چگونه معلم خصوصی شویم؟

چگونه معلم خصوصی ریاضی کنکور شویم؟

استادبانک نویسنده
2434 0
27 مهر 1401
چگونه معلم خصوصی ریاضی کنکور شویم

آزمون کنکور بدون شک مهم‌ترین مقطع در مسیر تحصیلی هر فرد است که می‌تواند آینده شغلی و زندگی او را تعیین کند. به همین خاطر حساسیت امتحان کنکور بسیار بالاست و دانش‌آموز باید نهایت تلاش خود را به کار گیرد تا در آن موفق شود. از میان دروس مختلف کنکور، ریاضی همواره به عنوان سخت‌ترین درس نام برده می‌شود و با بررسی درصد درس‌های دانش‌آموزان در این امتحان، می‌توان دید که آن‌ها غالبا ریاضی را کمتر از بقیه صحیح جواب داده‌اند. به همین خاطر باید ریاضی کنکور را بیش از بقیه درس‌ها جدی گرفت و ترجیحا از معلم خصوصی ریاضی کنکور برای تقویت نقاط قوت و رفع نقاط ضعف استفاده کرد. این امر به خودی خود باعث می‌شود بسیاری از داوطلبان کنکور تمایل زیادی به بهره‌مندی از معلم ریاضی داشته باشند و معلمان ریاضی نیز به طور ویژه در زمینه کنکور فعالیت کنند.

اما چگونه می‌توان یک معلم خصوصی ریاضی کنکور شد؟ برای این امر باید چه ویژگی‌هایی داشته باشیم؟ از چه راه‌هایی می‌توان جذب شاگرد کرد و استادبانک به عنوان سامانه معلم خصوصی چه نقشی در این مسیر می‌تواند داشته باشد؟

در این مقاله از مجله معلم خصوصی استادبانک، به پاسخ این سوالات و بررسی این که چگونه می‌توانیم یک معلم خصوصی ریاضی کنکور موفق شویم، می‌پردازیم.

مرحله اول: آیا به تدریس درس ریاضی کنکور علاقه مندید؟ (+ ویژگی های یک استاد خوب ریاضی کنکور)

تدریس درس ریاضی کنکور بدون شک چالش‌برانگیزترین کاری است که یک معلم ریاضی انجام می‌دهد. هرچقدر هم که در ریاضی متخصص باشید یا حتی در مقاطع دیگر آن را تدریس می‌کنید، ریاضی کنکور یک آزمون دشوار است و برای گذراندن آن باید واقعا به آن علاقمند باشید.

یک استاد ریاضی کنکور اگر بخواهد در کار خود موفق باشد، باید دارای چند ویژگی مهم باشد. نخست آن که از اخلاق حرفه‌ای و مهارت‌های ارتباطی برخوردار باشد.(پیشنهاد می‌کنیم مقاله اصول متقاعدسازی ویژه معلمان خصوصی را مطالعه کنید). این مهارت‌ها باعث می‌شوند تا استاد بتواند تعامل سازنده و کاربردی با دانش‌آموز برقرار کند که در نهایت منجر می‌شود سطح تدریس ریاضی در کلاس بالاتر برود. درس ریاضی پیچیده و دشوار است و این پیچیدگی در دوره کنکور به اوج خود می‌رسد. بنابراین استاد باید بتواند با آرامش و خونسردی کلاس را مدیریت کند و به شکل آهسته و پیوسته مفاهیم را به دانش‌آموز یاد دهد و او را در حل تمرینات کمک کند. تدریس بر اساس یک برنامه تدوین‌شده و منظم در نهایت می‌تواند به دانش‌آموز کمک کند تا بر دشواری‌های درس ریاضی غلبه کند و در آزمون کنکور نیز این درس را با موفقیت پشت سر بگذارد.

مرحله دوم: پیدا کردن سایت های آگهی و پلتفرم تدریس خصوصی مانند استادبانک

این روزها افراد زیادی تلاش می‌کنند به عنوان معلم خصوصی فعالیت کنند که باعث می‌شود لزوم معرفی و شناساندن توانایی‌های خود کار ساده‌ای نباشد. اگر قصد دارید تدریس خصوصی را به صورت جدی دنبال کنید، باید از ابزارهای نوین برای جذب شاگرد استفاده کنید و سایت‌های آگهی و پلتفرم تدریس خصوصی مانند استادبانک یک روش موثر و کاربردی است.

دریافت شاگرد خصوصی در استادبانک بسیار ساده است و کافیست با مراجعه به وبسایت و ثبت نام در آن، کار خود را به عنوان معلم خصوصی ریاضی کنکور در استادبانک شروع کنید. استادبانک به شما کمک می‌کند تا بتوانید یک استاد خوب و موفق در تدریس ریاضی کنکور شوید.

مرحله سوم: ثبت نام در وب سایت (توضیحات نحوه ثبت نام در استادبانک)

ثبت نام در وب سایت (توضیحات نحوه ثبت نام در استادبانک)

از ویژگی‌های مهم استادبانک، روند آسان و ساده برای آغاز فعالیت در آن به عنوان معلم خصوصی ریاضی کنکور است. مراحل استخدام در استادبانک به عنوان معلم خصوصی شامل موارد زیر می‌شود:

 • ابتدا گزینه عضویت اساتید در صفحه اصلی استادبانک را انتخاب کنید.
 • فرم‌های آنلاین مربوطه را کاملا و با دقت پر کنید. این فرم‌ها شامل اطلاعات کلی هویتی، مدرک دانشگاهی، سابقه تدریس، زمینه تدریس، نحوه برگزاری کلاس به صورت آنلاین یا حضوری و غیره می‌شود.
 • پس از تکمیل فرم‌های آنلاین، یک مصاحبه تلفنی انجام می‌شود که از 5 تا 20 دقیقه طول می‌کشد.
 • بر اساس فرم‌های آنلاین و مصاحبه تلفنی، تعیین ستاره معلم خصوصی در استادبانک که نشان‌دهنده کیفیت آموزش و تجربه اوست، تعیین می‌شود(از یک تا 5 ستاره و استاد VIP)
 • یک وبینار آموزشی با هدف آشنایی اولیه متقاضی با شرایط همکاری استادبانک، شیوه برگزاری کلاس و راه‌های جذب شاگرد برگزار خواهد شد.

با گذراندن مراحل فوق، حالا متقاضی به عنوان معلم خصوصی ریاضی کنکور می‌تواند در استادبانک شروع به فعالیت رسمی کند.

مرحله چهارم: تولید محتوا در شبکه های اجتماعی و صفحه استاد در وب سایت

نسل امروز، نسل اینترنت و شبکه‌های اجتماعی است و نوجوانان بخش زیادی از زمان خود را در فضای مجازی می‌گذرانند. طبیعتا آن‌ها با افرادی چون خودشان که در سوشال مدیا هستند نیز بیشتر ارتباط برقرار می‌کند و با توجه به نقش معلم خصوصی در زندگی دانش‌آموز، استاد نیز باید از این ابزارها برای جلب اعتماد و نمایش توانایی‌های خود به دانش‌آموزان استفاده کند.

تولید محتوا در شبکه های اجتماعی و صفحه استاد در وب سایت استادبانک می‌تواند نقش مهمی در معرفی استاد و شکل‌گیری یک ارتباط دوطرفه و بی‌واسطه با دانش‌آموزان داشته باشد. استاد ریاضی علاوه بر معرفی خود و روش‌های تدریسی که در پیش می‌گیرد، بخش‌هایی از توانایی‌های خود را نیز نشان می‌دهد تا دانش‌آموزان و والدینی که به دنبال یک معلم خصوصی ریاضی کنکور هستند، با مشاهده محتواها تصمیم به همکاری با او بگیرند. بنابراین جدیت در امر تولید محتوا می‌تواند یک راه مطمئن برای جذب شاگرد باشد.

مرحله پنجم: نکاتی مهم درباره جذب شاگرد و دانش آموز

نکاتی مهم درباره جذب شاگرد و دانش آموز

همان طور که پیشتر ذکر شد، هرچه قدر هم به عنوان یک استاد ریاضی کنکور در کار خود خبره باشید، باید بدانید که به شکل طبیعی و خودجوش نمی‌توانید شاگرد جذب کنید و به کارگیری روش تبلیغات برای تدریس خصوصی الزامی است. تنها با معرفی و تبلیغ خود است که می‌توانید شاگرد جذب کنید و به عنوان یک استاد تدریس خصوصی ریاضی کنکور موفق شوید.

ارتقای سطح دانش تدریس یکی از مهم‌ترین نکات درباره جذب شاگرد است. استاد ریاضی کنکور باید بتواند همواره خود را با جدیدترین روش‌های آموزشی و نکات کلیدی برای تست‌زنی در کنکور به‌روز کند. ریاضی درسی دشوار است که فهم آن نیازمند همه توان و ابزارهای لازم برای آموزش و یادگیری است و معلم ریاضی باید بتواند از نهایت توان خود برای آموزش آن استفاده کند.

معلم برای ایجاد یک فضای مناسب جهت آموزش ریاضی کنکور، باید علاوه بر رعایت نظم، خوشرویی همراه با جدیت را در تدریس رعایت کند تا تعاملی مثبت و مفید بین خود و دانش‌آموز به وجود آورد. با رعایت نکات ساده، اما مهم و کلیدی که ذکر شد، یک معلم خصوصی ریاضی کنکور می‌تواند شاگردان زیادی را جذب کند.

مرحله ششم : گذراندن دروس روش تدریس ریاضی کنکور

ریاضی اساسا یک درس متفاوت نسبت به سایر دروس است و این به خصوص در مقطع کنکور بسیار بیشتر خود را نشان می‌دهد. بنابراین معلم ریاضی کنکور کار سختی را برای آماده‌سازی شاگردان خود برای این آزمون در پیش دارد و گذراندن دروس روش تدریس ریاضی کنکور می‌تواند موثر باشد.

روش تدریس ریاضی کنکور شامل نکات ساده، اما کلیدی است که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم:

 • به صورت شفاف و ساده تدریس کنید. درس ریاضی به اندازه کافی پیچیده است و مطالب کتاب نیز آن قدر زیاد هستند که نیاز به اضافه‌گویی یا سخت‌ترکردن آن‌ها نیست. هرچقدر در تدریس مفاهیم ساده‌تر عمل کنید، بهتر است. در عوض می‌توانید به صورت پلکانی روی حل تمرینات با درجه سختی‌های مختلف کار کنید.
 • تا زمانی که خود استاد مفهوم مطالب ریاضی را درک نکند، نمی‌تواند آن را آموزش دهد. مهم است که به طور همزمان در تدریس ریاضی کنکور، خود نیز مفاهیم را درک کنید و سپس آن‌ها را آموزش دهید.
 • تکالیف متنوع و سرگرم‌کننده باشند. بخش عمده یادگیری ریاضی کنکور در حل تمرینات صورت می‌گیرد و به همین خاطر باید در نظر داشته باشید که این بخش با دقت توسط دانش‌آموزان دنبال شود. سختی تمرینات را پلکانی کنید و از تمرینات آسان به سمت تمرینات سخت پیش بروید.
 • دائما وضعیت دانش ریاضی دانش‌آموز را ارزیابی کنید. با عجله درس‌دادن و پیش‌رفتن صحیح نیست. در هر سرفصلی که لازم بود، توقف کنید و تا یادگیری کامل صورت نگرفت، پیش نروید.
 • تنها بر روی حل مسئله به صورت تستی تمرکز نکنید. درست است که آزمون کنکور در نهایت تستی است، اما روش‌های تستی تنها به جواب ختم می‌شود و آن بخش مهم یادگیری از طریق حل تمرین وجود نخواهد داشت.
 • کلاس را به شکل تعاملی پیش ببرید. این که تنها استاد به عنوان سخنگو تدریس کند و پیش برود، برای یادگیری دانش‌آموز کافی نیست. او را نیز وارد مباحث کنید، پرسش و پاسخ داشته باشید، حتی بخواهید بخش‌هایی از کتاب را بخواند و ارائه دهد. ایجاد ذهنیت کنجکاو برای دانش‌آموز باعث می‌شود رغبت بیشتری نیز به خواندن درس داشته باشد.

با درنظرگرفتن این نکات می‌توان جزو بهترین اساتید ریاضی در مقطع کنکور شوید و به دانش‌آموزان خود کمک کنید تا در آزمون کنکور پیش روی خود موفق‌تر عمل کنند.

مرحله هفتم : گذراندن دوره اخلاق حرفه ای استادبانک

گذراندن دوره اخلاق حرفه ای استادبانک

یکی از مزیت‌های استادبانک که می‌تواند هم به استاد کمک کند تا کیفیت کلاس‌های خود را ارتقا دهد و هم به دانش‌آموز که بداند کدام استاد اخلاق کاری بهتری دارد، دوره اخلاق حرفه ای استادبانک است. این دوره که گذراندن آن به اساتید توصیه می‌شود، مجموعه‌ای از محتواهای آموزشی مفید و کاربردی درباره تعامل معلم خصوصی با دانش‌آموز و والدین او برای ارتقای سطح کیفی کلاس و روند تحصیلی دانش‌آموز است.

تاثیر نکات آموزش‌داده‌شده در دوره اخلاق حرفه ای استادبانک بر رفتار استاد و کیفیت کلاس‌های او به وضوح قابل مشاهده است. از این رو بسیاری از والدین ترجیح می‌دهند استادی که این دوره را گذرانده باشد را برای فرزند خود انتخاب کنند. این دوره شامل یازده درسنامه در حوزه‌های مختلف نظیر مهارت‌های ارتباطی است که در رشد دانش اجتماعی اساتید موثر واقع می‌شود.

استادبانک، مرجع انتخاب معلم خصوصی ریاضی کنکور

با در نظر گرفتن همه مواردی که پیشتر درباره این که چگونه معلم خصوصی ریاضی کنکور شویم عنوان شد، باید به نقش تاثیرگذار و کلیدی استادبانک به عنوان بهترین مرجع انتخاب معلم خصوصی ریاضی کنکور نیز اشاره کرد. با توجه به تنوع بالای اساتید در سطوح مختلف، هزینه تدریس خصوصی ریاضی استادبانک بازه گسترده‌ای است که منجر می‌شود هرکس با هر بودجه‌ای که دارد، از خدمات تدریس خصوصی استادبانک بهره‌مند شود.

سامانه جامع آموزش خصوصی استادبانک علاوه بر برترین اساتید دروس مختلف، خدمات متنوع دیگری مانند مشاورین تحصیلی کنکور، مجموعه مقالات آموزشی، روش مطالعه و برنامه‌ریزی درسی، بسته‌های معلم خصوصی، بانک نمونه سوالات کنکور و اپلیکیشن استادبانک را نیز به دانش‌آموزان سراسر کشور ارائه می‌دهد.  شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره متناسب با شرایط خود از طریق شماره تماس 91005343 021 با استادبانک در ارتباط باشید.

یک معلم خصوصی ریاضی کنکور از چه راه‌هایی می‌تواند شاگرد پیدا کند؟

به کمک استادبانک، معلمان می‌توانند به سادگی توانایی‌های خود را معرفی کرده و شاگرد جذب کنند.

با توجه به این که درس ریاضی در کنکور حساسیت بالایی دارد، چگونه می‌توان آن را به دانش‌آموز درس داد، بدون این که نسبت به آن اضطراب داشته باشد؟

هنر معلم ریاضی کنکور در کنترل ریتم تدریس، اولویت‌بندی سرفصل‌ها و استفاده از روش‌های متنوع برای جلوگیری از خسته‌شدن دانش‌آموز است.

آیا کلاس‌های آنلاین می‌توانند در آموزش ریاضی کاربرد داشته باشند؟

چرا که نه؟ ابزارهای جدید همواره در آموزش موثر هستند و این شامل تدریس ریاضی کنکور نیز می‌شود.