مقالات معلم خصوصی

آیا معلم خصوصی شدن انتخاب خوبی برای مسیر شغلی است؟

مونا فلاحی نویسنده
963 0
10 بهمن 1401
آیا معلم خصوصی شدن انتخاب خوبی برای مسیر شغلی است؟

تدریس خصوصی را می‌توان یکی از روش‌های محبوب آموزشی دانست که در سال‌های گذشته پیشرفت چشمگیری داشته است. یکی از مهم‌ترین فاکتورهای کیفیت کلاس خصوصی، معلم خصوصی است. بسیاری از معلمین در سنین مختلف و با داشتن تجارب متفاوت به تدریس خصوصی می‌پردازند. تدریس خصوصی شغلی است که هر روز به متقاضیان آن افزوده شده و گسترش یافته است. پیش از پرداختن به مزایا و شرایط این شغل ابتدا به تعریف معلم خصوصی خواهیم پرداخت.

معلم خصوصی کیست؟

معلم خصوصی فردی است با تخصص و سوابق مشخص که در ساعاتی خارج از ساعات مدرسه به تدریس خصوصی دانش‌آموزان می‌پردازد. این ساعات مشخص برای پرداختن به نقاط ضعف دانش‌آموز در فضایی آرام و به دور از استرس است. معلم خصوصی با شناخت دانش‌موز خود، به طراحی تمارین هدفدار و آموزش و ارزیابی می‌پردازد و با پشتیبانی فردی دانش‌آموز، او را برای کسب موفقیت در امتحانات و آزمون‌ها آماده می‌کند.

همه چیز درباره تبلیغات برای تدریس خصوصی + هزینۀ تبلیغات

آیا معلم خصوصی شدن انتخاب خوبی برای مسیر شغلی است؟

با شناخت معلم خصوصی و وظایف او این سوال مطرح می‌شود که آیا این شغل می‌تواند شغل مناسب شما باشد یا خیر. ممکن است شما هنوز در ابتدای مسیر انتخاب رشته باشید و یا معلمی هستید که در فضای تدریس خصوصی حضور نداشته. این مقاله برای آشنایی شما با این شغل و مزایای آن می‌باشد.

چگونه در صفحه اول لیست اساتید تدریس خصوصی استادبانک حضور داشته باشیم؟

مزایای شغل معلم خصوصی

هر شغل می‌تواند دارای نقاظ ضعف و قوت خود باشد. معلم خصوصی نیز از این قاعده مستثنی نیست. شما می‌توانید با مطالعه‌ی مزایا و شرایط این شغل به تصمیم بهتری برای ادامه راه خود دست پیدا کنید. برخی از مزایای شغل معلم خصوصی به شرح زیر است:

انعطاف‌پذیری

معلم خصوصی می‌تواند کلاس‌های خصوصی خود را طبق برنامه شخصی پیش ببرد. بدین ترتیب تعداد کلاس‌های او می‌تواند وابسته به زمان و انرژی او برنامه ریزی شود. معلمین مدرسه دارای ساعات و روزهای کاری مشخصی هستند که برای دانش‌آموزان و معلمین یکسان بوده و انجام آن اجباری است. اما معلم خصوصی می‌تواند برنامه‌ی کلاسی خود را در ساعات و روزهای منعطف برگزار کند.

آیا معلم خصوصی شدن انتخاب خوبی برای مسیر شغلی است؟

درآمد مناسب

معلم خصوصی شغلی است که می‌تواند برای شما آینده‌ روشنی داشته باشد. میزان این پیشرفت وابسته به تلاش و تخصص شماست. چرا که معلم مدرسه از یک حقوق ثابت در ماه برخوردار است. اما معلم خصوصی می‌تواند با گذشت زمان کلاس‌های بیشتری داشته باشد و درآمد خود را ارتقا دهد. هم‌چنین با گذشت زمان و اندوختن تجربه، معلم خصوصی می‌تواند تعرفه کلاس خود را افزایش داده و به درآمد قابل توجهی دست پیدا کند.

چرا باید معلم خصوصی شویم؟

فضای آرام شغلی

داشتن یک کلاس پرجمعیت در مدرسه می‌تواند استرس‌زا و پرتنش باشد. چراکه مدیریت تعداد زیادی از دانش‌آموزان می‌تواند کار مشکلی باشد. هر دانش‌آموز می‌تواند مسائل و ابهامات خود را داشته باشد و برطرف نمودن همه این مشکلات در زمان محدود کار مشکلی است. اما معلم خصوصی در زمان کلاس خود با یک دانش‌آموز ارتباط می‌گیرد. این فضای دو نفره می‌تواند در فضایی آرام و امن صورت بگیرد. فضایی که از تنش و استرس به دور است و می‌تواند روند آموزشی را به بهترین شکل پیش ببرد.

به طور مثال معلم خصوصی ریاضی مدرسه برای آموزش یک مسئله ممکن است با تعداد زیادی سوال مواجه شود. چرا که هر دانش‌اموز این مسئله را از زاویه دید خود می‌بیند. اما معلم خصوصی ریاضی می‌تواند با ارتباط با یک دانش‌آموز مسئله را به خوبی برای او شرح داده و سوالات او را پاسخ دهد.

امکان دورکاری معلم خصوصی

تدریس خصوصی بسته به دلخواه معلم و دانش‌آموز می‌تواند به شکل آنلاین و در بستر اینترنت شکل بگیرد. معلم خصوصی برخلاف معلمین مدرسه، قابلیت دورکاری دارد. در این روش معلم مباحث خود را از طریق اینترنت و به شکل دورکاری به دانش‌آموز منتقل می‌کند. تدریس آنلاین می‌تواند در هر کجا انجام بگیرد. به طور مثال معلم زبان انگلیسی می‌تواند در هر مکانی با دسترسی به لپ‌تاپ و اینترنت، به تدریس خود بپردازد. در این روش آموزش زبان، با مکالمه معلم و نمایش اسلایدهای آموزشی انجام خواهد گرفت. آموزش در آرامش خانه می‌تواند یک امتیاز خوب برای معلمین خصوصی باشد.

بنابراین با نکات گفته شده می‌توان شغل معلم خصوصی را شغلی منعطف و آینده‌دار توصیف کرد. البته که هر فرد برای انتخاب آینده‌ی شغلی خود باید به شرایط و علایق خود توجه کند. اگر شما نیز شرایط شغل معلم خصوصی را دارید و هم‌چنین در این کار علاقه‌مند و صبورید؛ می‌توانید به عنوان معلم در استادبانک ثبت نام کرده و در صورت تایید، تدریس خود را آغاز نمایید.

آیا درآمد معلم خصوصی از معلم مدرسه بیشتر است؟

عضویت اساتید خصوصی در استادبانک

استادبانک، سامانه جامع تدریس خصوصی است. شما می‌توانید در صورت علاقه‌مندی به پیوستن در این مجموعه وارد سایت استادبانک شده و در قسمت عضویت اساتید، درخواست و مشخصات خود را وارد نمایید. پس از بررسی درخواست شما، متخصصین استادبانک جهت مصاحبه تلفنی با شما تماس خواهند گرفت. پس از تایید شدن مصاحبه تلفنی، صفحه معرفی شما در استادبانک ساخته می‌شود. با این کار شما به دانش‌آموزان معرفی شده می‌توانید به شروع تدریس خود بپردازید.

هم‌چنین شما می‌توانید در همین سایت از قیمت تدریس خصوصی اساتید مطلع شوید. در صورت وجود هرگونه سوال و یا ابهام با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۵۳۴۳ تماس گرفته و سوالات خود را با تیم پشتیبانی استادبانک در میان بگذارید.