ “افزودن سطر جدید“، امکان ثبت بیش از سه مورد از افتخارات و تجربیات تدریس برای شما فراهم می‌شود.

در ادامۀ همین صفحه، لازم است در مورد متد و روش تدریس و منابع مورد استفادۀ خود در تدریس، توضیحاتی را وارد کنید. برای مثال، می‌توانید ابتدا خودتان را معرفی کنید. سپس توضیحاتی در مورد رزومۀ تحصیلی و سوابق تدریس خود ارائه دهید. در نهایت به روحیات، نکات مثبت شخصیتی، منابع و متدهای تدریس‌تان اشاره کنید.

نکتۀ مهم: برای پر کردن این بخش باید حداقل از 200 کاراکتر استفاده نمایید، در غیر این صورت امکان رفتن به مرحلۀ بعد وجود ندارد. ضمنا پر کردن بخش تجربیات و افتخارات تدریس، اختیاری است. اما در صورتی که بخش متد تدریس تکمیل نشده باشد، امکان رفتن به مرحلۀ بعد وجود ندارد.  

9. در مرحله بعد، نوبت به بارگذاری تصویر کارت ملی و مدارک تحصیلی شما می‌رسد. بارگذاری مدارک مربوط به آخرین مقطع تحصیلی که در بخش رزومۀ تحصیلی وارد کرده‌اید، در این بخش ضروری است. به نکاتی که در مورد بارگذاری مدارک در این صفحه اشاره شده توجه کامل داشته باشید.

10. در ادامۀ فرآیند ثبت‌ نام در استادبانک، لازم است یک عکس مناسب، برای نمایش در پروفایل خود بارگذاری کنید. به نکاتی که در مورد ویژگی‌های عکس پروفایل اشاره شده است، دقت کنید.

حداکثر حجم مجاز برای عکس پروفایل، 2 مگابایت است. بنابراین به منظور کاهش حجم عکس خود، می‌توانید از نرم‌افزارهای ویرایش عکس یا سایت‌های کاهش دهندۀ حجم عکس، مانند compressnow استفاده کنید. 

11. برای تکمیل فرآیند ثبت‌ نام در استادبانک، پیشنهاد می‌کنیم یک ویدیوی معرفی و نمونه‌ای از تدریس خود را در این بخش بارگذاری کنید. ویدیوی معرفی، در پروفایل شما قرار می‌گیرد و به همۀ مراجعین نمایش داده خواهد شد.

در این صفحه به نکات مهمی در مورد تهیۀ ویدیوی معرفی و ویژگی‌های این فایل اشاره شده است که بهتر است قبل از بارگذاری، حتما آن‌ها را مطالعه کنید. می‌توانید در هرکدام از مراحل ثبت نام برای تدریس خصوصی با شماره استادبانک، تماس گرفته و توضیحات لازم را از تیم پشتیبانی دریافت کنید.

بارگذاری این ویدیو اختیاری است. بنابراین در صورت عدم تمایل به ارائۀ ویدیوی معرفی، می‌توانید با کلیک بر روی دکمۀ تأیید، وارد مرحلۀ بعد شوید. 

12. پس از گذراندن تمامی این مراحل، در انتها، متنی تحت عنوان توافق‌نامه در اختیار شما قرار خواهد گرفت. نکات مطرح شده در این توافق‌نامه را به دقت مطالعه کرده در صورت موافقت، روی دکمۀ تأیید کلیک کنید.

توجه داشته باشید که در تمامی مراحل ثبت‌ نام برای تدریس خصوصی، در صورت بروز هر گونه سؤال یا مشکلی می‌توانید با استفاده از دکمۀ ثبت پیام جدید در انتهای همان صفحه یا تماس با شماره استادبانک، سؤالات خود را با کارشناسان استادبانک در میان بگذارید.  

 

مصاحبۀ تلفنی با متقاضی تدریس خصوصی

در صورتی که همۀ مراحل ثبت نام در استادبانک به طور کامل و بدون هیچ نقصی انجام شده باشد، کارشناسان جذب و استخدام معلم خصوصی، برای انجام مصاحبۀ تلفنی با متقاضی تماس خواهند گرفت.

اگر استاد، آمادگی برگزاری مصاحبۀ تلفنی را داشته باشد، مصاحبه در همین تماس انجام خواهد شد. در غیر این صورت، زمان انجام مصاحبه برای روزهای آینده، با او هماهنگ می‌شود.

چنان چه اولین تماس کارشناسان، از سوی متقاضی بی پاسخ بماند، یک تیکت به پروفایل او ارسال می‌شود. استاد می‌تواند از طریق این تیکت زمان مورد نظر خود را برای مصاحبه اعلام کند.

در صورتی که طی این مدت، تماسی را از سوی استادبانک و شماره استادبانک دریافت نکردید، پیشنهاد می‌کنیم وارد پروفایلتان شوید و همانند تصویر زیر، از قسمت تیکت پشتیبانی، درخواست پیگیری خود را ثبت کنید تا در صورت وجود مشکل در مراحل ثبت نام، کارشناس مربوطه شما را راهنمایی کند.

همان‌طور که از عنوان این بخش هم مشخص است، مصاحبه با مدرس به صورت تلفنی برگزار می‌شود. بنابراین نیازی به مراجعۀ حضوری یا برقراری تماس تصویری نیست. مدت زمان این مصاحبه با توجه به سوابق اساتید، حداقل 5 دقیقه و حداکثر 20 دقیقه خواهد بود.

موضوعاتی که در مصاحبه مطرح می‌شود، در زمینۀ سوابق تدریس استاد، مدت زمانی که معلم می‌تواند به تدریس در استادبانک اختصاص دهد، آنلاین یا حضوری بودن تدریس، توانایی‌های استاد، متد تدریس و غیره اختصاص دارد.

تعیین ستاره استاد و اعلام نتیجۀ مصاحبه

بعد از انجام مصاحبه از مراحل استخدام معلم خصوصی، در صورتی که معلم مورد تأیید باشد، کارشناسان به مدت زمان کوتاهی برای تعیین تعداد ستاره‌های پروفایل او نیاز دارند. این ستاره‌ها نشان‌دهندۀ رزومۀ استاد هستند. در واقع هر چه معلم رزومۀ قوی‌تر و سابقۀ تدریس بیشتر و موفق‌تری داشته باشد تعداد ستاره‌های او نیز بالاتر خواهد بود.

 “اساتید استادبانک بر اساس رزومۀ تدریس خود، جزو اساتید ۱ تا ۵ ستاره و یا در سطح VIP قرار می‌گیرند”

با توجه به امتیازات و شرایط استاد، ممکن است فرآیند تعیین تعداد ستاره‌ها برای بعضی اساتید طولانی‌تر شود. اما به طور کلی، نتیجۀ مصاحبه حداقل 1 روز و حداکثر 4 روز بعد از انجام مصاحبۀ تلفنی، به اساتید اطلاع داده می‌شود.

در صورتی که استاد در مصاحبه رد شده باشد، نتیجه از طریق پیامک به ایشان اطلاع داده می‌شود. اما در صورت قبولی، کارشناسان مجددا با استاد تماس می‌گیرند تا علاوه بر اعلام قبولی در مصاحبه و تعداد ستاره‌های استاد، نکات تکمیلی را بیان کنند و زمانی را برای شرکت در وبینار آموزشی با استاد هماهنگ کنند.

شرکت در وبینار آموزشی و فعال شدن پروفایل استاد جهت دریافت شاگرد

همان‌طور که در قسمت‌های قبل هم اشاره کردیم، بعد از قبولی در مصاحبه مربوط به ثبت‌ نام برای تدریس خصوصی، امکان فعال شدن پروفایل استاد فراهم می‌شود. اما قبل از دریافت اولین شاگرد و کسب اولین درآمدتان از تدریس خصوصی در استادبانک، لازم است در یک وبینار آموزشی که توسط استادبانک برگزار می‌شود، شرکت کند. 

♦  هدف از برگزاری این وبینار، آشنایی اولیۀ اساتید جدید‌الورود، با شرایط همکاری با استادبانک، دریافت شاگرد و برگزاری کلاس‌ها است.  

استادبانک این وبینار را پنج شنبۀ هر هفته برای تعدادی از اساتید که به تازگی مرحلۀ مصاحبه را پشت سر گذاشته‌اند، برگزار می‌کند. تاریخ و لینک شرکت در وبینار، از چند روز قبل، به شماره‌ای که استاد در سامانه ثبت کرده است، پیامک می‌شود.

چند نکتۀ مهم در رابطه با ثبت نام در استادبانک به عنوان معلم خصوصی

1. اطلاعات تحصیلی و سوابق کاری استاد، تنها اطلاعاتی هستند که در پروفایل او نمایش داده می‌شوند. بقیۀ موارد، مانند شماره تلفن، آدرس، ایمیل، مدارک تحصیلی و غیره، به صورت امانت نزد استادبانک حفظ می‌شوند.

2. بر خلاف بسیاری از سایت‌های تدریس خصوصی که استاد شماره خود را روی سایت قرار می‌دهد و شاگرد با او تماس می‌گیرد، در استادبانک، این استاد است که برای هماهنگی‌های اولیه با شاگرد تماس می‌گیرد. بنابراین نیازی به نمایش شماره تلفن در پروفایل عمومی او وجود ندارد.

3. جذابیت پروفایل، تأثیری مستقیمی روی انتخاب شما توسط شاگرد دارد. بنابراین تا حد امکان اطلاعات پروفایل خود را کامل کنید و یک ویدیوی معرفی و نمونه‌ای از تدریس خود را در آن بارگذاری کنید. نکات کامل‌تری در این زمینه، در مقالۀ زیر ارائه شده است.

همکاری با استادبانک، یکی از برترین مؤسسات تدریس خصوصی در ایران

در این مقاله تلاش کردیم تا تمامی مراحل ثبت‌ نام در استادبانک به عنوان معلم خصوصی را برای شما همراهان عزیز شرح دهیم. سایر آموزش‌ها در زمینۀ دریافت شاگرد و برگزاری کلاس‌ها، امتیاز رتبه‌بندی اساتید استادبانک، ستارۀ اساتید و دورۀ اخلاق حرفه‌ای تدریس خصوصی را در بخش اخبار استادبانک در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است.

ضمنا اگر به عنوان معلم، به تدریس خصوصی علاقه‌مند هستید، می‌توانید شرایط همکاری با استادبانک را مطالعه و فرم ثبت نام معلم خصوصی را تکمیل کنید تا کارشناسان استادبانک با شما تماس بگیرند.

در صورت وجود هر گونه سؤال یا ابهام می‌توانید از طریق شماره‌ 02191005343 با مشاورین ما در ارتباط باشید. از اینکه تا انتهای مقاله همراه ما بودید، از شما سپاسگزاریم.

لطفا تجربیات، انتقادات و پیشنهادات خود در مورد ثبت نام در استادبانک به عنوان معلم خصوصی را با ما در میان بگذارید