چگونه معلم خصوصی شویم؟

چگونه معلم خصوصی زبان انگلیسی تافل شویم؟

استادبانک نویسنده
2849 0
27 مهر 1401
چگونه معلم خصوصی زبان انگلیسی تافل شویم؟

مدرک تافل یکی از معتبرترین مدارک تخصصی زبان انگلیسی محسوب می‌شود و بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت دارند، از این مدرک بهره می‌برند. دریافت مدرک تافل البته آسان نیست و در واقع یک مسیر طولانی فراگیری زبان انگلیسی از مراحل پایه تا سطح تخصصی است که به صورت انفرادی نیز نمی‌توان آن را به پیش برد، بلکه باید حتما از کلاس‌های تافل و معلم خصوصی زبان انگلیسی استفاده کرد. به دلیل همین ضرورت اجتناب‌ناپذیر بهره‌مندی از معلم خصوصی، بازار کار مناسبی را برای معلمان زبان انگلیسی در این زمینه ایجاد کرده است تا بتوانند به عنوان معلم خصوصی زبان انگلیسی تافل تدریس کنند.

به عنوان یک استاد زبان، چطور می‌توان زمینه کاری تافل را برای تدریس انتخاب کرد؟ برای موفقیت در تدریس خصوصی تافل چه ویژگی‌هایی باید داشته باشیم؟ استادبانک به عنوان سامانه تدریس خصوصی چه کمکی می‌تواند در جذب شاگرد داشته باشد؟

در این مقاله از مجله معلم خصوصی استادبانک، به پاسخ این سوالات و بررسی این که چگونه می‌توانیم معلم خصوصی زبان انگلیسی تافل شویم؟، می‌پردازیم.

مرحله اول: آیا به تدریس درس زبان انگلیسی تافل علاقه مندید؟ (+ ویژگی های یک استاد خوب زبان انگلیسی تافل)

تدریس زبان انگلیسی تافل بدون شک از سخت‌ترین زمینه‌های تدریس زبان به شمار می‌آید و استاد باید سطح بالایی از دانش و تخصص را دارا باشد. علاوه بر این، علاقه به تدریس تافل نیز اهمیت زیادی دارد و اگر علاقه‌ای در کار نباشد، تحمل چالش‌های آن دشوار می‌شود.

درست است که قواعد زبان انگلیسی ثابت است یا آزمون تافل معمولا سبک و سیاق یکسانی دارد، اما روش انتقال مفاهیم و آموزش آن‌ها دائما در حال تغییر است و برای هر شاگرد نیز آموزش باید متناسب با سطح توان آن‌ها باشد. بنابراین اگر می‌خواهید یک استاد خوب زبان انگلیسی تافل باشید، همواره سطح دانش تدریس خود را به‌روز کنید.

ویژگی مهم دیگر یک استاد زبان خوب، ارتباط و تعاملی است که با دانش‌آموز خود دارد. در واقع این تعامل سازنده پاسخ به سوال مهمیست که ممکن است برای بسیاری پیش آید و آن این است که آیا فیلم آموزشی بهتر است یا کلاس خصوصی؟ با وجود انواع فیلم‌های آموزشی که البته آن‌ها نیز در بحث آموزش موثر هستند، مزیت کلاس خصوصی ارتباط میان شاگرد و استاد است که اصلا آموزش زبان در خلال همین فرآیند شکل می‌گیرد و استاد زبان انگلیسی تافل مفاهیم را به شکلی که متناسب با شرایط دانش‌آموز خود است، یاد می‌دهد.

مرحله دوم: پیدا کردن سایت های آگهی و پلتفرم تدریس خصوصی مانند استادبانک

پیدا کردن سایت های آگهی و پلتفرم تدریس خصوصی مانند استادبانک

هرچقدر هم که در کار خود حرفه‌ای باشید، برای این که بخواهید تدریس زبان انگلیسی تافل را به عنوان یک حرفه جدی دنبال کنید، باید به سراغ همه راه‌های ممکن برای یافتن شاگرد بروید و این شامل پیدا کردن سایت های آگهی و پلتفرم تدریس خصوصی مانند استادبانک نیز می‌شود. شما باید بتوانید خود را معرفی کنید و استادبانک کمک می‌کند تا این شناخت ایجاد شود.

استادبانک پلتفرم مرجع تدریس خصوصی زبان انگلیسی تافل است و در صورتی که افراد علاقمند به دنبال یادگیری زبان و آماده‌شدن برای آزمون تافل هستند، می‌توانند به کمک آن استاد زبان مورد نظر خود را انتخاب کنند. با توجه با این که تدریس تافل یک زمینه تخصصی در آموزش زبان به شمار می‌آید، هم اساتید کمتری در آن فعالیت می‌کنند، هم جامعه آماری متقاضیان آن گستردگی کمتری در مقایسه با سایر گروه‌های علاقمند به یادگیری زبان دارد. حال اگر ساکن شهرهای بزرگ نباشید(چه استاد و چه متقاضی یادگیری)، احتمالا این محدودیت آزاردهنده‌تر هم خواهد شد. این جاست که استادبانک زمینه برگزاری کلاس آنلاین را فراهم می‌کند و بدین ترتیب دیگر مهم نیست کجای ایران باشید یا شاگردان شما اهل کدام شهر باشند؛ در هر جایی می‌توانید کلاس آنلاین زبان انگلیسی تافل تشکیل دهید. بهترین قیمت کلاس‌های تدریس آنلاین در پلتفرم تدریس خصوصی استادبانک وجود دارد و تنوع آن به اندازه‌ای بالاست که طیف گسترده‌ای از علاقمندان بتوانند از خدمات تدریس خصوصی بهره‌مند شوند.

مرحله سوم: ثبت نام در وب سایت (توضیحات نحوه ثبت نام در استادبانک)

استادبانک از همان ابتدا مراحل ثبت نام در وبسایت را به شکلی ساده و قابل فهم طراحی کرده تا در سریع‌ترین زمان ممکن بتوانید ثبت نام و فعالیت خود را آغاز کنید.

برای ثبت نام کافیست:

 • در صفحه اصلی سایت گزینه عضویت اساتید را کلیک کنید.
 • همه فرم‌های آنلاین پیش رو را کاملا تکمیل کنید. محتوای این فرم‌ها شامل اطلاعات کلی هویتی، شماره تلفن، تحصیلات دانشگاهی، زمینه‌هایی که قصد دارید در آن تدریس را آغاز کنید، روش‌ تدریس به صورت آنلاین یا حضوری و البته توضیحات درباره خود به صورت متنی و ویدیویی است.
 • منتظر مصاحبه تلفنی باشید. این مصاحبه بین پنج الی بیست دقیقه طول می‌کشد و نتیجه آن تاثیر مستقیمی بر رتبه‌بندی شما خواهد داشت.
 • بر اساس سوابق تدریس، مدرک تحصیلی و نتیجه مصاحبه تلفنی، رتبه‌بندی شما در استادبانک مشخص می‌شود که از یک تا پنج ستاره است و هرچقدر تعداد ستاره‌ها بیشتر باشد، رتبه بهتری دارید. همچنین یک لیست VIP از اساتید نیز در استادبانک وجود دارد که قرارگرفتن در آن شرایط مخصوص به خود را می‌طلبد.
 • وبینار آموزشی آخرین مرحله است. در این وبینار شرایط همکاری استادبانک و شیوه برگزاری کلاس و دریافت شاگرد جدید آموزش داده می‌شود.

پس از این مراحل، استاد می‌تواند تدریس زبان انگلیسی تافل در استادبانک را آغاز کند.

مرحله چهارم: تولید محتوا در شبکه های اجتماعی و صفحه استاد در وب سایت

تولید محتوا در شبکه های اجتماعی و صفحه استاد در وب سایت

شبکه‌های اجتماعی امروزه یکی از مهم‌ترین ابزارهای تکنولوژی و وسیله‌ای برای ارتباط جمعی محسوب می‌شوند. معلم خصوصی می‌تواند از این ابزار برای معرفی خود و ایجاد رابطه موثر و کاربردی با علاقمندان به یادگیری زبان انگلیسی استفاده کند. این معرفی هرچقدر بهتر باشد و استاد بتواند در قالب محتواهای ویدیویی مخاطب کسب کند، قطعا شاگردهای بیشتری نیز جذب خواهد کرد.

در هنگام ثبت نام به عنوان معلم خصوصی در استادبانک، یکی از نکات تاکیدشده، بارگذاری ویدیوی معرفی استاد و تولید محتوا در صفحه استاد در وب سایت است. بسیاری از متقاضیان کلاس‌های انگلیسی تافل که در استادبانک به دنبال معلم خصوصی هستند، با در نظرگرفتن همین محتواهای تولیدشده در سایت معلم خود را انتخاب می‌کنند، چرا که کمک می‌کند تا آن‌ها بیشتر و بهتر بتوانند با معلمان خصوصی آشنا شوند. بنابراین تولید محتوا در شبکه‌های اجتماعی و وب سایت استادبانک را همواره مدنظر قرار دهید.

مرحله پنجم: نکاتی مهم درباره جذب شاگرد و دانش آموز

جذب شاگرد و دانش آموز متقاضی یادگیری زبان انگلیسی برای آزمون تافل کار ساده‌‌ای نیست. همان طور که پیشتر اشاره شد، جامعه آماری متقاضیان یادگیری زبان تافل محدودتر از سایر آزمون‌هاست، اما در عین حال اساتیدی که بتوانند به صورت تخصصی در این زمینه کار کنند هم کمتر است و به همین خاطر اگر بتوانید نکات لازم را رعایت کنید، می‌توانید در تدریس زبان انگلیسی تافل موفق شوید.

 • در تدریس زبان همواره تلاش کنید دانش تدریس خود را به‌روز نگه دارید.
 • نقش ابزارهای آموزشی را جدی بگیرید. بسیاری از این ابزارها می‌توانند کار تدریس را برای شما راحت‌تر کنند.
 • شبکه‌های اجتماعی یک عامل تعیین‌کننده‌ در ایجاد شناخت شما به عنوان معلم زبان هستند و تولید محتوا در آن باید جدی گرفته شود.
 • رعایت اخلاق حرفه‌ای اهمیت زیادی دارد؛ در عین این که منظم هستید، منعطف هم باشید. در عین خوشرو بودن، جدیت کلاس‌ را حفظ کنید.
 • استادبانک بهترین مرجع برای یافتن شاگرد است. استفاده از آن و تولید محتوا در وب سایت استادبانک می‌تواند نقش موثری در جذب شاگرد داشته باشد.

رعایت همین نکات ساده، اما مهم می‌تواند در نهایت به شما کمک کند تا به عنوان یک معلم تدریس خصوصی زبان انگلیسی تافل شاگردان زیادی داشته باشید.

مرحله ششم : گذراندن دروس روش تدریس زبان انگلیسی تافل

دروس روش تدریس زبان انگلیسی تافل از مهم‌ترین و کلیدی‌ترین مواردیست که هر استاد زبان باید آن‌ها را بلد باشد. اگر آموزش زبان را به چهار بخش تقسیم کنیم، به صورت زیر می‌شود:

 • شنیداری(Listening): تقویت شنیداری شاگرد اهمیت بسیار زیادی دارد. بسیاری از افراد تسلط خوبی بر قواعد زبان دارند و حتی می‌توانند به خوبی صحبت کنند، اما در بخش شنیداری ضعیف هستند و همین باعث می‌شود در آزمون تافل موفق نشوند. شنیدن و تکرار دو عامل مهم در تقویت شنیداری محسوب می‌شوند.
 • خوانش(Reading): خوانش بخشی است که معمولا دانش‌آموزان در آن خوب هستند، اما برای آزمون تافل باید نکات به خصوصی را بدانند تا بتوانند از پس سوالات امتحان برآیند. در این بخش نیز تمرین و تکرار نقشی کلیدی ایفا می‌کنند. خواندن متون بلند و متنوع با سرعت‌های مختلف هم می‌تواند کمک‌کننده باشد.
 • مکالمه(Speaking): در مکالمه زبان و امتحان تافل، توجه به لهجه اهمیت زیادی دارد. یک فرد آشنا به زبان ممکن است کاملا بتواند انگلیسی صحبت کند، اما با لهجه نامناسب. همین باعث می‌شود او در آزمون تافل به مشکل بخورد و به همین خاطر بهتر است استاد روی این ضعف دانش‌آموزان بیشتر کار کند.
 • قواعد دستوری(Grammer): گرامر زبان انگلیسی با این که سخت‌ترین از نوع خود در میان سایر زبان نیست، اما زمانی که پای امتحان تافل به میان می‌آید، داوطلب باید تسلط تمام و کمالی نسبت به آن داشته باشد.

معلم خصوصی زبان انگلیسی تافل با تقسیم‌بندی تدریس خود به این چهاربخش و داشتن برنامه برای هرکدام از آن‌ها، می‌تواند شاگرد خود را برای آزمون تافل آماده کند.

مرحله هفتم : گذراندن دوره اخلاق حرفه ای استادبانک

گذراندن دوره اخلاق حرفه ای استادبانک

یکی از کارهای مهم استادبانک در جهت ارتقای سطح کیفی تدریس اساتید، دوره اخلاق حرفه ای است. دوره اخلاق حرفه ای استادبانک شامل مطالب کاربردی و کلیدیست که استاد باید آن‌ها را بداند تا بتواند تعاملی سازنده و موثر با دانش‌آموز و والدین برقرار کند.

درسنامه‌های دوره اخلاق حرفه‌ای استادبانک شامل یازده سرفصل هستند که به کمک اساتید خبره طراحی شده‌اند و تاثیر آن را می‌توان در کیفیت جلسات آموزشی به وضوح مشاهده کرد. این درسنامه‌ها موضوعات متنوعی نظیر مهارت‌های ارتباطی یا تجربه‌های پرتکرار در برگزاری کلاس موفق را شامل می‌شوند. بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند با استادی کلاس داشته باشند که این دوره را گذرانده باشد و این نشان از اهمیت بالای آن است.

استادبانک، بهترین مرجع انتخاب معلم خصوصی زبان انگلیسی تافل

در مجموع و با وجود همه مواردی که پیشتر عنوان شد، باید توجه کرد که نقش استادبانک به عنوان یک مرجع انتخاب معلم خصوصی زبان انگلیسی تافل قابل اطمینان اجتناب‌ناپذیر است و می‌تواند کمک شایسته‌ای به اساتید در یافتن شاگرد کند. استادبانک بستری را ایجاد کرده تا انتخاب معلم خصوصی برای علاقمندان بسیار ساده و دست‌یافتنی باشد و همچنین به معلمان خصوصی نیز کمک می‌کند تا از این طریق بتوانند شاگرد جذب کنند. در بحث هزینه تدریس خصوصی زبان انگلیسی و تافل نیز استادبانک به گونه‌ای قیمت‌گذاری می‌شود که تنوع آن بالا باشد و افراد بیشتری بتوانند از خدمات تدریس خصوصی بهترین اساتید خصوصی زبان انگلیسی بهره‌مند شوند.

سامانه جامع آموزش خصوصی استادبانک علاوه بر برترین اساتید دروس مختلف، خدمات متنوع دیگری مانند مشاورین تحصیلی کنکور، مجموعه مقالات آموزشی، روش مطالعه و برنامه‌ریزی درسی، بسته‌های معلم خصوصی، بانک نمونه سوالات کنکور و اپلیکیشن استادبانک را نیز به دانش‌آموزان سراسر کشور ارائه می‌دهد.  شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره متناسب با شرایط خود از طریق شماره تماس 91005343 021 با استادبانک در ارتباط باشید.

برای جذب شاگرد زبان انگلیسی تافل از چه راه‌هایی می‌توان اقدام کرد؟

استادبانک به عنوان مرجع تدریس خصوصی زبان انگلیسی تافل می‌تواند نقشی موثر در یافتن شاگرد زبان انگلیسی تافل داشته باشد.

 

 

آیا تفاوتی میان مدرک تافل با سایر مدارک زبان انگلیسی وجود دارد؟

بله و هرکدام از این مدارک کاربردهای مخصوص به خود را دارا هستند.

از طریق کلاس آنلاین می‌توان آموزش زبان انگلیسی تافل را پیش برد؟

کلاس آنلاین نیز علاوه بر کلاس حضوری می‌تواند زمینه آموزش زبان را فراهم کند، به شرطی که استاد و شاگرد هر دو ملزم به رعایت نظم در برگزاری کلاس شوند.