مقالات معلم خصوصی

همه چیز درباره تبلیغات برای تدریس خصوصی + هزینۀ تبلیغات

استادبانک نویسنده
6029 0
06 اسفند 1400
تبلیغات برای تدریس خصوصی-استادبانک

اگر به دنبال  کسب درآمد از تدریس خصوصی هستید، قبل از هر کاری باید بتوانید شاگردان زیادی را جذب کنید. جذب شاگرد و متقاعد کردن خانواده‌ها در مورد اینکه شما بهترین گزینه برای تدریس به فرزندشان هستید، یکی از چالش‌های اساسیِ تمامی مدرسان خصوصی است. در بازار رقابتیِ تدریس خصوصی، بدون صرف زمان یا هزینه برای دیده شدن، انجام تبلیغات و معرفی مستمر توانمندی‌های خود به دیگران، نمی‌توانید موفقیت چندانی در این زمینه به دست بیاورید.

در این مقاله از مجلۀ اساتید استادبانک، به بررسی نحوۀ تبلیغات برای تدریس خصوصی و روش‌های مؤثر در این زمینه پرداخته‌ایم. لطفا تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

روش‌های تبلیغات برای تدریس خصوصی

1. ثبت آگهی‌های تبلیغاتی

روش‌های آنلاین و آفلاین مختلفی وجود دارد که از طریق آن‌ها می‌توانید آگهی تدریس خصوصی خود را منتشر کنید.

در فضاهای آفلاین می‌توانید از طریق روزنامه‌ها، یا ارتباط با شرکت‌های تبلیغاتی در مناطق مختلف شهر و ثبت آگهی خود در دفترچه‌های تبلیغاتی آن‌ها، خودتان را به عنوان معلم خصوصی معرفی کنید تا شاگردان یا خانواده‌های آن‌ها با شما تماس بگیرند.

در فضاهای آنلاین نیز سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی بسیاری وجود دارند که در زمینۀ موضوعات آموزشی مربوط به مدارس و دانشگاه‌ها فعالیت می‌کنند و مخاطب آن‌ها دانشجویان، دانش‌آموزان یا والدین آن‌ها هستند. کافیست با این سایت‌ها یا افرادی که در این شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنند ارتباط برقرار کنید و پس از پرداخت هزینۀ مورد نظر آن‌ها برای تبلیغات، آگهی تدریس خصوصی خود منتشر کنید.

پیشنهاد ویژه:

چگونه کلاس‌های تدریس خصوصی بیشتری داشته باشیم؟

2. چاپ تراکت

چاپ تراکت یکی از قدیمی‌ترین و کم‌هزینه‌ترین روش‌ها برای تبلیغات تدریس خصوصی است. اگر می‌خواهید فقط در چند محلۀ محدود تدریس کنید، می‌توانید با چاپ تراکت و پخش آن در محدودۀ مورد نظر، شاگردانی را جذب کنید.

مهم‌ترین موضوعات در چاپ تراکت عبارتند از:

  • خلاقانه بودن طراحی تراکت و پیام مورد نظر
  • توجه به واضح بودن پیام آن با استفاده از عبارات برجسته و شفاف
  • داشتن برنامۀ مشخص برای مکان و زمانِ پخش تراکت‌ها
  • توجه به ترکیب رنگ، فونت و تصاویر متناسب با درس مورد نظر

برای مثال، عناوینی مانند تدریس خصوصی ریاضی سوم دبستان در منزل یا شماره معلم خصوصی عربی متوسطه اول، عناوین واضح و شفافی هستند که می‌تواند توجه افرادی را که به دنبال معلم خصوصی در این زمینه‌ها هستند، جلب کند.

پخش تراکت در زمان و مکان نامناسب منجر به هدر رفتن هزینه و زمان شما می‌شود. یکی از بهترین زمان‌ها برای پخش تراکت تدریس خصوصی، ایام امتحاناتِ مدارس و دانشگاه‌هاست. نزدیک به این ایام، می‌توانید تراکت‌ها را جلوی درب مدارس، دانشگاه‌ها یا آموزشگاه‌ها پخش کنید.

3. کارت ویزیت

اگر معلم مدرسه یا معلم خصوصی با سابقه‌ای باشید، احتمالا در حال حاضر چند شاگرد خصوصی در اختیار دارید. در چنین شرایطی کارت ویزیت می‌تواند گزینۀ مناسبی برای تبلیغات بیشتر کسب و کارتان در زمینۀ تدریس خصوصی باشد. می‌توانید این کارت‌ها را به شاگردانتان بدهید و از آن‌ها بخواهید که آن‌ها را در اختیار افرادی که به معلم خصوصی نیاز دارند، قرار دهند. شاگردانی که از تدریس شما رضایت کافی داشته باشند به خودی خود می‌توانند گزینه‌های مناسبی برای تبلیغ کار شما باشند.

در تهیۀ کارت ویزیت به طراحی متناسب با درس مورد نظر، گروه سنی دانش‌آموزان، واضح بودن پیام کارت و جنس آن توجه داشته باشید.

ایام امتحانات، بهترین زمان برای پخش تراکت‌های تدریس خصوصی است.

تراکت تبلیغات برای تدریس خصوصی

4. شبکه‌سازی با مدارس در محلۀ مورد نظرتان

یکی دیگر از راه‌های معرفی خدمات خود در زمینۀ تدریس خصوصی این است که با چند مدرسه در محلۀ مورد نظرتان صحبت کنید و برای دانش‌آموزان آن‌ها کلاس‌های تقویتی با تخفیف‌های مناسب برگزار کنید. به این ترتیب علاوه بر اینکه فرصتی برای معرفی خود و کیفیت تدریستان پیدا می‌کنید، می‌توانید کارت ویزیت خود را نیز بین دانش‌آموزان پخش‌ کنید تا در صورت نیاز با شما تماس بگیرند.

همچنین می‌توانید در مورد رزومه، سابقۀ تدریس و توانمندی‌های خود در زمینۀ درس مورد نظرتان با مسئولین این مدارس صحبت کنید و از آن‌ها بخواهید که در صورت لزوم شما را به شاگردانی که به معلم خصوصی نیاز دارند، معرفی کنند.

5. ارتباط با سایر معلم‌های خصوصی

شبکه‌سازی و ارتباط با سایر معلم‌های خصوصی به شما کمک می‌کند تا در تبلیغات برای تدریس خصوصی موفق‌تر عمل کنید. از یک سو اساتیدی که در حوزۀ شما فعالیت می‌کنند تجاربی دارند که می‌توانند آن‌ها در اختیار شما قرار دهند. از سویی دیگر اساتیدی که در حوزه‌های دیگر تدریس می‌کنند، شاگردانی دارند که ممکن است به معلم خصوصی در درس مورد نظر شما نیاز داشته باشند. در صورتی که این اساتید از شما شناخت کافی داشته باشند به احتمال زیاد شما را به شاگردشان معرفی خواهند کرد. به همین ترتیب شما نیز می‌توانید این اساتید را به دانش‌آموزان خود معرفی کنید.

پیشنهاد ویژه:

6 نکته برای افزایش بازدهی کلاس های خصوصی

6. ثبت‌نام در سایت‌های تدریس خصوصی مانند استادبانک

یکی دیگر از راه‌های تبلیغات برای تدریس خصوصی ثبت‌نام و استفاده از سایت استادبانک است. استادبانک بزرگ‌ترین مرجع آنلاین معلم خصوصی در کشور و بستری است که معلمان خصوصی می‌توانند از آن برای پیدا کردن شاگردان متعدد استفاده کنند. کافی است به صورت کاملا رایگان در صفحه‌ی استخدام معلم خصوصی ثبت‌نام کنید. سپس مشخصات و مدارک مورد نیاز  را بارگزاری کنید. استادبانک پس از بررسی رزومه شما برایتان یک پروفایل ایجاد می‌کند که دانش‌آموزان و والدین آن‌ها می‌توانند رزومۀ شما را از طریق این پروفایل مشاهده کنند. در نهایت، درخواست‌های تدریس خصوصی به صورت رایگان برای شما ارسال می‌شود.

با ثبت‌نام به عنوان معلم خصوصی در استادبانک، دغدغه‌ای برای تبلیغات نخواهید داشت.

برای مشاهدۀ مزایای تدریس خصوصی در استادبانک و مقایسۀ آن با سایر سایت‌ها و آموزشگاه‌های تدریس خصوصی، پیشنهاد می‌کنیم مقالۀ مزایای استخدام به عنوان معلم خصوصی در استادبانک را نیز مطالعه کنید.

7. در شبکه‌های اجتماعی فعال باشید

در حال حاضر بسیاری از دانشجویان، دانش‌آموزان یا والدین آن‌ها در فضای مجازی و رسانه‌های اجتماعی فعال هستند. این‌ یک فرصت فوق‌العاده برای شماست که با فعالیت و یا حتی تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی خودتان را به آن‌ها معرفی کنید.

نکتۀ مهم در این قسمت، این است که لزوما تمامی رسانه‌های اجتماعی برای فعالیت به عنوان معلم خصوصی مناسب و کارآمد نیستند. بنابراین ابتدا باید پلتفرم‌های مناسب در این زمینه را شناسایی کنید و سپس بر اساس کاربردی که برای شما دارند تصمیم بگیرید که می‌خواهید در کدام یک از آن‌ها فعالیت کنید.

فراموش نکنید که ایجاد پروفایل در شبکه‌های اجتماعی به تنهایی کافی نیست. بلکه پروفایل شما باید اطلاعات دقیقی از تخصص و تجربیات شما به مخاطبان ارائه دهد و کاملا فعال و به روز باشد. انتخاب عکس مناسب، اطلاع‌رسانی در مورد نحوۀ تماس با شما و فعال بودن در حداقل یکی از این شبکه‌ها، از جمله مواردی است که در زمینۀ تبلیغات برای تدریس خصوصی در شبکه‌های اجتماعی، باید مد نظر قرار دهید.

پیشنهاد ویژه:

معرفی کتاب راهنمای معلم خصوصی

8. تولید محتوا کنید

تولید منظم محتوای آموزشی به صورت متن (مقاله و کتاب)، ویدیو، صوت، تصویر، برگزاری مصاحبه‌‌های زنده (لایو) با همکارانتان و … می‌تواند به معرفی شما به عنوان معلم خصوصی بسیار کمک کند.

برای اثربخش کردن تبلیغات تدریس خصوصی و جذب تعداد بیشتر شاگردان، ارائۀ رایگان بخش کوچکی از خدماتتان می‌تواند ایدۀ مناسبی باشد. این کار را می‌توانید با استفاده از تولید محتوای آموزشی انجام دهید. برای مثال در اینستاگرام هر روز یک نکتۀ آموزشی را در زمینۀ تخصصیتان به دنبال کنندگان ارائه دهید. یا بخشی از بسته‌های آموزشی خود  را به صورت رایگان در اختیار مخاطبان قرار دهید به طوری که یک مبحث آموزشی کوچک را به طور کامل پوشش دهد.

هزینه تبلیغات برای تدریس خصوصی

بدون شک برای برای هر یک از روش‌های تبلیغات در زمینۀ تدریس خصوصی لازم است هزینه‌ای را در نظر بگیرید. این مبلغ صرف چاپ تراکت‌، کارت ویزیت یا انتشار آگهی‌های تبلیغاتی می‌شود. علاوه بر این لازم است که زمان یا هزینه‌ای را نیز برای پخش تراکت‌ها یا کارت ویزیت در نظر بگیرید.

به طور کلی یکی از کم‌هزینه‌ترین این روش‌ها، چاپ و پخش تراکت و شاید پرهزینه‌ترین این روش‌ها انتشار آگهی‌های تبلیغاتی باشد. اما به صرفه‌ترین روش برای این کار، ثبت‌نام در سایت‌های تدریس خصوصی مانند استادبانک است. در این روش استادبانک به شما شاگرد معرفی می‌کند و در نهایت سهم استادبانک به ازای هر جلسه، 25 درصد از هزینه‌ای است که شاگرد پرداخت می‌کند.

مزیت این روش، این است که بخش عمدۀ این هزینه صرف افزایش تعداد کلاس‌ها و شاگردان اساتید می‌شود. این موضوع باعث می‌شود که استاد نیازی به صرف هزینه، وقت و انرژی برای تبلیغات و معرفی خود نداشته باشد. با واگذاری این وظایف به تیم حرفه‌ای استادبانک، استاد می‌تواند تمام تمرکز و انرژی خود را برای تدریس و بهبود عملکرد خود صرف کند.

از سویی دیگر در سایر روش‌ها معلم ابتدا هزینه‌ای را برای تبلیغات انجام می‌دهد که ممکن است این هزینه، بازگشت مناسبی نداشته باشد. اما با ثبت نام در سایت استادبانک، معلم فقط به ازای کلاس‌هایی که تشکیل می‌دهد، 25 درصد از مبلغ دریافتی را به استادبانک پرداخت می‌کند.

ویژگی‌های یک تبلیغ خوب برای تدریس خصوصی

تبلیغ شما برای تدریس خصوصی باید بیان کنندۀ رزومه کاملی از شما باشد؛ یعنی باید تحصیلات، سطح توانایی‌، سابقه‌ کاری و به طور خلاصه همۀ ویژگی‌های مثبت شما را به صورت کاملا شفاف و واضح به مخاطب ارائه کند. البته لازم نیست همۀ مواردی که به ذهنتان می‌رسد در متن تبلیغ نوشته شود. فقط به نکاتی اشاره کنید که می‌توانند تأثیر قابل توجهی در ذهن مخاطب ایجاد کنند.

ضمنا اگر می‌خواهید در محله‌ای خاص اقدام به تدریس خصوصی نمایید حتما نام محله یا منطقه را در تبلیغ بنویسید. به این ترتیب تماس‌های دریافتی شما هدفنمدتر خواهند بود و زمان کمتری را از شما خواهد گرفت. ذکر نام درس، مقطع و پایۀ تحصیلی که در آن فعالیت می‌کنید نیز از این قاعده مستثنی نیست.

پیشنهاد ویژه:

نحوه کسب درآمد از معلم خصوصی

سخن پایانی 

هر یک از روش تبلیغاتی بالا، مزایا و معایب خاص خود را دارد. اما برای موفقیت در تدریس خصوصی، راهی جز استفاده از یک یا تعدادی از این روش‌ها ندارید. ضمنا این تبلیغات باید مستمر باشند. قطع کردن تبلیغات تدریس خصوصی، تعداد شاگردان شما را به طور محسوسی کاهش می‌دهد.  یکی از مزایای ثبت‌نام در استادبانک به عنوان معلم خصوصی، رفع دغدغۀ تبلیغات و جذب شاگرد برای معلم خصوصی است. زیرا در این حالت، معلم تنها روی بهبود عملکرد خود در تدریس تمرکز می‌کند و موضوعات تبلیغاتی و جذب شاگرد را به استادبانک می‌سپارد. از اینکه تا پایان این مقاله همراه ما بودید از شما سپاسگزاریم.

استخدام معلم خصوصی در استادبانک 

استادبانک بزرگ‌ترین مرجع انتخاب معلم خصوصی در کشور است. هدف استادبانک برقراری ارتباط بین معلمان و دانش‌آموزان در تمامی نقاط کشور است. تاکنون بیش از 150 هزار ساعت کلاس خصوصی از طریق استادبانک در سرتاسر کشور برگزار شده است و حدود 21 هزار شاگرد در این سایت حضور پیدا کرده‌اند. معلمان در استادبانک نگران تبلیغات، تولید محتوا و جذب شاگرد نیستند، چرا که این وظایف همگی بر عهدۀ تیم فعال و پرتلاش استادبانک است.

اگر شما هم قصد فعالیت در زمینۀ تدریس خصوصی را دارید کافی است با ثبت‌نام کاملا رایگان، مراحل استخدام معلم خصوصی در استادبانک را طی کنید و کسب درآمد خود را از این طریق آغاز کنید. ثبت‌نام در استادبانک مراحل و شرایط خاصی ندارد؛ اما مهم‌ترین موضوع این است که به عنوان معلم خصوصی باید عملکرد فوق‌العاده‌ای داشته باشید تا امتیاز شما به سرعت افزایش پیدا کند و دانش‌آموزان، شما را برای کلاس‌های کنکور خود انتخاب کنند.

“بحث و مشارکت” شما از چه روش‌هایی برای تبلیغات تدریس خصوصی خود استفاده می‌کنید؟ کدام روش‌ها بازدهی بیشتری برای شما داشته‌اند؟ لطفا تجربیات خود را در این زمینه با سایر همکارانتان در میان بگذارید.

پیشنهاد ویژه:

مزایای تدریس خصوصی در استادبانک

چگونه برای تدریس خصوصی تبلیغ کنیم؟

در این مقاله از مجلۀ اساتید استادبانک، به بررسی نحوۀ تبلیغات برای تدریس خصوصی و روش‌های مؤثر در این زمینه پرداخته‌ایم.

هزینه تبلیفات تدریس خصوصی چقدر است؟

با کلیک روی این مقاله از سایت معلمان استادبانک، با هزینۀ روش‌های تبلیغات برای تدریس خصوصی، و روش‌های کم هزینه برای تبلیغ تدریس خصوصی آشنا خواهید شد.

عکس و متن تبلیغ تدریس خصوصی چه مشخصاتی باید داشته باشد؟

در این مقالۀ استادبانک، با ویژگی‌های یک تبلیغ خوب برای تدریس خصوصی آشنا خواهید شد.