آشنایی با پلتفرم استادبانک

با پیشنهادات برخی شاگردان مبنی بر نقض قوانین استادبانک چه کنیم؟

استادبانک نویسنده
7712 135
12 تیر 1401
نقض قوانین استادبانک

عکس-شاخص-نقض-قوانین-استادبانک-نهایی.jpgاستادبانک به عنوان بزرگ‌ترین پلتفرم آموزش خصوصی کشور، مانند هر سیستم دیگری، قوانین و مقررات مخصوص به خود را دارد و تلاش می‌کند تا از این طریق، از حقوق اساتید، شاگردان و سایر ذینفعان، در سیستم استادبانک، حمایت کند. به همین دلیل، نظارت بر رعایت این قوانین را جزو اولویت‌های همیشگی و غیرقابل چشم‌پوشی خود می‌داند.

همانند تمامی سیستم‌ها و کسب‌ و کارهای دیگر، در استادبانک نیز هستند معدود افرادی که در جایگاه شاگرد یا استاد و با هدف سود بیشتر، تعهد لازم برای رعایت قوانین استادبانک را از خود نشان نمی‌دهند.

برای مثال برخی از اساتید گزارش کرده‌اند که بعد از برگزاری یک یا چند جلسه کلاس خصوصی، شاگرد از آن‌ها درخواست می‌کند تا ادامۀ جلسات را خارج از سیستم استادبانک برگزار کنند و به این ترتیب، سهمی که متعلق به استادبانک است، به عنوان تخفیف برای او در نظر گرفته شود.

در مواجهه با چنین درخواستی، اساتید پاسخ‌های مختلفی را ارائه می‌دهند که در برخی مواقع، برای شاگرد قانع کننده نیست و باعث می‌شود که او همچنان بر روی پیشنهاد خود پافشاری کند.

اما بهترین و قانع‌کننده‌ترین پاسخ به شاگردانی که به صورت آگاهانه یا ناآگاهانه، قصد نقض این دسته از قوانین را دارند، چیست؟ در این مقاله از مجله اساتید استادبانک به بررسی این موضوع و ارائۀ راهکار برای اساتید گرامی پرداخته‌ایم.

لازم به ذکر است که اکثریت قریب به اتفاق شاگردان و اساتید استادبانک، در نهایت تعهد و صداقت، به قوانین استادبانک پایبند هستند. با این حال، بنا به درخواست برخی از اساتید که با چنین پیشنهاداتی مواجه شده‌اند، تصمیم گرفتیم این مقاله را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم تا در صورت مشاهدۀ چنین درخواست‌هایی از سوی شاگرد، آمادگی لازم را داشته باشید.

پیشنهاد مدیرعامل استادبانک برای مواجهه با شاگردانی که تقاضای نقض قوانین را دارند

پیش از مطالعۀ مقاله، پیشنهاد می‌کنیم با مشاهدۀ ویدئوی زیر، با راهکارها و پیشنهادات استادبانک در مواجهه با شاگردانی که درخواست برگزاری کلاس‌ها خارج از این سیستم را دارند، آشنا شوید. سپس در صورت نیاز به کسب اطلاعاتِ بیشتر، مقاله را به طور کامل مطالعه نمایید.

چرا برگزاری کلاس‌ها خارج از سیستم استادبانک خلاف اصول اخلاقی و حرفه‌ای است؟

همان‌طور که در مقالۀ مزایای تدریس خصوصی در استادبانک هم اشاره کردیم، تیم استادبانک، بخش عمدۀ فعالیت‌ها و بودجۀ خود را صرف تولید محتوا، سئوی سایت، برندسازی، پشتیبانی و معرفی اساتید برتر می‌کند تا از این طریق به سه هدف اصلی خود دست پیدا کند. این سه هدف عبارتند از:

  1. ارائۀ خدمات با کیفیت‌ در زمینۀ تدریس خصوصی به شاگردان و معلمان خصوصی
  2. افزایش نرخ جذب شاگردان و در نتیجه افزایش درآمد اساتید
  3. توسعۀ تیم‌ها در بخش‌های مختلف استادبانک

در واقع استادبانک برای جذب هر یک شاگرد، متحمل هزینه‌های مالی و زمانی می‌شود و اصلی‌ترین منبع درآمد آن نیز، دریافت سهم 25 درصدی از برگزاری کلاس‌ها است.

درآمد حاصل از این بخش، به تیم استادبانک کمک می‌کند تا علاوه بر جبران بخشی از این هزینه‌ها، امکان جذب شاگردان جدید را فراهم کرده و همچنین سیستم خود را به گونه‌ای گسترش دهد که برای هزاران نفر از افراد توانمند (چه به عنوان معلم خصوصی و چه به عنوان همکار در تیم‌های پشتیبانی، فنی، مارکتینگ و غیره) ایجاد شغل و درآمد کند.

بنابراین چنان چه ادامه دادن کلاس‌ها، خارج از سیستمی که عامل آشنایی شاگرد و معلم بوده است، به صورت یک امر رایج و طبیعی دربیاید، بسیاری از افراد درگیر با این کسب و کار دچار مشکل و چالش خواهند شد.

اقدام به برگزاری کلاس‌، خارج از سیستم استادبانک، چه مشکلاتی را برای استاد ایجاد می‌کند؟ 

استادبانک پلتفرمی است که در آن امکان تبلیغات شخصی و خرید جایگاه برای اساتید وجود ندارد و محل قرار گرفتن پروفایل معلمان خصوصی در این سایت،  تنها بر حسب عملکرد و شایستگی آن‌ها مشخص می‌شود.

اما همان طور که در مقالۀ رشد اساتید در استادبانک هم اشاره کردیم، برای بررسی عملکرد اساتید، نیاز به معیارهای کاملا دقیق و علمی وجود دارد. چرا که صرفا بر اساس حدس و گمان و دیده‌ها و شنیده‌ها نمی‌توان سطح عملکرد صدها استاد را ارزیابی و مقایسه کرد. به همین دلیل ما در استادبانک به منظور سنجش عملکرد اساتید، از فرمولی به نام امتیاز رتبه‌بندی استفاده می‌کنیم.

از آنجا که در داشبورد اساتید، توضیحات کاملی را در رابطه با امتیاز رتبه‌بندی ارائه کرده‌ایم، قصد نداریم در این مقاله به تمام جزییات آن اشاره کنیم. کافیست اساتید گرامی مطلع باشند که بالا بودن امتیاز رتبه‌بندی استاد ارتباط مستقیمی با ثبت کردن جلسات برگزار شده بر پایۀ نیاز شاگرد و رعایت شفافیت کامل در ثبت این جلسات دارد.

با توجه به این توضیحات، چنان چه استاد بعد از برگزاری یک یا چند جلسه، بقیۀ جلسات مورد نیاز شاگرد را خارج از استادبانک برگزار کند، از تعداد جلسات ثبت شده توسط او کاسته می‌شود و در نتیجه امتیاز رتبه بندی استاد به شدت کاهش پیدا می‌کند.

این موضوع باعث می‌شود پروفایل استاد بعد از مدتی به صفحات دوم به بعد برود. این در حالیست که احتمال انتخاب اساتید در صفحۀ اول، بسیار بالاتر از اساتیدی است که پروفایل آن‌ها در صفحات بعدی قرار می‌گیرد. بنابراین پس از مدتی، تعداد درخواست‌های ارسالی برای استاد، کاهش پیدا خواهد کرد.

علاوه بر این، همۀ کلاس‌هایی که زودتر از موعد انتظار خاتمه می‌خورند به دقت توسط کارشناسان استادبانک بررسی می‌شوند. در صورتی که این درخواست جزو درخواست‌های شب امتحانی نبوده باشد، مورد پیگیری قرار می‌گیرد و چنان چه تخطی استاد از قوانین اثبات شود، استادبانک همکاری خود را با او قطع خواهد کرد.

بهترین راهکار برای اساتیدی که با پیشنهاد دور زدن استادبانک مواجه می‌شوند، چیست؟

اکثر اساتید استادبانک به دلایل مختلفی از جمله تعهدات اخلاقی، تعلق خاطر به استادبانک و غیره، در مواجهه با چنین درخواست‌هایی پاسخ منفی می‌دهند.

با این حال، برخی از اساتید گزارش کرده‌اند که گاها چنین دلایلی، برای برخی شاگردان قانع کننده نیست. بنابراین یا همچنان روی درخواست خود پافشاری می‌کنند و یا رد پیشنهاد آن‌ها از سوی استاد، سبب ایجاد کدورت می‌شود.

چنان چه استاد برای شاگرد توضیح دهد که با برگزاری کلاس‌ها خارج از سیستم استادبانک، امتیاز رتبه بندی او کاهش می‌یابد و این امر به مرور زمان منجر به حذف پروفایل و قطع همکاری با او می‌شود، قطعا برای شاگرد قانع‌کننده خواهد بود. چرا که هیچ یک از شاگردان قصد آسیب زدن به منافع شغلی استاد خود را ندارند و تنها با هدف دریافت تخفیف بیشتر، چنین پیشنهاداتی را ارائه می‌دهند.

ضمنا ارسال لینک همین مقاله، برای این دسته از شاگردان نیز می‌تواند بسیار مفید و کاربردی باشد.

برگزاری کلاس‌ها خارج از سیستم استادبانک، چه محدودیت‌هایی را برای شاگرد ایجاد می‌کند؟

اولین محدودیت، در رابطه با امکاناتی است که استادبانک برای شاگردان خود فراهم می‌کند که از جملۀ آن‌ها می‌توان به خدمات پشتیبانی و ارائۀ بسته‌های تخفیفی اشاره کرد.

در وافع، استادبانک در قبال شاگردانی که ادامۀ کلاس‌ خصوصی خود را خارج از سیستم برگزار می‌کنند، هیچ مسئولیتی را نمی‌پذیرد. بنابراین در صورت بروز هر گونه مشکلی بین استاد و شاگرد، امکان پیگیری و پشتیبانی از سوی استادبانک وجود ندارد، ضمن اینکه شاگرد از امکانات و امتیازات ارائه شده برای سایر شاگردان نیز محروم خواهد شد.

از سوی دیگر، شاگرد با ارائۀ چنین پیشنهاداتی، نه تنها فرصت رشد و پیشرفت در استادبانک را از استاد خود می‌گیرد، بلکه با حذف این گروه از معلمان خصوصی از صفحۀ اول لیست اساتید، به مرور زمان، شاگردان جدید را از شناسایی اساتید درجه یک و توانمند استادبانک محروم می‌کند.

بنابراین برگزاری کلاس خارج از استادبانک، اگر چه که ممکن است در کوتاه مدت، سود اندکی برای شاگرد و معلم داشته باشد، اما در طولانی مدت، محدودیت‌هایی را برای هر دو گروه ایجاد می‌کند که سود به دست آمده در مقایسه با این محدودیت‌ها بسیار ناچیز است.

استادبانک معتبرترین سامانۀ آموزش خصوصی در ایران

در این مقاله از مجله اساتید استادبانک، به نکاتی در رابطه با نقض قوانین استادبانک اشاره کردیم. البته توجه به این نکته بسیار ضروری است که با وجود ارائۀ خدمت به بیش از 60 هزار شاگرد خصوصی و گرد هم آوردن بیش از 3500 معلم خصوصی، اکثریت قریب به اتفاق اساتید و شاگردان ما به تعهدات اخلاقی خود پایبند بوده‌اند و به ندرت شاهد وجود مشکل در این زمینه بوده‌ایم.

با این حال، از آن جا که برای برخی از اساتید گرامی، سؤالاتی در این زمینه ایجاد شده است، تصمیم گرفتیم که مقاله‌ای را در این رابطه آماده کرده و آن را در اختیار شما همکاران گرامی استادبانک قرار دهیم.

چنان چه جزو اساتید استادبانک نیستید و تمایل دارید همکاری خود را به عنوان معلم خصوصی با استادبانک آغاز کنید، کافیست وارد بخش ثبت نام اساتید در استادبانک شوید و مراحل استخدام معلم خصوصی را طی نمایید.

همچنین در صورت نیاز به مشاوره در زمینۀ استخدام معلم خصوصی می‌توانید با شماره ۹۱۰۰۵۳۴۳-۰۲۱ تماس بگیرید. همکاران ما از ساعت ۹ صبح الی ۲۳، پاسخگوی سؤالات شما عزیزان خواهند بود.

“بحث و مشارکت” لطفا دیدگاه‌های خود را در رابطه با این مقاله، در انتهای همین صفحه با ما در میان بگذارید.