چگونه معلم خصوصی شویم؟

چگونه معلم خصوصی زبان انگلیسی متوسطه دوم شویم؟

استادبانک نویسنده
2644 0
27 مهر 1401
چگونه معلم خصوصی زبان انگلیسی متوسطه دوم شویم؟

دوره متوسطه دوم مهم‌ترین مقطع تحصیلی هر فرد تا پیش از ورود به دانشگاه است. در واقع می‌‌توان متوسطه دوم را دروازه ورود به دانشگاه نامید. این دوره شامل سه سال کلیدی می‌شود که به صورت پلکانی از مقطع دهم تا دوازدهم حجم و دشواری دروس بیشتر می‌شود و در سال دوازدهم علاوه بر امتحانات نهایی، آزمون کنکور نیز وجود دارد. به همین خاطر مهم است که دانش‌آموز متوسطه دوم بتواند از همان ابتدای دوره متوسطه با برنامه‌ریزی درسی پیش برود و این شامل تمام دروس- از جمله زبان انگلیسی- نیز می‌شود.

زبان انگلیسی علاوه بر این که محبوبیت بالایی در جهان دارد و به نوعی زبان بین‌المللی محسوب می‌شود، یادگیری آن اهمیتی دوچندان پیدا می‌کند. از یک طرف آموزش زبان از همان دوره نوجوانی باعث می‌شود بسیاری از دانش‌آموزان توجه کمتری به درس زبان انگلیسی در مدرسه کنند و از طرف دیگر نکات کلیدی برای موفقیت در امتحانات نهایی و کنکور به گونه‌ای است که اساسا بدون کمک معلم خصوصی نمی‌توان از پس آن برآمد و این یعنی تدریس خصوصی زبان انگلیسی متوسطه دوم یک فرصت خوب و مناسب برای اساتید زبان است.

چگونه مدرس خصوصی زبان انگلیسی متوسطه دوم شویم؟ لازمه موفقیت در تدریس چیست؟ استادبانک به عنوان سامانه تدریس خصوصی در این بین چه نقشی دارد؟ در این مقاله از مجله معلم خصوصی استادبانک، به پاسخ این سوالات و بررسی این که چگونه می‌توانیم یک معلم خصوصی زبان انگلیسی متوسطه دوم موفق شویم، می‌پردازیم.

مرحله اول: آیا به تدریس درس زبان انگلیسی متوسطه دوم علاقه مندید؟ (+ ویژگی های یک استاد خوب زبان انگلیسی متوسطه دوم)

علاقه همواره مهم‌ترین فاکتور در هر کاری است و این شامل تدریس خصوصی زبان انگلیسی نیز می‌شود. چرا بر آن تاکید شده است؟ به این دلیل که علاقه‌مندی به تدریس پشتوانه تمام سختی‌هاییست که به عنوان معلم خصوصی باید با آن مواجه شوید. اگر بخواهیم دقیق‌تر صحبت کنیم، مقصود تنها علاقه به زبان انگلیسی و یا حتی تدریس زبان نیست، بلکه تدریس انگلیسی متوسطه دوم است.

زبان انگلیسی جزو دروسی است که آموزش آکادمیک خارج از محیط مدرسه نیز دارد و در واقع برای تسلط بر زبان انگلیسی باید از آن طریق اقدام کرد. شرایط درس زبان انگلیسی متوسطه دوم اما متفاوت است و استاد علاوه بر یاددادن قواعد زبان، باید دانش‌آموز را برای امتحانات نهایی و آزمون کنکور نیز آماده کند. به همین خاطر تدریس زبان انگلیسی متوسطه دوم علاوه بر علاقه فاکتورهای دیگری را نیز می‌طلبد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به صبر، پشتکار و تسلط بر سرفصل‌های مهم موضوعات درسی اشاره کرد.

نکته مهم و راهبردی در امر تدریس، ایجاد تعامل با دانش‌آموز است. یک استاد خوب زبان انگلیسی متوسطه دوم باید بتواند از طریق تعامل دو طرفه‌ای که با شاگرد خود برقرار می‌کند، فرآیند آموزش را پیش ببرد و این به خصوص برای درس زبان انگلیسی بسیار مهم است. برای به وجودآوردن این رابطه قوی و حرفه‌ای، استاد باید هم ویژگی‌های اخلاقی مهمی چون خوشرویی، رعایت نظم و جدیت در تدریس را داشته باشد، هم این که از روش‌های ابتکاری و جدید استفاده کند و آموزش زبان را به روش‌های مختلفی پیش ببرد تا در نهایت منجر به خستگی دانش‌آموز نشود. رعایت همین نکات ساده، اما کاربردی می‌تواند یک استاد زبان انگلیسی متوسطه دوم را در کار خود موفق کند.

مرحله دوم: پیدا کردن سایت های آگهی و پلتفرم تدریس خصوصی مانند استادبانک

پیدا کردن سایت های آگهی و پلتفرم تدریس خصوصی مانند استادبانک

با این که همواره گفته می‌شود تدریس زبان انگلیسی یکی از فرصت‌های مناسب شغلی است، اما استاد زبان باید از طریق راه‌های مختلف خود را به دیگران معرفی کند و صرفا تکیه‌اش بر این که استاد خوبی است، نباشد. پیدا کردن سایت های آگهی و پلتفرم تدریس خصوصی مانند استادبانک تصمیمی در این راستا است و معلم می‌تواند به کمک آن اقدام به جذب شاگرد کند.

از آن جا که بهترین اساتید زبان انگلیسی در پلتفرم تدریس خصوصی استادبانک حضور دارند، بسیاری از دانش‌آموزان برای یافتن معلم خصوصی مناسب به آن مراجعه می‌کنند و این فرصتی مناسب برای اساتیدی است که قصد فعالیت جدی در تدریس زبان در این مقطع دارند. در استادبانک استاد زبان از سابقه و رزومه خود می‌نویسد و می‌تواند حتی به صورت ویدیویی خود را معرفی کند. امکان برگزاری کلاس به صورت آنلاین یا حضوری نیز یک قابلیت مهم است که به استاد امکان می‌دهد با دانش‌آموزانی از سراسر کشور بدون محدودیت‌های جغرافیایی یا زمانی در ارتباط باشد.

مرحله سوم: ثبت نام در وب سایت (توضیحات نحوه ثبت نام در استادبانک)

نحوه ثبت نام در استادبانک بسیار ساده و سرراست طراحی شده تا همه اساتید بتوانند به سادگی در آن عضو شوند و زمان زیادی هم طول نمی‌کشد. این مراحل شامل موارد زیر می‌شود:

 • انتخاب گزینه عضویت اساتید در صفحه اصلی سایت
 • تکمیل فرم‌های آنلاین که شامل اطلاعات هویتی، مدرک و سابقه تحصیل و تدریس، انتخاب روش و تدریس و توضیحات اجمالی دیگر می‌شود.
 • مصاحبه تلفنی
 • تعیین سطح استاد بر اساس فرم‌های آنلاین و مصاحبه تلفنی از یک تا پنج ستاره(و لیست VIP)
 • گذراندن دوره وبینار آموزشی با هدف آشنایی اولیه متقاضی با شرایط همکاری استادبانک و نحوه برگزاری کلاس و دریافت شاگرد جدید

پس از طی این مراحل، یک استاد زبان انگلیسی متوسطه دوم می‌تواند فعالیت خود را در استادبانک آغاز کند.

مرحله چهارم: تولید محتوا در شبکه های اجتماعی و صفحه استاد در وب سایت

تولید محتوا در شبکه های اجتماعی و صفحه استاد در وب سایت

شبکه‌های اجتماعی این روزها تبدیل به ابزاری محبوب و کاربردی در میان اساتید دروس مختلف شده‌اند تا بتوانند توانایی‌های خود را نشان دهند. با بررسی صفحات پرمخاطب معلمان متوجه می‌شویم که اساتید زبان انگلیسی محبوبیت بیشتری هم در مقایسه با درس‌های دیگر دارند و این نشان می‌دهد اگر یک معلم زبان انگلیسی قصد داشته باشد در کار خود موفق شود، باید حتما تولید محتوا در شبکه های اجتماعی و صفحه استاد در وب سایت استادبانک را جدی بگیرد.

تولید محتوا در صفحه استاد وب سایت استادبانک چه تاثیری دارد؟ در واقع بسیاری از دانش‌آموزان هنگامی که قصد انتخاب معلم خصوصی دارند، به چند عامل مهم توجه می‌کنند که یکی از آن‌ها همین محتواهای تولیدشده توسط اساتید است. چرا که با بررسی آن‌ها متوجه سطح دانش و توان معلم شده که می‌تواند در تصمیم‌گیریشان تاثیر مستقیم داشته باشد. بنابراین استاد زبان انگلیسی متوسطه دوم علاوه بر شبکه‌های اجتماعی، صفحه استاد در استادبانک را نیز باید جدی بگیرد.

مرحله پنجم: نکاتی مهم درباره جذب شاگرد و دانش آموز

هرچقدر هم در کار خود خبره باشید، تکیه صرف بر تخصص نمی‌تواند عامل جذب شاگرد و دانش‌آموز برای شما شود. بنابراین باید به عنوان یک معلم خصوصی موفق، نکاتی را رعایت کنید که برخی از مهم‌ترین آن‌ها موارد زیر است:

 • قواعد زبان ثابت است، اما روش‌های تدریس همواره تغییر می‌کنند. بنابراین دانش تدریس زبان انگلیسی را به‌روز نگه دارید.
 • با وجود انواع ابزارهای آموزشی جدید، تدریس زبان می‌تواند ساده‌تر شود. از آن‌ها استفاده کنید.
 • ایجاد تعامل با دانش‌آموز، مهم‌ترین عامل برای انتقال موفق مفاهیم درسی است. این عامل را همواره در نظر بگیرید.
 • به عنوان معلم، هم خوشرو باشید و هم جدی در تدریس. هم نظم کلاسی را حفظ کنید، هم نسبت به شرایط دانش‌آموز منعطف باشید.
 • شبکه‌های اجتماعی نقشی تعیین‌کننده در معرفی شما به عنوان معلم دارد. آن را جدی بگیرید.
 • فعالیت در وب سایت استادبانک به عنوان مرجع تدریس خصوصی زبان انگلیسی متوسطه دوم در جذب شاگرد موثر است و این را نیز در اولویت قرار دهید.

رعایت این نکات مهم می‌تواند در نهایت منجر به جذب شاگرد برای شما شود تا بتوانید در تدریس زبان موفق شوید.

مرحله ششم : گذراندن دروس روش تدریس زبان انگلیسی متوسطه دوم

روش تدریس زبان انگلیسی متوسطه دوم را می‌توان یک چالش مهم برای استاد زبان دانست. چرا که او باید علاوه بر آموزش زبان در چهار بخش اصلی، روش حل تمرین برای موفقیت در امتحانات نهایی و کنکور را نیز یاد دهد که به صورت زیر می‌شود:

 • شنیداری(Listening): اگرچه این بخش در مقطع متوسطه دوم کاربرد کمتری دارد، اما به دانش‌آموز کمک می‌کند تا درک درست‌تری از زبان پیدا کند.
 • خوانش(Reading): اهمیت خوانش در امتحانات نهایی و به خصوص کنکور فوق‌العاده بالاست و همواره چند سوال کلیدی به آن اختصاص می‌یابد. اساسا اگر دانش‌آموز نتواند مهارت خواندن متون انگلیسی را فراگیرد، به سختی از پس حتی یک سوال برخواهد آمد.
 • مکالمه(Speaking): مکالمه شاید اولویت دانش‌آموز متوسطه دوم نباشد، اما در پازل کلی فهم زبان یک قطعه کلیدی است.
 • قواعد دستوری(Grammer): مهم‌ترین چالش هر دانش‌آموز مسلما گرامر است. علاوه بر آن که آموزش قواعد دستوری صبر و حوصله زیادی می‌طلبد، دانش‌آموز نیز باید تمام تمرکز خود را بر فراگیری آن بگذارد.
 • روش حل تمرین: تکنیک‌های حل تمرین زبان انگلیسی متنوع است و درباره امتحانات نهایی و کنکور کاربرد بسیاری دارد. به کمک این تکنیک‌ها می‌توان در کوتاه‌ترین زمان ممکن، به پاسخ صحیح رسید.

معلم خصوصی زبان انگلیسی متوسطه دوم با تقسیم‌بندی درس به بخش‌های بالا می‌تواند به شکل هدفمند تدریس را در پیش بگیرد تا به دانش‌آموز کمک کند در امتحانات زبان انگلیسی موفق شود.

مرحله هفتم : گذراندن دوره اخلاق حرفه ای استادبانک

گذراندن دوره اخلاق حرفه ای استادبانک

استادبانک یک دوره اخلاق حرفه ای نیز برای اساتید طراحی کرده که هم میان معلمان خصوصی با استقبال گسترده‌ای روبرو شده، هم بسیاری از دانش‌آموزان در هنگام انتخاب معلم خصوصی زبان انگلیسی متوسطه دوم به دارابودن دوره اخلاق حرفه ای استادبانک توجه می‌کنند.

اما دوره اخلاق حرفه ای استادبانک چیست؟ این دوره شامل مجموعه متنوعی از مطالب مفید و کاربردی است که به استاد کمک می‌کند تا نحوه تعامل با دانش‌آموزان خود و والدین آن‌ها را فراگیرد. سرفصل‌های این دوره توسط خود اساتید طراحی شده‌اند و تاثیر آن در رشد اخلاق حرفه‌ای معلم خصوصی بسیار موثر است. دانش‌آموزان نیز از کیفیت بالای جلسات آموزشی بیشتر بهره می‌برند.

دوره اخلاق حرفه ای استادبانک مجموعا شامل یازده درسنامه است که از مهم‌ترین این درسنامه‌ها می‌توان به مهارت‌های ارتباطی و تجربه‌های پرتکرار در برگزاری کلاس موفق یاد کرد.

استادبانک، بهترین مرجع انتخاب معلم خصوصی زبان انگلیسی متوسطه دوم

با وجود همه مواردی که پیشتر ذکر شد، باید در نظر داشته باشیم که استادبانک به عنوان بهترین مرجع انتخاب معلم خصوصی زبان انگلیسی متوسطه دوم نقشی موثر در جذب دانش‌آموز برای استاد خواهد داشت. استادبانک این امکان را برای دانش‌آموزان فراهم کرده است تا به سادگی بتوانند مناسب‌ترین معلم خصوصی را برای خود برگزینند. هزینه تدریس خصوصی زبان انگلیسی و کنکور که معمولا در مقطع متوسطه دوم بیشتر از بقیه مقاطع مورد توجه قرار می‌گیرد، متنوع است و بر اساس شرایط برگزاری کلاس به صورت آنلاین یا حضوری و سطح تخصص و تجربه اساتید، بازه گسترده‌ای را شامل می‌شود.

سامانه جامع آموزش خصوصی استادبانک علاوه بر برترین اساتید دروس مختلف، خدمات متنوع دیگری مانند مشاورین تحصیلی کنکور، مجموعه مقالات آموزشی، روش مطالعه و برنامه‌ریزی درسی، بسته‌های معلم خصوصی، بانک نمونه سوالات کنکور و اپلیکیشن استادبانک را نیز به دانش‌آموزان سراسر کشور ارائه می‌دهد.  شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره متناسب با شرایط خود از طریق شماره تماس 91005343 021 با استادبانک در ارتباط باشید.

ازچه راه‌هایی می‌توانیم نسبت به جذب شاگرد اقدام کنیم؟

استادبانک این امکان را به وجود آورده است تا به عنوان معلم خصوصی زبان انگلیسی متوسطه دوم در آن حضور داشته باشید و شاگرد جذب کنید.

 

 

کلاس‌های آنلاین می‌توانند جایگزین کلاس حضوری شوند؟

این که کلاس به صورت حضوری برگزار شود یا آنلاین، کاملا بستگی به شرایط معلم دارد و هرکدام مزیت‌های مخصوص به خود را دارند.

مهم‌ترین چیزی که معلم خصوصی زبان انگلیسی متوسطه دوم باید بر آن تمرکز کند، چیست؟

آزمون کنکور مهم‌ترین بخش است و زبان انگلیسی می‌تواند نقشی تعیین‌کننده در میان دروس عمومی داشته باشد.