مقالات معلم خصوصی

چگونه تدریس خصوصی آنلاین داشته باشیم + روش­های برگزاری کلاس آنلاین

استادبانک نویسنده
2138 0
06 مهر 1401
چگونه تدریس خصوصی آنلاین داشته باشیم

یکی از موضوعات مهم برای اساتید و معلمان نحوه‌ به کارگیری روش­های تدریس خصوصی آنلاین است. طی چند سال اخیر برگزاری دوره­های آموزشی غیر حضوری گسترش یافته و تعطیلی مراکز آموزشی به دلیل شیوع ویروس کرونا نیز بر تسریع روند آموزش­های مجازی تاثیرگذار بوده است.

همواره یکی از راه­های انتقال مفاهیم آموزشی و درسی به دانش‌آموزان، دانشجویان و داوطلبان آزاد تدریس خصوصی است. ولی موضوعی که در این مورد اهمیت یافته برگزاری کلاس­های خصوصی آنلاین است. در حال حاضر اکثر متقاضیان تدریس خصوصی به دنبال آشنایی با اساتید و معلمانی هستند که کلاس­های خصوصی خود را به صورت آنلاین برگزار می­کنند.

بنابراین افرادی که قصد پیشرفت در زمینه تدریس دارند باید با جوانب مختلف برگزاری کلاس­های غیر حضوری و مجازی آشنا شده و از روش­های تدریس آنلاین برای کلاس­های خود استفاده کنند. به دلیل اهمیت موضوع تشکیل کلاس­های آموزشی غیر حضوری، ما قصد داریم در این مقاله‌ی استادبانک به بررسی جوانب مختلف تدریس خصوصی آنلاین بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

استادبانک ارائه خدمات تدریس خصوصی ریاضی، تدریس خصوصی آنلاین و حضوری زبان انگلیسی و سایر دروس می باشد.

ویژگی­های یک تدریس خصوصی آنلاین موفق

ویژگی¬های یک تدریس خصوصی آنلاین موفق

میزان موفقیت یک تدریس خصوصی غیر حضوری به میزان رضایت مخاطبان وابسته است. رضایت شرکت­کنندگان در کلاس­ها و دوره­های آموزشی نیز با ویژگی­های تدریس ارتباط مستقیم دارد. بنابراین هرچقدر تعداد ویژگی­های تدریس خصوصی آنلاین بیشتر باشد، میزان رضایت مخاطبان افزایش یافته و در نتیجه استاد و معلم مورد نظر وارد مسیر پیشرفت کاری و موفقیت می­شود.

بدون شک همه افراد اعم از دانش­آموزان، دانشجویان و حتی والدین متقاضیان شرکت در کلاس­های خصوصی آنلاین، تمایل دارند از ویژگی­های تدریس اساتید مطلع شده و سپس نسبت به تعیین وقت و رزرو کلاس اقدام کنند. باتوجه به توضیحات گفته شده، در ادامه مطلب به چند مورد از ویژگی­های معلم خصوصی و تدریس آنلاین موفق اشاره می­کنیم:

 • به کارگیری روش­های نوین تدریس
 • برقراری ارتباط موثر با دانش­آموزان و دانشجویان
 • پرهیز از یکنواخت برگزار کردن کلاس
 • ترغیب دانش­آموزان و دانشجویان برای شرکت در بحث­ها
 • عدم به کارگیری روش­های تدریس پیچیده
 • ارتقاء یافتن علم و دانش اساتید و معلمان
 • استفاده از بسترهای آموزشی آنلاین باکیفیت

بنابراین ایجاد و شکل­گیری ویژگی­های یک تدریس خصوصی موفق توسط اساتید و معلمان خلاق، ایده­پرداز و حرفه­ای ایجاد می­شود، این موضوع مصداق نحوه تدریس معلمان استادبانک است.

پیشنهاد ویژه:

چگونه کلاس‌های تدریس خصوصی بیشتری داشته باشیم؟

انواع روش­ها و راهکارهای برگزاری کلاس آنلاین

انواع روش¬ها و راهکارهای برگزاری کلاس آنلاین

در حال حاضر علاوه بر اینکه کلاس­های حضوری در شهرهای مختلف کشور برگزار می­شوند بلکه روند تشکیل کلاس­های خصوصی آنلاین نیز رو به افزایش است. به دلیل مزایای بسیار زیاد کلاس­های آموزشی آنلاین، اغلب افراد تمایل دارند به جای شرکت در دوره­ها و کلاس­های حضوری، از تدریس خصوصی آنلاین استفاده کنند.

البته مفهوم توضیحات بیان شده به معنای این نیست که کلاس­های خصوصی حضوری از کیفیت بالایی برخوردار نیستند، برای مثال مزایای کلاس­ خصوصی درمنزل یا حضوری برگزار شده توسط استادبانک کمتر از کلاس­های آنلاین نبوده و هر داوطلبی باتوجه به شرایط خود نوع کلاس را در استادبانک انتخاب می­کند.

بنابراین اساتید و معلمانی که هنوز نسبت به برگزاری کلاس­های غیر حضوری اقدام نکرده­اند، باید به فکر یادگیری و سپس به کارگیری روش­های برگزاری کلاس­های آنلاین باشند، از جمله چنین راهکارهایی می­توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ضبط ویدیوهای آموزشی، ارسال برای دانش­آموزان و دانشجویان و سپس انجام رفع اشکال آنلاین
 • تهیه فایل­های آموزشی مانند پاورپوینت و استفاده از آن­ها در کلاس­های آنلاین
 • استفاده از نرم افزارهای آنلاین آموزشی و اشتراک گذاری تصویر تخته تدریس
 • به کارگیری نرم افزارهای با قابلیت بیشتر برای استفاده از وایت­بورد دیجیتال

بنابراین برای آغاز تدریس خصوصی غیر حضوری بهتر است نسبت به بررسی معیارهای خود برای برگزاری کلاس و امکانات سرویس­های اینترنتی در دسترس اقدام کرده و بهترین نرم افزار را برای انتقال مفاهیم آموزشی به مخاطبان خود انتخاب کنید.

پیشنهاد ویژه:

چگونه یک معلم خصوصی خوب باشیم + نکات لازم

معرفی سرویس­های آموزش مجازی و وب کنفرانس

معرفی سرویس های آموزش مجازی و وب کنفرانس

شاید در لحظه اول با شنیدن یا خواندن عبارت کلاس­های آموزشی مجازی تصور کنید در چنین کلاس­هایی معلمان و دانشجویان یا دانش­آموزان فقط درمورد مطالب آموزشی صحبت می­کنند و انتقال اطلاعات به نحوه مطلوبی انجام نمی­شود.

در صورتی که استفاده از سرویس­های اینترنتی آموزشی و وب کنفرانس دارای امکانات ویژه و کارآمدی هستند که فضایی همانند یک کلاس درس حضوری را برای اساتید و دانش­آموزان یا دانشجویان فراهم می­کنند. در دنیای امروزی سرویس­ها، نرم افزارها و برنامه­های مختلفی برای برگزاری کلاس­های آنلاین طراحی شده­اند. برای مثال اکثر اساتیدی که فعالیت آنان در حوزه کنکور است برای ارائه تدریس خصوصی کنکور از روش­های آنلاین استفاده می­کنند.

بنابراین باید در نظر داشته باشید که سرویس­ها و نرم افزارهای کارآمد و مختلفی در حوزه آموزش­های غیر حضوری قابل دسترس هستند که امکان ارائه تدریس خصوصی آنلاین را فراهم کرده­اند.

نرم افزارهایی برای ارائه تدریس آنلاین

نرم افزارهایی برای ارائه تدریس آنلاین

موضوع استفاده از نرم افزارهای آموزشی آنلاین برای اساتید، معلمان، دانش­آموزان، دانشجویان و به طور کلی همه افرادی که با عنوان­های مختلف قصد شرکت در کلاس­های خصوصی غیر حضوری را دارند از اهمیت بالایی برخوردار است.

درواقع کیفیت نرم افزارهایی که برای برگزاری کلاس­های آنلاین استفاده می­شوند بر روند پیشرفت تدریس خصوصی آنلاین و در نتیجه افزایش میزان رضایت اساتید برای ادامه برگزاری کلاس­های مجازی و همچنین دانش­آموزان و دانشجویان تاثیرگذار هستند.

شرایطی را در نظر بگیرید که نرم افزار مورد استفاده در یک کلاس خصوصی کیفیت بالایی ندارد، شرکت­کنندگان در کلاس با قطع شدن ارتباط مواجه هستند و یا اینکه امکاناتی از قبیل ارسال پیام، فایل و غیره برای مخاطبان فراهم نیست.

در چنین شرایطی بازدهی تدریس خصوصی مطلوب نبوده و دانش­آموزان و دانشجویان تمایلی به شرکت در کلاس­ها ندارند. بنابراین برترین اساتید تدریس خصوصی افرادی هستند که علاوه بر در نظر گرفتن شیوه تدریس و برقراری ارتباط با دانش­آموزان و دانشجویان، از بسترهای اینترنتی نام آشنا و باکیفیت استفاده می‌کنند. از جمله چنین نرم افزارهایی می­توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • Team Viewer
 • Moodele
 • Edmodo
 • Big Blue Button
 • Learn cube
 • Zoom
 • Black board
 • Vedamo
 • Skype
 • Google Meet
 • Cisco Webex Meetings

نکته مهمی که درمورد شرکت دانش­آموزان در کلاس­های خصوصی وجود دارد این است که اغلب دانش­آموزان به منظور جلوگیری از افت تحصیلی در کلاس­های خصوصی شرکت می­کنند، بنابراین اگر کیفیت فضای کلاس برگزار شده مطلوب نباشد دانش­آموزان از شرکت در کلاس منصرف می شوند.

بنابراین چنانچه به عنوان استاد و معلم قصد برگزاری کلاس خصوصی آنلاین، پیشرفت در این زمینه و کسب رضایت دانش­آموزان و دانشجویان را دارید، توصیه می­کنیم همانند اساتید استادبانک از نرم افزارها و سرویس­های اینترنتی کارآمد برای تشکیل کلاس­های خود استفاده کنید.

پیشنهاد ویژه:

کسب درآمد بالا از تدریس خصوصی

آموزش تدریس خصوصی آنلاین و مزایای آن

آموزش تدریس خصوصی آنلاین و مزایای آن

موضوع آموزش خصوصی یکی از مواردی است که اکثر دانش­آموزان، والدین آنان و دانشجویان به آن توجه ویژه­ای داشته و به همین علت از کلاس­هایی استفاده می­کنند که از ویژگی­های آن­ها رضایت داشته باشند. یکی از علل گسترش یافتن تدریس خصوصی آنلاین نیز همین موضوع است، یعنی کلاس­های غیر حضوری دارای مزایای بسیار زیادی هستند که مورد استقبال دانش­آموزان، دانشجویان و داوطلبان آزاد قرار گرفته­اند.

یکی از مهم­ترین مزایای کلاس­های مجازی و غیر حضوری کاهش اتلاف وقت و هزینه­های رفت و آمد است، برای مثال دانش­آموزان کنکوری که برای هر یک ساعت از شبانه روز هم برنامه­ ریزی دارند با شرکت در کلاس­های خصوصی آنلاین می­توانند از اتلاف وقت خود جلوگیری کنند.

همچنین دانش­آموزان ابتدایی که برای رفت و آمد از خانه تا محل برگزاری کلاس به کمک والدین خود نیاز دارند، با شرکت در کلاس­های آنلاین مشکلی از این بابت نخواهند داشت. یکی دیگر از مهم­ترین مزایای این موضوع قیمت تدریس خصوصی  آنلاین است، توجه داشته باشید که قیمت تدریس خصوصی آنلاین کمتر از هزینه کلاس­های حضوری است.

بهترین­های نرم افزار کلاس مجازی برای آموزش آنلاین

بهترین های نرم افزار کلاس مجازی برای آموزش آنلاین

یکی از ویژگی­های کلاس آنلاین و تدریس خصوصی اساتید موفق، استفاده از نرم‌افزارهای اینترنتی باکیفیت است. چنانچه دانش­آموزان و دانشجویان با مشکلات مربوط به نرم افزارهای برگزاری کلاس آنلاین مواجه باشند به تدریج از شرکت در چنین جلساتی منصرف خواهند شد. به همین علت اساتید و معلمانی که تدریس خصوصی آنلاین ارائه می­دهند باید از سرویس­ها و بسترهای اینترنتی مناسب استفاده کنند.

در حال حاضر نرم افزارهایی همچون Adobe Connect, LMS, Skyroom از جمله بسترهای باکیفیت برگزاری کلاس­های آنلاین محسوب می­شوند. نرم افزارهای نامبرده علاوه بر اینکه فضای مناسبی جهت تشکیل کلاس­های غیر حضوری و برقراری ارتباط میان شرکت­کنندگان در کلاس را فراهم می­کنند، بلکه از لحاظ اقتصادی نیز به صرفه هستند.

بهترین اساتید تدریس خصوصی آنلاین؛ همگی در استادبانک

استادبانک به عنوان بزرگترین مرجع ارائه دهنده تدریس خصوصی و مشاوره تحصیلی، همه جوانب موضوع کلاس خصوصی مجازی را بررسی کرده و امکان برگزاری کلاس­های خصوصی آنلاین را فراهم کرده است. استادبانک برای همه مقاطع تحصیلی از ابتدایی تا دانشگاه تدریس خصوصی آنلاین در نظر گرفته و علاوه بر این موارد برای موضوعاتی به غیر از آموزش­های مدرسه و دانشگاه نیز کلاس آنلاین و حضوری برگزار می­کند.

شما می­توانید با اطمینان خاطر از کیفیت تدریس اساتید استادبانک وارد مسیر پیشرفت تحصیلی شده و به اهداف خود نزدیک­تر شوید. در سامانه استادبانک شرایطی فراهم شده تا همه دانش­آموزان و دانشجویان با در نظر گرفتن معیارهای خود امکان استفاده از خدمات ارائه شده را داشته باشند.

همچنین اساتیدی که قصد برگزاری کلاس آنلاین در استادبانک دارند نیز می­توانند نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنند. بنابراین توصیه می­کنیم برای دریافت اطلاعات تکمیلی و مشاوره متناسب با موضوع مورد نظر خود، از طریق شماره تماس 02191005343 با استادبانک در ارتباط باشید.

پیشنهاد ویژه:

مزایای تدریس خصوصی در استادبانک