مقالات معلم خصوصی

چگونه کلاس خصوصی برگزار کنیم؟ + راهکارهای افزایش تعداد شاگرد

استادبانک نویسنده
1279 0
06 مهر 1401
چگونه کلاس خصوصی برگزار کنیم؟

چگونه کلاس خصوصی برگزار کنیم؟ یکی از سوالات مهم معلمان و اساتیدی است که قصد برگزاری و ارتقاء سطح کلاس‌های خصوصی خود را دارند. برگزاری کلاس خصوصی بدون در نظر گرفتن عوامل مختلف و عدم انجام برنامه ریزی اصولی نتایج مطلوب و موفقیت‌آمیزی را به همراه نخواهد داشت. در حال حاضر علاوه بر اینکه کلاس‌های خصوصی به شیوه‌های مختلف حضوری و آنلاین برگزار می‌شوند، تعداد معلمان و اساتیدی که تدریس خصوصی ارائه می‌دهند نیز رو به افزایش است. بنابراین افرادی در این رقابت پیروز شده، کلاس‌های موفق و متعدد برگزار می‌کنند که راهکارهای اصولی را به کار بگیرند.

برای مثال معلمانی که قصد برگزاری مثلا کلاس خصوصی ریاضی دارند باید به این نکته توجه کنند که چگونه می‌توانند در مدت زمانی کوتاه‌تر تعداد شاگردان خود را افزایش دهند. درواقع همه راهکارهای برگزاری کلاس خصوصی یک نتیجه را به همراه خواهند داشت و آن هم افزایش تعداد شاگردان و کلاس‌های خصوصی است. بنابراین بخشی از روش‌ها و راهکارهای به کار گرفته شده باید در راستای جلب رضایت شاگردان باشند ولی در عین حال همه ماجرا به جلب رضایت شاگردان ختم نمی‌شود. به دلیل اهمیت تدریس خصوصی در سیستم آموزشی کشور، ما قصد داریم در این مقاله از مجله معلم خصوصی استادبانک به بررسی جوانب مختلف موضوع چگونه کلاس خصوصی برگزار کنیم؟ بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

نحوه جذب شاگرد برای برگزاری کلاس خصوصی

یکی از نکات مهمی که درمورد تشکیل کلاس‌های خصوصی وجود دارد این است که معلمان و اساتید ابتدا باید راهکارهایی را برای جذب تعدادی شاگرد و آغاز برگزاری کلاس‌های خصوصی به کار بگیرند و سپس با استفاده از روش‌های دیگر تعداد دانش‌آموزان و دانشجویان کلاس‌های خود را افزایش دهند. بدون شک معلمان و اساتیدی که شاگردان زیادی در کلاس‌های آنان شرکت می‌کنند و این روند برای مدت‌های طولانی ادامه‌دار بوده و اتفاقی نیست، برای کسب موفقیت برنامه ریزی کرده و اصولی قدم برداشته‌اند. به همین علت چنانچه قصد برگزاری اولین کلاس‌های خصوصی و یا افزایش تعداد شاگردان خود را دارید، از راهکارهایی که در ادامه مطلب توضیح می‌دهیم استفاده کنید:

با موسسات آموزشی شناخته شده همکاری کنید

اولین پاسخی که برای سوال چگونه کلاس خصوصی برگزار کنیم؟ مطرح می‌شود آغاز همکاری با موسسات نام‌آشنا و شناخته شده در حوزه تدریس و کلاس خصوصی است. زمانی که یک موسسه آموزشی به دلیل ارائه خدمات مطلوب و حرفه‌ای، مشهور می‌شود متقاضیان شرکت در کلاس‌های خصوصی موسسه مورد نظر به تدریس همه معلمان و اساتید آن اعتماد می‌کنند. بنابراین افرادی که قصد دارند تعداد بیشتری شاگرد برای کلاس خصوصی خود جذب کنند آغاز همکاری با موسسات نام‌آشنا مانند استادبانک می‌تواند به عنوان یک روش تبلیغات برای تدریس خصوصی نیز محسوب شود. با انجام این کار یکی از بهترین شیوه‌های تبلیغ و جذب شاگرد برای برگزاری کلاس خصوصی را به کار می‌گیرید.

پیشنهاد ویژه:

روش‌های افزایش بازدهی کلاس خصوصی

از روش‌های تدریس جذاب برای آموزش استفاده کنید

از روش‌های تدریس جذاب برای آموزش استفاده کنید

دانش‌آموزان و دانشجویانی که در کلاس‌های خصوصی شرکت می‌کنند یا با روش تدریس معلمان مدارس و دانشگاه خود ارتباط برقرار نکرده‌اند و یا به دنبال یادگیری بیشتر با شیوه‌های آموزشی جدید هستند. بنابراین یکی از راهکارهای جذب شاگرد برای کلاس خصوصی استفاده از روش‌های تدریس جذاب، اصولی و در عین حال جدید است. برای انجام این کار باید اطلاعات خود را به روز کرده، بیشتر مطالعه کنید و از روش‌هایی که به تازگی در سیستم آموزش خصوصی استفاده می‌شوند مطلع شوید.

در کلاس‌های درس فضای مناسب ایجاد کنید

تصور نکنید که اگر کلاسی بیش از حد صمیمی یا جدی داشته باشید شاگردان بیشتری جذب شده و کلاس شما را به دوستان خود نیز معرفی می‌کنند. بلکه شاگردان یک کلاس خصوصی در صورتی از معلم رضایت داشته و تدریس او را به دیگران معرفی می‌کنند که فضای کلاس تا حدی دوستانه ولی در عین حال از نظر آموزشی مفید باشد. بنابراین اعتدال را در برقراری ارتباط با شاگردان حفظ کرده و از روند درسی کلاس خصوصی فاصله نگیرید. این موضوع مصداق رفتار اساتید استادبانک در کلاس‌های آنلاین و حضوری تدریس خصوصی است. اساتید استادبانک با در نظر گرفتن همه جوانب، فضای آموزشی مناسبی را برای کلاس‌های خود ایجاد می‌کنند.

پیشنهاد ویژه:

کسب درآمد بالا از تدریس خصوصی

جزوه تدریس را به نام خودتان آماده کنید

بسیاری از اساتید برای صرفه جویی در وقت کلاس‌های خصوصی یک یا چند جلد جزوه آماده کرده و در اختیار شاگردان قرار می‌دهند. توصیه می‌کنیم علاوه بر جلد اصلی جزوه در همه صفحات آن نیز نام خودتان را درج کنید. بدون شک جزوه تدریس را تعدادی از دوستان شاگردان شما نیز مطالعه کرده و یا حداقل یکبار صفحات آن را تورق می‌کنند، از این طریق نام استادی که جزوه را تدریس کرده در ذهن سایر دانش‌آموزان و دانشجویان ثبت می‌شود.

به مطالبی که تدریس می‌کنید تسلط کامل داشته باشید

تسلط نسبی و وجود مشکلات آموزشی بر روند تدریس خصوصی، برگزاری کلاس‌های بیشتر و جذب شاگردان تاثیر منفی دارند. معلم و استادی وارد مسیر پیشرفت شغلی خواهد شد که در رابطه با موضوعی که تدریس می‌کند بی نقص باشد. بنابراین به میزان اطلاعات علمی خود اضافه کرده و همه نواقص شیوه تدریس را برطرف کنید.

ابزارهای مورد نیاز برای برگزاری کلاس خصوصی

ابزارهای مورد نیاز برای برگزاری کلاس خصوصی

یکی از مواردی که برای برگزاری کلاس خصوصی، جذب شاگرد و در نتیجه پیشرفت در این زمینه اهمیت دارد، استفاده از ابزارهای نوین آموزشی است. تا چند سال گذشته در کلاس‌های خصوصی حضوری تنها ابزارهایی که به کار برده می‌شدند یک تخته و چند ماژیک بود. در حال حاضر باتوجه به گسترش بسترهای الکترونیکی و آنلاین علاوه بر اینکه در کلاس‌های حضوری ابزارهای جدیدی برای آموزش به کار گرفته می‌شوند بلکه کلاس‌های آنلاین نیز وارد سیستم آموزشی شده‌اند.

اساتید کلاس‌های خصوصی می‌توانند از مواردی همچون ویدیوهای آموزشی و پاورپوینت در کلاس‌های حضوری و آنلاین استفاده کنند. همچنین برای برگزاری کلاس خصوصی آنلاین می‌توان سرویس‌های وب کنفرانس و برنامه‌هایی همچون Adobe Connect, LMS, Skyroom را به کار گرفت. در حال حاضر بهترین خدمات تدریس خصوصی از طریق سامانه جامع آموزش خصوصی استادبانک برای دانش‌آموزان همه مقاطع تحصیلی و دانشجویان به صورت آنلاین و حضوری قابل دریافت هستند. استادبانک مواردی که برای برگزاری کلاس‌های خصوصی آنلاین و حضوری ضروری هستند را در نظر گرفته و به همه متقاضیان با معیارهای مختلف، خدمات آموزشی ارائه می‌دهد.

پیشنهاد ویژه:

چگونه تدریس خصوصی آنلاین داشته باشیم

یادگیری روش تدریس، راهکار مورد نیاز برای برگزاری کلاس خصوصی

یادگیری روش تدریس، راهکار مورد نیاز برای برگزاری کلاس خصوصی

یکی از مهم‌ترین مواردی که دانش‌آموزان و دانشجویان برای شرکت در کلاس‌های خصوصی در نظر گرفته و با اتکا به آن برای ادامه شرکت در جلسات بعدی تصمیم می‌گیرند، روش تدریس مناسب و اصولی اساتید است. اگر قصد تشکیل کلاس خصوصی، جذب شاگرد و افزایش تعداد دانش‌آموزان و دانشجویان را دارید باید استفاده از روش تدریس مناسب را به عنوان یکی از موارد پاسخ به چگونه کلاس خصوصی برگزار کنیم؟ در نظر بگیرید. شاگردان کلاس‌های خصوصی وقت و هزینه خود را صرف دریافت تدریسی شبیه به معلمان مدارس و اساتید دانشگاه خود نمی‌کنند، بلکه قصد یادگیری مطالب آموزشی با شیوه‌های تدریس نوین، اصولی، مناسب و در عین حال با بیانی ساده را دارند.

بنابراین برای پیشرفت در زمینه برگزاری کلاس‌های خصوصی و افزایش تعداد شاگردان خود باید وقت صرف کرده و به یادگیری روش‌های تدریس جدید و اصولی بپردازید. برای انجام این کار می‌توانید از کتاب‌ راهنمای معلم خصوصی استادبانک استفاده کنید، با سایر معلمان و اساتیدی که صمیمی هستید مشورت کنید، به تحقیق و پژوهش بپردازید و روش‌های تدریس مختلف را امتحان کنید. در کلاس‌های خصوصی که توسط اساتید سامانه جامع آموزش خصوصی استادبانک برگزار می‌شوند سعی بر این است که بهترین و اصولی‌ترین روش تدریس به کار گرفته شوند تا از این طریق مشکلات و نیازهای آموزشی دانش‌آموزان و دانشجویان برطرف گردند.

پیشنهاد ویژه:

چگونه صفحه پروفایل تدریس خصوصی خود را در استادبانک جذاب کنیم؟

برگزاری بهترین کلاس‌های خصوصی در استادبانک

استادبانک به عنوان گسترده‌ترین مجموعه آموزش خصوصی در کشور خدمات مختلفی از قبیل کلاس‌های تدریس خصوصی زبان آنلاین و حضوری و دروس دیگر، بسته‌های معلم خصوصی، بانک سوالات امتحانی، مقالات آموزشی مختلف و غیره را برای همه مقاطع تحصیلی از ابتدایی تا دانشگاه فراهم کرده است. بنابراین خدمات استادبانک علاوه بر اینکه در اختیار دانش‌آموزان و دانشجویان قرار می‌گیرند بلکه امکان همکاری با اساتید کلاس‌های خصوصی و ارائه خدمات به آنان نیز وجود دارد. اساتید و معلمان می‌توانند از طریق همکاری با استادبانک شرایطی را برای شناخته شدن خود در حوزه تدریس خصوصی فراهم کنند.

استادبانک با در نظر گرفتن شرایطی مطلوب و عادلانه زمینه پیشرفت شغلی و افزایش کسب درآمد برای معلمان و اساتید مستعد را فراهم کرده و بهترین قیمت تدریس خصوصی را برای همه معلمان در نظر گرفته است. یکی از معیارهای چگونه کلاس خصوصی برگزار کنیم؟ در نظر گرفتن هزینه و قیمتی متناسب با خدمات ارائه شده در کلاس‌های خصوصی است. استادبانک با رعایت این مورد به جذب شاگردان برای کلاس‌های خصوصی معلمان کمک کرده و زمینه را برای پیشرفت اساتید خود فراهم می‌کند. باتوجه به توضیحات گفته شده برای دریافت راهنمایی و توضیحات بیشتر درمورد برگزاری کلاس خصوصی آنلاین و حضوری در استادبانک می‌توانید با شماره 91005343 – 021 تماس حاصل فرمایید.

پیشنهاد ویژه:

مزایای تدریس خصوصی در استادبانک