در استادبانک استاد شوید

استادبانک چیست؟

استادبانک، وب سایت و اپلیکیشنی است که از طریق آن دانش آموزان می توانند رزومه معلم های خصوصی در نزدیکی خود را مشاهده کنند و با آن ها در منزل خود کلاس خصوصی داشته باشند.

استادبانک در چه دروسی معلم خصوصی می پذیرد؟

در حال حاضر استادبانک در دروس زیر معلم خصوصی می پذیرد:

  • دروس ابتدایی، متوسطه اول و دوم
  • آزمون های تیزهوشان و کنکور
  • دروس دانشگاهی
  • زبان های خارجی

قیمت تدریس هر استاد در استادبانک چقدر است و چگونه مشخص می شود؟

قیمت تدریس استاد بستگی به تعداد ستاره های پروفایل او دارد و می تواند تا 100 هزار تومان افزایش یابد. ستاره ها نیز بعد از جلسه مصاحبه براساس رزومه استاد مشخص می شود. برای مشاهده قیمت های تدریس، درس مورد نظر خود را در سایت استادبانک جستجو کنید.

قابل ذکر است حدود 20 درصد از قیمت کلاس، به عنوان حق معرفی به استادبانک تعلق دارد.

ستاره استاد چیست و چگونه تغییر می کند؟

ستاره استاد، نشان دهنده رزومه تدریس اوست، رزومه استاد براساس موارد روبرو مشخص می شود: تعداد شاگردان قبلی، مدارسی که استاد در آنها تدریس کرده، شاگردان موفقی که استاد داشته، جزوات و کتاب های تالیفی، مدرک دانشگاهی.

قبل از تایید نهایی پروفایل استاد، جلسه مصاحبه حضوری با او تشکیل می شود و از اوخواسته می شود یک یا چند مورد از مباحث موجود در پروفایل خود را تدریس کند. جلسه مصاحبه اساتید شهرستان بصورت تلفنی برگزار می شود.

همچنین بعد از اینکه چند شاگرد به استاد معرفی شد، براساس عملکرد استاد و نحوه همکاری او با استادبانک، می تواند ستاره های او، افزایش یا کاهش یابد.

چه زمانی هزینه کلاس خصوصی به استاد پرداخت می شود؟

خود اساتید در پایان هرجلسه هزینه کلاس را از شاگرد دریافت می کنند سپس حق معرفی استادبانک را می پردازند.

مراحل ثبت نام و تایید شدن اساتید در استادبانک چگونه است؟

مراحل ثبت نام و تایید شدن در استادبانک بصورت زیر است:

  • ثبت نام و بارگذاری مدارک: ثبت نام و بارگذاری همه مدارک مورد نیاز توسط اساتید
  • تایید اولیه اطلاعات استاد: اطلاعات ثبت شده و مدارک بارگذاری شده در رزومه استاد بررسی می شود.
  • دعوت از استاد برای مصاحبه و ارائه اصل مدارک آپلود شده، معرفی نامه از آموزشگاه ها مدارس و دانشگاه ها، جزوات و کتاب های تالیفی: در این مرحله، اولویت با اساتیدی است که معلم رسمی آموزش و پرورش باشند، عضو هیئت علمی باشند و یا در دروس خاصی که استادبانک در آنها نیاز به استاد دارد مسلط باشند. لازم است در این جلسه استاد برای هریک از سوابق یا افتحارات ثبت شده در پروفایل خود، مدرک معتبر ارائه دهد. قابل ذکر است مصاحبه اساتید تهران بصورت حضوری و مصاحبه اساتید شهرستان ها بصورت تلفنی انجام می شود.
  • ضبط ویدیوی نمونه تدریس و ارائه گواهی عدم سوپیشینه: همه اساتید ساکن در تهران لازم است جهت ضبط ویدی نمونه تدریس در دفترمرکزی استادبانک حاضر شوند و در روز حضور، گواهی عدم سوپیشینه (و یا رسید آن) را به همراه داشته باشند. فعلا امکان ضبط ویدیوی نمونه تدریس برای اساتید شهرستان ها وجود ندارد اما ارسال گواهی عدم سوپیشینه، قبل از تایید نهایی استاد ضروری است.

هریک از مراحل ثبت نام و تایید شدن اساتید در استادبانک، چقدر زمان می برد؟

فاصله زمانی تا تایید شدن استاد قابل پیش بینی نیست و ممکن است گاهی تا چندماه نیز زمان ببرد. اما اساتیدی که خصوصیات روبرو را دارند برای تایید شدن در اولویت هستند: معلم رسمی آموزش و پرورش باشند، عضو هیئت علمی باشند و یا در دروس خاصی که استادبانک در آنها نیاز به استاد دارد مسلط باشند.

آیا عضویت در استادبانک هزینه دارد؟

عضویت در استادبانک هیچ هزینه ای ندارد و ستاره استاد، صرفا براساس مصاحبه با استاد و مدارک دریافتی از او مشخص می شود.

شاگردان به چه صورت معلم مورد نظر خود را انتخاب می کنند؟

شاگردان به دو صورت معلم مورد نظر خود را انتخاب می کنند:

  • از طریق جستجو در سایت: بیشتر شاگردان و خانواده های آنها در سایت استادبانک جستجو می کنند، رزومه ها، نظرات شاگردان پیشین، ویدیوی نمونه تدریس اساتید و قیمت ها را مشاهده می کنند، و برای معلم مورد نظر خود درخواست ثبت می کنند.
  • از طریق تماس با استادبانک: بعضی از شاگردان بصورت تلفنی از استادبانک می خواهند برای آنها استاد انتخاب کند. دراینصورت استادبانک به شاگردان راهنمایی می کند که بتوانند خودشان استاد مورد نظر خود را انتخاب کنند.