مقالات معلم خصوصی

نمونه قرارداد تدریس خصوصی استادبانک + مزایای کلاس خصوصی آنلاین

استادبانک نویسنده
1768 0
06 مهر 1401
نمونه قرارداد تدریس خصوصی استادبانک

معلمان و اساتیدی که با مراکز مختلف جهت برگزاری کلاس آنلاین همکاری می‌کنند باید با جزئیات قرارداد تدریس خصوصی آشنا شوند. بدون شک همکاری اساتید و معلمان با هر مجموعه بزرگ و یا آموزشگاه کوچک مستلزم عقد قرارداد و اطلاع از شرایط تعیین شده جهت همکاری است. استادبانک به عنوان بزرگترین مجموعه ارائه دهنده تدریس خصوصی و مشاوره تحصیلی در قالب جلسات آنلاین و حضوری، شرایطی مطلوب و ایده آل را برای همکاری با معلمان و اساتید ایجاد کرده است.

تدریس خصوصی یکی از خدمات گسترده استادبانک است، در حال حاضر برای همه مقاطع تحصیلی از ابتدایی تا دانشگاه جلسات کلاس خصوصی به صورت آنلاین و حضوری برگزار می‌شود. اساتید و معلمان استادبانک جزء بهترین اساتید تدریس خصوصی کشور هستند که با انجام بررسی‌های کارشناسی، امکان همکاری با آنان فراهم شده است. به دلیل اهمیت موضوع عقد قرارداد میان معلمان و مجموعه استادبانک، ما قصد داریم در این مقاله مجله معلم خصوصی استادبانک به بررسی جوانب مختلف قرارداد تدریس خصوصی بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

تدریس خصوصی چیست؟

تدریس خصوصی چیست؟

همه دانش‌آموزان و دانشجویانی که در دانشگاه‌های مختلف پذیرش می‌شوند برای مدت زمانی مشخص و تعیین شده از آموزش عمومی مربوط به آن مقطع و رشته تحصیلی بهرمند خواهند شد. بسیاری از افراد بنا به دلایل مختلفی همچون تمایل به یادگیری بیشتر و عمیق‌تر، وجود مشکلات آموزشی، عدم برقراری ارتباط با نحوه تدریس معلم و استاد خود به آموزشی فراتر از حد عمومی و همگانی نیاز دارند.

در گذشته کلاس خصوصی به شیوه حضوری در منزل دانش‌آموز، دانشجو، اساتید و یا محل آموزشگاه‌ها برگزار می‌شدند. با گسترش بسترهای الکترونیکی و آنلاین در کشور امکانی فراهم شده تا تدریس خصوصی علاوه بر شیوه حضوری، به صورت آنلاین نیز برگزار شود. بدون شک کلاس‌های خصوصی آنلاین دارای مزایای منحصر به فردی نسبت به جلسات تدریس حضوری هستند که مورد استقبال دانش‌آموزان، دانشجویان و همچنین داوطلبان آزاد قرار گرفته‌اند.

نکته مهمی که درمورد برگزاری کلاس‌ها و تدریس خصوصی چه حضوری و چه به صورت آنلاین وجود دارد این است که اساتید و مجموعه آموزشی که قصد همکاری با یکدیگر را دارند باید نسبت به عقد قرارداد تدریس خصوصی اقدام کنند. در قراردادی که میان طرفین بسته می‌شود موارد و شرایطی ذکر خواهد شد تا آغاز همکاری در یک چارچوب مشخص انجام شده و در عین حال از بروز مشکلات احتمالی در آینده جلوگیری به عمل آید. استادبانک به عنوان مرجعی گسترده و مهم در زمینه ارائه تدریس خصوصی و مشاوره تحصیلی برای آغاز همکاری با اساتید مورد تایید کارشناسان خود، نسبت به عقد قراردادی قانونی، عادلانه و کامل اقدام می‌کند.

پیشنهاد ویژه:

شروع تدریس خصوصی + نکات جذب شاگرد برای تدریس

مزایای تدریس خصوصی آنلاین برای معلمان

مزایای تدریس خصوصی آنلاین برای معلمان

برگزاری کلاس‌های خصوصی به شیوه حضوری چند سالی است که در کشورمان انجام می‌شود تا از این طریق دغدغه‌های آموزشی دانش‌آموزان و دانشجویان برطرف گردند. در حال حاضر علاوه بر کلاس‌های حضوری، تدریس خصوصی آنلاین نیز با مزایای بیشتری انجام می‌شود. بنابراین اساتید و معلمان می‌توانند در قرارداد تدریس خصوصی درج کنند که کلاس‌های آنان به صورت حضوری برگزار می‌شوند یا آنلاین. به منظور آشنایی بیشتر با مزایای تدریس خصوصی آنلاین برای معلمان، در ادامه مطلب به چند مورد از این مزایا اشاره می‌کنیم:

تدریس خصوصی آنلاین؛ روشی برای جلوگیری از اتلاف وقت

چنانچه اساتید و معلمانی که تدریس خصوصی حضوری ارائه می‌دهند قصد افزایش تعداد کلاس‌های خود را داشته باشند باید زمان اتلاف شده برای رفت و آمد را نیز در نظر بگیرند، بنابراین نمی‌توانند بیشتر از تعدادی محدود کلاس خصوصی حضوری برگزار کنند. راه حل این مشکل برگزاری کلاس‌های آنلاین است، اساتیدی که تدریس خصوصی را به صورت آنلاین در اختیار متقاضیان قرار می‌دهند امکان پذیرش افراد بیشتری را دارند.

پیشنهاد ویژه:

روش‌های ارزشیابی دانش‌آموزان در کلاس‌های خصوصی

کسب درآمد بالاتر با تدریس خصوصی آنلاین

معلمانی که در قرارداد تدریس خصوصی شیوه برگزاری کلاس‌ها را آنلاین در نظر گرفته و به ثبت می‌رسانند به دلیل عدم نیاز به رفت و آمد، زمان بیشتری جهت برگزاری کلاس داشته و در نتیجه درآمد بالاتری نیز کسب می‌کنند. سیستم استادبانک به نحوی است که اساتید امکان رشد داشته و می‌توانند برای دانش‌آموزان و دانشجویان بیشتری کلاس آنلاین برگزار کنند. قیمت تدریس خصوصی در استادبانک با در نظر گرفتن عوامل و شرایط مختلفی مانند توانایی تدریس، تحصیلات، تجربه، نحوه برقراری ارتباط با دانش‌آموزان و دانشجویان و غیره تعیین می‌شود.

برگزاری کلاس خصوصی بدون محدودیت جغرافیایی!

یکی دیگر از مزایای برگزاری کلاس خصوصی آنلاین برای اساتید، عدم وجود محدودیت جغرافیایی است. درواقع معلمان و اساتید متقاضی برگزاری کلاس آنلاین محدود به دانش‌آموزان و دانشجویان شهر محل سکونت خود نیستند. به همین علت مسیر پیشرفت اساتید مجرب و رسیدن به اهداف آنان سریع‌تر طی می‌شود.

پیشنهاد ویژه:

شرایط گرفتن مجوز تدریس خصوصی

چرا برای تدریس خصوصی به قرارداد نیاز داریم؟

یکی از سوالات مهمی که درمورد موضوع قرارداد تدریس خصوصی برای اساتید و همچنین مجموعه‌های آموزشی ایجاد می‌شود این است که چرا برای برگزاری کلاس‌های خصوصی به قرارداد نیاز داریم؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم برگزاری جلسات تدریس خصوصی از چند جهت دارای اهمیت است، در وهله اول پیشرفت تحصیلی دانش‌آموزان و دانشجویانی که به اساتید و مجموعه‌های آموزشی مانند استادبانک اعتماد می‌کنند بسیار اهمیت دارد، بنابراین با عقد قرارداد اساتید موظف هستند به موقع نسبت به برگزاری کلاس اقدام کنند.

در وهله دوم با درج شرایط مورد توافق در قرارداد و پذیرش آن‌ها توسط اساتید و مجموعه‌های آموزشی، اطمینان خاطری دو جانبه جهت آغاز همکاری حرفه‌ای و به دور از حاشیه ایجاد می‌شود. گاهی اوقات روند همکاری میان اساتید و مجموعه‌های آموزشی دچار مشکل شده و تعیین کننده حقانیت درخواست‌های طرفین از طریق رجوع به مفاد و شرایط درج شده در قرارداد تدریس خصوصی مشخص می‌شود. به همین علت استادبانک برای آغاز همکاری با اساتید و معلمان به منظور جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی اقدام به عقد قرارداد می‌کند.

پیشنهاد ویژه:

آيا تدریس خصوصی بدون مدرک امکان پذیر است؟

موارد الزامی مورد نیاز در قرارداد تدریس خصوصی

هر مجموعه آموزشی در کنار شرایط کلی قراردادهای کلاس خصوصی، قوانین و مفاد ویژه و مختص به خود را نیز در بندهای قرارداد درج می‌کند. نکته مهمی که درمورد قرارداد برگزاری کلاس خصوصی وجود دارد این است که طرفین قرارداد باید به همه شرایط پایبند باشند و تفاوتی میان شرایط خاص آن مجموعه با شرایط کلی موسسات آموزشی وجود ندارد. به طور کلی موارد ضروری که درج آن‌ها در قرارداد تدریس خصوصی الزامی است، شامل موارد نامبرده در ادامه مطلب هستند:

مشخصات طرفین قرارداد

اولین موردی که در قرارداد کلاس خصوصی درج می‌شود، مشخصات طرفین قرارداد یعنی کارفرما و کارجو یا مجموعه آموزشی و اساتید است. معمولا در این قسمت از قرارداد نام و نام خانوادگی اساتید، عنوان مجموعه آموزشی، کدملی و شناسه ملی و غیره به ثبت می‌رسند.

موضوع قرارداد

یکی از موارد الزامی متن قرارداد تشکیل کلاس خصوصی، ثبت موضوع قرارداد است. بنابراین چنانچه قصد عقد قرارداد تدریس خصوصی دارید ابتدا عنوان قرارداد را مشاهده کرده و به تایید برسانید.

مدت زمان همکاری

از جمله موارد ضروری که باید در قرارداد کلاس خصوصی و آغاز همکاری درج کنید، تاریخ آغاز و پایان فعالیت کاری است. مدت زمان همکاری اساتید و مجموعه‌های آموزشی توافقی بوده و اجباری برای تعیین مدت زمانی خاص وجود ندارد.

میزان و شیوه پرداخت حقوق

یکی دیگر از موارد توافقی قرارداد کلاس خصوصی، میزان حقوق و دستمزد است. استادبانک با در نظر گرفتن عادلانه‌ترین سهم مجموعه و اساتید به کسب درآمد بیشتر آنان کمک می‌کند. بنابراین قبل از عقد قرارداد باید نسبت به تعیین حقوق و یا سهم خود از هزینه پرداخت شده توسط شرکت کنندگان در کلاس خصوصی اقدام کنید.

شرایط ویژه مجموعه آموزشی

شرایط ویژه مجموعه آموزشی

معمولا در آخرین بخش هر قرارداد شرایط ویژه هر مجموعه آموزشی درج می‌شود تا اساتید با مطالعه و پذیرش آن‌ها، قرارداد را به تایید رسانده و همکاری خود را آغاز کنند. بنابراین بخش شرایط خاص میان مجموعه‌های آموزشی یکسان نیست بلکه هر موسسه و مجموعه‌ای موارد مختص به خود را به ثبت می‌رساند.

پیشنهاد ویژه:

نبایدهای معلم خصوصی، کارهایی که نباید انجام شود

تمپلیت نمونه قرارداد تدریس خصوصی

افرادی که قصد عقد قرارداد برگزاری کلاس خصوصی و آغاز همکاری با موسسه و مجموعه آموزشی مشخصی را دارند باید با کلیات چنین قراردادهایی آشنا شوند سپس با مطالعه موارد، شرایط و قوانین مندرج در قرارداد برای پذیرش و یا عدم موافقت با آن‌ها تصمیم گیری کنند.

بنابراین الگو و ساختاری خاص برای قرارداد تدریس خصوصی وجود ندارد، بلکه طرفین قرارداد می‌توانند با بیان شرایط مورد نظر به توافق برسند. به همین علت ثبت نام اساتید در سامانه استادبانک زمانی به انجام می‌رسد که اساتید و معلمان همه قوانین و شرایط استادبانک را مطالعه کرده و مطابق با ماده 17 قرارداد با انتخاب گزینه‌ی “متن قرارداد را به طور کامل مطالعه کردم و تایید و امضاء می‌نمایم” موافقت خود را اعلام کنند.

عقد قرارداد تدریس خصوصی در استادبانک

استادبانک به عنوان بزرگترین سامانه ارائه دهنده تدریس خصوصی و مشاوره تحصیلی از ابتدایی تا دانشگاه، علاوه بر در نظر گرفتن و رعایت حقوق دانش‌آموزان و دانشجویان شرایط مطلوبی را برای اساتید خود در نظر گرفته است. اساتید و معلمانی که همکاری خود را با استادبانک آغاز می‌کنند این امکان را دارند تا با ارائه تدریس و مشاوره حرفه‌ای جایگاه شغلی خود را ارتقاء دهند.

استادبانک بر اساس سیستم شایسته سالاری اساتید جایگاه آنان را ارتقاء می‌دهد، بنابراین معلمان و اساتیدی که متقاضی ثبت نام و عقد قرارداد تدریس خصوصی در استادبانک هستند می‌توانند بعد از طی کردن مراحل غیر حضوری ثبت نام و مطالعه قوانین استادبانک، درخواست همکاری خود را به ثبت برسانند. کارشناسان این مجموعه بعد از انجام بررسی‌های تخصصی نتیجه پذیرش و آغاز همکاری را به اطلاع اساتید می‌رسانند. بنابراین چنانچه شما نیز به عنوان معلم متقاضی ثبت نام در استادبانک (برای تدریس خصوصی ریاضی و تدریس خصوصی زبان آنلاین و….) هستید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 91005343 – 021 تماس حاصل فرمایید.

آیا بستن قرارداد برای برگزاری کلاس و ارائه تدریس خصوصی ضروری است؟

عقد قرارداد از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری کرده و حقوق طرفین قرارداد را محفوظ نگه می‌دارد، بنابراین توصیه می‌شود نسبت به تنظیم و تایید قرارداد اقدام کنید.

 

آیا در قرارداد برگزاری کلاس خصوصی تاریخ پایان همکاری نیز درج می‌شود؟

تاریخ آغاز همکاری که یکی از موارد ضروری قرارداد است ولی تاریخ پایان همکاری و یا به عبارتی طول مدت زمان همکاری موضوعی توافقی است که میان طرفین قرارداد مطرح شده و به تایید می‌رسد.

حقوق و دستمزد معلمان خصوصی چگونه در قرارداد بیان می‌شود؟

حقوق و دستمزد پرداختی به معلمان خصوصی نیز یکی دیگر از موارد توافقی است که معمولا به صورت نسبت سهم از مبلغ پرداختی توسط دانش‌آموزان و دانشجویان محاسبه خواهد شد.