مقالات معلم خصوصی

کجا تدریس خصوصی انجام بدهم؟

استادبانک نویسنده
1089 0
26 دی 1401
کجا تدریس خصوصی کنم؟

کجا تدریس خصوصی انجام دهیم؟

فردی که عبارت “کجا تدریس خصوصی انجام دهیم؟” را جستجو کرده است، احتمالاً یا معلمی است که می‌خواهد شغل دومی برای خود انتخاب کند یا فردی متخصص در یک زمینه آموزشی، مانند دانشجو، است و قصد کسب درآمد به‌صورت پاره‌وقت را دارد.

تدریس خصوصی یکی از مواردی است که این روزها بسیار پرطرف‌دار بوده و اکثر والدین به دنبال پیداکردن معلم های خصوصی باتجربه در دروس مختلف برای فرزندان خود هستند. بر اساس آخرین تحقیقات انجام شده مشخص شد که دانش‌آموزانی که توسط معلم خصوصی آموزش می‌بینند نسبت به دانش‌آموزان دیگر موفق‌تر عمل می‌کنند؛ اما آیا برایتان این سؤال شده است که چرا؟

مواردی مانند استرس کمتر، بررسی دقیق‌تر مشکلات دانش‌آموز، آموزش در محیطی امن و دوستانه و ارزیابی‌ها منظمی که معلم‌های خصوصی دارند از دلایل اصلی این مورد است. ازاین‌رو برای بهبود سطح کیفیت آموزش پلتفرم‌های مختلفی در دنیا و ایران مانند استاد بانک طراحی و به بازار عرضه شده‌اند.

در این بخش به بررسی شرایط فعالیت به‌عنوان یک معلم خصوصی، پلتفرم و مکان های تدریس خصوصی برای معلم‌ها، قوانین تدریس خصوصی و هرآنچه که موردنیاز یک مدرس است می‌پردازیم.

پیشنهاد ویژه:

چگونه یک معلم خصوصی خوب باشیم + نکات لازم

برای تدریس خصوصی چه پیش‌نیازهایی وجود دارد؟

برای ورود به هر کاری پیش‌نیازهایی وجود دارد که باید به آنها توجه کرد؛ تدریس خصوصی نیز این مورد استثنا نیست. اولین و اصلی‌ترین شرطی که هر معلم خصوصی باید قبل از ورود به این کار در نظر بگیرد این است که به کار تدریس و درسی که قصد تدریس آن را دارد علاقه داشته باشد. بدیهی است که وجود علاقه در هر کاری می‌تواند فرد را در آن مورد به بهترین جایگاه‌ها برساند.

برای مثال یکی از دروسی که اکثر دانش‌آموزان در آن مشکل دارند؛ درس ریاضی است. اگر شما یک معلم ریاضی هستید و قصد تدریس خصوصی ریاضی را دارید؛ اما خود به این درس علاقه‌ای نداشته باشید و زمان برخورد با سؤال‌های پیچیده و دشوار اخم‌هایتان درهم رود، قطعاً روی دانش‌آموز تأثیر خواهید داشت و نه‌تنها به او در بهبود کیفیت درسی کمک نمی‌کنید؛ بلکه او را نیز از درس زده می‌کنید!

تأثیرات رفتاری و برخوردی یک معلم خصوصی ریاضی و هر درس دیگر می‌تواند در یادگیری و علاقه‌مندی آن درس روی دانش‌آموز تأثیر مستقیم و زیادی داشته باشد؛ ازاین‌رو پلتفرم استاد بانک توجه ویژه‌ای به این موضوع کرده و برای اساتید دوره مدرک اخلاق حرفه‌ای را برای معلم‌های ثبت‌نام‌شده در این پلتفرم ارائه کرده است.

پس از انتخاب درسی که به آن علاقه و تخصص دارید سعی کنید یک برنامه هدفمند برای دانش‌آموزان خود در آن مقطع طراحی کنید. سعی کنید برنامه به صورتی باشد که در کمترین زمان بیشترین مطالب مفیدی که یک دانش‌آموز توانایی آن را دارد ارائه دهید. در واقع تدریس خصوصی باید به صورتی باشد که در طی جلسات به‌خصوص جلسات ابتدایی دانش‌آموز را جذب آموز کنید.

در کنار این موارد باتوجه‌به پلتفرمی که قصد فعالیت در آن را دارید باید پیش‌نیازهای حداقلی موردنیاز آن برنامه را نیز فراهم کنید. استاد بانک برای این موضوع، موارد مختلفی را بررسی می‌کند و یک معلم خصوصی از جنبه‌های مختلفی مورد بررسی قرار می‌گیرد. باتوجه‌به اینکه این پلتفرم تنها به آموزش آنلاین اکتفا نکرده و سعی کرده است تمامی معلم‌های شناخته شده و به نام در دروس مختلف در شهرهای مختلف را بررسی و ثبت‌نام کند؛ امکان تدریس خصوصی در منزل در شهرهای مختلف برای دروس مختلف نیز فراهم است.

ازآنجایی‌که تدریس خصوصی در منزل یکی از موارد حساس و مهم است؛ کارشناسان استاد بانک اساتید را به‌خوبی سنجیده و در واقع از فیلترهای مختلفی عبور می‌دهند تا حداکثر اعتماد ممکن را برای دانش‌آموزان و خانواده وی فراهم کنند. این موضوع در مورد تدریس خصوصی ابتدایی در منزل اهمیت بیشتری دارد؛ چراکه دانش‌آموزان این مقطع بسیار حساس هستند و کوچک‌ترین موارد روی آن‌ها تأثیر شگفت‌انگیزی دارد.

پیشنهاد ویژه:

آيا تدریس خصوصی بدون مدرک امکان پذیر است؟

تدریس خصوصی را از کجا شروع کنم؟

پلتفرم تدریس خصوصی انلاین

آیا شما معلم خصوصی ریاضی، معلم خصوصی زبان یا معلم خصوصی ابتدایی هستید و قصد تدریس خصوصی را دارید؟ می‌توان گفت برای شما ورود به این کار بسیار راحت است! شما دانش‌آموزان خود را می‌توانید از مدارسی که در آنها تدریس می‌کنید یا آموزشگاه‌ها پیدا کنید؛ اما اگر به‌تازگی می‌خواهید دانش خود را در اختیار دیگران قرار دهید و در ابتدای مسیر هستید یا اینکه معلم هستید؛ اما قصد دارید نکات ویژه و منحصربه‌فردی را که بلد هستید در اختیار همگان قرار دهید به جز فعالیت در مکان‌های حضوری می‌توانید به‌صورت آنلاین نیز، فعالیت داشته باشید.

برای شروع تدریس خصوصی استاد بانک یک پلتفرم کارآمد است که از ابتدای راه همراه شما و البته همراه دانش‌آموزان است. شما می‌توانید خود را از طریق این برنامه به گروه زیادی از دانش‌آموزان معرفی کنید و قدم در مسیر تبدیل‌شدن به یک معلم خصوصی خبره در زمینه‌ای که دانشش را دارید بگذارید.

پیشنهاد ویژه:

شرایط گرفتن مجوز تدریس خصوصی

درآمد معلم خصوصی چقدر است؟

موردی مشخص که نمی‌تواند آن را انکار کرد یا به آن بی‌توجهی کرد بحث درآمد است! افزایش درآمد هدفی است که هر انسانی ذاتی به دنبال آن است؛ اما زمانی که صحبت از درآمد معلم خصوصی می‌شود چه چیزی به ذهن شما می‌آید؟ اکثر ما شنیده‌ایم که معلم خصوصی ریاضی درآمد خوبی دارد و این روزها می‌توان گفت معلم خصوصی زبان انگلیسی نیز توانسته به در رده معلم‌هایی که درآمد خوبی دارند قرار بگیرد.

برای افزایش درآمد از طریق تدریس خصوصی آنلاین یا تدریس خصوصی حضوری در منزل روش‌های زیادی وجود دارد؛ اما به‌جرئت می‌توان گفت تجربه و مهارت در این موضوع تأثیر مستقیمی دارند. اگر شما یک استاد زبان انگلیسی هستید و قصد تدریس زبان انگلیسی را دارید باید بدانید ارائه نکات به دانش‌آموزان، صبوری و همراهی آنها در مسیر موفقیت می‌تواند به شناخته‌تر شدن شما، محبوب‌شدن شما و گرفتن ستاره‌های در استاد بانک کمک کند.

در واقع این موارد به جذب تعداد بیشتر دانش‌آموز کمک کرده و از سمتی دیگر معلمی که تجربه بیشتری داشته باشد می‌تواند دستمزد بالاتری را نیز داشته باشد. به بیانی دیگر می‌توان گفت درآمد معلم خصوصی در واقع کاملاً به خود او و تلاش‌هایی که می‌کند مربوط است.

پیشنهاد ویژه:

شروع تدریس خصوصی + نکات جذب شاگرد برای تدریس

شرایط تدریس خصوصی در منزل چیست؟

اگرچه این روزها اینترنت بخشی اساسی از زندگی ما شده و تقریباً تمامی موضوعات تحصیلی توسط این گزینه قابل‌اجرا است؛ اما برخی از افراد به دلایلی ترجیح می‌دهند که به‌صورت حضوری با معلم خصوصی خود کلاس داشته باشند. استاد بانک نیز این گروه از افراد را به‌خوبی درک کرده و مورد هدف قرار داده است. همان‌طور که در ابتدا نیز اشاره شد استادی که به‌عنوان معلم خصوصی حضوری فعالیت دارد بسیار مورد بررسی قرار می‌گیرد.

اگر شما در گروه بهترین معلم های زیست شناسی، بهترین معلم های فیزیک، بهترین معلم های ریاضی و دیگر دروس هستید و می‌خواهید با روش‌های خلاقانه و حرفه‌ای به تدریس حضوری بپردازید باید در شناسنامه کاربری خود در استاد بانک این مورد را ذکر کنید، همچنین باید دستمزدی که برای این مورد در نظر دارید را نیز ثبت کنید. پس از انجام این موارد می‌توانید با دانش‌آموزانی که قصد انتخاب معلم خصوصی در منزل را دارند ارتباط بگیرید.

پیشنهاد ویژه:

نمونه قرارداد تدریس خصوصی

مدارک لازم برای تدریس خصوصی

حال که با شرایط، قوانین و پلتفرمی که می‌توانید به‌عنوان معلم خصوصی در آن فعالیت داشته باشید آشنا شدید به سراغ دیگر موضوع مهم که مدارک موردنیاز برای تدریس خصوصی است می‌رویم. برای تأیید به‌عنوان یک معلم خصوصی در استاد بانک نیاز است که شما مدارکی که نشان‌دهنده توانایی شما در تدریس درس موردنظر است را ارائه دهید. استاد بانک سعی در این دارد که اساتید باتجربه و شناخته شده را جذب نماید و استادی که در ابتدای راه هستند باید بتوانند به‌عنوان یک فرد متخصص و ماهر در درس انتخابی خود را اثبات کنند.

برای فعالیت به‌عنوان یک معلم خصوصی نیاز است که مدارک تحصیلی، مدارک هویتی و رزومه کاری خود را به کارشناسان استاد بانک ارائه کنید. پس از تأیید صلاحیت شما می‌توانید به‌عنوان یک معلم خصوصی آنلاین و حضوری فعالیت خود را در این برنامه آغاز کنید.

قیمت معلم خصوصی

یکی از سؤالاتی که جستجوی زیادی داشته است و هم معلم های خصوصی و هم دانش‌آموزان به دنبال آن هستند قیمت معلم خصوصی است. دررابطه‌با این موضوع باید گفت قیمت تدریس خصوصی بر اساس درسی که انتخاب می‌کنید و همچنین بر اساس معلمی که انتخاب می‌کنید کاملاً متفاوت است. موضوع دیگری که مشخص است این است که قیمت تدریس خصوصی فیزیک با قیمت تدریس خصوصی عربی بسیار تفاوت دارد و همچنین مقطع انتخابی نیز تفاوت دارد؛ مشخص است که قیمت تدریس خصوصی ابتدایی با قیمت تدریس خصوصی دروس کنکور بسیار تفاوت دارد.

سخن آخر

در این مقاله به بررسی اینکه چگونه معلم خصوصی شویم؟ و سایر موارد مربوط به این موضوع پرداختیم. اگر شما متقاضی تدریس خصوصی هستید و به خود در این مورد اطمینان دارید و می‌دانید می‌توانید به دانش‌آموزان در بهبود سطح درسی و رشد و پیشرفت آن‌ها کمک کنید؛ وقتش است که در استاد بانک ثبت‌نام کنید! تدریس به‌عنوان یک معلم خصوصی شرایط منحصربه‌فردی دارد؛ اما معلمی که بتواند خود را اثبات کند قطعاً به اهداف خود که یکی از آنها اهداف مالی نیز است به‌راحتی می‌رسد. استاد بانک در کنار معلم‌ها و دانش‌آموزان است تا به وظیفه خود که ارائه آموزش باکیفیت به‌تمامی مناطق ایران است بپردازد.