مقالات معلم خصوصی

معلم خصوصی آنلاین یا حضوری در منزل؟ کدام یک مفیدتر است؟

استادبانک نویسنده
1309 0
26 دی 1401
تدریس آنلاین یا حضوری

یکی از روش‌های عالی برای بهبود سطح درسی دانش‌آموزان در دوران تحصیلی آن‌ها، تدریس خصوصی بوده است. بسیاری از معلم‌ها و مدارس بر اساس شناخت دانش‌آموزان و سطح تحصیلی آن‌ها برنامه‌ریزی نمی‌کنند. برخی دیگر از معلم‌ها نیز توانایی بیان موضوعات درسی به شیوه‌های مختلف را ندارند. به همین دلیل برخی از دانش‌آموزان در دروس دچار مشکل شده و برای یادگیری صحیح و مفهومی رو به معلم خصوصی می‌آورند. در واقع این موارد و بسیاری از دلایل دیگر باعث شده که تدریس خصوصی این روزها اهمیت بیشتری داشته باشد.

افزایش معدل، یادگیری بهتر درس‌ها و قبولی در آزمون‌هایی نظیر کنکور و تیزهوشان از مواردی بوده که موفقیت در آن‌ها کاری دشوار است و تنها برنامه‌ریزی و یادگیری اصولی می‌تواند در موفقیت آن نقش داشته باشد.

پیشنهاد ویژه:

چطور می‌توان به برترین اساتید تدریس خصوصی ایران دسترسی پیدا کرد؟

چرا باید معلم خصوصی داشته باشیم؟

قبل از بررسی این موضوع که معلم خصوصی حضوری بهتر است یا آنلاین، به این موضوع برسیم که چرا داشتن معلم خصوصی یک انتخاب هوشمندانه است؟ بسیاری از مردم این تصور را داشته که معلم خصوصی برای دانش‌آموزانی با پایه تحصیلی ضعیف است. اما در واقعیت یک معلم خصوصی علاوه بر برطرف کردن مشکلات درسی شاگرد خود، به او در یادگیری بیشتر و عمیق‌تر دروس کمک می‌کند.

معلم خصوصی همچنین برای بزرگسالانی که علاقه‌مند به یادگیری یک موضوع به‌صورت دقیق و کلی هستند، از بهترین گزینه‌ها برای دستیابی به اهداف‌شان است.

 

پیشنهاد ویژه:

چگونه بهترین نتیجه را از کلاس‌های تدریس خصوصی بگیریم؟

مزایای داشتن معلم خصوصی حضوری در منزل

استادبانک، یک سایت معتبر برای معرفی اساتید تدریس خصوصی است. اگر می‌خواهید از این مجموعه معلم خصوصی بگیرید، با دو سیستم تدریس خصوصی آنلاین و تدریس حضوری در منزل روبه رو می‌شوید. اگر در انتخاب هر کدام از این دو روش تدریس تردید داشته، نکات زیر را دنبال کنید.

۱. به ساعت برگزاری کلاس توجه کنید!

دوست دارید کلاس‌های تدریس خصوصی شما در چه ساعاتی از روز باشد؟ تمایل به برگزاری کلاس در زمان صبح یا تایم عصر دارید؟ آیا معلم مورد نظرتان توانایی تدریس حضوری در منزل در آن ساعت‌ها را دارد؟

یکی از موضوعاتی که در تدریس حضوری در منزل تأثیر ویژه‌ای دارد؛ زبان بدن یک معلم است. در واقع بخش مهمی از آموزش به نحوه بیان و زبان بدن معلم برمی‌گردد و یک معلم باتجربه و خبره می‌تواند از این موارد ریز و جزئی برای افزایش تأثیرگذاری خود بهره ببرد.

از دیگر مواردی که باعث می‌شود برخی از دانش‌آموزان به انتخاب معلم خصوصی روآورند، مشکل حواس‌پرتی آن‌ها است. این مشکل از نظر روان‌شناسی علت و دلایل زیادی می‌تواند داشته باشد. اما تدریس خصوصی به علت این که تمامی حواس معلم به دانش‌آموز بوده و پس از بیان هر مطلب درسی می‌تواند با پرسش و بررسی به سطح دانش‌آموز توجه کند، تأثیر شگفتی در کاهش حواس‌پرتی و افزایش تمرکز دارد.

پیشنهاد ویژه:

چگونه بهترین نتیجه را از کلاس‌های تدریس خصوصی بگیریم؟

۲. دسترسی به منطقه شما راحت است یا سخت؟

 این روزها ترافیک شدید و مدت‌زمان لازم برای رفت‌وآمد به‌قدری زیاد شده که بخش عمده‌ای از زمان معلم و دانش‌آموز برای چنین کارهای فیزیکی صرف می‌شود. می‌توان این زمان هدر رفته را برای استراحت یا یادگیری دروس دیگر گذاشت. به همین دلیل تدریس خصوصی حضوری در منزل این روزها کمی چالشی است.

اما اگر با معلم خصوصی خود در یک منطقه زندگی کرده و زمان رفت‌وآمد زیاد نباشد، انتخاب معلم خصوصی گزینه مناسبی است. زیرا نمی‌توان از تأثیرگذاری بهتر و بیشتر معلم حضوری نسبت به معلم آنلاین غافل شد.

پیشنهاد ویژه: معرفی اپلیکیشن های مفید برای تدریس خصوصی

۳. هزینه‌های تدریس خصوصی حضوری بیشتر است!

 اگر از طریق استادبانک کلاس معلم خصوصی خود را درخواست داده، قطعاً به بررسی رزومه اساتید و هزینه‌ تدریس خصوصی کلاس‌های آن‌ها دقت کرده‌اید.

اما آیا اساتیدی که گزینه تدریس حضوری را داشته، هزینه بیشتری را برای این مورد دریافت می‌کنند؟! برای مثال قیمت تدریس خصوصی ریاضی را با تدریس آنلاین آن مقایسه کرده‌اید؟ این موضوع یک امر کاملاً مشخص و منطقی است و به دلیل وجود هزینه‌های رفت‌وآمد و دیگر هزینه‌ها، قیمت تدریس خصوصی حضوری نسبت به آنلاین بیشتر است.

پیشنهاد ویژه:

معرفی اپلیکیشن های مفید برای تدریس خصوصی

مزایای تدریس خصوصی آنلاین نسبت به تدریس خصوصی حضوری چیست؟

در ابتدا جا دارد به این مورد اشاره کنیم که تدریس خصوصی آنلاین تنها برای زمانی که معلم‌ها در دسترس نیستند، کاربرد ندارد. اگر شما به فناوری‌های موردنیاز برای آموزش آنلاین دسترسی دارید، به‌راحتی توانسته بسیاری از هزینه‌های خود را کاهش داده و تجربه تحصیلی بهتری نیز کسب نمایید.

۱. بهترین معلم های خصوصی را در اختیار دارید!

هر کس اهداف مختلفی از آموزش دارد؛ برای مثال شاید به تحصیل در یک‌رشته منحصربه‌فرد که به‌راحتی در دسترس همگان نبوده، علاقه‌مند باشید یا شاید قصد داشته که برای یکی از دروسی که قصد تمرکز روی آن را دارید، هزینه بیشتری پرداخت کرده و به بهترین معلم‌ های خصوصی در آن مورد دسترسی داشته باشید؛ این مواقع انتخاب تدریس خصوصی آنلاین برای شما مفیدتر است.

پیشنهاد ویژه:

 تدریس خصوصی در منزل با بهترین معلمان تدریس خصوصی استادبانک

۲. کلاس‌های آنلاین انعطاف‌پذیری بیشتری دارند!

برخی از مواقع شما ممکن است زمان‌های کلاس‌های مختلف‌تان با یکدیگر ادغام شده یا پشت‌سرهم باشد و این اجازه را برای استراحت بین کلاس‌ها به شما ندهد. تدریس خصوصی آنلاین به کاهش انرژی‌های مصرفی و فیزیکی شما کمک کرده و به شما این امکان را برای برنامه‌ریزی بهتر و راحت‌تر می‌دهد. داشتن یک معلم خصوصی آنلاین درگیری دغدغه مکان را از شما گرفته و به‌راحتی می‌توانید زمانی که حتی در سفر بوده نیز با معلم خود، کلاس داشته باشید.

پیشنهاد ویژه:

مقایسه کلاس های تدریس خصوصی با کلاس های گروهی

۳. به راحتی تمامی قیمت‌ها را بررسی کنید!

زمانی که در حال جستجوی بهترین معلم خصوصی برای درس موردنظر هستید، حتماً می‌خواهید بدانید که هر معلم چه قیمتی را در نظر داشته و همچنین چه مواردی در این قیمت‌گذاری تأثیر دارد؟

در زمان انتخاب بهترین معلم خصوصی در درس مورد نظر، مسئله قیمت تدریس خصوصی نیز برای‌تان مهم است. در زمینه تعرفه کلاس خصوصی، در پی این بوده که چه عواملی روی این قیمت‌ها تاثیر می‌گذارد؟ با کمک پلتفرم‌های آنلاین شما به‌راحتی می‌توانید به این مورد نیز بپردازید.

برای مثال در سایت تدریس خصوصی استادبانک، کلاس‌های اساتید براساس شایستگی‌ها، توانایی‌ها و صلاحیت‌شان در تدریس قیمت‌گذاری می‌شوند. همچنین به دلیل نظارت مستقیم تیم پشتیبانی این مجموعه بر کیفیت عملکرد اساتید در جلسات‌شان با شاگرد، قیمت‌ها متغییر بوده و به صورت ثابت در سیستم باقی نمی‌ماند. برای مثال در صفحه اساتید تدریس خصوصی زیست، شما می‌توانید هزینه تدریس خصوصی زیست را که براساس ستاره و امتیاز آن‌ها مشخص شده، مشاهده نمایید.

پیشنهاد ویژه:

چطور می‌توان به برترین اساتید تدریس خصوصی ایران دسترسی پیدا کرد؟

استادبانک؛ مرجعی معتبر برای درخواست معلم خصوصی به صورت آنلاین و حضوری

قطعاً هر دو نوع تدریس حضوری و تدریس خصوصی آنلاین، مزایایی بسیاری دارد. اما اینکه بگوییم کدام یک بهتر است، به خود شما بستگی دارد.  این شما والدین و دانش‌آموزان عزیز هستید که باید باتوجه به شرایط زندگی، محدودیت‌های آموزشی و سایر موارد، یکی از این دو روش را انتخاب کنید. فارغ از نوع تدریس، همراهی یک فرد متخصص به عنوان معلم خصوصی در کنار دانش‌آموز پایه ضعیف، شیرین است. زیرا او همه تلاشش را می‌کند تا شاگردش بهترین لحظات یادگیری را تجربه کرده و به بالاترین سطح آمادگی در امتحانات برسد. بنابراین شما می‌توانید به سایت استادبانک وارد شده و با انتخاب تدریس خصوصی حضوری در منزل یا تدریس آنلاین، بهترین اساتید را همراه فرزند خود کنید.

پیشنهاد ویژه:

تدریس خصوصی در منزل با بهترین معلمان تدریس خصوصی استادبانک

همچنین تیم پشتیبانی استادبانک با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۵۳۴۳ می تواند راهنمای شما در زمینه ثبت درخواست معلم خصوصی، پرسش راجع به تعرفه کلاس خصوصی و سایر نیازهای آموزشی فرزندتان باشد تا در نهایت شما بتوانید بهترین تصمیم را برای موفقیت تحصیلی فرزند خود بگیرید.