مقالات معلم خصوصی

نمونه قرارداد تدریس خصوصی

استادبانک نویسنده
1716 0
19 دی 1401

معلمان و اساتیدی که جهت برگزاری کلاس خصوصی آنلاین همکاری دارند باید با جزئیات قرارداد تدریس خصوصی آشنا باشند. همکاری با مجموعه‌های بزرگ یا آموزشگاه‌های کوچک نیازمند عقد قرارداد و اطلاع از شرایط موجود برای همکاری است. استادبانک، به عنوان مجموعه بزرگ ارائه‌دهنده تدریس خصوصی و مشاوره تحصیلی در قالب جلسات آنلاین و حضوری، شرایطی مطلوب برای همکاری با معلمان و اساتید ایجاد کرده است. عقد قرارداد اهمیت بالایی داشته و جوانب خاصی را برای آن باید در نظر داشته باشید. همراه ما در ادامه این مطلب باشید.

تدریس خصوصی چیست؟

تمام دانش‌آموزان و دانشجویان پذیرش شده در دانشگاه‌های مختلف، برای مدت زمان مشخص از آموزش عمومی بهره‌مند می‌شوند. اغلب افراد به دلایل مختلفی از جمله تمایل به یادگیری بیشتر، مشکلات آموزشی و عدم ارتباط با تدریس معلم به آموزش فراتر از حد عمومی نیاز دارند.

در گذشته، کلاس‌ خصوصی به شیوه حضوری در منزل شاگرد یا آموزشگاه برگزار می‌شد. اما امروزه گسترش بسترهای آنلاین و الکترونیکی امکان برگزاری کلاس به صورت آنلاین را فراهم کرده است. بدون شک کلاس‌های خصوصی آنلاین از مزایای بیشتری نسبت به کلاس حضوری برخوردار هستند.

نکته مهم در مورد برگزاری کلاس خصوصی حضوری یا آنلاین، عقد قرارداد تدریس خصوصی است. در قرارداد تدریس خصوصی در منزل منعقد شده میان طرفین، موارد و شرایطی ذکر شده تا آغاز همکاری در یک چارچوب مشخص شود. این کار از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری می‌کند. استادبانک، به عنوان مرجع گسترده و مهم در زمینه تدریس خصوصی، جهت آغاز همکاری با اساتید مورد تایید، نسبت به عقد قرارداد عادلانه و کامل اقدام می‌کند.

پیشنهاد ویژه:

قوانین تدریس خصوصی | 9 قانون مهم که هر معلم خصوصی باید رعایت کند

 

چرا به عقد قرارداد تدریس خصوصی نیاز داریم؟

برگزاری جلسات تدریس خصوصی از چند جهت اهمیت دارد. پیشرفت تحصیلی شاگردان و دانشجویان که به استادبانک اعتماد دارند از اهمیت بالایی برخوردار است. از همین جهت با عقد قرارداد تدریس خصوصی و با حفظ قوانین تدریس خصوصی، اساتید موظف به برگزاری کلاس در زمان مقرر هستند. از طرف دیگر، با درج شرایط مورد توافق در قرارداد تدریس ساعتی و پذیرش توسط اساتید و مجموعه آموزشی، اطمینان خاطری بدون حاشیه ایجاد می‌شود.

در برخی موارد، همکاری میان استاد و مجموعه آموزشی دچار مشکل شده و تعیین کننده حقانیت درخواست‌های طرفین، از طریق رجوع به مفاد و شرایط مندرج در قرارداد تدریس خصوصی مشخص می‌شود. با توجه به این موارد، استادبانک جهت آغاز همکاری با اساتید و معلم‌ها به منظور جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی اقدام به عقد قرارداد می‌کند. بهترین معلم خصوصی زبان به نمونه قرارداد تدریس خصوصی زبان انگلیسی یا سایر دروس به این قرارداد نیاز دارد.

پیشنهاد ویژه:

نمونه قرارداد تدریس خصوصی استادبانک + مزایای کلاس خصوصی آنلاین

 

موارد الزامی مورد نیاز در قرارداد تدریس خصوصی

هر مجموعه آموزشی در کنار شرایط کلی قرارداد کلاس خصوصی و رعایت قوانین تدریس خصوصی، قوانین خاصی در بندهای قرار درج می‌کند. طرفین قرارداد باید به تمام شرایط پایبند بوده و تفاوتی میان شرایط خاص مجموعه به شرایط کلی موسسه وجود ندارد. به طور کلی موارد الزامی موردنیاز در قرارداد تدریس خصوصی شامل موارد زیر می‌شود.

مشخصات طرفین قرارداد تدریس خصوصی در منزل یا آنلاین

نخستین مورد مندرج در قرارداد کلاس خصوصی، مشخصات طرفین قرارداد یعنی کارفرما و کارجو یا همان مجموعه آموزشی و اساتید است. در این قسمت معمولا نام و نام خانوادگی استاد، عنوان مجموعه آموزشی، کد ملی، شناسه ملی و غیره به ثبت می‌رسد.

موضوع قرارداد بعد از پر کردن فرم ثبت‌نام کلاس خصوصی

از جمله موارد الزامی متن قرارداد تشکیل کلاس خصوصی، ثبت موضوع قرارداد است. در صورت تمایل به عقد قرارداد تدریس خصوصی، ابتدا عنوان قرارداد مشاهده کرده و تایید کنید.

مدت زمان همکاری

بعد از پر کردن فرم ثبت نام کلاس خصوصی و رسیدن به مرحله عقد قرارداد تدریس خصوصی، یکی از موارد ضروری در نمونه قرارداد تدریس خصوصی، تاریخ آغاز و پایان فعالیت کاری است. مدت زمان همکاری اساتید و مجموعه آموزشی توافقی بوده و اجباری برای تعیین مدت زمان وجود ندارد. اساتید ریاضی استادبانک یا سایر دروس باید مدت زمان همکاری خود را اعلام کنند.

 

 

شیوه پرداخت حقوق و میزان آن

از جمله موارد توافقی در قرارداد کلاس خصوصی، میزان حقوق و دستمزد است. استادبانک برای مجموعه سهم عادلانه‌ای درنظر گرفته و به اساتید جهت کسب درآمد بیشتر کمک می‌کند. بنابراین، پیش از عقد نمونه قرارداد تدریس خصوصی، باید نسبت به تعیین حقوق یا سهم خود از هزینه پرداختی توسط شرکت‌کنندگان در کلاس خصوصی اقدام کنید.

پیشنهاد ویژه:

شرایط گرفتن مجوز تدریس خصوصی

 

شرایط ویژه مجموعه آموزشی

در آخرین بخش هر قرارداد، شرایط ویژه هر مجموعه آموزشی درج شده تا اساتید با مطالعه و پذیرش آن، قرارداد را به تایید برسانند. از همین جهت، بخش شرایط ویژه مجموعه آموزشی یکسان نبوده و هر موسسه قوانین تدریس خصوصی مربوط به خود را دارد.

پیشنهاد ویژه:

شروع تدریس خصوصی + نکات جذب شاگرد برای تدریس

 

تمپلیت نمونه قرارداد تدریس خصوصی

افرادی با قصد عقد قرارداد تدریس ساعتی، برگزاری کلاس خصوصی و آغاز همکاری با موسسه، باید با کلیات این قراردادها آشنا شوند. پس از مطالعه موارد نیز، با شرایط و قوانین تدریس خصوصی مندرج در قرارداد جهت پذیرش یا عدم موافقت باید تصمیم‌گیری کنند. از همین جهت، الگو و ساختاری خاص برای قرارداد تدریس خصوصی وجود ندارد.

طرفین قرارداد تدریس خصوصی نیز با بیان شرایط موردنظر به توافق می‌رسند. ثبت‌نام اساتید در سامانه استادبانک هنگام مطالعه قوانین و شرایط استادبانک و طبق ماده 17 قرارداد، با انتخاب گزینه ” متن قرارداد را به طور کامل مطالعه کردم و تایید و امضا می‌نمایم” انجام می‌شود.

پیشنهاد ویژه:

معرفی کتاب تدریس خصوصی مهم است | تیفانی چین و جرومه رابو

 

عقد قرارداد تدریس خصوصی در استادبانک

استادبانک با عنوان بزرگ‌ترین سامانه ارائه‌دهنده تدریس خصوصی و مشاوره تحصیلی در تمام پایه‌ها، شرایط مطلوبی برای اساتید خود درنظر گرفته است. معلمان و اساتید پس از عقد قرارداد تدریس خصوصی با مجموعه استادبانک درخواست همکاری خود را به ثبت می‌رسانند. نرخ و تعرفه معلمان خصوصی در کنار پروفایل آن‌ها نیز قابل مشاهده خواهد بود. متقاضیانی که تمایل به پر کردن فرم ثبت‌نام کلاس خصوصی در استادبانک را داشته، می‌توانند جهت دریافت اطلاعات بیشتر با شماره 02191005343 تماس حاصل کنند.