مقالات معلم خصوصی

معرفی اپلیکیشن های مفید برای تدریس خصوصی

استادبانک نویسنده
2026 0
09 مهر 1401
معرفی اپلیکیشن های مفید برای تدریس خصوصی

تدریس خصوصی یکی از روش‌های مهم و کاربردی در آموزش به دانش‌آموزان است و به آن‌ها کمک می‌کند تا با کمک استاد خصوصی با دقت بیشتر درس بخوانند و استاد نیز مستقیما با دانش‌آموز کار کند و بر روی رفع اشکال و ارتقای سطح درسی‌اش تمرکز بیشتری داشته باشد. از آن جا که تدریس خصوصی به صورت آنلاین در سال‌های اخیر رواج بیشتری پیدا کرده و به دنبال آن اپلیکیشن های مفید برای تدریس خصوصی به وجود آمده است، تصمیم گرفتیم با معرفی اپلیکیشن های مفید برای تدریس خصوصی، با آن‌ها بیشتر آشنا شویم.

تنوع بالای این اپلیکیشن‌ها باعث می‌شود در نگاه اول انتخاب از میان آن‌ها دشوار باشد، چرا که در کلیت بیشتر این اپلیکیشن‌ها شبیه به یکدیگر هستند و تنها مزیت‌های هرکدام از آن‌هاست که تفاوت را رقم می‌زند. اما با این حال هرکدام از اپلیکیشن های مفید برای تدریس خصوصی در نهایت یک هدف دارند و آن ساده‌ترکردن فرآیند تدریس خصوصی است.

استادبانک به عنوان مرجع انتخاب معلم خصوصی امکان دریافت کلاس خصوصی با بهترین اساتید را به صورت آنلاین فراهم می‌کند و شما می‌توانید با استفاده از ابزارهای تدریس خصوصی به صورت آنلاین و بدون محدودیت مکانی با معلم خصوصی خود در ارتباط باشید.

پیشنهاد ویژه:

تاثیرات معلم خصوصی خوب و معلم خصوصی بد!

مهم ترین چالش های تدریس خصوصی چه مواردی هستند

با شیوع ویروس کرونا که منجر به قرنطینه عمومی شد، بسیاری از فعالیت‌ها به سمت دورکاری و آنلاین‌شدن پیش رفت و آموزش و تحصیل نیز از این قاعده مستثنا نبود. بسیاری از دانش‌آموزان نیز برای حفظ و ارتقای کیفیت تحصیلی خود از معلم خصوصی استفاده کردند. با وجود استقبال گسترده از کلاس‌های آنلاین و تدریس خصوصی، مشکلاتی نیز وجود داشت. اما مهم‌ ترین چالش های تدریس خصوصی چه مواردی هستند؟

علاوه بر مشکلات احتمالی مربوط به اینترنت و کندی سرعت، باید ابزارهایی که بتوانند فرآیند کلاس آنلاین و تدریس خصوصی را ساده‌تر کنند، وجود داشته باشد. این ابزارها علاوه بر ایجاد بستر لازم برای تشکیل کلاس به صورت آنلاین، می‌توانند در فرآیند آموزش نیز کمک کنند. از این رو با معرفی اپلیکیشن های مفید برای تدریس خصوصی می‌توان کمک کرد تا استفاده از ابزارهای آموزشی آنلاین نیز بیشتر شود.

پیشنهاد ویژه:

چگونه بهترین نتیجه را از کلاس‌های تدریس خصوصی بگیریم؟

هر اپلیکیشن کدام چالش ها را حل می کند؟

بدون شک نقش معلم خصوصی در افزایش اعتماد به نفس دانش‌ آموزان انکارناپذیر است. در همین راستا یک معلم خصوصی خوب از تمام ابزارهای لازم برای ارتقا سطح دانش آموز خود استفاده می‌کند. تنوع اپلیکیشن های مفید برای تدریس خصوصی بسیار زیاد است، اما سوالی که پیش می‌آید این است که هر اپلیکیشن کدام چالش ها را حل می‌کند؟ فرض کنید

به طور کلی می‌توان اپلیکیشن های مفید برای تدریس خصوصی را به دو دسته کلی تقسیم کرد. دسته اول اپلیکیشن‌هایی هستند که در برگزاری کلاس‌های آنلاین می‌توانند مفید واقع شوند. در واقع این اپلیکیشن‌ها بستر ایجاد یک کلاس آنلاین را به وجود می‌آورند و با توجه به مزیت‌هایی که هرکدام از آن‌ها دارند(مثلا در ایجاد کلاس مجازی، تعداد نفرات، سرعت اپلیکیشن و غیره) می‌توان یکی از اپلیکیشن‌ها را انتخاب کرد.

دسته دوم اپلیکیشن های مفید برای تدریس خصوصی به عنوان ابزارهای کمکی در فرآیند آموزش به کار می‌آیند. از این اپلیکیشن‌ها نه تنها در کلاس‌های آنلاین، بلکه می‌توان در کلاس‌های حضوری خصوصی نیز استفاده کرد. در واقع این اپلیکیشن‌ها ابزارهای کمکی استاد خصوصی برای آسان‌ترکردن آموزش و تمرین برای دانش‌آموز است و در کنار کتاب‌هایی که دانش‌آموز باید آن‌ها را مطالعه کند، از این اپلیکیشن‌ها نیز می‌تواند استفاده کند.

در ادامه به معرفی اپلیکیشن‌ های مفید برای تدریس خصوصی می‌پردازیم:

معرفی اپلیکیشن های مفید برای تدریس خصوصی

تعداد و تنوع اپلیکیشن‌ های مفید برای تدریس خصوصی بسیار زیاد است و این اگرچه می‌تواند یک ویژگی مثبت باشد، اما در صورت عدم آشنایی با آن‌ها، در نگاه اول شاید کمی گیج‌کننده به نظر برسد. از این رو چند نمونه از پرطرفدارترین و کاربردی‌ترین اپلیکیشن‌ های مفید برای تدریس خصوصی را معرفی می‌کنیم.

Google Zoom؛ بهترین اپلیکیشن تماس تصویری برای تدریس خصوصی

Google Zoom؛ بهترین اپلیکیشن تماس تصویری برای تدریس خصوصی

گوگل زوم بدون شک یکی از بهترین اپلیکیشن های مفید برای تدریس خصوصی است که در دنیا به شدت مورد استقبال قرار گرفته است. این اپلیکیشن امکان برگزاری کلاس آنلاین را برای  100 نفر(در حالت رایگان) را به وجود می‌آورد. امکان ضبط صدا، چت، اشتراک‌گذاری فایل و یا استفاده از وایت‌برد مجازی از جمله قابلیت‌های این اپلیکیشن است که کمک می‌کند تا کلاس آنلاین با کیفیتی مشابه یک کلاس حضوری برگزار شود.

اپلیکیشن مناسب برای تماس گروهی تصویری Google Meet

اپلیکیشن مناسب برای تماس گروهی تصویری Google Meet

گوگل میت یکی از اپلیکیشن های مفید برای تدریس خصوصی به شکل ساده است، به طوری که برای استفاده از آن حتی نیاز به نصب اپلیکیشن مخصوصش را هم ندارید و کافیست از طریق وب وارد گوگل میت شوید و در کلاس شرکت کنید. امنیت گوگل میت در مقایسه با گوگل زوم بیشتر است، اما محدودیت‌های نامحسوسی نیز در مقایسه با آن دارد. در گوگل میت نیز شما می‌توانید با حداکثر 100 نفر کلاس برگزار کنید. در مجموع به دلیل سادگی استفاده از گوگل میت، بسیاری استفاده از آن را به سایر اپلیکیشن های تدریس خصوصی ترجیح می‌دهند.

اپلیکیشن تدریس خصوصی Remind

اپلیکیشن تدریس خصوصی Remind

اپلیکیشن Remind به طور ویژه برای تدریس خصوصی و کلاس آنلاین طراحی شده است و از جمله اپلیکیشن های مفید برای تدریس خصوصی محسوب می‌شود. در Remind شما می‌توانید به صورت گروهی یا جدا با دانش‌آموزان خود چت کنید یا فایل‌های مورد نظر درسی را بفرستید. همچنین برای کلاس خود نیز اطلاعیه صادر کنید.

پیشنهاد ویژه:

چطور می‌توان به برترین اساتید تدریس خصوصی ایران دسترسی پیدا کرد؟

اپلیکیشن مخصوص تدریس خصوصی Edmodo

اپلیکیشن مخصوص تدریس خصوصی Edmodo

Edmodo را می‌توان یکی از بهترین اپلکیشن های مفید برای تدریس خصوصی دانست. این اپلیکیشن تمام ابزارهایی که یک معلم خصوصی برای تدریس به دانش‌آموزان نیاز دارد را در اختیار او قرار می‌دهد و تنها شامل روش‌های ارتباطی مانند چت یا تماس نمی‌شود. با Edmodo استاد خصوصی می‌تواند برای دانش‌آموزان تکلیف مشخص کند، بر روند درس‌خواندن و حل تمرینات آن‌ها نظارت مستقیم کند و آن‌ها نیز می‌توانند سوالاتشان را مستقیما درباره هرکدام از مسائل بپرسند. همچنین اولیای دانش‌آموز نیز می‌توانند از طریق Edmodo با معلم خصوصی در ارتباط باشند.

اپلیکیشن ایرانی تدریس خصوصی قبولی

اپلیکیشن ایرانی تدریس خصوصی قبولی

با این که اکثر اپلیکیشن های مفید برای تدریس خصوصی خارجی هستند، اما اپلیکیشن قبولی جزو معدود اپلیکیشن‌های ایرانی قابل قبول به شمار می‌آید. این اپلیکیشن از بسیاری جهات به استاد خصوصی کمک می‌کند تا کلاس‌های خصوصی خود را مدیریت کند. با اپلیکیشن قبولی استاد می‌تواند کلاس‌های اختصاصی تشکیل دهد و علاوه بر تدریس آنلاین، مستقیما بر روند حل تمرین دانش‌آموزان نیز نظارت کند.

اپلیکیشن مخصوص تدریس خصوصی Socrative Student با قابلیت های متنوع

اپلیکیشن مخصوص تدریس خصوصی Socrative Student با قابلیت های متنوع

Socrative Student نیز از اپلیکیشن های مفید برای تدریس خصوصی است که با وجود ابزارهای متنوعی که در اختیار معلم خصوصی قرار می‌دهد، می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. در اپلیکیشن Socrative Student علاوه بر امکانات عمومی نظیر ارتباط مستقیم با دانش‌آموزان، نکات کاربردی و روش‌های ارائه تمرین مخصوصی هم دارد که می‌تواند کمک کند استاد خصوصی نظارت مستقیمی بر عملکرد تحصیلی و پیشرفت دانش‌آموز داشته باشد.

پیشنهاد ویژه:

تدریس خصوصی یا بسته ‌های آموزشی؟

 

Kahoot؛ یک اپلیکیشن متفاوت برای تدریس خصوصی

Kahoot؛ یک اپلیکیشن متفاوت برای تدریس خصوصی

Kahoot یک اپلیکیشن متفاوت از سایر اپلیکیشن های مفید برای تدریس خصوصی به شمار می‌آید و این به دلیل قابلیت‌های جالب و متفاوت آن است. Kahoot با ارائه ابزارهایی برای تدریس در قالب بازی و سرگرمی به خصوص برای دانش‌آموزان مقطع ابتدایی و متوسطه اول مناسب‌تر است و گزینه‌هایی چون Quiz، True Or false و Puzzle کمک می‌کنند تا آموزش و یادگیری آسان و سرگرم‌کننده شود.

پیشنهاد ویژه:

مقایسه کلاس های تدریس خصوصی با کلاس های گروهی

استادبانک، همراه دانش‌آموز در انتخاب استاد خصوصی

علاوه بر استفاده از اپلیکیشن های مفید برای تدریس خصوصی، انتخاب یک معلم خصوصی مناسب که از ابزارهای مدرن برای آموزش استفاده کند نیز اهمیت زیادی دارد. استادبانک به عنوان مرجع انتخاب معلم خصوصی و بهترین پلتفرم تدریس خصوصی زبان آنلاین و ریاضی و سایر دروس در ایران به دانش‌آموز کمک می‌کند تا از اساتید خصوصی مجرب و متخصص، بهترین  انتخاب را داشته باشید. امکان تدریس خصوصی به صورت آنلاین یا حضوری نیز باعث می‌شود تا دانش‌آموزان بتوانند به سادگی دسترسی به استاد خصوصی مدنظر خود داشته باشند تا بهترین نتیجه را دریافت کنند. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره متناسب با شرایط خود از طریق شماره تماس 91005343 – 021 با استادبانک در ارتباط باشید.

بهترین اپلیکیشن برای تدریس خصوصی کدام است؟

اپلیکیشن‌های متنوع و زیادی وجود دارد که در مجموع همگی به یکدیگر شباهت دارند، اما هرکدام از مزیت‌های مخصوص بهره می‌برند و شما با توجه به نیاز خود می‌توانید از میان آن‌ها یکی را انتخاب کنید.

آیا کلاس خصوصی آنلاین می‌تواند روش مناسبی برای یادگیری باشد؟

با وجود ابزارها و اپلیکیشن های مفید برای تدریس خصوصی، ارتباط استاد با دانش‌آموز بسیار ساده و مستقیم است و محدودیت‌های زمانی و مکانی را نیز از میان برمی‌دارد. بنابراین روش کلاس خصوصی آنلاین مناسب و کاربردی است.

آیا اپلیکیشن ایرانی برای تدریس خصوصی وجود دارد؟

بیشتر اپلیکیشن‌های مفید برای تدریس خصوصی انگلیسی زبان هستند، اما اپلیکیشن‌های نسبتا خوب ایرانی نیز وجود دارد. با این حال پیشنهاد می‌شود از اپلیکیشن‌های خوب خارجی استفاده شود.