آشنایی با پلتفرم استادبانک

استادبانک چگونه امنیت اساتید خود را تأمین می‌کند؟

استادبانک نویسنده
8352 63
06 تیر 1401
امنیت اساتید استادبانک

اساتید، سرمایه‌های اصلی استادبانک و تاثیرگذارترین همراهان ما، در مسیرِ ارائۀ خدمات با کیفیت، در صنعت تدریس خصوصی هستند. بنابراین رفع دغدغه‌های این عزیزان و فراهم کردن شرایطی برای آرامشِ هر چه بیشتر آن‌ها، همواره جزو اولویت‌های اصلی استادبانک بوده است.

اما زمانی که یک استاد، تصمیم می‌گیرد با یک پلتفرم تدریس خصوصی مانند استادبانک همکاری کند، به طور طبیعی اولین دغدغه‌ای که برای او ایجاد می‌شود، نحوۀ تأمین امنیت او در کلاس‌های حضوری است. این موضوع، با توجه به شرایط فرهنگی کشور ما، به خصوص برای اساتید خانم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

تیم استادبانک تا به امروز تلاش کرده‌ است تا با راهکارهای مختلف، پاسخ مناسبی به این دغدغه بدهد و امنیت این گروه از مخاطبانِ خود را تا حد امکان تأمین کند.

اگر چه که معلمان عزیز ما، تاکنون با مشکل خاصی در این زمینه مواجه نشده‌اند، اما با توجه به رشد تعداد درخواست‌های تدریس خصوصی و به تبع آن رشد تعداد معلمان خصوصی خود، تصمیم گرفتیم تا یکی از مقالات مجله اساتید را به موضوع تأمین امنیت اساتید استادبانک اختصاص دهیم.

در مقالۀ پیش رو، راهکارهای استادبانک (معتبرترین سامانۀ تدریس خصوصی در ایران) را برای حفظ امنیت اساتید، معرفی کرده‌ایم. البته از آن جا که بخشی از این مسئولیت بر دوش خود اساتید قرار دارد، پیشنهاداتی را نیز برای این عزیزان مطرح نموده‌ایم. با وجود همۀ این تلاش‌ها، ما همچنان خود را متعهد به یافتن راه‌حل‌های مؤثرتر برای تأمین امنیت این گروه از کاربران‌مان می‌دانیم.

راهکارهای استادبانک برای حفظ امنیت اساتید از زبان مدیرعامل استادبانک 

پیش از مطالعۀ مقاله، پیشنهاد می‌کنیم با مشاهدۀ ویدئوی زیر، با راهکارها و پیشنهادات استادبانک برای حفظ امنیت اساتید آشنا شوید. سپس برای اطلاع از جزییات بیشتر، مقاله را به طور کامل مطالعه نمایید.

نکات امنیتی که توسط استادبانک رعایت می‌شود

همان طور که در ابتدای مقاله نیز اشاره کردیم، استادبانک به منظور حفظ امنیت اساتید خود، قوانینی را در نظر گرفته است و به طور جدی خود را متعهد به رعایت این قوانین می‌داند. در این بخش به راهکارها و قوانین استادبانک در این زمینه اشاره کرده‌ایم.

1. عدم ارائۀ اطلاعات شخصی اساتید به شاگردان

یکی از دغدغه‌ها و نگرانی‌های بسیاری از اساتید برای ثبت‌نام در سایت‌های تدریس خصوصی مانند استادبانک، این است که اطلاعات شخصی آن‌ها همچون شماره تلفن، ایمیل، آدرس و تصویر مدارک تحصیلی، که در مراحل ثبت نام ارائه کرده‌اند، در معرض دید بازدیدکنندگانِ سایت قرار بگیرد.

تیم استادبانک این دغدغه را به طور جدی مورد توجه قرار داده و حفظ محرمانگی اطلاعات اساتید و مراقبت از حریم خصوصی آن‌ها را جزو وظایف و تعهدات همیشگی خود قرار داده است.

به همین دلیل، اطلاعات تحصیلی، تجارب تدریس و افتخارات اساتید، تنها اطلاعاتی هستند که در پروفایل آن‌ها نمایش داده می‌شوند. نظرات شاگردان نیز تنها در صورت تایید استاد و کارشناسان استادبانک، قابل نمایش خواهند بود.

سایر اطلاعات شخصی، مانند شماره تلفن، آدرس، ایمیل، تصویر مدارک تحصیلی و کد ملی، به صورت امانت نزد استادبانک حفظ می‌شوند و تحت هیچ شرایطی روی سایت قرار نخواهند گرفت.

نریموسی

2. برقراری اولین تماس از سوی استاد

روند کار در بسیاری از سایت‌های تدریس خصوصی به این صورت است که استاد شمارۀ خود را روی سایت قرار می‌دهد و شاگرد از طریق این شماره، با او تماس می‌گیرد. استفاده از این روش، باعث ایجاد مشکلات و مزاحمت‌هایی برای اساتید (به خصوص اساتید خانم) می‌شود.

استادبانک به منظور رفع این مشکل و حفاظت از اطلاعات شخصی اساتید خود، از روش متفاوتی استفاده می‌کند. به این صورت که شاگرد تنها از طریق پروفایل شخصی خود می‌تواند درخواست کلاس خصوصی را برای استاد مورد نظر ثبت کند. 

چنان چه استاد درخواست ارسال شده را قبول کند، شمارۀ شاگرد در اختیار او قرار داده می‌شود. در نهایت، این استاد است که برای انجام صحبت‌های اولیه، با شاگرد تماس می‌گیرد. به همین دلیل نیازی به نمایش شماره تلفن اساتید در پروفایل آن‌ها وجود ندارد. (نکات مهم در برقراری اولین تماس تلفنی با شاگرد)

3. بررسی صداقت و قابل اعتماد بودن شاگردان

برخی اساتید، در مورد قبول درخواست‌هایی که به صورت حضوری برگزار می‌شوند، نگرانی‌هایی دارند؛ از جمله اینکه:

  • چطور می‌توان مطمئن شد که درخواست ارسال شده، یک درخواست واقعی است؟
  • آیا همۀ افرادی که درخواست کلاس حضوری می‌دهند قابل اعتماد هستند و می‌توان با خیالی آسوده به منزل آن‌ها مراجعه کرد؟

این نوع دغدغه‌ها ممکن است انگیزۀ اساتید را برای پذیرفتن درخواست‌های تدریس حضوری کم کند.

اگر جزو همکاران جدیدالورود استادبانک باشید، حتما این سوال در ذهن شما نیز ایجاد شده است که استادبانک چگونه واقعی بودن درخواست‌ها و سلامت اخلاق متقاضیان کلاس خصوصی را تضمین می‌کند؟ (بررسی واقعی بودن درخواست ثبت شده)

برای اطمینان از موضوع اول، یعنی واقعی بودن درخواست‌ها، کارشناسان استادبانک قبل از ارجاع دانش‌آموز به استاد، صحبت‌ها و بررسی‌های اولیه را در مورد شاگرد انجام می‌دهند.

اگرچه که ارائۀ تضمین صددرصدی امکان‌پذیر نیست، اما در اکثر موارد، غیرواقعی بودن یک درخواست، از طریق همین تماس قابل تشخیص است.

نهایتا در صورت تأییدِ واقعی بودن این درخواست توسط مرکز تماس، شاگرد مورد نظر به استاد ارجاع داده می‌شود. (بررسی سلامت اخلاق متقاضیان کلاس خصوصی)

اما در مورد سلامت اخلاق متقاضیان کلاس خصوصی و خانواده‌های آن‌ها، متاسفانه ابزاری برای سنجش دقیق چنین موردی وجود ندارد. حتی با فرض وجود چنین ابزاری، تعداد درخواست‌ها آن قدر زیاد هست که بررسی سلامت اخلاق همۀ متقاضیان و خانواده‌های آن‌ها از سوی استادبانک تقریبا غیرممکن باشد.

با این حال کارشناسان استادبانک تلاش می‌کنند از طریق تماس تلفنی، تا حد امکان میزان صداقت و قابل اعتماد بودن شاگرد را مورد بررسی قرار دهند.

در کنار این مورد، استادبانک راهکارهای دیگری را برای جلوگیری از بروز مشکل در این زمینه، در نظر گرفته است. مورد شمارۀ 4 و بخش بعدی مقاله، تحت عنوان “نکات امنیتی که باید توسط اساتید رعایت شود” به این موضوع اختصاص دارد.

4. ارجاع شاگردان خانم به اساتید خانم و شاگردان آقا به اساتید آقا

یکی از راهکارها و قوانین جدی استادبانک به منظور جلوگیری از بروز مشکل برای اساتید، ارجاع شاگردان خانم به اساتید خانم و شاگردان آقا به اساتید آقا است.

استادبانک اجرای این قانون را با جدیت پیگیری می‌کند و تنها در یک حالت خاص، درخواست شاگرد آقا را برای مدرس خانم ارسال می‌کند؛ در صورتی که شاگرد آقا، دانش‌آموز مقطع ابتدایی یا متوسطۀ اول باشد.

در رابطه با این قانون اشاره به سه نکته ضروری است:

1. حالت استثنا که در بالا مطرح شد تنها برای اساتید خانم در نظر گرفته شده است، نه اساتید آقا.

2. استادِ خانم این اختیار را دارد که درخواست ارسال شده از سوی شاگرد آقا (دانش‌آموز مقطع ابتدایی یا متوسطه اول) را رد کند.

3. قانونِ ارجاع شاگردان خانم به اساتید خانم و شاگردان آقا به اساتید آقا، تنها برای کلاس‌های حضوری است. در مورد کلاس‌های آنلاین چنین محدودیتی وجود ندارد. به منظور حفظ امنیت اساتید در استادبانک، قانون ارجاع شاگرد خانم به استاد خانم و شاگرد آقا به استاد آقا اجرا می‌شود. (حفظ امنیت اساتید سامانه تدریس خصوصی استادبانک)

نکات امنیتی که باید توسط اساتید رعایت شود

حفظ امنیت اساتید عزیز استادبانک، یک وظیفۀ دو طرفه، هم از سوی تیم استادبانک و هم از سوی خود اساتید است.

با وجود تمام تلاش‌هایی که استادبانک برای حفظ امنیت اساتید خود انجام می‌دهد، نباید چنین تصوری در این عزیزان ایجاد شود که استادبانک، شاگردان خود را به لحاظ اخلاقی و به طور دقیق مورد سنجش قرار داده و اساتید هیچ گونه‌ وظیفه‌ای در این زمینه ندارند.

همان طور که در قسمت قبل نیز اشاره کردیم، ابزار و فرصت کافی برای انجام چنین کاری از سوی استادبانک وجود ندارد. بنابراین بخشی از این مسئولیت نیز بر عهدۀ خود اساتید قرار می‌گیرد.

در این بخش به چند نکتۀ مهم در این زمینه اشاره می‌کنیم.

1. طبق قوانین استادبانک، چنان چه پدر شاگرد، درخواست تدریس خصوصی را برای فرزند خود ثبت و یکی از اساتید خانم را انتخاب کرده باشد، ضروری است که استاد با مادر شاگرد، یا خود شاگرد نیز مکالمۀ تلفنی داشته باشد.

در صورتی که پدر شاگرد مانع از انجام این کار شود، لازم است قبل از تشکیل اولین جلسه، این مورد را با کارشناسان استادبانک مطرح کنید.

2. اکثر اساتید استادبانک بنا به تجربیات فراوانی که دارند، در همان مکالمۀ تلفنی اول به راحتی تشخیص می‌دهند که صحبت‌ها روند طبیعی دارد یا نه. بنابراین، چنان چه در حین مکالمۀ تلفنی با شاگرد یا یکی از والدین او، مورد غیرمتعارفی را احساس کردید حتما آن را با کارشناسان ما در میان بگذارید.

3. بعد از انجام بررسی‌های اولیه از طریق تماس تلفنی و حضور در منزل شاگرد، چنان چه شرایط به گونه‌ای است که احساس عدم امنیت را به شما القا می‌کند و نمی‌توانید در چنین محیطی با آرامش خاطر تدریس کنید (برای مثال، به دلیل پوشش نامناسب یکی از اعضای خانواده یا مطرح شدن صحبت‌های حاشیه‌ای)، بسیار ضروری است که قبل از تشکیل جلسۀ بعدی، مراتب را به تیم پشتیبانی استادبانک اطلاع دهید.

4. یکی دیگر از مواردی که اساتید باید روی آن حساسیت ویژه‌ای داشته باشند، ارسال پیام‌های مکرر، غیرضروری و غیرمرتبط با درس، از سوی شاگرد یا یکی از اعضای خانوادۀ او است. در چنین شرایطی استاد می‌تواند با کارشناسان تماس بگیرد و قبل از برگزاری جلسه بعدی، درخواست پیگیری موضوع را داشته باشد.

استادبانک، معتبرترین پلتفرم جذب و آموزش معلمان خصوصی در کشور

در این مقاله از آکادمی اساتید استادبانک، به بررسی راهکارها و پیشنهادات استادبانک برای حفظ امنیت اساتید پرداختیم. البته توجه به این نکته بسیار ضروری است که با وجود برگزاری بیش از 570 هزار ساعت جلسۀ خصوصی و ارائۀ خدمت به بیش از 61 هزار شاگرد خصوصی، تا به امروز مشکل خاصی برای اساتید عزیز استادبانک ایجاد نشده است.

با این حال، از آن جا که برای برخی از اساتید جدید، سؤالاتی در این زمینه ایجاد می‌شود، به منظور آرامش خاطر هر چه بیشتر این عزیزان تصمیم گرفتیم که مقاله‌ای را در این رابطه آماده کرده و آن را در اختیار همۀ معلمان گرامی استادبانک قرار دهیم.

در صورتی که هنوز هم سؤالی در این زمینه دارید، می‌توانید از طریق شمارۀ ۰۲۱۹۱۰۰۵۳۴۳ با مشاورین ما در ارتباط باشید و سؤالات خود مطرح کنید.

اگر جزو افراد توانمند در حوزۀ تدریس خصوصی هستید و هنوز به جمع اساتید استادبانک نپیوسته‌اید، ما منتظر حضور شما در بین اساتید پرتلاش‌مان هستیم. کافیست شرایط همکاری با استادبانک را مطالعه کرده و فرم ثبت نام معلم خصوصی را تکمیل کنید، تا همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس بگیرند.

بحث و مشارکت” text=”لطفا دیدگاه‌ها و تجربیات خود را در مورد امنیت معلمان خصوصی در کلاس‌های حضوری، با ما و سایر همکارانتان به اشتراک بگذارید.