درآمد معلم خصوصی

درآمد معلمان خصوصی در استادبانک چقدر است؟ | مشاهده نمودارهای درآمد اساتید

استادبانک نویسنده
9068 7
03 مرداد 1401
درآمد تدریس خصوصی در استادبانک

کسب درآمد بالا از تدریس خصوصی آیا امکان‌پذیر است؟ تدریس خصوصی در بسیاری از کشورها و به ویژه در کشور ما ایران، به دلیل اهمیت تحصیل و آموزش، به یک صنعت پررونق و درآمدزا تبدیل شده است. کسب درآمد بالا از تدریس خصوصی در ایران، اگر چه که کار ساده‌ای نیست، اما به دلیل توجه خانواده‌ها به آموزش فرزندان‌شان و رقابت‌های فشرده‌ای همچون کنکور یا آزمون‌های مدارس خاص، با کمی تلاش و استمرار امکان‌پذیر است.

بدون شک حقوق معلم خصوصی در برخی دروس مانند درآمد معلم خصوصی ریاضی، حقوق معلم فیزیک، حقوق دبیر شیمی، حقوق معلم عربی، درآمد تدریس خصوصی زیست‌شناسی، حقوق معلم خصوصی زبان و دروس کنکوری بسیار چشمگیرتر است. اما در سایر درس‌ها نیز مانند ادبیات، دین و زندگی، زیست شناسی، دروس ابتدایی و غیره نیز درآمد تدریس خصوصی در استادبانک به صورت ماهانه، می‌تواند بسیار بیشتر از درآمد ماهانۀ یک معلم رسمی و باسابقۀ آموزش و پرورش باشد.

در این مقاله از مجله اساتید استادبانک (معتبرترین سامانه تدریس خصوصی در ایران)، چند نمونه از درآمدهای تدریس خصوصی اساتید استادبانک را در درس‌های مختلف، در اختیار شما همراهان عزیز قرار داده‌ایم. لطفا تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

درآمد تدریس خصوصی ریاضی در استادبانک

اهمیت درس ریاضی و رونق بازار کار تدریس خصوصی ریاضی بر کسی پوشیده نیست. هر ساله خانواده‌ها و دانش‌آموزان زیادی با اهداف مختلف، مانند کسب نمرۀ قبولی در این درس، بالا بردن معدل، موفقیت در آزمون‌های تیزهوشان، نمونه دولتی و المپیادهای علمی به دنبال تقویت درس ریاضی خود هستند. بسیاری از این دانش‌آموزان برای دستیابی به اهداف مذکور، به معلم خصوصی ریاضی مراجعه می‌کنند.

در رقابت فشردۀ کنکور نیز این درس، برای هر سه رشتۀ ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی، جزو دروس سرنوشت‌ساز و مهم محسوب می‌شود. کسب رتبه‌های برتر در کنکور، رابطۀ مستقیمی با افزایش مهارت‌های تست‌زنی و یادگیری نکات کلیدی در برخی دروس مانند درس ریاضی دارد.

با این توضیحات، می‌توان به بازار داغ تدریس خصوصی ریاضی و درآمد معلم خصوصی ریاضی که بسیار بالا است، پی‌ برد.

درآمد تدریس خصوصی فیزیک در استادبانک

درس فیزیک، یکی از دروس بسیار مهم برای دانش‌آموزانِ دو رشتۀ ریاضی و علوم تجربی است. به‌طور کلی هدف اصلی دانش‌آموزان از ورود به این دو رشته، قبولی در رشته‌های دلخواه و مطرح مانند مهندسی و پزشکی است. کسب درصدهای بالا در درس فیزیک، به کسب رتبه‌های بهتر در کنکور سراسری و قبولی در این رشته‌ها منجر خواهد شد.

برخی از مباحث درس فیزیک بسیار مفهومی و دشوار است و بدون کمک گرفتن از اساتید خبره نمی‌توان آن‌ها را به خوبی درک کرد. به همین دلیل، کلاس‌های خصوصی فیزیک، یکی از پرمتقاضی‌تربن کلاس‌ها در بین دانش‌آموزان و خانواده‌های ایرانی بوده و به تبع حقوق معلم فیزیک نیز به همین دلیل، افزایش پیدا می‌کند. طبق برخی آمارها، درآمد تدریس خصوصی فیزیک برای برخی معلمان برتر این درس، به چند میلیارد تومان در سال هم می‌رسد.

 یکی از اساتید استادبانک، تنها در اردیبهشت ماه 1400، بیش از 35 میلیون تومان از تدریس خصوصی فیزیک در استادبانک کسب درآمد کرده است. همچنین در بسیاری از ماه‌ها درآمد این استاد موفق، بین 18 تا 25 میلیون تومان متغیر است. همچنین کمترین درآمد ایشان از تدریس خصوصی فیزیک در استادبانک طی یک ماه، بیش از ده میلیون تومان بوده است.

درآمد تدریس خصوصی زبان در استادبانک

تقریبا همۀ افراد در مسیر زندگی خود به یادگیری زبان انگلیسی نیاز پیدا می‌کنند. برخی برای مهاجرت، ادامه تحصیل یا سفرهای خارجی به دنبال یادگیری زبان انگلیسی هستند. برخی دیگر از افراد نیز برای به دست آوردن شغل بهتر، کسب رتبه‌های برتر در کنکور یا استفاده از کتاب‌ها و فیلم‌های زبان اصلی، یادگیری زبان انگلیسی را جزو مهم‌ترین اهداف خود قرار می‌دهند.

به همین دلیل، تدریس زبان یکی شاخه‌های آموزشی پردرآمد در بین سایر رشته‌ها محسوب می‌شود. هر ساله تعداد زیادی از فارع‌التحصیلان این رشته، به سمت تدریس خصوصی زبان رو می‌آورند.

درآمدهای ماهانۀ تدریس خصوصی زبان در استادبانک یکی از اساتید کمترین درآمد ماهانه‌اش، از بهمن ماه 1399 تا آبان ماه 1400، بیش از 10 میلیون تومان بوده است. این رقم در برخی ماه‌ها به 22 میلیون تومان نیز رسیده است.

درآمد تدریس خصوصی شیمی در استادبانک

در کنکور ۱۴۰۰، حدود ۶۰۰ هزار دانش‌آموز در رشتۀ تجربی شرکت کردند که درس شیمی، جزو دروس بسیار مهم، برای این گروه از شرکت‌کنندگان بود. البته فراموش نکنیم که این درس، برای حدود ۱۵۵ هزار دانش‌آموز شرکت کننده در کنکور رشتۀ ریاضی نیز بسیار سرنوشت ساز است.

با توجه به این موضوع، به وضوح می‌توان به بازار داغ تدریس خصوصی شیمی و درآمد بالایی که یک معلم خصوصی شیمی می‌تواند کسب کند، پی‌ برد. البته وسعت این بازار برای هر معلم خصوصی شیمی، به میزان تجربۀ او، تسلط روی درس و نکات کنکوری شیمی، ارتباط او با افراد فعال در حوزۀ تدریس خصوصی و شهر محل تدریس نیز بستگی دارد.

مانند سایر درس‌ها، در درس شیمی نیز هر چقدر که معلم خصوصی توانایی و تبحر بالاتری داشته باشد، تعداد شاگردان و تعرفۀ کلاس‌های او نیز افزایش پیدا می‌کند.

حقوق دبیر شیمی و درآمد یکی از اساتید موفق شیمی استادبانک در اردیبهشت ماه 1400، بیش از 28 میلیون تومان بوده است. در اکثر ماه‌ها نیز درآمد تدریس خصوصی این استاد گرامی، از تدریس خصوصی شیمی در استادبانک، بیش از 15 میلیون تومان برآورد شده است. میانگین درآمد معلم خصوصی ماهانۀ یکی دیگر از اساتید شیمی، از تدریس خصوصی در استادبانک، بیش از ده میلیون تومان است.

درآمد تدریس خصوصی عربی در استادبانک

درس عربی از پایۀ هفتم وارد برنامۀ درسی دانش‌آموزان می‌شود. بنابراین متقاضیان کلاس خصوصی عربی، تنها دانش‌آموزان متوسطه دوم نیستند. بسیاری از دانش‌آموزان متوسطه اول نیز برای تقویت درس عربی خود به معلم خصوصی عربی مراجعه می‌کنند.

همچنین این درس، جزو دروس تخصصی و بسیار مهم کنکور، برای دانش‌آموزان گروه انسانی است. ضمن اینکه عربی، یکی از چهار درس عمومی برای شرکت‌کنندگان گروه ریاضی، علوم تجربی و زبان است. بنابراین می‌توان گفت که این درس برای حدود ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از شرکت کنندگان کنکور (بر اساس آمار ارائه شده از کنکور سراسری ۱۴۰۰) از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. پاسخ صحیح یا غلط به هر یک از سؤالات عربی، می‌تواند در این رقابت فشرده، بسیار سرنوشت ساز باشد.

با توجه به این موضوع، به وضوح می‌توان به بازار داغ تدریس خصوصی عربی و کسب درآمد بالا از تدریس خصوصی توسط معلم خصوصی عربی پی‌ برد. درآمد تدریس خصوصی یکی از اساتید عربی استادبانک در آبان ماه 1400 نزدیک به 23 میلیون تومان بوده است. همچنین میانگین درآمد معلم خصوصی ماهانۀ این استاد گرامی طی 9 ماه اخیر بیش از 12 میلیون تومان است.

درآمد تدریس خصوصی ابتدایی در استادبانک

مقطع ابتدایی را به دلایل مختلفی می‌توان حساس‌ترین و مهم‌ترین مقطع تحصیلی برای همۀ دانش‌آموزان در نظر گرفت. در این مقطع، پایه‌های آموزشی و علمی دانش‌آموزان شروع به شکل‌گیری می‌کنند. دانش‌آموزان در این مرحله از تحصیل خود، برای اولین بار با مفاهیمی مانند خواندن، نوشتن، محاسبات ریاضی و ویژگی‌های دنیای اطراف خود آشنا می‌شوند. آموزش‌هایی که اگر به خوبی در دانش‌آموز نهادینه نشود، مشکلات بسیاری را در مقاطع بالاتر و سایر درس‌ها برای او ایجاد خواهد کرد.

برخی از دانش‌آموزان مفطع ابتدایی دچار اختلالات یادگیری هستند که در صورت عدم شناسایی و درمان، ممکن است این مشکل همیشه همراه فرد باقی بماند و مشکلات بسیاری را در زندگی شخصی و کاری او در آینده ایجاد کند. بسیاری از خانواده‌ها دانش کافی برای تشخیص این مشکلات را ندارند. در محیط مدرسه نیز معلم به دلیل تعداد زیاد دانش‌آموزان ممکن است فرصت لازم برای رسیدگی به مشکلات یادگیری تک تک دانش‌آموزان را نداشته باشد.

از سویی دیگر برخی از دانش‌آموزان نیز در پایان دورۀ ابتدایی قصد شرکت در آزمون‌های مختلفی مانند تیزهوشان و نمونه دولتی را دارند. با توجه به رقابت فشرده در این حوزه، این گروه از دانش‌آموزان نیاز به آموزش‌هایی فراتر از سطح کلاس‌ها و کتاب‌های مدرسه دارند.

با توجه به همۀ دلایلی که ذکر شد، دانش‌آموزان و خانواده‌های بسیار زیادی هر ساله با اهداف مختلف، نظیر تقویت درس‌های ریاضی، دیکته، علوم، روخوانی، موفقیت در آزمون‌های تیزهوشان و نمونه دولتی و یا درمان مشکلات یادگیری مانند اختلال خواندن، اختلال دیکته‌نویسی، اختلال ریاضی یا بیش‌فعالی، متقاضی معلم خصوصی ابتدایی هستند. به همین دلیل، یکی از پردرآمدترین شاخه‌ها در تدریس خصوصی، تدریس دروس مختلف مقطع ابتدایی است.

 درآمد تدریس خصوصی و حقوق معلم خصوصی یکی از اساتید استادبانک در مقطع ابتدایی از تیر 1400 تا آذر 1400، ماهانه بین 8 تا 16 میلیون تومان بوده است. درآمد این استاد گرامی از تدریس خصوصی فارسی در استادبانک، در شهریور 1400 با وجود تعطیلی مدارس حدود پانزده میلیون و پانصد هزارتومان بوده است.

درآمد تدریس خصوصی کنکور در استادبانک

کنکور مهم‌ترین آزمون علمی در ایران است. هر ساله بیش از یک میلیون دانش‌آموز، خود را برای شرکت در این آزمون آماده می‌کنند. برخی خانواده‌ها نیز از سال‌های اول دبیرستانِ فرزندشان، فرایند آماده‌سازی او را برای کنکور آغاز می‌کنند.

سرنوشت‌ساز بودن کنکور، نوع سؤالات مطرح شده در این آزمون و رقابت فشرده بین دانش‌آموزان برای ورود به رشته‌های خاص و دانشگاه‌های معتبر، باعث شده که بسیاری از خانواده‌ها از معلمان خصوصی کنکور برای فرزندشان کمک بگیرند و هزینه‌های بالایی را نیز در این زمینه متقبل شوند.

درآمد معلمان کنکور در استادبانک همانند بسیاری از مؤسسات دیگر، در مقایسه با سایر معلمان خصوصی بسیار بالا است. تعرفه‌هایی که برای کلاس‌های کنکور اساتید در استادبانک در نظر گرفته می‌شود به عواملی مانند امتیاز استاد، تعداد ستاره‌های استاد یا VIP بودن او و میزان رضایت دانش‌آموزان از آن استاد بستگی دارد.

 اساتیدِ استادبانک بر اساس رزومۀ تدریس خود، جزو اساتید ۱ تا ۵ ستاره و یا در سطح VIP قرار می‌گیرند. این ستاره‌ها بر اساس نتیجۀ مصاحبه، توانایی‌ها و تجربیات تدریس، مدارک دانشگاهی، تألیفات و مقالات، مدارس و دانشگاه‌های محل تدریسِ استاد و غیره تعیین می‌شوند.

اساتید چگونه می‌توانند در استادبانک رشد کنند؟

قیمت تدریس خصوصی کنکور در استادبانک علاوه بر تهران و شهرستان یا آنلاین و حضوری بودن، به تعداد ستاره‌های اساتید نیز بستگی دارد. البته با توجه به عملکرد استاد، تعداد این ستاره‌ها قابل تغییر است.

درآمد تدریس خصوصی در سایر درس‌ها

همان طور که در ابتدای مقاله هم اشاره کردیم، درس‌هایی مانند دین و زندگی، زیست شناسی، زمین شناسی و غیره به دلیل ماهیت خاصی که دارند ممکن است نسبت به سایر دروس متقاضیان کمتری داشته باشند. با این حال درآمد تدریس خصوصی در این دروس مانند درآمد تدریس خصوصی زیست شناسی، نیز می‌تواند از درآمد ماهانۀ یک معلم رسمی آموزش و پرورش بیشتر باشد.

برای مثال، میانگین درآمد تدریس خصوصی و حقوق معلم خصوصی برخی از اساتید زیست شناسی استادبانک، در ۶ ماهۀ اول سال 1400، با وجود تعطیلی مدارس در فصل تابستان، ماهانه بیش از ۶ میلیون تومان بوده است. در نظر داشته باشید درآمدهایی که در این مقاله به آن‌ها اشاره شد، تنها مربوط به فعالیت این اساتید گرامی در سامانۀ تدریس خصوصی استادبانک است.

همکاری با استادبانک، یکی از برترین مؤسسات تدریس خصوصی در ایران

در این مقاله به بررسی درآمد تدریس خصوصی برخی از اساتید استادبانک نظیر درآمد معلم خصوصی کنکور و درآمد معلم خصوصی زبان پرداختیم. توجه به این نکته ضروری است که لزوما همۀ معلمان خصوصی از چنین درآمدهای بالایی برخوردار نیستند. کسب درآمد بالا از تدریس خصوصی به تلاش، ممارست، توانایی‌های بالای تدریس و تسلط شما به درس مورد نظر بستگی دارد. هر چقدر که در این زمینه‌ها عملکرد بهتری داشته باشید، تعداد شاگردان و هزینۀ کلاس‌هایتان نیز افزایش پیدا خواهد کرد

همچنین اگر به تدریس خصوصی علاقه دارید می‌توانید شرایط همکاری با معلم خصوصی استادبانک را مطالعه و مراحل ثبت نام معلم خصوصی را طی کنید یا از طریق شماره‌ 02191005343 با مشاورین ما در ارتباط باشید.

سایت معلم خصوصی استادبانک همواره در تلاش است تا با همکاری برترین معلمان و اساتید کشور و با استفاده از تجربیات آن‌ها، نقشی تأثیرگذار در گسترش دانش، به روزرسانی اطلاعات معلمان و معرفی آن‌ها به دانش‌آموزان و دانشجویان کشور داشته باشد. هدف ما بالا بردن سطح کیفیت آموزش معلمان و ساختن آینده‌ای روشن برای فرزندان این سرزمین است.

“بحث و مشارکت”اگر شما هم در مورد درآمدهای بالای معلمان خصوصی اطلاعاتی دارید، لطفا زیر همین پست کامنت بگذارید.

درآمد معلم خصوصی در استادبانک چقدر است؟

با مطالعۀ این مقاله از آکادمی اساتید استادبانک چند نمونه از درآمدهای اساتید استادبانک در دروس مختلف را مشاهده خواهید کرد.

درآمد معلم خصوصی ریاضی چقدر است؟

بسیاری از دانش‌آموزان برای دستیابی به اهداف خود، به معلم خصوصی ریاضی مراجعه می‌کنند. با مطالعۀ این مقاله از آکادمی اساتید استادبانک، با نمونه ای از درآمدهای برخی اساتید ریاضی استادبانک آشنا خواهید شد.

درآمد معلم خصوصی کنکور در استادبانک چقدر است؟

درآمد معلمان کنکور در استادبانک همانند بسیاری از مؤسسات دیگر، در مقایسه با سایر معلمان خصوصی بسیار بالا است. تعرفه‌هایی که برای کلاس‌های کنکور اساتید در استادبانک در نظر گرفته می‌شود به عوامل مختلفی بستگی دارد. با مطالعۀ این مقاله از آکادمی اساتید استادبانک با نمونه‌ای از درآمدهای اساتید کنکوری استادبانک در دروس مختلف آشنا خواهید شد.