مقالات معلم خصوصی

چگونه کلاس‌های تدریس خصوصی بیشتری داشته باشیم؟

استادبانک نویسنده
863 0
06 مهر 1401
چگونه کلاس‌های تدریس خصوصی بیشتری داشته باشیم؟

معلمان و اساتیدی که قصد ورود به حرفه تدریس خصوصی دارند به فکر پیدا کردن پاسخ سوال چگونه کلاس‌های تدریس خصوصی بیشتری داشته باشیم؟ هستند. البته این موضوع فقط مختص معلمان تازه کار نیست بلکه افرادی که سابقه تدریس خصوصی دارند ولی تعداد کلاس‌ها و شاگردهایشان افزایش نمی‌یابد نیز می‌توانند موانع پیشرفت خود را پیدا کرده و برای رفع مشکلات راه حل پیدا کنند.

تدریس خصوصی یکی از موضوعاتی است که درصدی از جمعیت دانش‌آموزان، دانشجویان و حتی داوطلبان آزاد همواره به آن نیاز داشته و به همین علت معلمان و اساتید می‌توانند از این طریق زمینه پیشرفت کاری خود را فراهم کنند. باتوجه به اهمیت و جایگاه تدریس خصوصی در جامعه، ما قصد داریم در این مقاله از مجله معلم خصوصی استادبانک به بررسی جوانب مختلف موضوع چگونه کلاس‌های تدریس خصوصی بیشتری داشته باشیم؟ بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

پیشنهاد ویژه:

شرایط همکاری با استادبانک به عنوان معلم خصوصی

اهمیت تدریس خصوصی برای معلمان و شاگردان

اهمیت تدریس خصوصی برای معلمان و شاگردان

یکی از موضوعات مرتبط با سیستم آموزشی کشور، تشکیل کلاس‌های خصوصی است. تعداد بسیار زیادی از دانش‌آموزان و دانشجویان در جامعه وجود دارند که تدریس مدارس و دانشگاه‌ها برای آنان کافی نبوده و به تدریس خصوصی نیاز دارند. برگزاری کلاس توسط معلم خصوصی چندین سال است که مرسوم شده و در حال حاضر با روش‌های جدید تلفیق شده است.

بنابراین افزایش تقاضا برای استفاده از تدریس خصوصی برای معلمان نیز اهمیت دارد. خوشبختانه اساتید و معلمان مستعد و مجربی در سیستم آموزشی کشور حضور دارند که اگر از اهمیت تدریس خصوصی برای پیشرفت کاری و همچنین روش‌های افزایش تعداد کلاس‌های خصوصی مطلع شوند، علاوه بر اینکه کیفیت تدریس خصوصی افزایش می‌یابد، بلکه معلمان نیز از مزایای کلاس‌های خصوصی بهرمند می‌شوند.

استادبانک به عنوان بزرگترین سامانه جامع آموزش خصوصی شرایطی را فراهم کرده تا همه معلمان از اعم از تازه کار و همچنین با سابقه تدریس بتوانند کلاس‌های تدریس خصوصی خود را برگزار کرده و از امکانات این مجموعه حرفه‌ای جهت پیشرفت شغلی خود استفاده کنند.

پیشنهاد ویژه:

چگونه یک معلم خصوصی خوب باشیم + نکات لازم

7 راهکار برای افزایش تعداد کلاس‌های تدریس خصوصی

معلمان و اساتیدی که با در نظر گرفتن هدفی مشخص همچون پیشرفت در زمینه تدریس خصوصی وارد این حرفه می‌شوند نباید یک روش مشخص را برای مدت‌های طولانی جهت تشکیل کلاس‌های خود به کار بگیرند. بدون شک پیشرفت در هر عنوان شغلی نیازمند کسب آگاهی از شرایط جدید و سپس استفاده از روش‌های نوین است.

موضوع کلاس خصوصی نیز از این مورد مستثنا نبوده و معلمان برای دستیابی به کلاس‌های تدریس خصوصی بیشتر باید روش‌های جدید را به کار بگیرند. از جمله راهکارهای افزایش تعداد کلاس‌های خصوصی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1.دروسی که به آن‌ها مسلط هستید را برای تدریس انتخاب کنید

چنانچه به تازگی قصد ورود به حرفه تدریس خصوصی را دارید یا اینکه بعد از گذشت مدت زمانی طولانی در برگزاری کلاس‌های خصوصی پیشرفت نکرده‌اید ابتدا باید موضوعی که تدریس می‌کنید را مورد بررسی قرار دهید. آیا درسی را که برای تدریس خصوصی انتخاب کرده‌اید تسلط کافی بر همه جوانب آن دارید؟ یا اگر چند درس را برای آموزش به شاگردان معرفی می‌کنید به همه نکات آن‌ها مسلط هستید؟ متاسفانه این موضوع برای همه معلمان خصوصی صدق نمی‌کند، یعنی معلمانی هستند که بدون تسلط در دروسی مشخص نسبت به تدریس خصوصی آن‌ها اقدام می‌کنند. به همین علت اولین و مهم‌ترین راهکاری که برای پیشرفت در زمینه تدریس باید به کار بگیرید انتخاب بهترین درسی است که به همه جوانب آن مسلط هستید.

2.جلسه اول کلاس خصوصی را عالی شروع کنید

دانش‌آموزان و دانشجویانی که در کلاس‌های خصوصی حاضر می‌شوند سعی می‌کنند به روش تدریس، رفتار، نحوه ارتباط گیری و غیره معلمان بیشتر توجه کنند تا اگر با معیارهای آنان تطابق داشته باشند در جلسات بعدی نیز شرکت کنند. بنابراین به عنوان یک معلم خصوصی در جلسه اول کلاس‌های خود رفتاری بیش از حد جدی و یا خیلی صمیمی نداشته باشید، مبهم صحبت نکنید، مبحث درسی که امکان تدریس با روش‌های‌ساده دارد را انتخاب کنید تا از این طریق شاگردان شما برای شرکت در جلسات بعدی نیز ترغیب شوند.

3.از روش‌های نوین تدریس استفاده کنید

برای برگزاری کلاس و ارائه تدریس خصوصی به یک روش مشخص اتکا نکنید. استفاده از روش‌های نوین همچون برگزاری کلاس‌های آنلاین به شما کمک می‌کند تا محدود به موقعیت جغرافیایی نباشید و از هر منطقه‌ای از کشور شاگرد جذب کنید. در کلاس‌های حضوری خود فقط از نوشتن دستی بر روی تخته استفاده نکنید، بلکه از پاورپوینت، ویدیوهای آموزشی و غیره نیز برای ارائه آموزش به شاگردان بهره ببرید.

4.با علاقه تدریس کنید نه با اجبار!

قبل از اینکه تدریس خصوصی به عنوان یک شغل انتخاب شود باید از نظر میزان علاقه معلم و استاد به آن نیز مورد بررسی قرار بگیرد. اگر به یک درس خاص علاقه دارید ولی در آن به تسلط نرسیده‌اید علاقه به آن سبب می‌شود تا به فکر یادگیری بیشتر باشید. بنابراین اگر تدریس در یک موضوع مشخص برای شما آزار دهنده است و به اجبار کلاس خصوصی برگزار می‌کنید بهتر است تدریس را متوقف کنید زیرا در این صورت به فکر پیشرفت و ارتقاء جایگاه شغلی خود نخواهید بود.

5.شاگردان را در مباحث کلاسی شرکت دهید

5.شاگردان را در مباحث کلاسی شرکت دهید

سعی کنید دانش‌آموزان و دانشجویان را به شرکت در بحث‌های کلاسی ترغیب کنید، اگر معلم در طول مدت زمان تدریس خصوصی شاگردان خود را به گفتگو وارد نکند کلاس برای آنان جذابیتی نداشته و دانش‌آموزان و دانشجویان رغبتی برای ادامه شرکت در کلاس خصوصی ندارند.

6.ساده‌ترین روش‌ها را برای بیان مفاهیم درسی به کار ببرید

برخی از معلمان تصور می‌کنند اگر موضوعات درسی را با روش‌هایی پیچیده که دانش‌آموزان و دانشجویان تا به حال با آن‌ها آشنا نبوده‌اند بیان کنند، تدریس جذابی خواهند داشت. این تصور کاملا اشتباه است، شاگردان تمایل دارند شیوه تدریس معلم خصوصی ساده باشد تا به خوبی همه مفاهیم درسی را درک کنند. بنابراین با انجام بررسی، مطالعه و تحقیق از روش‌هایی برای تدریس خصوصی استفاده کنید که بیانی ساده داشته و ابهامی ایجاد نمی‌کنند.

7.با مراکز شناخته شده همکاری کنید

یکی از پاسخ‌های سوال چگونه کلاس‌های تدریس خصوصی بیشتری داشته باشیم؟ استفاده از تبلیغات است. مهم‌ترین روش برای تبلیغ کلاس خصوصی نیز همکاری با مجموعه‌های آموزشی شناخته شده و معروف است. دانش‌آموزان و دانشجویان راحت‌تر به اساتیدی که توسط مجموعه‌های آموزشی صاحب نام تایید شده‌اند، اعتماد می‌کنند. سامانه جامع آموزش خصوصی استادبانک به عنوان بزرگترین سامانه ارائه دهنده تدریس خصوصی و مشاوره تحصیلی با چند هزار نفر از معلمان و اساتید کشور همکاری می‌کند. در استادبانک شرایطی فراهم شده تا جایگاه معلمان ثابت نباشد و اساتید بتوانند در زمینه تدریس خصوصی پیشرفت کنند.

پیشنهاد ویژه:

چگونه تدریس خصوصی آنلاین داشته باشیم

مزایای افزایش تعداد کلاس‌های تدریس خصوصی برای معلمان

مزایای افزایش تعداد کلاس‌های تدریس خصوصی برای معلمان

زمانی که برای دستیابی به کلاس‌های تدریس خصوصی بیشتر راهکار ارائه می‌شود یعنی انجام این کار دارای مزایایی نیز هست. معلمان خصوصی که با به کارگیری روش‌های اصولی همچون آغاز همکاری با استادبانک سطح کاری خود را ارتقاء می‌دهند، به تدریج میزان تقاضا برای شرکت در کلاس‌های آنان بیشتر شده و در نتیجه تعداد کلاس‌های تدریس خصوصی افزایش می‌یابد. بدون شک با بیشتر شدن تعداد کلاس خصوصی، میزان درآمد معلمان نیز ارتقاء پیدا می‌کند.

البته افزایش درآمد تدریس خصوصی به دو عامل که به یکدیگر مرتبط هستند وابسته است. در مرحله اول هرچقدر میزان تقاضا برای شرکت در کلاس خصوصی یک معلم بیشتر شود میزان درآمد او نیز ارتقاء می‌یابد. با افزایش تقاضا جهت شرکت در کلاس‌های یک معلم خاص قیمت تدریس خصوصی برای هر جلسه نیز بیشتر شده و در نتیجه میزان درآمد افزایش می‌یابد. این موضوع مصداق پیشرفت کاری معلمان خصوصی استادبانک است. اساتید استادبانک با افزایش کیفیت تدریس، جذب شاگردان، ارتقاء سطح علمی و غیره می‌توانند به جایگاه بهتری در زمینه تدریس خصوصی دست پیدا کنند.

پیشنهاد ویژه:

اصول متقاعدسازی، ویژۀ معلمان خصوصی

چگونه با استادبانک کلاس‌های تدریس خصوصی بیشتری داشته باشیم؟

سامانه جامع آموزش خصوصی استادبانک به عنوان بزرگترین سامانه ارائه دهنده تدریس خصوصی امکانات متنوعی از جمله کلاس‌های خصوصی، بسته‌های معلم خصوصی، مشاوره تحصیلی، بانک سوالات امتحانی، اپلیکیشن استادبانک و چندین مقاله آموزشی کاربردی را برای آموزش به دانش‌آموزان و دانشجویان در نظر گرفته است. استادبانک علاوه بر موارد نامبرده شرایط پیشرفت اساتید خود را نیز مهیا کرده کرده است، معلمانی که قصد پیشرفت در زمینه تدریس خصوصی دارند با کمک استادبانک می‌توانند مسیر رسیدن به اهداف خود را سریع‌تر طی کنند.

در استادبانک شرایطی فراهم شده تا اساتید تدریس خصوصی زبان انگلیسی آنلاین،ریاضی و سایر دروس تحصیلی دیگر بر اساس ویژگی‌های حرفه‌ای که دارند دستمزد گرفته و در نتیجه به فکر ارتقاء سطح کلاس‌های خود و افزایش درآمد باشند. همچنین افرادی که در کلاس‌های اساتید استادبانک شرکت می‌کنند امکان ارائه نظر در سایت استادبانک را خواهند داشت. بنابراین هرچقدر میزان نظرات مثبت درمورد یک استاد بیشتر باشد، تعداد شاگردانی که به شرکت در کلاس همان استاد ترغیب می‌شوند افزایش می‌یابد. باتوجه به توضیحات گفته شده می‌توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر به منظور آغاز همکاری با مجموعه گسترده استادبانک با شماره 91005343 – 021 تماس بگیرید.

پیشنهاد ویژه:

مزایای تدریس خصوصی در استادبانک

 

 

آیا برگزاری کلاس‌های آنلاین به افزایش تعداد کلاس‌های تدریس خصوصی کمک می‌کنند؟

بله، یکی از روش‌هایی که سبب جذب شاگرد از همه مناطق کشور می‌شود ارائه تدریس خصوصی آنلاین است.

آیا تدریس چند درس مختلف به صورت هم زمان برای افزایش تعداد کلاس‌های تدریس خصوصی یک معلم مفید است؟

این موضوع برای همه معلمان راهکاری مفید نیست، زیرا کمتر افرادی وجود دارند که بر همه مطالب چند درس مختلف تسلط داشته و قدرت انتقال مفاهیم درسی را داشته باشند.

آیا شوخی کردن در کلاس‌های تدریس خصوصی به افزایش جذابیت کلاس کمک می‌کند؟

شوخی کردن و ایجاد ارتباط صمیمانه با شاگردان تا حدی برای افزایش جذابیت کلاس خصوصی مفید است که شاگردان نسبت به درس بی اهمیت نشده و شخصیت معلم را خدشه دار نکنند.