چگونه معلم خصوصی شویم؟

چگونه معلم خصوصی ریاضی ابتدایی شویم؟ + ویژگی‌های یک استاد خوب ریاضی

استادبانک نویسنده
2828 0
06 مهر 1401
چگونه معلم خصوصی ریاضی ابتدایی شویم؟

ریاضی یکی از دروسی است که در همه مقاطع تحصیلی برای شرکت در کلاس‌های خصوصی آن متقاضی وجود دارد. چگونه معلم خصوصی ریاضی ابتدایی شویم؟ از جمله سوالات افرادی است که قصد دارند به حوزه تدریس خصوصی وارد شوند. بدون شک تدریس برای هر مقطع و دوره تحصیلی دارای نکاتی خاص است که عدم رعایت آن‌ها توسط معلمان خصوصی سبب کاهش کیفیت کلاس‌های برگزار شده خواهد شد. دانش‌آموزان ابتدایی دارای روحیه حساسی هستند که نحوه ارائه تدریس خصوصی ریاضی به آنان را از سایر مقاطع تحصیلی متمایز می‌کند. به همین علت معلمان و اساتید تدریس خصوصی ریاضی ابتدا باید شرایط ورود به این حوزه را بررسی کنند.

متاسفانه برخی از افراد تصور می‌کنند حوزه کاری معلم خصوصی ریاضی ابتدایی از حساسیت بالایی برخوردار نیست، به همین علت بدون کسب آگاهی اقدام به برگزاری کلاس خصوصی می‌کنند. همین عامل سبب می‌شود تا بسیاری از معلمان خصوصی دوران ابتدایی در حوزه فعالیت خود موفق نشده و امکان جذب شاگرد را نداشته باشند. باتوجه به اهمیت تدریس خصوصی در مقاطع مختلف ابتدایی، ما قصد داریم در این مقاله از مجله معلم خصوصی استادبانک به بررسی جوانب موضوع چگونه معلم خصوصی ریاضی ابتدایی شویم؟ بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

مرحله اول: آیا به تدریس ریاضی ابتدایی علاقه‌مندید؟

مرحله اول- آیا به تدریس ریاضی ابتدایی علاقه‌مندید؟

اولین نکته‌ای که درمورد پاسخ به سوال چگونه معلم خصوصی ریاضی ابتدایی شویم؟ مطرح می‌شود این است که آیا به تدریس ریاضی ابتدایی علاقه دارید یا بدون در نظر گرفتن این موضوع قصد برگزاری کلاس خصوصی دارید؟ آغاز هر کار و کسب موفقیت در آن نیازمند وجود علاقه به فعالیت در همان زمینه است. فردی که بدون علاقه اقدام به انجام موضوعی خاص می‌کند توانایی و انگیزه کافی برای تلاش و پیشرفت در حوزه کاری خود را ندارد.

بنابراین چنانچه تصمیم به برگزاری کلاس خصوصی ریاضی ابتدایی دارید باید دو سوال مهم را در این زمینه بررسی کنید، در مرحله اول آیا به تدریس ریاضی علاقه دارید یا اینکه تصور می‌کنید ریاضی ابتدایی پیچیده نیست بنابراین هر فردی می‌تواند معلم خصوصی ریاضی ابتدایی باشد. در مرحله دوم باید به بررسی این موضوع بپردازید که آیا علاقه و توانایی تدریس به کودکان را دارید یا خیر؟ این نکته از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، زیرا تدریس به کودکان و کسب نتایج مطلوب در این زمینه نیازمند استفاده از روش‌هایی خاص است.

به همین علت می‌توان گفت یک استاد خصوصی ریاضی ابتدایی باید دارای ویژگی‌های مثبتی باشد تا شاگردان به شرکت در کلاس‌های خصوصی او ترغیب شوند. به منظور آشنایی بیشتر با ویژگی‌های معلم خصوصی ریاضی ابتدایی، در ادامه مطلب به چند مورد از این ویژگی‌های مثبت اشاره می‌کنیم:

 • استفاده از روش‌های ساده برای بیان مطالب درسی
 • به کارگیری وسایل کمک آموزشی همچون لوگو بازی، ماکت، نقاشی و غیره
 • نمایش انیمیشن، بازگویی داستان کوتاه و همچنین شعرهای کودکانه برای آموزش مطالب
 • تشویق شاگردان و افزایش اعتماد به نفس دانش‌آموزان
 • خودداری از پرخاشگری، جریمه درسی، نسبت دادن صفات منفی به شاگردان
 • برقراری ارتباطی نسبتا صمیمانه برای جلوگیری از ایجاد ترس در دانش‌آموزان

در سامانه جامع آموزش خصوصی استادبانک همه معلمان ریاضی ابتدایی موارد حرفه‌ای که برای برگزاری کلاس‌های تدریس خصوصی ضروری هستند را رعایت می‌کنند. بنابراین علاوه بر اینکه دانش‌آموزان از شرکت در کلاس‌های خصوصی ابتدایی استادبانک راضی هستند بلکه معلمان نیز با جذب تعداد بیشتری از شاگردان جایگاه شغلی خود را ارتقاء می‌دهند.

مرحله دوم: پیدا کردن سایت‌های آگهی و پلتفرم تدریس خصوصی مانند استادبانک

شرکت در کلاس‌های تدریس خصوصی یکی از موضوعات آموزشی آشنا برای اکثر دانش‌آموزان کشور است. باتوجه به میزان تقاضای بالا برای شرکت در کلاس‌های تدریس خصوصی ریاضی ابتدایی، تعداد زیادی از معلمان نسبت به برگزاری کلاس خصوصی اقدام می‌کنند. نکته مهمی که وجود دارد این است که اکثر دانش‌آموزان و خانواده‌های آنان در میان آگهی‌های تبلیغاتی به دنبال پیدا کردن کلاس خصوصی و درواقع بهترین معلم خصوصی ریاضی ابتدایی هستند.

بدون شک تا زمانی که معلمان خصوصی برای برگزاری کلاس‌های خود تبلیغات نداشته باشند کسی از تدریس خصوصی آنان مطلع نشده و شاگردی نیز جذب نخواهند کرد. بنابراین چنانچه به دنبال پیدا کردن پاسخ سوال چگونه معلم خصوصی ریاضی ابتدایی شویم؟ هستید باید از روش‌های تبلیغات برای تدریس خصوصی خود استفاده کنید. برای مثال می‌توانید از سایت‌های مختلف و یا صفحات شبکه‌های اجتماعی برای درج آگهی کلاس خصوصی ریاضی ابتدایی استفاده کنید. بنابراین درج آگهی‌های مجازی به افزایش میزان جذب شاگردان برای شرکت در کلاس خصوصی کمک می‌کند.

نکته مهم دیگری که درمورد برگزاری کلاس تدریس خصوصی ریاضی ابتدایی و کسب موفقیت در این زمینه برای معلمان خصوصی وجود دارد این است که در حال حاضر کلاس‌های خصوصی فقط به روش حضوری برگزار نمی‌شوند، بلکه میزان تقاضا برای شرکت در کلاس‌های آنلاین نیز به صورت چشمگیری افزایش یافته است. به همین علت توصیه می‌کنیم برای پیشرفت در زمینه تدریس خصوصی، جذب شاگردان بیشتر و ارتقاء جایگاه شغلی خود با پلتفرم‌های تدریس خصوصی مانند استادبانک همکاری داشته باشید.

استادبانک بزرگترین سامانه جامع آموزش خصوصی در کشور است که برای همه مقاطع تحصیلی از ابتدایی تا دانشگاه، کلاس خصوصی آنلاین و حضوری برگزار می‌کند. در حال حاضر چند هزار معلم خصوصی با استادبانک همکاری داشته و جلسات کلاس خصوصی خود را به صورت آنلاین برگزار می‌کنند.

مرحله سوم: ثبت نام در وب سایت‌های تدریس خصوصی

ثبت نام در وب سایت‌های تدریس خصوصی

یکی از دلایلی که سبب افزایش میزان تقاضا برای شرکت در کلاس‌های تدریس خصوصی آنلاین ریاضی ابتدایی شده، محدودیت رفت و آمد کودکان است. معمولا دانش‌آموزان ابتدایی برای رفت و آمد و شرکت در کلاس خصوصی حضوری نیازمند کمک والدین و سایر اعضای خانواده هستند، بنابراین چنانچه اعضای خانواده نتوانند وقت کافی را برای همراهی دانش‌آموزان در نظر بگیرند، کلاس خصوصی آنلاین گزینه مناسبی برای کمک پیشرفت تحصیلی دانش‌آموزان است.

به همین علت یکی از پاسخ‌های سوال چگونه معلم خصوصی ریاضی شویم؟ ثبت نام در وب سایت‌ها و پلتفرم‌های تدریس خصوصی مانند استادبانک است. برای آغاز همکاری و بهرمندی از مزایای تدریس خصوصی در استادبانک ابتدا باید مراحل ثبت نام را در سایت به انجام رسانده و منتظر انجام بررسی‌های کارشناسی باشید. کارشناسان استادبانک با بررسی مدارک تحصیلی، سوابق تدریس، افتخارات آموزشی کسب شده و غیره شرایط شما را ارزیابی کرده و چنانچه از شرایط تعیین شده برای همکاری با استادبانک برخوردار باشید به شما اطلاع داده خواهد شد.

مرحله چهارم: تولید محتوا در شبکه‌های اجتماعی و صفحه استاد در وب سایت

یکی از راه‌های انجام تبلیغات، جذب شاگرد و در نهایت برگزاری کلاس تدریس خصوصی ریاضی ابتدایی، تولید محتوا در شبکه‌های اجتماعی است. این کار می‌تواند با ارائه درخواست تبلیغات در صفحات مجازی پربازدید صورت پذیرد یا اینکه در صفحه شخصی استاد انجام شود . برای تولید محتوا تدریس خصوصی ریاضی ابتدایی می‌توانید یک ویدیو کوتاه از روش تدریس خود تهیه و منتشر کنید. توجه داشته باشید که باید از روش‌هایی جذاب و در عین حال ساده برای تهیه ویدیو آموزشی خود استفاده کنید.

چنانچه در سایت استادبانک ثبت نام کرده و درخواست آغاز همکاری شما به تایید رسیده است می‌توانید ویدیو آموزشی که تهیه کرده‌اید را در صفحه مختص به خود منتشر کنید. از این طریق دانش‌آموزان و والدینی که قصد انتخاب معلم خصوصی ریاضی ابتدایی در سامانه جامع آموزش خصوصی استادبانک دارند با روش تدریس شما آشنا شده و احتمال جذب شاگرد افزایش می‌یابد.

مرحله پنجم: نکاتی مهم درباره جذب شاگرد و دانش‌آموز

هیچ معلم خصوصی ریاضی ابتدایی به صورت اتفاقی در زمینه تدریس خصوصی پیشرفت نمی‌کند، بلکه همه اساتید موفق از روش‌هایی اصولی استفاده می‌کنند. درواقع می‌توان گفت یکی از جوانب پاسخ به سوال چگونه معلم خصوصی ریاضی ابتدایی شویم؟ این است که باید با رعایت نکاتی مهم به صورت هم‌زمان، شاگردان بیشتری را جذب کنید.

معلم خصوصی ریاضی ابتدایی زمانی می‌تواند در حوزه تدریس خصوصی پیشرفت کند که رضایت شاگردان را جلب کرده و تعداد بیشتری از دانش‌آموزان را برای شرکت در کلاس‌های خصوصی خود جذب کند. به همین علت در ادامه مطلب به چند مورد از نکات جذب شاگرد برای کلاس خصوصی ریاضی ابتدایی اشاره می‌کنیم:

 • پیشرفت تحصیلی دانش‌آموزان را در اولویت کار خود قرار داده و سایر موضوعات را برای رسیدن به این هدف در نظر بگیرید.
 • هیچ مطلب درسی را با وجود اشکالات و ابهامات دانش‌آموزان رها نکنید.
 • از روش‌های تدریس جدید و مفهومی برای آموزش مطالب استفاده کنید.
 • جزوه تدریس جذاب و تا حد امکان تصویر گذاری شده داشته باشید.
 • مطالب را بدون پیچیدگی به شاگردان آموزش دهید.
 • در کلاس تدریس خصوصی ریاضی ابتدایی بیش از حد جدی نباشید.

توجه داشته باشید چنانچه شاگردان از کلاس تدریس خصوصی ریاضی ابتدایی شما رضایت داشته باشند ویژگی‌های مثبت تدریس شما را به دوستان خود نیز معرفی کرده و از این طریق تعداد شاگردان کلاس افزایش می‌یابند. اساتید حرفه‌ای استادبانک با در نظر گرفتن روحیات دانش‌آموزان ابتدایی فضایی مطلوب را در کلاس‌های خود ایجاد می‌کنند تا دانش‌آموزان به راحتی با روش تدریس معلم ارتباط برقرار کرده و وارد مسیر پیشرفت تحصیلی شوند.

مرحله ششم: گذراندن دروس روش تدریس ریاضی ابتدایی

چگونه معلم خصوصی ریاضی ابتدایی شویم؟ موضوع مهمی که پاسخ واحدی برای آن وجود ندارد، بلکه مجموعه‌ای از عوامل در کنار یکدیگر می‌توانند به معلمان برای برگزاری کلاس تدریس خصوصی ریاضی ابتدایی کمک کنند. یکی از این عوامل تسلط اساتید بر روش تدریس و انتقال مفاهیم درسی به شاگردان است. توجه داشته باشید تسلط بر موضوعات درس ریاضی ابتدایی با تسلط بر روش تدریس و انتقال مفاهیم درسی تفاوت دارد. برخی از افراد نسبت به مطالب یک درس کاملا مسلط هستند ولی نمی‌توانند مفاهیم آن را به خوبی به دیگران آموزش دهند.

بنابراین چنانچه قصد برگزاری کلاس تدریس خصوصی ریاضی ابتدایی دارید در مرحله اول باید مفاهیم درسی را به خوبی یاد گرفته و سپس از روش‌هایی مانند مطالعه کتاب‌ راهنمای معلم خصوصی برای انتقال مفاهیم درسی استفاده کنید. معلمان خصوصی ریاضی ابتدایی استادبانک با در نظر گرفتن همه عواملی که برای برگزاری یک کلاس خصوصی مطلوب ضروری هستند، زمینه پیشرفت تحصیلی شاگردان و افزایش تمایل آنان برای شرکت در کلاس‌های خصوصی ریاضی را فراهم کرده‌اند.

مرحله هفتم: گذراندن دوره اخلاق حرفه‌ای استادبانک

در سامانه جامع آموزش خصوصی استادبانک شرایطی فراهم شده تا اساتیدی که در حال برگزاری کلاس‌های تدریس خصوصی هستند در دوره اخلاق حرفه‌ای استادبانک شرکت کنند. این دوره شامل 11 جلسه آموزشی است که نکات مهمی را در قالب درسنامه به منظور افزایش کیفیت تدریس خصوصی در اختیار اساتید قرار می‌دهد.

در پایان هر جلسه نیز تمرین‌هایی برای سنجش میزان تسلط و یادگیری مطالب آموزشی به معلمان خصوصی ارائه می‌شوند. سپس با بررسی نتایج به اساتیدی که موفق به کسب امتیاز مورد نظر استادبانک شده‌اند گواهی دوره اخلاق حرفه‌ای استادبانک اعطا خواهد شد. معلم خصوصی ریاضی که گواهی دوره اخلاق حرفه‌ای استادبانک را کسب کند این عنوان در پروفایل او نیز درج خواهد شد تا شاگردان و خانواده‌های آنان از این موضوع مطلع باشند.

با کمک استادبانک معلم خصوصی ریاضی ابتدایی شوید

در پلتفرم آموزش خصوصی استادبانک امکانات مختلفی مانند برگزاری کلاس خصوصی آنلاین و حضوری، بسته معلم خصوصی، بانک سوالات، مقالات آموزشی و غیره برای آموزش دانش‌آموزان همه مقاطع تحصیلی و دانشجویان فراهم شده است. بنابراین معلمان و اساتیدی که قصد برگزاری کلاس خصوصی ریاضی ابتدایی به صورت آنلاین و حضوری دارند، می‌توانند به سامانه جامع استادبانک مراجعه کرده و درخواست همکاری خود را به ثبت برسانند.

برگزاری کلاس توسط معلم خصوصی ریاضی ابتدایی در استادبانک دارای مزیت‌های بسیار زیادی است، برای مثال قیمت تدریس خصوصی ریاضی در استادبانک با در نظر گرفتن معیارهایی دقیق تعیین می‌شود. بنابراین معلمان خصوصی ریاضی ابتدایی باتوجه به میزان توانایی‌های آموزشی خود می‌توانند از طریق استادبانک کسب درآمده کرده و برای افزایش میزان درآمد و پیشرفت در این زمینه تلاش کنند. باتوجه به توضیحات گفته شده می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد چگونه معلم خصوصی ریاضی ابتدایی شویم؟ از طریق شماره تماس 91005343 – 021 با استادبانک در ارتباط باشید.