آشنایی با پلتفرم استادبانک

معرفی بخش‌های مختلف داشبورد اساتید در استادبانک

استادبانک نویسنده
3702 0
24 آبان 1400
معرفی بخش‌های مخلف داشبورد اساتید استادبانک-سامانه تدریس خصوصی استادبانک

در مقاله‌ای جامع تحت عنوان مراحل استخدام معلم خصوصی در استادبانک، گفتیم که بعد از طی مراحل ثبت‌نام به عنوان معلم خصوصی، قبولی در مصاحبه و شرکت در وبینار آموزشیِ استادبانک، پروفایل متقاضی به عنوان استاد، فعال می‌شود. در این مرحله استاد می‌تواند به بخش‌های مختلف داشبورد اساتید، به طور کامل دسترسی داشته باشد.

این پیشخوان که تنها در دسترس خود استاد قرار دارد، شامل بخش‌های مختلفی است که از طریق آن می‌توان تمام مراحل تدریس، ارتباط با کارشناسان، تسویه حساب و بسیاری موارد دیگر را مدیریت کرد.

در این مقاله قصد داریم به معرفی بخش‌های مختلف داشبورد اساتید و کاربرد آن‌ها بپردازیم. در صورت نیاز به آموزش‌های بیشتر در هر مورد، مطالعۀ درسنامه‌های آکادمی اساتید می‌تواند بسیار مفید و کمک‌کننده باشد. در ادامۀ مقاله به فراخور نیاز، به این درسنامه‌ها نیز اشاره خواهیم کرد. لطفاً با ما همراه باشید.

نحوۀ ورود به داشبورد اساتید

جهت ورود به داشبورد اساتید یا همان پنل کاربری خود، وارد سایت استادبانک شوید. سپس روی گزینۀ ورود/عضویت کلیک کنید. در این مرحله باید شماره موبایلی را که در زمان ثبت نام به عنوان معلم خصوصی در استادبانک ثبت کرده‌اید، وارد کنید.

در صورتی که قبلا برای حساب کاربری خود رمز عبور مشخص کرده باشید، می‌توانید با وارد کردن رمز عبور، وارد پنل کاربری خود شوید. در غیر این صورت کافیست روی گزینۀ ورود با رمز یکبار مصرف کلیک کنید تا پیامکی حاوی کد یکبار مصرف برای شما ارسال شود. پس از وارد کردن کد چهار رقمی، وارد پنل کاربری خود خواهید شد.

معرفی بخش‌های مختلف داشبورد اساتید

1. داشبورد

اولین گزینۀ در منوی موجود در پیشخوان اساتید، داشبورد است. با کلیک بر روی این گزینه وارد صفحۀ اصلی پیشخوان خود می‌شوید. در قسمت بالای داشبورد اساتید، وضعیت پروفایل شما به لحاظ فعال یا غیرفعال بودن، نقایص پروفایل و امتیاز رتبه‌بندی شما نمایش داده می‌شود. در قسمت پایین این صفحه نیز تیکت‌های ارسال شده یا دریافتی، برای شما نشان داده می‌شود.

امتیاز رتبه‌بندی اساتید و تأثیر آن بر انتخاب استاد توسط شاگردان

2. صفحه رزومۀ شما

صفحه رزومه شما همان صفحه‌ای است که مخاطبانِ سایت استادبانک، در صفحات لیست اساتید، مشاهده می‌کنند و اطلاعات علمی، سوابق تحصیلی و کاری شما را مورد بررسی قرار می‌دهند.

با بهبود وضعیت این صفحه، از جمله بارگذاری ویدیوی معرفی، ارائۀ مدارک مورد نظر جهت دریافت تیک تأیید از سوی استادبانک و دریافت نظرات مثبت از سوی شاگردان‌تان، می‌توانید شانس خود را برای دریافت شاگرد افزایش دهیذ.

3. تقویم کاری

در قسمت تقویم کاری می‌توانید زمان‌های آزاد خود را که برای تدریس در ماه جاری مشخص کرده‌اید، مشاهده نمایید. همچنین با کلیک روی گزینۀ تنظیم ساعات کاری، می‌توانید ساعات مورد نظر خود را برای تدریس خصوصی در استادبانک تغییر دهید.

4. مدیریت درخواست‌ها

بخش مدیریت درخواست‌ها مربوط به اطلاعات و جزئیات کلاس‌های شما است. این بخش شامل سه قسمت است که عبارتند از:

 • درخواست‌های در جریان
 • درخواست‌های خاتمه یافته
 • نظرات ثبت شده برای شما

قسمت درخواست‌های در جریان مربوط به کلاس‌هایی است که در حال برگزاری هستند. در این قسمت می‌توانید جلسات خود را ثبت کنید، اطلاعات کامل شاگردان و درخواست‌های در حال برگزاری را مشاهده کرده و یا به یک درخواستِ در جریان، خاتمه دهید.

در قسمت درخواست‌های خاتمه یافته می‌توانید جزئیات درخواست‌های قبلی خود را مشاهده کرده و یا درخواستی را مجددا به جریان بیندازید.

قسمت نظرات ثبت شده، نیز مربوط به نظرات شاگردان شما را در رابطه کلاس‌هایی است که تشکیل داده‌اید. امکان پاسخ‌گویی به این نظرات نیز برای اساتید فراهم شده است.

برای کسب اطلاعات و آموزش‌های بیشتر در مورد این گزینه، پیشنهاد می‌کنیم بعد از عضویت در سایت و فعال شدن پروفایل کاربری، درسنامۀ نحوۀ ثبت جلسات و مدیریت کلاس‌ها را در آکادمی اساتید مطالعه کنید.

5. کلاس آنلاین

یکی از مزایای تدریس خصوصی در استادبانک ارائۀ پلتفرم‌های رایگان برای برگزاری کلاس‌های آنلاین است. اگر در هنگام ثبت‌نام، گزینۀ تدریس آنلاین را نیز انتخاب کرده باشید، برای برگزاری کلاس‌های خود، به بخش کلاس آنلاین در داشبورد اساتید نیاز پیدا خواهید کرد. این بخش شامل 5 قسمت مختلف است که عبارتند از:

 • تنظیمات
 • راهنمای استفاده با قلم نوری
 • راهنمای استفاده بدون قلم نوری
 • راهنمای تهیۀ آزمون آنلاین
 • ایجاد و لیست کلاس‌ها

در قسمت تنظیمات، می‌توانید مشخص کنید که به تدریس آنلاین تمایل دارید یا خیر. اگر مایل به برگزاری این نوع کلاس‌ها هستید، به چه روشی می‌خواهید کلاس آنلاین خود را برگزار کنید، با قلم نوری یا بدون قلم نوری.

در دو قسمت راهنمای استفاده با قلم نوری و راهنمای استفاده بدون قلم نوری، ابزارهای مورد نیاز برای هر روش، نحوۀ برگزاری کلاس در هر روش، نحوۀ کار با پلتفرم ادوبی کانکت و اسکای روم آموزش داده شده است.

در بخش راهنمای تهیۀ آزمون آنلاین، نحوۀ ساخت آزمون آنلاین در گوگل فرم توسط استاد علیرضا توسلی از اساتید موفق ریاضی استادبانک آموزش داده شده است.

از قسمت ایجاد و لیست کلاس‌ها نیز می‌توانید کلاس جدید آنلاین خود را ایجاد کرده و لیست کلاس‌های آنلاین خود را مشاهده کنید.

به منظور برگزاری هر چه بهتر کلاس‌های آنلاین پیشنهاد می‌کنیم راهنماهای موجود در بخش کلاس آنلاین و درسنامه‌های مربوط به تکنیک‌های برگزاری کلاس آنلاین در آکادمی اساتید را به دقت مطالعه نمایید.

6. آکادمی اساتید

هدف استادبانک از راه‌اندازی بخش آکادمی اساتید، آشنایی اساتید جدید با خط مشی و قوانین استادبانک، دستیابی به استانداردهای مشترک در زمینۀ تدریس خصوصی، برگزاری هر چه بهتر کلاس‌های خصوصی و همچنین بهره‌گیریِ اساتید از تجربیات یکدیگر بوده است.

بعد از ثبت نام به عنوان معلم خصوصی و به محض فعال شدن حساب کاربری شما، بخش آکادمی اساتید از منوی سمت راستِ داشبورد شخصی شما قابل دسترسی خواهد بود.

در حال حاضر آکادمی اساتید بخش‌های مختلفی دارد که برخی از این بخش‌ها به محض فعال شدن حساب کاربری استاد قابل دسترسی خواهند بود. اما فعال شدن برخی دیگر از این بخش‌ها مانند دورۀ اخلاق حرفه‌ای و تکنیک‌های برگزاری کلاس آنلاین، بر اساس قوانین و برنامۀ زمانبندی مشخصی صورت می‌گیرد. فعال شدن این بخش‌ها از طریق تیکت و پیامک‌های منظم هفتگی به اساتید، اطلاع داده می‌شود.

7. ویرایش اطلاعات

در  قسمت ویرایش اطلاعات می‌توانید اطلاعاتی را که در زمان ثبت‌نام وارد کرده‌اید مانند رزومۀ تحصیلی، سوابق کاری، منطقه و نوع تدریس و سایر موارد را ویرایش کنید. توجه داشته باشید که ویرایش‌های انجام شده قبل از نمایش در پروفایل شما، باید توسط کارشناسان استادبانک تأیید شوند. بنابراین به دلیل زمان‌بر بودن این فرآیند از انجام ویرایش‌های جزئی و کم اهمیت خودداری کنید.

8. تیکت پشتیبانی

مهم‌ترین راه ارتباطی اساتید با استادبانک و بالعکس، استفاده از تیکت است. کارشناسان استادبانک تمامی پیام‌ها و اطلاعاتی را که باید به استاد ارائه شود، از طریق تیکت، اطلاع‌ رسانی می‌کند. با ارسال هر تیکت، یک پیامک نیز حاوی لینک تیکت به گوشی استاد ارسال می‌شود.

اساتید نیز برای ارتباط با کارشناسان و مطرح کردن سؤالات خود، می‌توانند از بخش تیکت پشتیبانی استفاده کنند. برای این کار کافیست بعد از ورود به بخش تیکت پشتیبانی، روی گزینۀ ارسال تیکت جدید کلیک کنید. سپس گروه پیام، موضوع پیام و زیرموضوع پیام خود از لیست‌های موجود انتخاب کنید.

در صورتی که توضیحات ارائه شده در این مرحله، پاسخگوی سؤال شما نبود، روی گزینۀ “جوابم را نیافتم و هنوز سوال دارم” کلیک کرده و میزان فوریت، عنوان و متن پیام خود را وارد کنید. در انتها، روی گزینۀ ارسال تیکت پشتیبانی کلیک کنید.

تیکت‌های ارسال شده از سوی اساتید معمولاً در همان روز کاری، توسط کارشناسان استادبانک بررسی و پاسخ داده می‌شوند. توجه داشته باشید بررسی تیکت‌هایی که خارج از ساعات کاری یا روزهای تعطیل ثبت شده‌اند، به اولین روز کاری بعد از ثبت تیکت، موکول خواهند شد.

از قسمت تیکت پشتیبانی و با کلیک روی گزینۀ لیست تیکت‌ها، می‌توانید به لیست تمامی تیکت‌های ارسالی و دریافتی خود دسترسی داشته باشید.

9. تنظیمات

این گزینه در داشبورد اساتید، در حال حاضر به منظور انجام عملیات روی رمز عبورِ حساب کاربری شما مورد استفاده قرار می‌گیرد. در صورت تمایل به ایجاد رمز عبور برای حساب کاربری خود و یا تغییر آن می‌توانید از قسمت تنظیمات، روی گزینۀ تغییر رمز عبور کلیک کنید.

10. کیف پول استاد

همان طور که در تصویر زیر نیز مشاهده می‌کنید بخش کیف پول استاد شامل سه گزینه است که عبارتند از:

 • مشاهده کیف پول شاگردان
 • افزایش موجودی کیف پول
 • درخواست واریز موجودی به حساب بانکی

ممکن است برخی از اساتید، به عنوان شاگرد نیز در سایت استادبانک ثبت‌نام کرده باشند. در این صورت استاد می‌تواند برای سهولت فرآیند واریز و تسویه‌حساب‌ها، با استفاده از گزینۀ “مشاهدۀ کیف پول شاگردان” موجودی خود را به عنوان شاگرد، افزایش دهد.

در صورتی که شاگردی هزینۀ کلاس خود را به صورت نقدی پرداخت کرده باشد، معلم خصوصی باید به پروفایل خود مراجعه کند و سهم استادبانک را پرداخت کند. با استفاده از گزینۀ افزایش موجودی کیف پول، استاد می‌تواند حساب خود را شارژ کند تا هر بار که هزینۀ کلاس به صورت نقدی پرداخت می‌شود،
سهم استادبانک به صورت خودکار از کیف پول استاد برداشته شود و نیازی به طی مراحل پرداخت و استفاده از درگاه‌های بانکی وجود نداشته باشد.

در صورتی که شاگرد هزینۀ کلاس را به صورت آنلاین پرداخت کرده باشد، این مبلغ ابتدا وارد حساب بانکی استادبانک خواهد شد. در صورتی که استاد قبلاً روش دستی برای تسویه حساب انتخاب کرده باشد، با استفاده از گزینۀ “درخواست واریز موجودی به حساب بانکی” می‌تواند مبلغ مورد نظر را برای برداشت از کیف پول خود مشخص کرده و درخواست واریز به حساب بانکی خود را صادر کند.

همه چیز درباره دریافت شاگرد و برگزاری کلاس در استادبانک

11. تراکنش‌های مالی

همان طور که در مقاله “همه چیز درباره دریافت شاگرد و برگزاری کلاس در استادبانک” اشاره کردیم، اساتید می‌توانند هزینۀ کلاس خود را به دو صورت نقدی یا آنلاین از شاگرد دریافت کنند. در حالت نقدی، استاد باید با مراجعه به پروفایل خود نسبت به پرداخت سهم استادبانک اقدام کند. در حالت آنلاین، مبلغ پرداختی توسط شاگرد به حساب استادبانک واریز می‌شود و سهم استاد به صورت خودکار به کیف پول او واریز می شود.

در قسمت تراکنش‌های مالی، جزییات کامل تمام این واریزی‌ها چه از سوی استاد و چه از سوی استادبانک، به طور دقیق ثبت می‌شود.

12. سوالات متداول اساتید

در بخش سؤالات متداول، می‌توانید به سؤالات پرتکراری که اساتید از طریق تیکت یا تماس تلفنی با ما مطرح کرده‌اند، دسترسی داشته باشید. پرتکرارترین سؤالات، مربوط به عضویت در استادبانک به عنوان معلم خصوصی، دریافت شاگرد و برگزاری کلاس‌ها، تسویه حساب و پرداخت هزینه‌ها، ستاره‌های اساتید استادبانک و امتیاز رتبه‌بندی اساتید هستند.

13. خروج از حساب کاربری

به آخرین گزینه در منوی سمت راست داشبورد اساتید می‌رسیم. با کلیک روی گزینۀ خروج از حساب کاربری، به طور کامل از میز کار خود خارج می‌شوید. برای ورود مجدد، نیاز به وارد کردن شماره موبایل و رمز عبور خواهید داشت.

همکاری با استادبانک، یکی از برترین مؤسسات تدریس خصوصی در ایران

در این مقاله تلاش کردیم تا بخش‌های مختلف داشبورد اساتید را به شما همکاران عزیز معرفی کنیم. همچنان تأکید می‌کنیم که برای کسب جزئیات دقیق‌تر در این زمینه، حتماً درسنامه‌های معرفی شده در مقاله را نیز به طور دقیق مطالعه کنید.

در صورتی که به مطالعۀ مقالات مختلف در زمینۀ روش‌ تدریس، توسعۀ شغلی معلمان، تکنولوژی‌های آموزشی، مدیریت کلاس و اخبار معلمان علاقمند هستید، پیشنهاد می‌کنیم به سایر بخش‌های مجله اساتیدِ استادبانک هم مراجعه کنید. همچنین اگر به عنوان معلم به تدریس خصوصی علاقه دارید می‌توانید شرایط همکاری با استادبانک را مطالعه و فرم ثبت نام معلم خصوصی را تکمیل کنید یا از طریق شماره‌ 02191005343 با مشاورین ما در ارتباط باشید.

استادبانک همواره در تلاش است تا با همکاری برترین معلمان و اساتید کشور و با استفاده از تجربیات آن‌ها، نقشی تأثیرگذار در گسترش دانش، به روزرسانی اطلاعات معلمان و معرفی آن‌ها به دانش‌آموزان و دانشجویان کشور داشته باشد. هدف ما بالا بردن سطح کیفیت آموزش معلمان و ساختن آینده‌ای روشن برای فرزندان این سرزمین است.

بحث و مشارکت، لطفا تجربیات، پیشنهادات و انتقادات خود را در رابطه با بخش‌های مختلف داشبورد اساتید با ما در میان بگذارید. همچنین در صورتی که پاسخ سؤال خود را در مورد این بخش از سایت استادبانک، در این مقاله پیدا نکردید لطفاً زیر همین پست، سؤال خود را مطرح کنید.