چگونه معلم خصوصی شویم؟

چگونه معلم خصوصی زبان انگلیسی شویم؟

استادبانک نویسنده
2568 0
09 مهر 1401
چگونه معلم خصوصی زبان انگلیسی شویم؟

زبان انگلیسی به دلایل گوناگون مهم‌ترین و محبوب‌ترین زبان جهان است و یادگیری آن برای همه تبدیل به یک ضرورت شده، به گونه‌ای که آموزش زبان انگلیسی در مدرسه، دانشگاه و هرگونه محیط‌های آکادمیک دیگر جزو برنامه‌های تحصیلی به حساب می‌آید. با این حال، فقدان روش صحیح آموزش در مدرسه باعث می‌شود تا بسیاری از علاقمندان ترجیح دهند در آموزشگاه‌های زبان یا به کمک معلم خصوصی زبان انگلیسی را فراگیرند و این فرصت خوبی برای کسانی است که فارغ التحصیل رشته‌های زبان انگلیسی در دانشگاه هستند یا خارج از محیط دانشگاه مدارک سطوح بالای زبان را دریافت کرده‌اند و می‌توانند به عنوان معلم خصوصی زبان انگلیسی آنلاین و حضوری تدریس کنند.

اما چگونه معلم خصوصی زبان انگلیسی شویم؟ برای این کار باید چه ویژگی‌هایی داشته باشیم؟ چگونه جذب شاگرد کنیم؟ نقش استادبانک به عنوان سامانه تدریس خصوصی در این میان چیست و چه کمکی می‌تواند به معلمان خصوصی برای یافتن شاگرد کند؟

در این مقاله از مجله معلم خصوصی استادبانک، به پاسخ این سوالات و بررسی این که چگونه می‌توانیم یک معلم خصوصی زبان انگلیسی موفق شویم، می‌پردازیم.

مرحله اول: آیا به تدریس درس زبان انگلیسی علاقه مندید؟ (+ ویژگی های یک استاد خوب زبان انگلیسی)

تسلط بر زبان انگلیسی لزوما به معنای این نیست که می‌توانید یک معلم خصوصی زبان انگلیسی هم شوید. به طور کلی تدریس نیازمند برخی خصوصیات فردی ویژه است که معلم باید آن‌ها را داشته باشد. علاقه، پشتکار، صبر، فن بیان و تسلط بر موضوعات درسی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک استاد خوب زبان انگلیسی به شمار می‌آید.

اگر می‌خواهید در تدریس خصوصی زبان انگلیسی موفق باشید، در قدم اول باید همواره دانش خود را در سطح بالایی نگه‌ دارید. قواعد زبان اگرچه ثابت هستند، اما شیوه‌های انتقال مفاهیم دائما تغییر می‌کنند و ابزارهای نوین برای یادگیری مورد استفاده قرار می‌گیرند. یک استاد خوب زبان انگلیسی علاوه بر به‌روزکردن دانش زبان انگلیسی خود، از این ابزارها هم برای تدریس بهره می‌برد.

در تدریس بخش مهم و کلیدی، ایجاد یک ارتباط مناسب با دانش‌آموز است. در واقع ویژگی برجسته استفاده از معلم خصوصی با سایر روش‌های آموزشی نظیر فیلم‌های کمک‌آموزشی در همین تعامل دائمی میان استاد و شاگرد است که باعث می‌شود مفاهیم درسی بهتر منتقل شود. برای داشتن این ارتباط هم معلم باید خوشرو و پرانرژی باشد، در برنامه‌های آموزشی خود نظم را رعایت کند و متناسب با سطح دانش آموز خود روش‌های تدریس را تنظیم کند که به او فشار وارد نشود. با رعایت این نکات یک معلم خصوصی زبان انگلیسی می‌تواند در کار خود موفق شود.

مرحله دوم: پیدا کردن سایت های آگهی و پلتفرم تدریس خصوصی مانند استادبانک

اگر یک معلم زبان بخواهد به صورت جدی در زمینه تدریس انگلیسی فعالیت کند، حتما باید شاگردهای متعدد داشته باشد و به یک یا دو کلاس بسنده نکند. به همین منظور با پیدا کردن سایت های آگهی و پلتفرم تدریس خصوصی مانند استادبانک، معلم می‌تواند کار خود را معرفی کند و با دانش‌آموزان مختلف در سراسر کشور در ارتباط باشد.

از آن جا که استادبانک مرجع تدریس خصوصی زبان انگلیسی است و علاقمندان به یادگیری زبان می‌توانند به کمک آن معلم خصوصی انتخاب کنند، استاد زبان می‌تواند از این طریق خود را معرفی کند، از سابقه و رزومه خود بنویسد و امکان برگزاری کلاس به صورت آنلاین یا حضوری را نیز تعیین کند. کلاس آنلاین باعث می‌شود معلم فرصت ارتباط با دانش‌آموزانی در سراسر کشور را داشته باشد و با کنارزدن محدودیت‌های زمانی ناشی از رفت و آمد در کلاس‌های حضوری، شاگردهای بیشتری داشته باشد.

مرحله سوم: ثبت نام در وب سایت (توضیحات نحوه ثبت نام در استادبانک)

مراحل استخدام در استادبانک به عنوان معلم خصوصی بسیار ساده است. در صفحه اصلی سایت گزینه عضویت اساتید را کلیک کرده و سپس فرم‌های آنلاین را با دقت تکمیل کنید. این فرم‌ها شامل ثبت اطلاعات کلی هویتی، محل سکونت، شماره تلفن، زمینه کاری، مدرک دانشگاهی، سابقه تدریس، روش‌های تدریس، توضیحاتی اجمالی درباره خود در قالب متن، عکس و ویدیو، حضوری یا آنلاین‌بودن کلاس‌ها و موارد دیگر می‌شود.

پس از تکمیل فرم‌های آنلاین، نوبت به مصاحبه تلفنی با متقاضی تدریس خصوصی می‌رسد که معمولا بین پنج تا بیست دقیقه طول می‌کشد. نتیجه این مصاحبه و اطلاعات اولیه در تعیین ستاره متقاضی در استادبانک موثر است و هرچقدر سابقه و تجربه استاد بیشتر باشد، ستاره بیشتری کسب می‌کند. در بالاترین حالت برخی اساتید به صورت VIP نشان داده می‌شوند. ستاره‌های اساتید استادبانک، معیاری نسبی برای ارزشیابی اساتید به شمار می‌آید.

استادبانک همچنین یک وبینار آموزشی نیز برای متقاضی برگزار می‌کند که هدف آن آشنایی اولیه متقاضی با شرایط همکاری استادبانک و نحوه برگزاری کلاس و دریافت شاگرد جدید است.

مرحله چهارم: تولید محتوا در شبکه های اجتماعی و صفحه استاد در وب سایت

مرحله چهارم- تولید محتوا در شبکه های اجتماعی و صفحه استاد در وب سایت

یک معلم خصوصی زبان انگلیسی باید با تولید محتوا در شبکه‌های اجتماعی مهارت و تخصص خود را نشان دهد. محتواهای آموزشی مستمر و باکیفیت می‌تواند به استاد کمک کند تا با طیف گسترده‌ای از عموم جامعه که زمان زیادی را در شبکه‌های اجتماعی می‌گذرانند، در ارتباط باشد و تعامل کند. هرچقدر معلم زبان بتواند بیشتر توانایی‌های خود را در زمینه تدریس نشان دهد، شاگردهای بیشتری نیز خواهد داشت.

یکی از مواردی که در هنگام ثبت نام در استادبانک نیز همواره بر آن تاکید می‌شود، بارگذاری ویدیوی معرفی استاد است. این گزینه اگرچه اجباری نیست، اما می‌تواند نقش موثری در ایجاد یک شناخت کلی برای متقاضیان کلاس خصوصی نسبت به استاد زبان و مهارت‌های او شود. بنابراین با تولید محتوا در شبکه های اجتماعی و صفحه استاد در وب سایت استادبانک، می‌توانید هرچه بیشتر توانایی‌های خود را به علاقمندان یادگیری زبان انگلیسی معرفی کنید.

مرحله پنجم: نکاتی مهم درباره جذب شاگرد و دانش آموز

نقش معلم خصوصی در زندگی دانش آموز آن قدر مهم و اثرگذار است که می‌تواند مسیر تحصیلی او را تغییر دهد و به همین خاطر استاد باید از هرجهت بهترین خود باشد. از این رو برای جذب شاگرد و دانش آموز باید حتما نکات زیر را در نظر بگیرید:

  • همواره دانش تدریس خود را به‌روز کنید.
  • از جدیدترین ابزارهای آموزشی استفاده کنید(به خصوص در تدریس آنلاین).
  • فعالیت در شبکه‌های اجتماعی را برای نمایش توانایی‌های خود در نظر داشته باشید.
  • خوشرو، منظم و خوش اخلاق باشید، در عین این که هنگام تدریس جدیت خود را حفظ می‌کنید.
  • تعامل سازنده و قدرتمندی با دانش‌آموز داشته باشید.
  • فعالیت در وب سایت استادبانک را به عنوان مرجع تدریس خصوصی زبان انگلیسی جدی بگیرید. استادبانک بهترین انتخاب شما برای جذب شاگرد است.

با رعایت این نکات مهم درباره جذب شاگرد و دانش آموز، می‌توانید به عنوان یک معلم تدریس خصوصی زبان انگلیسی، زمینه کاری موفقی داشته باشید

مرحله ششم: گذراندن دروس روش تدریس زبان انگلیسی

روش تدریس زبان انگلیسی به خودی خود یکی از دروسی است که هم در دانشگاه آموزش داده می‌شود، هم در خارج از آن می‌توان آموخت. یادگیری روش تدریس زبان انگلیسی تاثیر مستقیم و گسترده‌ای بر کیفیت تدریس استاد دارد و البته با دروس دیگر متفاوت است.

در آموزش زبان انگلیسی، مهم است که تنها به کتاب بسنده نکنید و پا را از آن فراتر بگذارید. چرا که معمولا برای آموزش عمیق و دقیق مفاهیم، کتاب کافی نیست. این نکته به خصوص در آموزش گرامر خود را بیشتر نشان می‌دهد که در آن استاد باید با نهایت دقت مفهوم را توضیح دهد و با دادن تمرین به دانش‌آموزان، سعی کند تا قواعد گرامری برایشان جا بیفتد.

تدریس زبان در بخش شنیداری(Listening) کمی متفاوت است. این بخش بر اساس شنیدن و تکرار بنا شده و انتخاب فایل‌های صوتی مناسب که متناسب با سطح دانش‌آموز باشد، اهمیت بسیاری دارد. در بخش خواندن(Reading) نیز تمرین و تکرار رکن اساسی آموزش است. بلندخواندن، خواندن بی‌صدای متون و خواندن زمان‌بندی‌شده همگی به عنوان روش‌های تدریس زبان انگلیسی در بخش خواندن می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

در آموزش زبان به مبتدیان، صبر و حوصله مهم‌ترین نکته‌ایست که استاد باید در نظر داشته باشد. توجه به این نکته که دایره لغات دانش‌آموز هنوز چندان بالا نیست، قواعد گرامری می‌توانند بسیار گنگ باشند و فایل‌های صوتی مکالمه که تند و عامیانه حرف می‌زنند برایش نامفهوم است، همگی بخشی از روند طبیعی تدریس زبان هستند و معلم خصوصی زبان انگلیسی باید با درنظرگرفتن این نکات، همه توان خود را برای آموزش به کار گیرد.

 

مرحله هفتم: گذراندن دوره اخلاق حرفه ای استادبانک

مرحله هفتم- گذراندن دوره اخلاق حرفه ای استادبانک

در دوره اخلاق حرفه ای استادبانک، مجموعه‌ای از مطالب مفید و لازم درباره نحوه تعامل استاد با دانش‌آموز و والدین آن‌ها بیان می‌شود. این درسنامه‌ها با کمک خود اساتید تدوین شده‌اند و نکات عنوان‌شده در آن‌ها در رشد اخلاق حرفه‌ای استاد می‌تواند موثر باشد و کیفیت جلسات آموزشی را بالاتر ببرد. مجموعا یازده درسنامه در این دوره وجود دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به مهارت‌های ارتباطی و تجربه‌های پرتکرار در برگزاری کلاس موفق اشاره کرد.

استادبانک، بهترین مرجع انتخاب معلم خصوصی زبان انگلیسی

با در نظر گرفتن همه موارد ذکرشده درباره این که چگونه معلم خصوصی زبان انگلیسی شویم، نقش استادبانک به عنوان بهترین مرجع انتخاب معلم خصوصی زبان انگلیسی مهم و تاثیرگذار است. استادبانک با فراهم‌کردن شرایط انتخاب معلم خصوصی به ساده‌ترین حالت ممکن، هم به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا با بهترین اساتید در ارتباط باشند و هم به معلمان خصوصی کمک می‌کند تا جذب شاگرد خصوصی داشته باشند. از نظر قیمت تدریس خصوصی زبان انگلیسی استاد بانک تنوع خوبی را متناسب با سطح تجربه اساتید به وجود آورده تا افراد بیشتری بتوانند از کلاس خصوصی بهره‌مند شود.

سامانه جامع آموزش خصوصی استادبانک علاوه بر برترین اساتید دروس مختلف، خدمات متنوع دیگری مانند مشاورین تحصیلی کنکور، مجموعه مقالات آموزشی، روش مطالعه و برنامه‌ریزی درسی، بسته‌های معلم خصوصی، بانک نمونه سوالات کنکور و اپلیکیشن استادبانک را نیز به دانش‌آموزان سراسر کشور ارائه می‌دهد.  شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره متناسب با شرایط خود از طریق شماره تماس 91005343 021 با استادبانک در ارتباط باشید.

 

 

چگونه می‌توان جذب شاگرد کرد؟

به کمک استادبانک شما می‌توانید توانایی‌های خود را به عنوان معلم خصوصی معرفی کنید و شاگرد جذب کنید.

آیا کلاس آنلاین گزینه بهتری برای معلم است یا کلاس حضوری؟

کاملا بستگی به شرایط معلم دارد و هرکدام از این حالت‌ها مزیت‌های خود را دارند. در کلاس آنلاین از نظر زمانی به مراتب مدیریت بهتری می‌توان انجام داد.

مهارت‌های ارتباطی چه نقشی در جذب شاگرد دارند؟

در واقع همه چیز به مهارت‌های ارتباطی برمی‌گردد. اگر بیشترین دانش را هم داشته باشید، اما نتوانید با دانش‌آموزان تعامل کنید، معلم خوبی هم نخواهید شد.