چگونه معلم خصوصی شویم؟

چگونه معلم خصوصی ریاضی شویم؟ + راه‌های افزایش جذب شاگرد

استادبانک نویسنده
2596 0
06 مهر 1401
چگونه معلم خصوصی ریاضی شویم؟

یکی از سوالاتی که در حوزه تدریس خصوصی بیان می‌شود این است که چگونه معلم خصوصی ریاضی شویم؟ برخی از افراد تصور می‌کنند چون میزان تقاضای دانش‌آموزان و دانشجویان برای شرکت در کلاس‌های خصوصی ریاضی زیاد است بنابراین موفقیت در مسیر تدریس خصوصی نیز راحت بوده و هر فردی می‌تواند در حوزه تحصیلات خود کلاس خصوصی برگزار کند. متاسفانه اتکا به چنین تصوری سبب عدم دستیابی به موفقیت در برگزاری کلاس خصوصی ریاضی می‌شود.

بدون شک فردی می‌تواند یک معلم خصوصی ریاضی خوب و موفق باشد که با استفاده از روش‌های اصولی نسبت به آغاز برگزاری کلاس‌های خصوصی خود اقدام کند. ارائه تدریس خصوصی مطلوب و سپس جذب شاگردان بیشتر نیازمند به کارگیری چند راهکار در کنار یکدیگر است. به همین علت افرادی که به صورت تک بُعدی پیش می‌روند و یک روش را بعد از شکست خوردن در روش قبلی امتحان می‌کنند به هدف خود یعنی موفقیت در مسیر تدریس خصوصی نمی‌رسند.

باتوجه به اهمیت برگزاری کلاس‌های خصوصی ریاضی و ارتباط آن‌ها با پیشرفت شغلی معلمان خصوصی، ما قصد داریم در این مقاله از مجله معلم خصوصی استادبانک به بررسی مراحل چگونه معلم خصوصی ریاضی شویم؟ بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

مرحله اول: آیا به تدریس درس ریاضی علاقه مندید؟

آیا به تدریس درس ریاضی علاقه مندید؟

درس ریاضی جزء دروسی است که تقاضا برای شرکت در کلاس‌های خصوصی آن در همه مقاطع تحصیلی حتی دانشگاه بسیار زیاد است. البته این موضوع به معنای تمایل شاگردان به شرکت در کلاس‌های خصوصی همه معلمان ریاضی نیست، بلکه درصدی از جمعیت معلمان خصوصی ریاضی قادر به جذب شاگردان بیشتر و همچنین ادامه دار شدن حضور شاگردان در کلاس‌های خود نیستند. بنابراین در اولین مرحله از پاسخ به سوال چگونه معلم خصوصی ریاضی شویم؟ باید بدانید که آیا واقعا به تدریس خصوصی ریاضی علاقه دارید یا نه، تا از این طریق بتوانید وقت و انرژی خود را صرف بهبود کیفیت کلاس‌های خصوصی کرده و زمینه پیشرفت شغلی خود را فراهم کنید.

چنانچه علاقه‌ای به حرفه معلم خصوصی ریاضی نداشته باشید بعد از مدت زمانی کوتاه که با عدم موفقیت مواجه می‌شوید از ادامه این مسیر منصرف خواهید شد. بدون شک معلمان خصوصی ریاضی مجرب دارای ویژگی‌های خاصی هستند که آنان را از سایر معلمان مجزا می‌کنند، برای مثال یک معلم ریاضی حرفه‌ای با کمک به پیشرفت تحصیلی شاگردان خود سبب افزایش اعتماد به نفس دانش‌آموزان می‌شود. از جمله دیگر ویژگی‌های یک استاد خوب ریاضی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • علاقه مند به تدریس ریاضی و مشتاق به ارائه مطالب درسی
  • به کارگیری سعی و تلاش برای ارتقاء اطلاعات و دانش خود
  • برگزاری کلاس‌های جذاب و شرکت دادن شاگردان در بحث‌های کلاسی
  • استفاده از بهترین روش‌های تدریس
  • رفع اشکالات درسی شاگردان با بهترین رفتار
  • به کارگیری وسایل کمک آموزشی نوین و بسترهای آنلاین

بنابراین معلم خصوصی ریاضی که قصد پیشرفت در حوزه تدریس خصوصی دارد باید نسبت به کسب و ارتقاء ویژگی‌های مثبت خود اقدام کرده و از یک روش قدیمی برای برگزاری کلاس‌ها استفاده نکند. معلمان خصوصی ریاضی استادبانک با اتکا به همین موضوع برای پیشرفت تحصیلی شاگردان و در نتیجه ارتقاء جایگاه شغلی خود از روش‌هایی نوین و حرفه‌ای برای تدریس ریاضی استفاده می‌کنند.

مرحله دوم: پیدا کردن سایت‌های آگهی

ثبت نام در وب سایت‌های تدریس خصوصی

در دومین مرحله از موضوع چگونه معلم خصوصی ریاضی شویم؟ باید به بررسی روش‌های معرفی خود به دانش‌آموزان و دانشجویان متقاضی شرکت در کلاس‌های خصوصی بپردازید. تا زمانی که نسبت به درج آگهی و ارائه تبلیغات برای تدریس خصوصی اقدام نکنید احتمال جذب شاگرد برای شما بسیار کم خواهد بود. برای انجام تبلیغات می‌توانید از سایت‌هایی که آگهی‌ تبلیغاتی را قبول می‌کنند، استفاده کنید.

مرحله سوم: ثبت نام در وب سایت‌های تدریس خصوصی

بعد از اینکه وب سایت مناسبی مانند استادبانک را برای آغاز همکاری، جذب شاگرد و تشکیل کلاس خصوصی ریاضی پیدا کردید حال باید در سومین مرحله از چگونه معلم خصوصی ریاضی شویم؟ نسبت به ثبت نام در سایت مورد نظر اقدام کنید. در سامانه استادبانک امکانی فراهم شده تا همه افرادی که به عنوان معلم خصوصی ریاضی قصد آغاز همکاری با استادبانک را دارند مراحل ثبت نام را به انجام برسانند تا کارشناسان استادبانک شرایط آنان را مورد بررسی قرار دهند.

ثبت نام در سامانه جامع آموزش خصوصی استادبانک به راحتی قابل انجام است، برای ثبت نام باید به صفحه اصلی سایت مراجعه کرده و گزینه “عضویت اساتید” را انتخاب کنید. بعد از انجام مراحل ثبت نام و سپس بررسی شرایط توسط کارشناسان استادبانک نتیجه به اطلاع معلمان خصوصی می‌رسد.

در حال حاضر چند هزار شاگرد خصوصی از طریق سامانه استادبانک در کلاس‌های معلمان خصوصی ریاضی شرکت می‌کنند، بنابراین معلمان جدید می‌توانند از مزایای تدریس خصوصی در استادبانک استفاده کرده و به شناخته شدن خود در حوزه تدریس خصوصی کمک کنند. یکی از مزایای تدریس در استادبانک این است که شاگردان یک استاد می‌توانند نظرات خود را درمود کلاس خصوصی ریاضی، شیوه تدریس، رفتار و غیره استاد مورد نظر به ثبت برسانند تا از این طریق سایر متقاضیان بهتر بتوانند استاد مورد نظر خود را انتخاب کنند. به همین علت افزایش کیفیت برگزاری کلاس‌های خصوصی معلمان در استادبانک راهی برای افزایش جذب شاگردان است.

مرحله چهارم: تولید محتوا در شبکه‌های اجتماعی و صفحه استاد در وب سایت

گسترش بسترهای الکترونیکی و آنلاین در کشور سبب دسترسی اکثر مردم به شبکه‌های مجازی و سایت‌های مختلف شده است. به همین علت تولید محتوا و ارائه تبلیغات در شبکه‌های مجازی یک روش تاثیرگذار برای شناخته شدن معلم خصوصی ریاضی و افزایش تعداد کلاس‌های خصوصی موفق است. اساتید درس ریاضی می‌توانند با تهیه ویدیوهای آموزشی کوتاه روش تدریس خود را به دانش‌آموزان و دانشجویان معرفی کنند.

تولید محتوا می‌تواند در شبکه‌های مجازی و همچنین صفحه شخصی معلمان در وب سایت‌هایی مانند استادبانک انجام شود. در سامانه استادبانک امکانی فراهم شده تا معلمان خصوصی ریاضی بتوانند توضیحاتی را درمورد ویژگی‌های تدریس خود بیان کرده و همچنین ویدیو آموزشی را از روش تدریسی که دارند منتشر کنند.

مرحله پنجم: نکاتی مهم درباره جذب شاگرد و دانش‌آموز

نکاتی مهم درباره جذب شاگرد و دانش‌آموز

افزایش تعداد کلاس‌های خصوصی باعث شده تا دانش‌آموزان و دانشجویان بتوانند روش تدریس، اخلاق، نحوه ارتباط گیری و غیره اساتید درس ریاضی را با یکدیگر مقایسه کرده و کلاسی که با معیارهای مورد نظر آنان مطابقت دارد را انتخاب کنند. به همین علت معلمان خصوصی ریاضی باید نکات مهمی را برای جذب شاگردان در نظر گرفته و آن‌ها را در برگزاری کلاس‌های خصوصی خود به کار بگیرند. برای مثال در نحوه ارتباط با شاگردان خود نباید افراطی رفتار کنید، یعنی نه آنقدر شوخ طبع باشید و نه آنقدر جدی، تا از این طریق فضای آموزشی مطلوبی در کلاس شما ایجاد شود.

بخشی از وقت کلاس‌های خصوصی ریاضی باید به رفع مشکلات درسی شاگردان اختصاص داده شود، بنابراین باحوصله به سوالات درسی شاگردان خود پاسخ داده و به روند پیشرفت درسی آنان کمک کنید. همه نکاتی که بیان کردیم در روش برگزاری کلاس‌های خصوصی ریاضی استادبانک رعایت می‌شوند. به همین علت دریافت شاگرد خصوصی در استادبانک برای معلمان ریاضی که همه جوانب برگزاری یک کلاس خصوصی حرفه‌ای را در نظر گرفته و به کار می‌گیرند، بسیار راحت‌تر انجام می‌شود. در استادبانک امکان پیشرفت جایگاه شغلی برای معلمانی که به تدریس خصوصی علاقه دارند و به همین علت از روش‌های اصولی برای تشکیل کلاس‌های خود استفاده می‌کنند فراهم شده است.

مرحله ششم: گذراندن دروس روش تدریس ریاضی

یکی از راه‌های کسب موفقیت در برگزاری کلاس خصوصی و پاسخ به سوال چگونه معلم خصوصی ریاضی شویم؟ مسلط شدن به مطالب درسی و گذراندن دروس روش تدریس است. برخی از افراد تصور می‌کنند همین که مطالب درس ریاضی را یاد گرفته باشند برای انتقال مفاهیم آموزشی به شاگردان کافی است. در حالی که معلمان حرفه‌ای مانند اساتید ریاضی استادبانک در دروس روش تدریس ریاضی نیز به تسلط می‌رسند.

درواقع معلمان خصوصی ریاضی باید بتوانند مفاهیم درسی را به بهترین نحو و با بیانی ساده تدریس کنند. باتوجه به اهمیت این موضوع استادبانک کتاب راهنمای معلم خصوصی را به اساتید خود معرفی می‌کند تا کیفیت برگزاری کلاس‌های خصوصی ریاضی که در سامانه استادبانک برگزار می‌شوند افزایش یابد. بنابراین برای پیشرفت در زمینه تدریس خصوصی باید اطلاعات خود را به روز کرده، روش‌های مختلف تدریس خصوصی را یاد بگیرید و شرکت در کلاس‌های‌خصوصی خود را برای شاگردان جذاب کنید.

مرحله هفتم: گذراندن دوره اخلاق حرفه‌ای استادبانک

گذراندن دوره اخلاق حرفه‌ای استادبانک

یکی از امکاناتی که در اختیار معلمان استادبانک قرار می‌گیرد شرکت در دوره اخلاق حرفه‌ای است. دوره مذکور طی 11 جلسه که شامل یک مقدمه و سپس 10 جلسه اصلی هستند برگزار می‌شود. در دوره اخلاق حرفه‌ای استادبانک تکنیک‌های برگزاری هرچه بهتر کلاس‌های خصوصی به معلمان آموزش داده می‌شود. همچنین در این دوره آموزشی روش‌های تعامل اساتید با شاگردان و خانواده‌های آنان نیز بیان می‌شود. بعد از پایان هر مرحله از دوره اخلاق حرفه‌ای استادبانک تمرین‌هایی نیز به عنوان آزمون در اختیار اساتید قرار می‌گیرند. معلمانی که نمره قبولی را در همه مراحل دوره اخلاق حرفه‌ای کسب کنند، گواهی نامه دوره را دریافت کرده و نشان آن در پروفایل اساتید نمایش داده می‌شود. بنابراین کسب گواهی اخلاق حرفه‌ای استادبانک می‌تواند به جذب شاگردان بیشتر و در نتیجه کسب موفقیت در حوزه تدریس خصوصی کمک کند.

چگونه با کمک استادبانک معلم خصوصی ریاضی شویم؟

در سامانه جامع آموزش خصوصی استادبانک همه امکاناتی که برای برگزاری کلاس‌های خصوصی ریاضی موفق و در نتیجه پیشرفت شغلی معلمان خصوصی نیاز است، فراهم شده و در اختیار معلمان متقاضی قرار گرفته‌اند. یکی از موارد مهمی که برای برگزاری کلاس خصوصی ریاضی در سامانه استادبانک در نظر گرفته شده قیمت تدریس خصوصی ریاضی است. قیمت گذاری کلاس‌های خصوصی استادبانک طی بررسی‌های کارشناسی و متناسب با میزان سابقه تدریس، تحصیلات، قدرت انتقال مفاهیم آموزشی به شاگردان و غیره انجام می‌شود. البته با افزایش میزان ویژگی‌های مثبت تدریس اساتید، قیمت کلاس‌های خصوصی ریاضی آنان نیز افزایش می‌یابد.

بنابراین علاوه بر اینکه دانش‌آموزان و دانشجویان می‌توانند با توجه به میزان هزینه مورد نظر خود در کلاس‌های خصوصی بهترین اساتید ریاضی کشور در استادبانک شرکت کنند، بلکه معلمان نیز می‌توانند برای افزایش درآمد کیفیت تدریس خود را ارتقاء دهند. باتوجه به توضیحات گفته شده برای دریافت راهنمایی بیشتر به منظور ثبت نام در سامانه استادبانک و برگزاری کلاس خصوصی می‌توانید از طریق شماره 91005343 – 021 با استادبانک در ارتباط باشید.