آشنایی با پلتفرم استادبانکاستخدام معلم خصوصی

شرایط همکاری با استادبانک به عنوان معلم خصوصی + مدارک مورد نیاز

استادبانک نویسنده
9942 1
20 مرداد 1401
شرایط همکاری با استادبانک

استادبانک با آموزشِ بیش از 60 هزار شاگرد حضوری و آنلاین در سراسر کشور، این افتخار را دارد که به عنوان بزرگ‌ترین پلتفرم آموزش خصوصی در ایران، خدمات خود را در زمینۀ انتخاب آنلاین معلم خصوصی، به شاگردان، اساتید و خانواده‌ها ارائه دهد.

تیم پر تلاش استادبانک، پس از گذشت سال‌ها فعالیت در این حوزه، تا به امروز مجموعه‌ای از 3500 معلم خصوصی برتر را در دروس و مقاطع مختلف گرد هم آورده‌ است. نتیجۀ این تلاش، جذب بهترین دبیران و معلمان خصوصی و اعتماد شاگردان و خانواده‌ها در شهرهای مختلف ایران به استادبانک است.

از آن جا که مشغول مطالعۀ این مقاله هستید، احتمالا جزو آن دسته از عزیزانی قرار دارید که تمایل به همکاری با استادبانک به عنوان معلم خصوصی را دارند و می‌خواهند قبل از اقدام به ثبت نام در استادبانک، اطلاعات کاملی را در رابطه با شرایط همکاری با این سامانه کسب کنند. هدف ما در این مقاله از مجله اساتید استادبانک، پاسخ به همۀ سؤالات احتمالی شما در این زمینه است. لطفا با ما همراه باشید.

شرایط تحصیلی برای استخدام به عنوان معلم خصوصی در استادبانک

یکی از مهم‌ترین شرایط همکاری در تدریس خصوصی با استادبانک، داشتن حداقل مدرک کارشناسی (لیسانس) است. بارگذاری مدرک کارشناسی جزو مراحل اجباری ثبت نام در استادبانک است. بنابراین دانش‌آموزان و دانشجویان، به دلیل نداشتن مدرک لیسانس، امکان ثبت‌نام به عنوان معلم خصوصی در استادبانک را ندارند.

نکتۀ مهم: کارشناسان استادبانک در برخی شرایط، مانند تحصیل در دانشگاه فرهنگیان، تحصیل در رشتۀ دانشگاهی مرتبط، دانشجوی ترم آخر، یا داشتن سابقۀ تدریس قابل توجه، امکان ثبت نام در استادبانک را برای دانشجویان فراهم می‌کنند. چنان چه یکی از این شرایط را دارید، می‌توانید به جای بارگذاری مدرک کارشناسی خود، از گواهی اشتغال به تحصیل یا کارت دانشجویی استفاده کنید.

در ادامۀ مقاله به تمامی مدارک مورد نیاز برای ثبت نام به عنوان معلم خصوصی در استادبانک اشاره خواهیم کرد.

همچنین سؤالات بسیاری در رابطه با مرتبط بودن مدرک تحصیلی و مدارک لازم برای تدریس خصوصی مطرح شده شده است. در رابطه با این موضوع باید بگوییم که در زمان ثبت نام در استادبانک هیچ محدودیتی از این لحاظ وجود ندارد. اما در صورتی که متقاضی، هیچ مدرک تحصیلی مرتبط، یا سابقۀ تدریس قابل قبولی در زمینۀ درس مورد نظر خود نداشته باشد، رزومۀ آن‌ها از سوی کارشناسان استادبانک مورد تایید قرار نمی‌گیرد.

بنابراین پیشنهاد می‌کنیم تنها در صورتی ثبت نام خود را شروع کنید که مدرک تحصیلی مرتبط یا سابقه تدریس قابل قبول در زمینۀ درس مد نظرتان را داشته باشید.

شرایط سنی برای شروع تدریس خصوصی در استادبانک

برای همکاری با استادبانک به عنوان معلم خصوصی و ثبت نام برای تدریس خصوصی، محدودیت سنی وجود ندارد. اما با توجه به اینکه بارگذاری مدرک کارشناسی یا کارت دانشجویی اجباری است، افرادی که در سنین دانش‌آموزی هستند، طبیعتا چنین مدرکی را ندارند و نمی‌توانند برای تدریس در سایت استادبانک، ثبت‌نام کنند.

شرایط مالی همکاری با استادبانک به عنوان معلم خصوصی

یکی از سؤالاتی که در رابطه با تدریس خصوصی در استادبانک برای متقاضیان عزیز مطرح می‌شود، قیمت هر جلسه کلاس خصوصی، سهم استاد از شهریۀ هر جلسه، نحوۀ تسویه حساب و غیره است. در این بخش از مقاله، پاسخ چنین سؤالاتی را ارائه می‌کنیم.

قیمت تدریس خصوصی استاد برای استخدام معلم خصوصی آنلاین

قیمت تدریس خصوصی استاد برای استخدام معلم خصوصی آنلاین، به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد که عبارتند از:

 • تعداد ستارۀ پروفایل استاد
 • آنلاین یا حضوری بودن کلاس‌ها
 • برگزاری کلاس در تهران و شهرستان‌ها
 • گروه درسی استاد
 • نوع تدریس استاد

با توجه به همۀ این موارد، قیمت تدریس خصوصی هر استاد، بعد از تعیین تعداد ستاره‌های پروفایل او، به ایشان اطلاع داده می‌شود. به طور طبیعی هر چقدر تعداد ستاره‌ها بیشتر باشد، قیمت تدریس خصوصی استاد نیز بیشتر خواهد بود.

ضمنا در طی فرآیند همکاری با استادبانک و استخدام معلم خصوصی آنلاین، تعداد این ستاره‌ها قابل افزایش است و این موضوع می‌تواند منجر به افزایش قیمت تدریس خصوصی استاد و در نتیجه افزایش درآمد او در استادبانک شود.

سهم استاد و استادبانک از برگزاری کلاس‌ها 

همانند تمام آموزشگاه‌ها و سامانه‌های تدریس خصوصی، بعد از استخدام معلم خصوصی در منزل و شروع به همکاری با اساتید، بخشی از درآمد هر جلسه از کلاس خصوصی، متعلق به استادبانک خواهد بود. سهم استادبانک از هر کلاس، ۲۵ درصد از مبلغی است که شاگرد پرداخت می‌کند و سهم استاد، 75 درصد از پرداختی شاگرد است.

به گفتۀ بسیاری از اساتید، این مقدار، در مقایسه با سایر آموزشگاه‌ها و سایت‌های تدریس خصوصی و با توجه به امکاناتی که استادبانک برای معلمان فراهم می‌کند، کاملا منصفانه است

نحوۀ تسویه حساب استاد، استادبانک و شاگرد

بعد از استخدام معلم خصوصی در منزل و شروع همکاری، استادبانک امکان تسویه حساب و دریافت هزینۀ جلسات را به دو صورت نقدی و آنلاین برای معلمان عزیز خود فراهم کرده است. به این ترتیب معلم می‌تواند با توجه روحیات و شرایط خود، نحوۀ دریافت وجه از شاگرد را مشخص کند.

در حالت نقدی، استاد هزینۀ جلسات را از شاگرد دریافت کرده و در اولین فرصت اقدام به پرداخت سهم استادبانک می‌کند. در حالت تسویه حساب آنلاین، ابتدا شاگرد، هزینۀ جلسات را به حساب استادبانک واریز می‌کند. سپس استادبانک، بر اساس برنامه‌ریزی دقیق و منظم، سهم معلم را به حساب او واریز خواهد کرد.

با مطالعۀ مقاله همه چیز در مورد دریافت شاگرد و برگزاری کلاس در استادبانک، اطلاعات بیشتری را در رابطه با فرآیند تسویه حساب معلمان در استادبانک کسب خواهید کرد.

هزینۀ ثبت نام در استادبانک به عنوان معلم خصوصی 

بر خلاف بسیاری از پلتفرم‌های تدریس خصوصی، ایجاد پروفایل و ثبت نام معلم خصوصی در استادبانک، کاملا رایگان است. در واقع تا زمانی که معلم، کلاسی را بر بستر استادبانک برگزار نکرده باشد، انجام هیچ یک از مراحل، هزینه‌ای به متقاضیان تدریس خصوصی تحمیل نخواهد کرد.

زمان و نحوۀ برگزاری کلاس‌ها

در استادبانک امکان تدریس به هر دو صورت حضوری و آنلاین فراهم شده است. تمامی معلمان و مدرسان استادبانک در سرتاسر کشور، می‌توانند کلاس‌های آنلاین خود را به صورت رایگان، بر بستر پلتفرم تدریس خصوصی استادبانک، برگزار کنند.

کلاس‌های حضوری نیز در منزل شاگرد برگزار می‌شود. در طی مراحل ثبت نام در استادبانک، اگر گزینۀ تدریس حضوری را انتخاب می‌کنید، لازم است شهر مورد نظر خود را نیز برای تدریس حضوری انتخاب کنید.

اگر از شهری غیر از شهر محل سکونت خود شاگرد بپذیرید، لازم است بدانید هزینه‌ای که شاگرد به شما پرداخت می‌کند، با هزینه‌ای که به یک استاد بومی پرداخت می‌کند، تفاوتی ندارد. بنابراین پذیرش کلاس‌های خارج از شهر محل سکونت، برای شما صرفۀ اقتصادی نخواهد داشت و پیشنهاد می‌کنیم شهر محل سکونت خود را برای تدریس حضوری انتخاب کنید.

در رابطه با ساعت کاری اساتید نیز محدودیت زمانی وجود ندارد و اساتید می‌توانند در هر ساعتی از شبانه‌روز کلاس‌های خصوصی خود را در استادبانک برگزار کنند.

اشاره به این نکته نیز ضروری است که به منظور رفاه حال اساتید (به خصوص اساتید خانم) و حفظ امنیت این عزیزان، شاگردان خانم به اساتید خانم و شاگردان آقا به اساتید آقا ارجاع داده می‌شود. در این رابطه پیشنهاد می‌کنیم مقالۀ استادبانک چگونه امنیت اساتید خود را تامین می‌کند، را مطالعه نمایید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت‌نام معلم خصوصی در استادبانک

در صورت دارا بودن شرایط بالا برای همکاری به عنوان معلم خصوصی با استادبانک، می‌توانید وارد مرحلۀ ثبت نام معلم خصوصی شوید. در مقالۀ راهنمای قدم به قدم استخدام در استادبانک به عنوان معلم خصوصی، تمامی مراحل ثبت‌ نام در استادبانک به عنوان معلم خصوصی را از زمان تکمیل فرم‌ها تا فعال شدن پروفایل استاد و دریافت اولین شاگرد، به صورت تصویری در اختیار شما عزیزان قرار داده‌ایم.

پیشنهاد می‌کنیم به منظور تسریع روند کار و ثبت نام برای تدریس خصوصی، موارد زیر را آماده کنید:

 • کد ملی (اجباری)
 • عکس یا اسکن کارت ملی برای بارگذاری در سایت (اجباری)
 • کد پستی 10 رقمی (اجباری)
 • آدرس دقیق محل سکونت (اجباری)
 • اطلاعات مقاطع مختلف تحصیلی شامل نام رشته، نام دانشگاه، سال شروع و سال پایان (اجباری)
 • عکس یا اسکن مدارک تحصیلی برای بارگذاری در سایت (بارگذاری مدرک تحصیلی لیسانس اجباری است)
 • عکس یا اسکن افتخارات تحصیلی مانند رتبه خاص، معدل بالا، شرکت در المپیاد، نوشتن مقالات بین‌المللی و غیره (اختیاری)
 • عکس یا اسکن افتخارات و سوابق تدریس مانند معلم رسمی آموزش و پرورش، قبولی دانش‌آموزان در دانشگاه‌های برتر، ویراستاری کتاب‌های درسی، تدریس در مدارس خاص و غیره (اختیاری)
 • متنی برای معرفی خود و متدهای تدریس شامل مقدمه‌ای در مورد خود، سوابق تدریس و تحصیل، ویژگی‌های مثبت شخصیتی در رابطه با تدریس (اجباری)
 • عکس مناسب برای پروفایل با حداکثر حجم 2 مگابایت. لزومی به استفاده از عکس پرسنلی نیست (اجباری)
 • ویدیوی معرفی با شرایطی مانند پوشش رسمی، مدت زمان 1 الی 2 دقیقه، حجم حداکثر 100 مگابایت و قرار گرفتن دوربین به صورت افقی (اختیاری)

در ادامه، نمونه‌ای از ویدیوهای معرفی اساتید را مشاهده می‌کنید.

چند نکتۀ مهم در رابطه با مدارک مورد نیاز

1. همان طور که در قسمت شرایط تحصیلی هم اشاره کردیم، اگر هنوز دورۀ کارشناسی شما به اتمام نرسیده و شرایطی مانند تحصیل در دانشگاه فرهنگیان، تحصیل در رشتۀ دانشگاهی مرتبط، دانشجوی ترم آخر، یا داشتن سابقۀ تدریس قابل توجه را دارید، می‌توانید به جای مدرک لیسانس، از گواهی اشتغال به تحصیل یا کارت دانشجویی استفاده کنید.

2. به عنوان مدرک برای معدل بالا، بارگذاری عکس یا اسکن ریز نمرات از دانشگاه محل تحصیل یا اسکرین‌شات ریز نمرات از سایت دانشگاه با مشخص بودن لوگوی دانشگاه ضروری است.

3. به عنوان مدرک برای مقالات خود، لازم است تصویر صفحه اول مقاله را بارگذاری کنید به گونه‌ای که تیتر مقاله، نام ژورنال، سال انتشار و درجه اعتبار آن (ISI، علمی پژوهشی، علمی ترویجی یا غیره) واضح و مشخص باشد.

4. در صورتی که معلم رسمی آموزش و پرورش هستید لازم است حکم رسمی، فیش حقوقی یا حکم گزینش خود را در سایت بارگذاری کنید. همچنین اگر سابقۀ انتخاب به عنوان معلم نمونه را در کارنامۀ خود دارید لازم است تصویر لوح تقدیر از مدرسه یا مرکز مربوطه را در سایت ارائه نمایید.

5. برای اثبات تدریس خود در مدرسه، آموزشگاه یا دانشگاه، به به تأییدیۀ آن مرکز نیاز خواهید داشت به گونه‌ای که در آن به مدت زمان تدریس و موضوع تدریس شما اشاره شده باشد.

6. در صورتی که سابقۀ تألیف کتاب دارید، ضروری است که تصویر جلد کتاب به گونه‌ای که نام نویسنده، نام انتشارات و عنوان کتاب در آن مشخص باشد، در سایت بارگذاری شود.

7. چنان چه در بخش افتخارات تدریس، به موفقیت دانش‌آموزان خود اشاره کرده‌اید، لازم است کارنامۀ قبل و بعد دانش‌آموز یا مدرکی را اثبات کنندۀ نتیجۀ ذکر شده باشد، ارائه دهید.

8. اگر موارد اجباری، تکمیل یا بارگذاری نشوند، به هیچ عنوان امکان ادامۀ مراحل ثبت نام برای شما وجود نخواهد داشت.

9. موارد اختیاری تنها در صورتی در پروفایل شما نمایش داده می‌شوند که مدرکی برای اثبات آن‌ها بارگذاری شود. دقت داشته باشید که موارد اختیاری در ارزیابی پروفایل شما بسیار تاثیرگذار هستند و می‌توانند باعث افزایش تعداد شاگردان شما شوند.

10. اطلاعات شخصی متقاضی، مانند شماره تلفن، آدرس، ایمیل، تصویر مدارک تحصیلی و کد ملی، به صورت امانت نزد استادبانک حفظ می‌شوند و تحت هیچ شرایطی روی سایت قرار نخواهند گرفت.

مهارت‌ها و ویژگی‌های لازم برای همکاری با استادبانک

1. از آن جا که اکثر فعالیت‌های مربوط به ثبت نام، مدیریت جلسات، بررسی درخواست‌ها و بسیاری موارد دیگر در استادبانک، به صورت آنلاین انجام می‌شود و بخش عمده‌ای ار کلاس‌ها نیز به صورت مجازی برگزار می‌شوند، بنابراین از متقاضیان همکاری به عنوان معلم خصوصی با استادبانک، انتظار می‌رود دانش اولیه‌ای در زمینۀ مهارت‌های دیجیتال داشته باشند.

2. یکی از شرایط مهم استادبانک برای شروع یا ادامۀ همکاری با اساتید، نگاه بلند مدت آن‌ها نسبت به همکاری با استادبانک است. استادی که تمایل به همکاری بلند مدت در زمینۀ تدریس خصوصی دارد، تلاش می‌کند تا تمامی نکات و قوانین را رعایت کند و تمام توان خود را برای ارائۀ خدمات با کیفیت و رشد در استادبانک به کار بگیرد.

نگاه کوتاه مدت معلم به همکاری با استادبانک، باعث می‌شود که استاد انگیزۀ کافی برای تلاش و پیشرفت در این سیستم را نداشته باشد. از آن جا که استادبانک همواره در تلاش است تا تنها با اساتید دلسوز، متعهد و متخصص همکاری داشته باشد، بنابراین این گروه از اساتید پس از مدتی توسط کارشناسان، از سیستم حذف خواهند شد.”]

لذا پیشنهاد می‌کنیم تنها در صورتی مراحل مختلف همکاری به عنوان معلم خصوصی در استادبانک را طی کنید که قصد همکاری بلند مدتی را در این زمینه داشته باشید.

3. نظم و تعهد، یکی از مهم‌ترین شرایط همکاری استادبانک با متقاضیان تدریس خصوصی در بخش استخدام معلم خصوصی در منزل است. پاسخگویی منظم به تماس‌های تیم پشتیبانی و درخواست‌های ارسال شده، نظم در تسویه حساب، ثبت دقیق جلسات برگزار شده و بسیاری موارد دیگر، سطح بالایی از نظم و تعهد را می‌طلبد.

به طور کلی تنها اساتیدی می‌توانند در سیستم استادبانک ماندگار شوند که خود را متعهد به رعایت نظم در تمامی این موارد بدانند. نداشتن نظم در هر یک از این موارد، منجر به کاهش اعتماد کارشناسان استادبانک به استاد مورد نظر خواهد شد و احتمال قطع همکاری با او را افزایش خواهد داد.

4. از دیگر ویژگی‌های اساتید موفق استادبانک که سال‌هاست همکاری خود را با این سامانه حفظ کرده‌اند، صداقت و شفافیت در عملکرد است. مشاهدۀ هر نوع تخطی از سوی استاد (مانند برگزاری ادامۀ جلسات خارج از سیستم استادبانک، ثبت نکردن عمدی برخی جلسات و غیره) توسط کارشناسان استادبانک بررسی می‌شوند و به مرور زمان منجر به حذف پروفایل استاد خواهد شد.

استادبانک، بزرگ‌ترین سامانۀ آموزش و جذب معلم خصوصی در ایران

استادبانک، با بیش از 60 هزار شاگرد خصوصی در سرتاسر ایران، تنها و تنها به همکاری با اساتیدی می‌اندیشد که بالاترین عملکرد را به لحاظ شاخص‌های رفتاری و تخصصی در بین همکاران خود داشته باشند.

میزان رضایت بسیار بالای شاگردان، از اساتید خصوصی استادبانک، در بخش نظرات مشتریان و در پروفایل اساتید قابل مشاهده است. این سطح از کیفیت در ارائه خدمت معلم خصوصی، گواه این مطلب است که ما در دستیابی به یکی از مهم‌ترین اهداف خود، یعنی جذب همکارانی دلسوز، متعهد و متخصص عملکرد موفقی داشته‌ایم.

 امیدواریم که به زودی شاهد حضور شما نیز در جمع اساتید موفق و برتر استادبانک باشیم.

جهت ثبت درخواست همکاری خود با استادبانک، کافیست پس از مطالعۀ شرایط همکاری، فرم ثبت نام معلم خصوصی را تکمیل کنید، تا همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس بگیرند.

همچنین از طریق شمارۀ 91005343-021 می‌توانید با مشاورین ما در ارتباط باشید و سؤالات خود را در زمینۀ استخدام معلم خصوصی مطرح کنید. از اینکه تا انتهای این مقاله همراه ما بودید از شما سپاسگزاریم.

لطفا دیدگاه‌های خود را در مورد مقالۀ شرایط همکاری به عنوان معلم خصوصی با استادبانک، در انتهای همین مقاله با ما در میان بگذارید.