مقالات معلم خصوصی

چرا باید معلم خصوصی شویم؟

استادبانک نویسنده
470 0
07 اسفند 1401
چرا باید معلم خصوصی شویم؟

یک جمله معروف از آتاتورک وجود دارد که می‌گوید:« معلم مانند شمع است، او خودش را برای روشن شدن راه دیگران مصرف می‌کند.» این جمله دقیقا درست است و نشان می‌دهد که شغل معلمی چقدر می‌تواند دلچسب و در عین حال سخت باشد. شاید بتوانیم بگوییم شغل یک معلم خصوصی کمی چالش‌برانگیزتر و موثرتر هم هست. اما می‌تواند برای کسانی که عاشقانه تدریس کردن را دوست دارند، مناسب‌ترین کار باشد. چرا که به عنوان یک معلم خصوصی می‌توانید خودتان درباره همه جنبه‌های کارتان تصمیم بگیرید. مثلا ساعت کاری، سبک و روش تدریس و موارد دیگر. در این مقاله به شما می‌گوییم که چرا باید معلم خصوصی شویم.

معلم خصوصی شدن چه مزایایی دارد؟

اولین و مهم‌ترین مزیت تدریس خصوصی این است که می‌توانید درآمدتان را با آن افزایش دهید. همچنین باعث گسترده شدن ارتباطات شما می‌شود. البته همه این‌ها به شرطی است که شما واقعا به این کار علاقه داشته باشید. داشتن مهارت و تخصص در تدریس هم نکته مهم دیگری است که باید به آن توجه کنید.

بیایید مزایای معلم خصوصی شدن را با هم بررسی کنیم.

1.برنامه‌ریزی شخصی

معلم‌های خصوصی برخلاف معلم‌های مدرسه، می‌توانند ساعت کاری‌شان را خودشان تعیین کنند. این یعنی اگر در زندگی‌تان اهداف غیرکاری هم دارید، می‌توانید برای آنها هم برنامه‌ریزی کنید. بنابراین یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث می‌شود این شغل را انتخاب کنید، انعطاف‌‍پذیر بودن ساعت‌‌های کاری آن است.

برای اطلاعات بیشتر:

کسب درآمد بالا از تدریس خصوصی

2.درآمد دلخواه

اگر معلم مدرسه یا کارمند یک اداره باشید، حقوق‌تان توسط سازمان تعیین می‌شود. اما به عنوان یک معلم خصوصی می‌توانید خودتان درباره قیمت‌های تدریس خصوصی و درآمدتان تصمیم بگیرید.

البته میزان درآمد شما به رشته‌ای که تدریس می‌کنید هم بستگی دارد. به عنوان مثال یک معلم خصوصی زبان درآمد بسیار بالایی می‌تواند داشته باشد. در حالی که شاید تدریس بعضی از رشته‌های دبستانی درآمد متوسط داشته باشد.

مزایای تدریس خصوصی

3.ارزشمندی کار

تجربه آموزش به دیگران، بسیار ارزشمند است. وقتی که می‌توانید به یک دانش‌آموز کمک کنید که چیزهای جدید یاد بگیرد، غرق در لذت می‌شوید. مثلا به عنوان یک معلم خصوصی ریاضی می‌توانید به دانش‌آموزی که همیشه در این درس ضعیف بوده است، کمک کنید. این عالی نیست؟

4.تقویت مهارت حل مسئله

از آنجایی که هر دانش‌آموزی متفاوت است، یک معلم خصوصی باید استراتژی‌های جدیدی پیدا کند. اگر شما از دسته افرادی باشید که از حل کردن چالش‌ها و مسئله‌ها لذت می‌برید، قطعا این شغل مخصوص شماست.

پیدا کردن راهکارهای جدید، مهارت حل مسئله شما را تقویت می‌کند. به شاگردتان هم کمک می‌کند که یادگیری موثرتری داشته باشد.

معلم خصوصی هفته ای چند ساعت باید کار کند؟

5.توسعه مهارت‌ها

کار کردن به عنوان یک معلم خصوصی می‌تواند کمکتان کند تا مهارت‌های خود را توسعه دهید. مثلا مهارت‌های مرتبط با تسلط کلامی، گوش دادن فعال، همدلی، مدیریت زمان و انرژی.

از طرف دیگر وقتی که یک رشته درسی را تدریس می‌کنید، ناخودآگاه در آن زمینه بهتر می‌شوید. مثلا یک معلم ریاضی باتجربه می‌تواند محاسباتش را سریع‌تر انجام دهد. با درس دادن، مهارت‌های عمومی و تخصصی شما بهبود پیدا می‌کنند.

چگونه تدریس خصوصی آنلاین داشته باشیم

 

معلم خصوصی ریاضی

6.ملاقات با افراد جدید

یکی دیگر از مزایای معلم خصوصی شدن این است که دایره روابط شما گسترده‌تر می‌شود. آشنایی با یک دانش‌آموز می‌تواند فرصت آشنایی با دانش‌آموزهای دیگری را هم فراهم کند. همچنین تجربه ملاقات با والدین دانش‌آموزها هم می‌تواند تجربه مثبتی باشد.

به این ترتیب شما می‌توانید شبکه‌سازی کنید و ارتباطات حرفه‌ای زیادی برقرار کنید. ارتباطات بیشتر یعنی پیدا کردن موقعیت‌های شغلی بیشتر.

7.اعتبار رزومه

تدریس خصوصی به تقویت شدن رزومه‌تان هم کمک زیادی می‌کند. این که شما تجربه درس دادن یک درس یا تخصص را داشته باشید، برای خیلی از شرکت‌ها مهم است.

همچنین تجربه تدریس به شما کمک می‌کند که در مصاحبه‌های شغلی با دست پر حاضر شوید. چرا که شما تمام چالش‌هایی که یک جلسه مصاحبه می‌تواند داشته باشد را قبلا در کلاس خصوصی به نوعی تجربه کرده‌اید.

آيا تدریس خصوصی بدون مدرک امکان پذیر است؟

8.کار مستقل

اگر از آن دسته آدم‌هایی باشید که نمی‌توانید با یک کار گروهی کنار بیایید، تدریس خصوصی بهترین انتخاب برای شماست. اگر چه کار کردن با یک تیم مزایای زیادی دارد، اما برای همه افراد مناسب نیست.

اما اگر معلم خصوصی باشید، تنها تصمیم‌گیرنده خودتان هستید. خودتان می‌توانید برای کارها برنامه‌ریزی کنید و از پس چالش‌ها بربیایید. این شاید برای خیلی از افراد ایده‌آل‌تر باشد.

استادبانک چطور به معلم خصوصی شدن کمک می‌کند؟

استادبانک اولین و بزرگترین شبکه تدریس خصوصی در کشور است. استادبانک محلی است برای تمام کسانی که می‌خواهند تجربه تدریس خصوصی خود را چه به صورت آنلاین و چه حضوری، شروع کنند.

برای اینکه تدریس خصوصی خود را شروع کنید، اولین مرحله این است که به قسمت عضویت اساتید بروید. بعد از ثبت نام و تکمیل اطلاعات، همکاران ما با شما تماس می‌گیرند. بعد از گذارندن یک مصاحبه شغلی و تایید مدارک تحصیلی مرتبط، می‌توانید به طور رسمی کار خود را شروع کنید.

استادبانک پروفایل شما را در دسترس دانش‌آموزهای خصوصی قرار می‌دهد.

خوب است بدانید که در سال 1400، 47 هزار دانش‌آموز در استادبانک ثبت نام کرده‌اند. در ضمن شما می‌توانید با کمک استادبانک از قیمت تدریس خصوصی در رشته درسی خودتان هم مطلع شوید.

نتیجه اینکه

انتخاب شغل تدریس خصوصی می‌تواند برای کسانی که عاشق تدریس هستند و می‌خواهند به صورت مستقل کار کنند، انتخابی فوق‌العاده باشد. همچنین با کمک تدریس خصوصی می‌توانید مهارت‌های شخصی‌تان را هم تقویت کنید. علاوه بر این با افراد بسیار زیادی آشنا شوید و شبکه‌سازی کنید. استادبانک هم در این مسیر همراه شماست.

برای اینکه سوالات و دغدغه‌های خود را از کارشناسان ما بپرسید می‌توانید با شماره تماس 02191005343 تماس بگیرید.