مقالات معلم خصوصی

شروع تدریس خصوصی + نکات جذب شاگرد برای تدریس

استادبانک نویسنده
5017 0
31 اردیبهشت 1403
شروع تدریس خصوصی

اگر به عنوان معلم در آموزش و پرورش مشغول به تدریس هستید، یا به طور کلی در آموزش درس خاصی تبحر دارید و از درآمدهای بالای معلمان خصوصی موفق چیزی شنیده باشید، احتمالاً شما هم به فکر شروع تدریس خصوصی و کسب درآمد از این روش افتاده‌اید و به دنبال پاسخی برای سوال”برای تدریس خصوصی از کجا شروع کنم؟” هستید.

تدریس خصوصی مزایای زیادی دارد و درآمد معلم خصوصی در بسیاری از موارد، در مقایسه با درآمد معلمان آموزش و پرورش رقم قابل‌ توجه‌تری است. با این حال به یاد داشته باشید که دستیابی به موفقیت در این حوزه، نیاز به رعایت برخی نکات ضروری، تلاش، جدیت و استمرار بسیار زیادی دارد. این تلاش و جدیت تنها به افزایش دانش موضوعی یا توسعۀ مهارت‌های اولیه محدود نمی‌شود، بلکه با توجه به بازار رقابتیِ این حوزه، باید برای دیده شدن و جذب شاگرد نیز تلاش کنید، وقت بگذارید و احتمالا هزینه کنید.

با توجه به اهمیت این موضوع، تصمیم داریم در این مقاله از مجلۀ معلم خصوصی استادبانک، در مورد نحوۀ شروع تدریس خصوصی نکاتی را ارائه کنیم. همچنین به موارد مهمی در رابطه با جذب شاگرد برای تدریس خصوصی اشاره خواهیم کرد تا پاسخی خوب برای سوال “چگونه شاگرد خصوصی پیدا کنیم؟” به‌دست آورید. لطفا تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

می‌خوام تدریس خصوصی کنم

صرف اینکه بگویید می‌خوام تدریس خصوصی کنم برای معلم خصوصی شدن کافی نیست. تدریس خصوصی مستلزم داشتن دانش، تخصص و مهارت است. ضمن‌آن‌که در این راه نیاز به کوشش و استمرار فراوان دارید تا به موفقیت برسید. قبل‌از گفتن می‌خوام تدریس خصوصی کنم، از خود بپرسید آیا به تدریس آن هم به صورت خصوصی علاقه دارم؟ آیا حاضرم ساعت و روزها برای پیدا کردن پاسخ پرسش‌های بیشمار دانش‌آموزان مطالعه کنم؟ رسیدن به این پاسخ‌ها شما را در تصمیمی که گرفتید یاری می‌کند.

تدریس خصوصی بسته به مقطع، رشته تحصیلی و دروسی که انتخاب می‌کنید، روش و مسیرهای متفاوتی دارد. اگر بخواهید در مقطع ابتدایی تدریس خصوصی کنید، نیاز و قلق یادگیری دانش‌آموز با تدریس به دانش‌آموزان دبیرستانی یا دانشجویان تفاوت زیادی دارد. روی یک یا نهایت دو درس تخصص و تمرکز کنید. تمرکز، تخصص و مهارت در یک یا دو درس مرتبط از شما یک معلم حرفه‌ای در آن گروه درسی می‌سازد. به این ترتیب هر کس در آن درس به دنبال بهترین معلم باشد، فورا شما را معرفی خواهند کرد. در حالی که تدریس تمامی دروس شما را معلمی معمولی نشان می‌دهد که تخصص دقیقش مشخص نیست.

برای تدریس خصوصی از کجا شروع کنم؟ | اولین مراحل شروع تدریس خصوصی 

برای آنکه تدریس خصوصی را شروع کنید قبل از هر چیز مقطع و درسی که می‌خواهید در آن تدریس کنید را مشخص کنید. سپس به تبلیغات بپردازید. کمک گرفتن از پلتفرم‌های آنلاین مانند استادبانک برای تبدیل شدن به یک معلم معروف و حرفه‌ای کارتان را راحت می‌کند. با ثبت‌نام در استادبانک به عنوان معلم خصوصی می‌توانید کار تدریس خصوصی خود را شروع کنید.

اگر به دنبال این هستید که پاسخ سؤالاتی مانند “چگونه معلم خصوصی شویم” یا  “برای تدریس خصوصی از کجا شروع کنم” را پیدا کنید، نکات زیر برای شما بسیار مفید خواهند بود.

۱. بررسی تقاضا و نیاز بازار کار تدریس خصوصی

اولین قدم برای شروع به کار تدریس خصوصی، بررسی این مورد است که بازار کار و میزان تقاضا معلم خصوصی چقدر است؟ در چه زمان‌هایی نیاز به معلم خصوصی بین دانش‌آموزان بیشتر می‌شود؟ از چه طریقی وارد این بازار شویم بهتر است؟ در ابتدا در پاسخ به سوال برای تدریس خصوصی چیکار کنم؟ باید بگوییم که راجع به بازار کار تدریس خصوصی و شرایط ورود به این بازار بیشتر تحقیق کنیم و یک سری اطلاعات ارزشمند در این باره به دست بیاوریم. این تحقیق باعث می‌شود که با دید باز وارد این حوزه شده و قبل از روبه رو شدن با چالش‌های مختلف آن، راجع به این چالش‌ها فکر کرده و تصمیم‌گیری کرده‌ایم.

2. برای شروع تدریس خصوصی حوزۀ تخصصی خود را مشخص کنید

برای موفقیت در تدریس خصوصی، باید حوزۀ تخصصی و مورد علاقۀ خود را شناسایی کنید. در واقع، بسیاری از علاقه‌مندان به این حوزه بارها به ایده‌ و سوالاتی مانند: “میخوام تدریس خصوصی کنم” یا “آموزش تدریس خصوصی چگونه است؟” فکر کرده‌اند، اما درس  یا مهارت تخصصی خود را دقیق نمی‌دانند.

ممکن است بتوانید دروس مختلفی را تدریس کنید. برای مثال به عنوان معلم خصوصی ریاضی، بتوانید تدریس خصوصی زبان را هم به خوبی انجام دهید، اما معمولا افراد موفق در این حوزه، از این روش استفاده نمی‌کنند.

اگر چه که تدریس دروس مختلف، در ابتدای کار به افزایش درآمد شما به عنوان معلم خصوصی کمک می‌کند، اما برای برند شدن در بازار رقابتی تدریس خصوصی، بسیار مهم است که شما را در یک حوزه به عنوان متخصص بشناسند. بهتر است شما به عنوان یک معلم ریاضی متخصص و حرفه‌ای شناخته شوید تا یک معلم ریاضی معمولی که سایر درس‌ها را هم تدریس می‌کند!

تمرکز روی یک حوزۀ مشخص برای تدریس، به شما کمک می‌کند تا مخاطبان و جامعۀ هدف خود را بهتر و راحت‌تر شناسایی کنید و برای معرفی خودتان به آن‌ها برنامه و استراتژی دقیق‌تری داشته باشید.

برای تدریس خصوصی از کجا شروع کنم؟

۳. آموزش تدریس خصوصی به تخصص و اطلاعات کافی نیاز دارد

همان‌طور که گفته شد، فکر اینکه “میخوام تدریس خصوصی کنم” از شما معلم خصوصی نمی‌سازد. واضح است که بدون داشتن تخصص و دانش کافی در زمینۀ درس مورد نظرتان، موفقیتی در حوزۀ تدریس خصوصی کسب نخواهید کرد. اما فراموش نکنید که دانش و تخصص در یک موضوع مانند زبان، ریاضی، فیزیک و… نیز به تنهایی نمی‌تواند شما را به یک معلم خصوصی موفق تبدیل کند. حداقل انتظاری که از یک معلم خصوصی می‌رود این است که:

 • به نحوۀ تدریس درس مورد نظر در مدرسه و نکات مربوط به هر پایه آشنا باشد
 • علاوه بر داشتن تخصص کافی، با نمونه سؤالات امتحانی آن درس آشنایی داشته باشد
 • میزان اهمیت و بارم هر موضوع در امتحانات پایان ترم و… را بداند
 • به اهمیت و تأثیر درس مورد نظر در پایه‌های بالاتر و آزمون کنکور واقف باشد
 • بتواند در زمینۀ آزمون‌های مختلفی مانند تیزهوشان، نمونه دولتی، کنکور و… به دانش‌آموزان اطلاعات کافی بدهد
 • با مدارس مختلف و نیازهای دانش‌آموز در آن درس برای ورود به این مدارس آشنا باشد
 • و غیره

بنابراین، وقتی از خود می‌پرسید “برای تدریس خصوصی از کجا شروع کنم؟”، باید بدانید نقطه شروع شما برای ورود به حوزه‌ی آموزش تدریس خصوصی، داشتن دانش و مهارت تدریس است.

۴. برای تدریس خصوصی به محیط یادگیری نیز دقت داشته باشید

بعد از بررسی بازار کار و ورود به این حوزه و همچنین مشخص کردن دروس مدنظرتان برای تدریس، باید به محیط یادگیری و فضای تدریس نیز دقت داشته باشید. برای آموزش و تدریس یا بهتر است بگوییم برگزاری کلاس خصوصی، سه حالت مختلف داریم. تدریس خصوصی در منزل شاگرد، تدریس خصوصی آنلاین یا تدریس خصوصی در منزل استاد یا تدریس در  فضاهای عمومی نظیر کتابخانه‌ها. باید قبل از دریافت شاگرد و انتشار تبلیغات آگهی خود، به فضایی که می‌‌خواهید تدریس کرده توجه کنید.

اگر خارج از سایت‌های تدریس خصوصی و پلتفرم‌های معلم خصوصی بخواهید تدریس کنید، یکی از بهترین موارد،‌ تدریس خصوصی آنلاین است. بهتر است در ابتدا و قبل از دریافت شاگرد، ابزارهای مختلف تدریس آنلاین را شناخته و باتوجه به حجم و سرعت اینترنت و دسترسی و کاربری راحت، یکی از این نرم‌افزارهای آنلاین را انتخاب کنید. این نرم‌افزارهای خارجی و ایرانی موفق در زمینه برگزاری کلاس‌های آنلاین، موارد زیر است:

 • Zoom: این ابزار در سال‌های اخیر به یکی از محبوب‌ترین ابزارها برای برگزاری کلاس‌ها و جلسات آنلاین تبدیل شده است.
 • Google Meet: قسمتی از مجموعه ابزارهای G Suite که توسط گوگل ارائه شده است.
 • Adobe Connect: محصولی قدرتمند برای وبینارها، کلاس‌های آنلاین و همکاری‌های آنلاین است.
 • Webex: ارائه‌دهنده جلسات و وبینارهای آنلاین، محصولی از شرکت سیسکو است.
 • Skyroom: یکی از معروف‌ترین پلتفرم‌های ایرانی برای برگزاری کلاس‌ها و جلسات آنلاین است.
 • VClass: یک سامانه کلاس آنلاین با قابلیت‌های متنوع برای موسسات آموزشی است.

نرم‌افزارهای skyroom و vclass از نرم‌افزارهای آنلاین فارسی است که می‌توانید از این دو نرم‌افزار استفاده کنید. سایت تدریس خصوصی استادبانک، از نرم‌افزارهای Adobe Connect و Skyroom برای تشکیل جلسات آنلاین خود استفاده می‌کند. البته شما باید این مورد را نیز در نظر بگیرید که پس از دریافت شاگرد، پیشنهادهای خود را در زمینه چگونگی برگزاری کلاس و فضای تدریس مطرح کرده و در نهایت با مشورت و هماهنگی شاگرد، بهترین محیط تدریس را انتخاب کنید.

۵. نرخ مناسبی را برای شروع تدریس خصوصی خود در نظر بگیرید 

قبل از تعیین نرخ کلاس‌های خصوصی خود، در این زمینه تحقیق کنید و هزینۀ مناسبی را برای کلاس‌های‌تان در نظر بگیرید. بی‌اطلاعی از نرخ رایج کلاس خصوصی، می‌تواند برای معلم خصوصی مشکلاتی را ایجاد کند.

پیشنهاد قیمت‌های بسیار بالا، منجر به کاهش تعداد شاگردان شما خواهد شد. از سویی دیگر، تعیین قیمت‌های بسیار پایین‌تر از حد نرمال نیز به والدین یا دانش‌آموز، این پیام را ارسال می‌کند که معلم به اندازۀ کافی مسلط و با تجربه نیست که با چنین قیمت‌هایی حاضر به شروع تدریس خصوصی شده است. این یکی از مواردی است که در زمان بررسی پرسش مهم “چگونه شاگرد خصوصی پیدا کنیم” باید آن را مدنظر داشته باشید.

البته به طور طبیعی معلم‌های تازه‌کار قیمت‌های پایین‌تری را ارائه می‌دهند و معلم‌های شناخته شده و با تجربه‌، نرخ بالاتری را برای کلاس‌های خود در نظر می‌گیرند. اطلاع از همۀ این موارد و تحقیق و بررسی در مورد آن‌ها به شما کمک می‌کند تا با توجه به شرایط خود، هزینه‌های منطقی‌تری را برای کلاس‌تان در نظر بگیرید.

البته شما می‌توانید از طریق پلتفرم‌های معتبر تدریس خصوصی، نظیر استادبانک، که قیمت‌های مشخصی را برای هر استاد باتوجه به سابقه تدریس، رزومه تحصیلی و همچنین کیفیت و مهارت تدریس‌شان در جلسات تدریس خصوصی، در نظر گرفته‌اند، کمک بگیرید. یا اگر توانایی‌های تدریس بالایی داشته، وارد سایت استادبانک شده و در بخش عضویت اساتید، رایگان ثبت‌نام کنید. با ایجاد پروفایل در استادبانک، براساس رزومه تحصیلی و سوابق‌ تدریس‌تان، قیمت هر جلسه تدریس خصوصی شما مشخص شده و می‌‌توانید شروع به کار کنید.

۶.چگونه تدریس خصوصی را شروع کنیم؟ ظاهری آراسته و پوششی مناسب داشته باشید!

برخی از افراد تصور می‌کنند با هر پوششی می‌توانند در جلسۀ تدریس خصوصی حاضر شوند. اما این یکی از اشتباهات معلم خصوصی است که باید از آن اجتناب کنید. جلسۀ تدریس، محل فعالیت و کار استاد است. پس حتی اگر عادت به پوشیدن لباس رسمی ندارید، سعی کنید حداقل در جلسۀ اول با پوششی رسمی‌ ظاهر شوید. حضور با پوشش غیررسمی یا نامناسب، به ذائقۀ بسیاری از خانواده‌ها خوش نمی‌آید و ممکن است موجب قضاوت نادرست در مورد استاد شود.

بنابراین، پاسخ دغدغه‌ای مانند: “می خواهم تدریس خصوصی کنم”، فقط داشتن تخصص و تحصیلات نیست و شما باید به معیارهای ظاهری نیز اهیمت دهید. قبل از شروع تدریس خصوصی، برای موضوعاتی مانند نوع پوشش و آراستگی ظاهری خود برنامه‌ریزی کنید.

۷. چگونه شاگرد خصوصی پیدا کنیم؟ برای جذب شاگرد، برنامه داشته باشید

همان طور که در ابتدای مقاله هم اشاره کردیم بازار تدریس خصوصی بسیار رقابتی است. بنابراین به عنوان معلم خصوصی باید برای دیده شدن و جذب شاگرد نیز تلاش کنید. همچنین باید مشخص کنید که قصد دارید با چه روشی شاگرد خصوصی جذب کنید.

یکی از روش‌های جذب شاگرد، تبلیغات به صورت انفرادی است. در این روش، مسئولیت تبلیغات و جذب شاگرد به طور کامل به عهدۀ معلم است. مزیت این حالت، این است که همۀ هزینۀ کلاس‌ها متعلق به خودتان است. اما مشکلی که وجود دارد این است که معلم خصوصی، همواره باید برای تبلیغات و جذب دانش‌آموز برنامه‌ریزی کند و وقت و هزینه صرف کند.

روش دیگر برای جذب شاگرد، همکاری با پلتفرم‌های آنلاین تدریس خصوصی، مانند استادبانک است. این یکی از بهترین پاسخ‌ها برای سوال “چگونه شاگرد خصوصی پیدا کنیم” است. از مزایای این روش می‌توان به حذف شدن دغدغۀ تبلیغات، تولید محتوا و جذب شاگرد برای استاد اشاره کرد. البته در نظر داشته باشید که این پلتفرم‌ها برای برگزاری هر جلسه، مبلغی را از هزینۀ کلاس کم می‌کنند. در استادبانک، ۷۵ درصد از هرینۀ هر جلسه متعلق به معلم خصوصی و ۲۵ درصد متعلق به استادبانک است. این مبلغ، در مقابل زمان و هزینه‌ای که استاد برای تبلیغات و جذب شاگرد به صورت انفرادی باید صرف کند، بسیار منصفانه و ناچیز است.

چگونه شاگرد خصوصی پیدا کنیم؟|نکات جذب شاگرد در شروع تدریس خصوصی

به این موضوع توجه کنید که فکر کردن دائم به این نوع دغدغه که “میخوام تدریس خصوصی کنم” یا “چگونه تدریس خصوصی را شروع کنیم؟” کافی نیست. باید بعد از پیدا کردن حوزه تخصصی، باید به این فکر کرد که “چگونه شاگرد خصوصی پیدا کنیم” و سریع‌تر وارد چرخه کاری شوید.

بنابراین،بعد از آماده شدن برای شروع تدریس خصوصی، اولین سؤالی که به ذهن می‌رسد این است که چطور شاگردان بیشتری جذب کنم. در قسمت قبل اشاره کردیم که دو راه اصلی برای این کار وجود دارد؛ جذب شاگرد به صورت انفرادی و همکاری با پلتفرم‌های تدریس خصوصی مانند استادبانک. در این قسمت به نکاتی در مورد هر دو روش اشاره می‌کنیم.

۱. شفافیت و توجه کامل به قوانین و مقرراتِ پلتفرم‌هایی مانند استادبانک

گفتیم یکی از روش‌ها برای جذب شاگرد خصوصی، ثبت نام در سایت‌های تدریس خصوصی مانند استادبانک و ایجاد یک پروفایل کامل و جذاب در این سایت‌ها است. اما در نظر داشته باشید که در بسیاری از موارد، دانش‌آموزان و والدین، انتخاب معلم را به عهدۀ استادبانک می‌گذارند. در صورتی که به عنوان معلم خصوصی، عملکرد خوبی در تدریس خصوصی داشته باشید و همچنین فعالیت‌های شما در این سایت کاملا شفاف و حرفه‌ای باشد، در چنین مواردی کارشناسان استادبانک شما را جزو اساتید منتخب برای معرفی به شاگردان قرار می‌دهند. این موضوع باعث افزایش تعداد شاگردان شما و در نتیجه افزایش درآمد شما به عنوان معلم خصوصی خواهد شد.

۲. ثبت نظرات مثبت شاگردان قدیمی، در جذب شاگرد جدید بسیار تأثیرگذار است

مشاهدۀ نظرات مثبت شاگردان شما در تصمیم‌گیری سایر دانش‌آموزان و والدین آن‌ها بسیار تأثیرگذار است. در استادبانک این شرایط فراهم شده است که دانش‌آموزانِ هر استاد، نظرات خود را در مورد تدریس استاد، در پروفایل ایشان ثبت کنند. برای رشد سریع پروفایلتان، می‌توانید از دانش‌آموزتان بخواهید که فرم نظرسنجی را تکمیل کند. همچنین اگر در شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنید، بخشی از محتواهای خود را به ارائۀ نظرات مثبت دانش‌آموزانتان اختصاص دهید.

۳. چگونه تدریس خصوصی را شروع کنیم? | فعالیت در شبکه‌های اجتماعی 

بسیاری از دانشجویان، دانش‌آموزان یا والدین آن‌ها در فضای مجازی و رسانه‌های اجتماعی حضور دارند. این‌ یک فرصت فوق‌العاده برای شماست که با فعالیت و یا حتی تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی شاگردان بسیاری را جذب کنید. می‌توانید فیلم‌هایی از تدریس خود را برای مخاطبان به اشتراک بگذارید. در کنار آن نیز چند نمونه سوال مرتبط را حل کنید تا کیفیت کار شما مشخص شود. البته این روش نیاز به صرف هزینه برای تبلیغات دارد. به علاوه باید چندین ساعت در روز برای مدیریت شبکه اجتماعی خود و تولید محتوا زمان بگذارید.

تمام رسانه‌های اجتماعی برای فعالیت به عنوان معلم خصوصی مناسب و کارآمد نیستند. بنابراین برای شروع تدریس خصوصی ابتدا باید پلتفرم‌های مناسب در این زمینه را شناسایی کنید و سپس بر اساس کاربردی که برای شما دارند، تصمیم بگیرید که می‌خواهید در کدام یک از آن‌ها فعالیت کنید.

۴. ثبت آگهی تبلیغاتی برای آموزش تدریس خصوصی

ثبت آگهی تبلیغاتی، چاپ تراکت و کارت ویزیت نیز یکی دیگر از روش‌های جذب شاگرد برای شروع تدریس خصوصی است. البته این روش‌ها نیز قواعد و نکات خاص خود را دارد. برای مثال ثبت آگهی و پخش تراکت در زمان و مکان نامناسب، منجر به هدر رفتن هزینه و زمان شما می‌شود. بنابراین برای این مورد نیز باید اطلاعات کافی داشته باشید. در مقالۀ “همه چیز دربارۀ تبلیغات برای تدریس خصوصی” به نکات مهمی در این زمینه اشاره کرده‌ایم. ایام امتحانات، بهترین زمان برای پخش تراکت، کارت ویزیت و ثبت آگهی آموزش تدریس خصوصی است.

۵. ارتباط با سایر معلم‌های خصوصی

شبکه‌سازی و ارتباط با سایر معلم‌های خصوصی به شما کمک می‌کند تا در جذب شاگرد و برای تدریس خصوصی موفق‌تر عمل کنید. از یک سو اساتیدی که در حوزۀ شما فعالیت می‌کنند تجاربی دارند که می‌توانند آن‌ها در اختیار شما قرار دهند. از سویی دیگر اساتیدی که در حوزه‌های دیگر تدریس می‌کنند، شاگردانی دارند که ممکن است به معلم خصوصی در درس مورد نظر شما نیاز داشته باشند. در صورتی که این اساتید از شما شناخت کافی داشته باشند به احتمال زیاد شما را به شاگردشان معرفی خواهند کرد. به همین ترتیب شما نیز می‌توانید این اساتید را به دانش‌آموزان خود معرفی کنید.

۶. مراجعه به سایت‌های معتبر تدریس خصوصی برای شروع به کار تدریس خصوصی

یکی دیگر از راه‌های ورود به بازار کار تدریس خصوصی، مراجعه به سایت‌های معتبر تدریس خصوصی است. به عنوان یک معلم تدریس خصوصی باید از سایت‌های تدریس خصوصی و پلتفرم‌های معتبر در این بازار آگاهی داشته باشید. از معتبرترین سایت‌های بین‌المللی تدریس خصوصی می‌توان به پلتفرم‌های زیر اشاره کرد.

سایت های خارجی معروف تدریس خصوصی:

 • Chegg Tutors: سایتی است که دانشجویان می‌توانند به کمک آن با معلم‌های خصوصی در تماس باشند.
 • Wyzant: یک پلتفرم است که معلمان و دانش‌آموزان را به یکدیگر متصل می‌کند.
 • Tutor.com: یکی از سایت‌های پیشرو در ارائه خدمات تدریس خصوصی آنلاین است.
 • Varsity Tutors: ارائه‌دهنده خدمات تدریس خصوصی با یک پلتفرم آنلاین جامع است.
 • Preply: سایتی برای یادگیری زبان‌های خارجی با کمک معلم‌های خصوصی می‌باشد.
 • TakeLessons: پلتفرمی که در کنار زبان‌های خارجی، دروسی در زمینه‌های مختلف مانند موسیقی، هنر و غیره را نیز پوشش می‌دهد.
 • Skooli: یک پلتفرم آموزشی آنلاین که به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا با معلمان متخصص در ارتباط باشند.
 • TutorMe: ارائه خدمات تدریس خصوصی در بیش از 300 موضوع از فعالیت‌های این سایت تدریس خصوصی است.
 • Khan Academy: همچنان که مستقیماً یک سایت تدریس خصوصی نیست، اما منابع آموزشی رایگان و با کیفیت زیادی را ارائه می‌دهد که بسیاری از دانش‌آموزان و معلمان از آن استفاده می‌کنند.

نمونه موفق ایرانی سایت‌ تدریس خصوصی معتبر، پلتفرم استادبانک است که از سال ۹۴ فعالیت خود را زمینه ارائه خدمات معلم خصوصی به دانش‌آموزان، دانشجویان و سایر مخاطبان آموزشی، آغاز کرده است. در همه دروس از ابتدایی تا دانشگاه، در زمینه مهارت‌های کسب و کار نظیر آموزش نرم‌افزارهای مختلف و برنامه ‌نویسی، مهارت‌های هنری نظیر موسیقی یا زبان‌های خارجی، می‌تواند معلم‌های خصوصی توانمندی را به کاربران خود معرفی کند. همکاری با این مجموعه بزرگ می‌تواند به رزومه کاری شما نیز اعتبار بخشیده و شرایط جذب شاگرد خصوصی را برای‌تان هموارتر نمایید.

کجا تدریس خصوصی کنم؟ در سامانه جامع آموزشی خصوصی استادبانک!

روش‌هایی که در بالا ذکر شد مزایا و معایب خاص خود را دارند. بنابراین به عنوان فردی که قصد شروع تدریس خصوصی را دارد، باید روشی را انتخاب کنید که بیشترین مزایا را برای شما داشته باشد. همان‌طور که اشاره کردیم یکی از مزایای تدریس خصوصی در استادبانک حذف دغدغه و نگرانی معلم خصوصی برای جذب شاگرد است. مزیت دیگر، سهم منصفانه‌ای که از هر کلاس به استادبانک تعلق می‌گیرد.

همچنین می‌توانید از طریق سایت استادبانک، رزومه مناسب و بهتری از خود به نمایش بگذارید. امکان دیده شدن، شناخته شدن و همچنین درخواست کلاس از شما در استادبانک بهتر و راحت‌تر از هر روش دیگری است. زیرا والدین و دانش‌آموزان با اعتماد به استادبانک و همچنین رزومه کامل‌تان، تردید را کنار گذاشته و درخواست کلاس را ثبت می‌کنند. اگر به صورت فعال در استادبانک کلاس دریافت کرده و با کیفیت بالا تدریس کنید، می‌توانید جزو اساتید برتر در صفحه اول درس مورد تدریس خود به کاربران نمایش داده شوید. این مزیت ویژه امکان دریافت شاگرد بیشتر و کسب درآمد تدریس خصوصی بالا را برای‌تان فراهم می‌کند.

تدریس خصوصی در استادبانک مزایای دیگری نیز دارد که پیشنهاد می‌کنیم برای مطالعۀ بیشتر روی این لینک کلیک کنید. از اینکه تا پایان این مقاله همراه ما بودید از شما سپاسگزاریم.

6 نکته نهایی برای معلم خصوصی تازه کار

اگر می‌خواهید معلم خصوصی شدن را تازه شروع کنید باید برخی نکات را بدانید. این نکات کمک می‌کنند تا نظرات مثبت بیشتری را به خود جلب کنید و به این ترتیب شاگردان بیشتری داشته باشید.

 1. به موقع و سر وقت حاضر شدن
 2. استفاده ماکزیمم و بهینه از تمام وقت کلاس
 3. ظاهر رسمی و محترمانه
 4. رفتار متشخصانه و صمیمی نشدن بیش از حد با شاگرد
 5. خوردن و آشامیدن حین کلاس و استفاده از تلفن همراه ممنوع
 6. تعیین نرخ مشخص و داشتن قرارداد کاری منظم و مشخص

همچنی اگر دانش‌آموزی سوالی پرسید که جواب آن را نمی‌دانستید مضطرب نشوید. کمک گرفتن از مهارت‌های نرم در این لحظه خود یک نکته مهم است. تمام اشکالات دانش‌آموز را پیدا کنید و به آن‌ها پاسخ دهید. ذکر این نکته نیز اهمیت دارد که دانش‌آموز بایدبه معلم اعتماد کند و حتی محیط آموزش نیز روی این موضوع اثر دارد. به همین دلیل انتخاب محیط صحیح برای آموزش نیز از نکات مهم برای معلم خصوصی تازه کار است.

همکاری با استادبانک، یکی از برترین مؤسسات تدریس خصوصی در ایران

استادبانک بزرگ‌ترین مرجع انتخاب معلم خصوصی در کشور است. ثبت نام در این سایت، یکی از روش‌های کسب درآمد از تدریس خصوصی برای بسیاری از فرهنگیان و معلمان عزیز است. معلمان در این سایت نگران تبلیغات، تولید محتوا و جذب شاگرد نیستند، چرا که این وظایف همگی بر عهدۀ تیم فعال و پرتلاش استادبانک است.

اگر شما هم قصد کسب درآمد از تدریس خصوصی را دارید کافی است با ثبت‌نام کاملا رایگان، مراحل استخدام معلم خصوصی در استادبانک را طی کنید و کسب درآمد خود را از این طریق آغاز کنید.

در صورت نیاز به مشاوره و دریافت اطلاعات، کافی است با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۵۳۴۳ تماس بگیرید و یا از بخش تیکت پشتیبانی در پروفایل خود اقدام کنید. همکاران ما پاسخگوی سؤالات شما عزیزان خواهند بود و شما را به طور کامل راهنمایی خواهند کرد.