قیمت تدریس خصوصی

قیمت تدریس خصوصی ویولون استادبانک در سال 1402 چقدر است؟

استادبانک نویسنده
3650 0
11 خرداد 1403

قبل از اینکه به قیمت تدریس خصوصی ویولون استادبانک در سال 1402 چقدر است؟ بپردازیم باید بگوییم ویولن یکی از سازهای محبوب، شیک و زهی و ارشه‌ای در بین مردم شناخته شده است. این ساز کوچکترین عضو سازهای زهی ـ آرشه‌ای است که اصالتا مربوط به کشور ایتالیا می‌باشد. برای نواختن این ساز، نوازنده باید آن را روی شانه چپ گذاشته و با آرشه که در دست راست دارد، صدای آن را اجرا کند. ساز ویولون از ۵۸ قطعه تشکیل شده که وزن آن حدود ۴00 گرم است. این ساز دوست‌داشتنی دارای اجزای بسیاری بوده که به شرح زیر است:

 • آرشه: یا کمان ترکه‌ای چوبی است که رشته‌های موی دم اسب در طول آن کشیده شده و به دو سر آن ثابت شده‌است.
 • جعبه طنینی (جعبه رِزونانس): جعبه‌ای است که از سه بخش صفحه روئی، صفحه زیرین و زوارهای دور تشکیل شده‌است. در این ساز گریف از جنس آبنوس (به دلیل ضریب تراکم در نتیجه استقامت بالا) خرک از جنس چوب افرا و سیم گیر از سه چوب مختلف (Boxwood, Rosewood, Ebony) می‌باشد.
 • دسته یا گردن: در واقع دنباله چوب آبنوس تکیه سیم هاست که محل انگشت‌گذاری نوازنده در قسمت بالای آن قرار دارد. نوازنده ویولن قادر است در تمام طول چوب آبنوس انگشت‌گذاری کند.انتهای دسته به جعبه کوچکی (جعبه کوک) ختم می‌شود که سیم‌ها در درون آن به دور گوشی‌های کوک پیچیده می‌شوند.
 • خرک: پلی‌ست بین سیم‌ها و جعبه طنینی. نقش خرک تقسیم راه سیم‌ها، نگه داشتن سیم‌ها با ارتفاع خاص برای عبور بر روی جعبه طنینی و انتقال ارتعاشات سیم‌ها به جعبه طنینی. در داخل جعبه طنینی استوانه چوبی کوچکی قرار دارد (تقریباً در زیر محلی که خرک قرار دارد)، که نقش آن انتقال ارتعاشات به صفحه زیرین ساز و مانعی در جهت عدم شکسته شدن صفحه روئی ساز از فشار سیم‌ها و خرک است.
 • گریف: از آبنوس ساخته شده و در طول دسته ویولن چسبیده‌است و تا میانهٔ جعبهٔ ساز ادامه دارد. گریف بخشی است که نوازنده با انگشت خود سیم را به آن می‌چسباند و به این ترتیب طول سیم را کوتاه می‌کند و نت‌های مختلف را می‌نوازد.
 • سیم گیر: از آبنوس، باکسوود یا رُزوود ساخته شده و در فاصله اندکی از خرک تا آخر تنه ویولن کشیده شده‌است. با زهی تنیده از جنس روده، نایلون، رشته‌های منعطف فلزی یا الیاف کربن ساخته می‌شود و به دکمه‌ای که در قسمت پائین جدار تعبیه شده بند می‌شود.
 • سیم‌ها: سیم‌ها از جعبه کوچک سر ساز آغاز شده در طول چوب آبنوس تکیه‌گاه سیم‌ها ادامه یافته، از روی خرک عبور کرده و در سیم‌گیر مهار می‌شوند.(ویکی پدیا)

یکی از بهترین روش‌های تدریس و یادگیری ساز ویولون استفاده از کلاس معلم خصوصی ویولون است. در واقع بهینه‌ترین و مفیدترین روش‌های آموزش ساز ویولون کلاس خصوصی بوده که باعث یادگیری و تمرکز بیشتر شاگرد در کلاس می‌شود. اما قیمت تدریس خصوصی ویولون بسیار مهم است که در ادامه به چند نوع ساز ویولون و قیمت اساتید تدریس خصوصی استادبانک در این ساز می‌پردازیم.

هزینه کلاس ویولن

ویولون یک ساز دوست داشتنی با صدایی روح‌نواز است. سازی که مرغ خیالتان را تا دوردست‌ها به پرواز درمی‌آورد. برای آموختن ویولن باید هزینه کلاس ویولن را بدانید. اما قبل از تمرکز کردن روی هزینه به خود ساز توجه کنید. به این دلیل که ویولن یک ساز خاص با صدایی خاص است. آموزش نامناسب این ساز خاص همه چیز را خراب می‌کند و اگر با آموزش غلط پیش بروید شاید هرگز نتوانید یک ویولونیست حتی در سطح معمولی شوید.

هزینه کلاس ویولون ممکن است نسبت به سازهای دیگر بیشتر باشد، اما اگر مطمئن باشید استاد و آموزشگاهی که برای آموزش گرفته‌اید حرفه‌ای هستند، این هزینه برایتان ارزشی فراتر از مادیات به ارمغان خواهد آورد. قیمت کلاس ویولن را نمی‌توان به طور دقیق بیان کرد، زیرا به عوامل مختلفی بستگی دارد، مانند:

 1. استاد دوره آموزشی
 2. سطح و مهارت شما در این زمینه
 3. مهارت، تخصص و سابقه استاد
 4. موقعیت آموزشگاه
 5. خصوصی یا غیر خصوصی بودن آموزش
 6. آموزش آنلاین یا مجازی

علی رغم همه این موارد قیمت کلاس ویولن در سال 1403 بین 100هزار تا 200 هزار تومان است.

هزینه‌های جانبی کلاس موثر بر قیمت کلاس ویولن

یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت کلاس ویولن مانند قیمت تدریس خصوصی تار هزینه های جانبی آن است مانند:

 1. خرید جزوات
 2. خرید کتاب های مورد نیاز کلاس
 3. خرید کتاب ولفارت شوچیک ال
 4. کتاب آموزش ویولن ایرانی
 5. آثار برگزیده استاد علی تجویدی برای آموزش ویولن ایرانی

البته بستگی به استادی که انتخاب می‌کنید، دارد که به شما خواهد گفت چه مواردی را برای شروع آموزش کلاس ویولن تهیه کنید.

عوامل موثر بر هزینه کلاس ویولون

اگر می‌خواهید یک ویولونیست حرفه‌ای شوید باید برای مهارت جدیدی که قصد یادگیری آن را دارید هزینه کنید. کلاس ویولن بسته به عوامل مختلفی می‌تواند در آموزشگاه‌های گروهی و به صورت خصوصی در منزل استاد یا شاگرد تشکیل شود. شهریه کلاس ویولن باتوجه‌به این عوامل از جلسه‌ای 70 تا 120 هزار تومان متغیر خواهد بود. این عوامل در ادامه بررسی می‌شوند.

تعداد جلسات مورد نیاز

استاد ویولونیست در جلسه اول به محک زدن استعداد و هوش موسیقی هنرجو می‌پردازد. در انتهای جلسه تعداد جلسات مورد نیاز به هنرجو گفته می‌شود. هرچه تعداد جلسات برای آموزش بیشتر باشد، هزینه کلاس ویولن بیشتر می‌شود. معمولا ساعات کلاس‌ها مشخص و بین 30 تا 40 دقیقه خواهد بود.

میزان حرفه‌ای بودن استاد ویولونیست

اگر بخواهید با یک استاد حرفه‌ای کلاس ویولون بگیرید و این ساز را به صورت حرفه‌ای بنوازید، هزینه بیشتری باید بپردازید. درحالی‌که ممکن است شخص دیگری که صرفا برای سرگرمی کلاس می‌رود با هزینه‌های کمتر و اساتید تازه وارد کلاس بگیرد.

هزینه خرید ویولن جزو هزینه های کلاس است

ویولن سازی کوچک، اما گران است. قبل از شروع کلاس باید یک ویولن بخرید. این نیز هزینه مشخصی برای کلاس ویولن است. هرچند که یک بار خریده می‌شود، ولی ممکن است بارها نیاز به تعویض سیم‌ها یا کوک کردن آن داشته باشید.

بالاتر بودن هزینه کلاس ویولون برای کودکان

آموزش ویولون برای گروه‌های سنی مختلف انجام می‌شود. از کودکان گرفته تا جوانان و بزرگسالان می‌توانند کلاس ویولون بروند. کلاس‌های کودکان به دلیل نیاز بیشتر به صبر و حوصله معمولا از کلاس بزرگسالان هزینه بیشتری دارد.

قیمت تدریس خصوصی ویلون در استادبانک

قیمت تدریس خصوصی آنلاین

قیمت تدریس خصوصی آنلاین ویلون در سال 1402 از 87 هزار تومان شروع می‌شود.

قیمت تدریس خصوصی حضوری

قیمت تدریس خصوصی حضوری ویلون در سال 1402 از 125 هزار تومان شروع می‌شود.

قیمت تدریس خصوصی ویلون سل در استادبانک

قیمت تدریس خصوصی ویلون سل آنلاین

قیمت تدریس خصوصی ویلون سل آنلاین در سال 1402 از 87 هزار تومان شروع می‌شود.

قیمت تدریس خصوصی ویلون سل حضوری

قیمت تدریس خصوصی ویلون سل حضوری در سال 1402 از 125 هزار تومان شروع می‌شود.

قیمت تدریس خصوصی ویولون آلتو در استادبانک

قیمت تدریس خصوصی ویولون آلتو آنلاین

قیمت تدریس خصوصی ویولون آلتو آنلاین در سال 1402 از 87 هزار تومان شروع می‌شود.

قیمت تدریس خصوصی ویولون آلتو حضوری

قیمت تدریس خصوصی ویولون آلتو حضوری در سال 1402 از 125 هزار تومان شروع می‌شود.

قیمت تدریس خصوصی ویولون آکرستیک در استادبانک

قیمت تدریس خصوصی ویولون آکرستیک آنلاین

قیمت تدریس خصوصی ویولون آکرستیک آنلاین در سال 1402 از 87 هزار تومان شروع می‌شود.

قیمت تدریس خصوصی ویولون آکرستیک حضوری

قیمت تدریس خصوصی ویولون آکرستیک حضوری در سال 1402 از 125 هزار تومان شروع می‌شود.

ارزان‌ترین استاد ویولن در استادبانک

استاد نوید خاتمی از اساتید سه ستاره استادبانک در ساز ویلون بوده که رزومه ایشان به شرح زیر است:

 • سابقه 29 سال تدریس موسیقی به صورت خصوصی
 • سابقه 2 سال تدریس در موسسه نیکوصفت
 • بیش از سه ماه همکاری با مجموعه استادبانک
 • سابقه درخشان تربیت دانشجویان و هنرجویان موفق

برای مشاهده رزومه ایشان می‌توانید روی نام استاد نوید حاتمی در همین باکس کلیک کنید

تعیین قیمت تدریس خصوصی ویولون با سیستم ارزیابی اساتید استادبانک

تعیین قیمت تدریس خصوصی ویولون در استادبانک با سیستم ارزیابی اساتید انجام می‌شود. کارشناسان استادبانک برای سنجش معلمان از معیارهای متعددی استفاده می‌کنند تا همه‌ اساتید از جبنه‌های مختلف آموزشی و سطح علمی مورد بررسی قرار بگیرند. لیست زیر به خوبی حساسیت و دقت این روش را نشان می‌دهد:

 1. میزان تحصیلات و رزومه تحصیلی (رتبه کنکور، معدل و دانشگاهی که از آن فارغ التحصیل شده)
 2. سابقه تدریس (مدارس، آموزشگاه‌ها، مراکز علمی و کلاس‌های خصوصی)
 3. شیوه‌های تدریس (آشنایی با شیوه‌های مدرن و تنوع در نوع تدریس)
 4. نحوه‌ی برقراری ارتباط با دانش‌آموز (به خصوصی شاگرد کم سن)
 5. میزان علاقه و انگیزه معلم خصوصی برنامه نویسی
 6. نوشتن مقالات، کتاب و جزوات آموزشی در بازار نشر و فضای آموزشی کشور
 7. عملکرد دانش‌آموزان پیشین معلم برنامه نویسی
 8. میزان رضایت و نظرات مثبت شاگردان
 9. افتخارات علمی و آموزشی معلم

معلمان بعد از مراحل ارزیابی، بین یک تا پنج ستاره و در بالاترین سطح لقب VIP (بهترین اسایتد استادبانک) را دریافت می‌کنند که ملاک اصلی تعیین قیمت تدریس خصوصی ویولون است. این شیوه‌ی نرخ‌گذاری باعث می‌شود تا کاربران سایت استادبانک، طیف وسیعی از برترین معلمان را با متنوع‌ترین قیمت‌ها در دسترس داشته باشند.

تعداد ستاره‌ها در هزینه تدریس خصوصی ویولون استادبانک چه تاثیری دارد؟

هرچه مدرس موسیقی ویولون توانایی و صلاحیت بیشتر در تدریس خصوصی موسیقی و نواختن این ساز داشته باشد و همچنین سوابق آموزش بیشتری در آموزشگاه‌های موسیقی داشته باشد، هزینه جلسات تدریس خصوصی او بیشتر است. در استادبانک میزان توانایی و کیفیت رزومه تدریس استاد، از طریق ستاره و امتیاز او نمایش داده می‌شود. به طور کلی ستاره اساتید با توجه به توضیحات زیر نمایش داده می‌شود:

اساتید یک تا دو ستاره:

این دسته از اساتید، توانایی تدریس خوبی دارند، ولی به دلیل تجربه کم یا تازه‌کار بودن در این دسته‌بندی قرار می‌گیرند. داشتن انگیزه و آشنایی با شیوه‌های مدرن تدریس از بهترین ویژگی‌های معلمان یک و دو ستاره است.

اساتید سه تا چهار ستاره:

اساتید سه تا چهار ستاره جزو اساتید خوب استادبانک هستند که تجربه تدریس‌شان در آموزشگاه‌ها و مراکز بالا است. این اساتید، شاگردان تقریبا زیادی دارند و به همین دلیل تجربه خوبی به دست آورده‌اند. کیفیت تدریس، تجربه و آشنایی با روحیات دانش‌آموزان مختلف از ویژگی‌های معلمان سه و چهار ستاره است.

اساتید پنج ستاره:

اساتید پنج ستاره استادبانک، مدرسین حرفه‌ای در تدریس هستند که توانایی بالایی در انتقال مفاهیم و مباحث به شاگرد دارند. معمولاً معلمان آموزش و پرورش و رسمی جزو این دسته از اساتید هستند. بسیاری از این اساتید فارغ‌التحصیل دانشگاه‌های برتر کشور هستند و از نظر آموزش و برقراری ارتباط با محصلین مهارت ویژه‌ای دارند.

اساتید vip:

این معلمان از نوابع تدریس خصوصی و آموزش شناخته می‌شوند. موفقیت‌های علمی این معلمان بسیار متنوع و درخشان است و بیشتر آن‌ها از رتبه‌های تک رقمی کنکور سال‌ها قبل و سایر المپیادهای علمی هستند. ویژگی بارز این معلمان، داشتن مهارت بالا در تدریس خصوصی ویولون و  پرورش دانش‌آموزان موفق است. اساتید وی‌آی‌پی، بالاترین سطح قیمت تدریس خصوصی ویولون را دارند.

قیمت کلاس خصوصی حضوری و آنلاین ویولون با هم متفاوت است؟

تعرفه تدریس خصوصی ویولون به دو صورت آنلاین و تدریس خصوصی در منزل برگزار می‌شود. قیمت کلاس خصوصی آنلاین از قیمت کلاس تدریس خصوصی ویولون در منزل کمتر است. علت بالا بودن کلاس تدریس خصوصی حضوری به این دلیل است که استاد بخشی از زمان خود را صرف رفت و آمد به منزل شاگرد می‌کند. اما قیمت تدریس خصوصی ویولون آنلاین چون محدودیتی از لحاظ مکانی و زمانی ندارد، هزینه کمتری دارد. به طور کل حدود ۱۵ درصد هزینه کلاس تدریس خصوصی ویولون آنلاین کمتر از هزینه کلاس خصوصی در منزل است.

کیفیت اساتید استادبانک با توجه به قیمت تدریس خصوصی ویولون

خوب است بدانید که تیم استادبانک ابتدا به داوری و ارزیابی کیفیت اساتید می‌پردازد. یعنی تیم داوری نمونه‌های تدریس هر استاد را بررسی می‌کند. در صورت رضایت از شیوه تدریس، استاد مجوز فعالیت در استادبانک را دریافت میکند.

در ادامه تیم پشتیبانی استادبانک پس از هر جلسه، عملکرد استاد را بر اساس رضایت شاگرد بررسی می‌کند.

در نتیجه قیمت هر جلسه تدریس اساتید خصوصی ویولون براساس ستاره آن‌ها در سامانه استادبانک تعیین می‌شود. ستاره اساتید به معنای سابقه تدریس آنها در استادبانک است. بنابراین تمامی اساتید از نظر کیفیت تدریس مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند.

البته اساتیدی هم که هزینه کلاس درس آنها نسبت به سایر اساتید پایین‌تر است کیفیت تدریس مطلوبی دارند. علت اختلاف هزینه به دلیل سابقه کاری کمتر این دسته از اساتید است.

قبل از انتخاب و پرداخت هزینه تدریس خصوصی ویولون، رزومه معلم را بررسی کنید

در فرایند انتخاب معلم تدریس خصوصی ویولون، توجه به نکات متعددی ضروری است. استادبانک این نکات را در این فرآیند به شکلی ساده در اختیار دانش‌آموزان و والدین قرار می‌دهد. پیش از هر چیز در این فرایند، سوابق تدریس و نظرات والدین و دانش‌آموزان برای تک تک معلم‌‌ها قابل دسترسی است.

در استادبانک هنگام انتخاب کلاس موسیقی، لیستی از اساتید با ستاره‌ها و قیمت‌های متفاوت برای شما نمایش داده می‌شود، در پروفایل اساتید مواردی هست که به شما برای شناختن بیشتر استاد کمک می کند.

 • تعداد ستاره‌ها
 • منطقه‌ی جغرافیایی استاد برای تدریس خصوصی (در تهران مناطق مشخص می‌شوند)
 • تعداد شاگردان فعال
 • تعداد جلسات موفق
 • امتیازی که دانش آموزان از 5 به استاد داده‌اند
 • نظرات دانش‌آموزان و والدی
 • ویدئو نمونه تدریس استاد
 • رزومه و مدرک تحصیلی
 • افتخارات و سوابق تدریس

مدرک دوره اخلاق حرفه ای که توسط آکادمی اساتید پس از گذراندن دوره به اساتید تعلق می‌گیرد.

استادبانک تمامی مدارک و سوابق معلم‌ها را صحت سنجی می‌کند و در صورت تأیید، علامت تیک سبزی در کنار سوابق آن‌ها قرار می‌گیرد.

بهترین معلم با مناسب‌ترین شهریه کلاس خصوصی ویولون در استادبانک

در این مقاله با جزئیات شیوه‌ تعیین قیمت تدریس خصوصی ویولون در استادبانک آشنا شدید. معلمان جوان و باتجربه در استادبانک با دو روش تدریس آنلاین و حضوری، آماده‌ی برگزاری باکیفیت‌ترین کلاس‌های موسیقی برای علاقمندان در سراسر کشور هستند. همان‌طور که در این مطلب خواندید، تنوع تعرفه تدریس خصوصی ویولون در سایت استادبانک شرایطی را ایجاد کرده است که شما با هر میزان بودجه بتوانید از معلم موسیقی باکیفیت بهره ببرید.

کیفیت تدریس ویولن در استادبانک توسط تیم داوری و همچنین توسط دانش‌آموزان بعد از هر کلاس تایید می‌شود. این اساتید از شهرهای مختلف با استادبانک همکاری دارند. در صورتی که به دنبال معلم خوب برای تدریس ویولن هستید، می‌توانید از طریق استادبانک برای هماهنگی کلاس آموزش ویولن اقدام کنید. مواردی که باید حین انتخاب بهترین معلم ویولن، آگاه باشید:

 1. اطمینان حاصل کنید که زمان تدریس معلم با برنامه شما مطابقت دارد.
 2. از سابقه تدریس خصوصی معلم در مقاطع مختلف آموزشی با سطح دانش و نیازهای مختلف جویا شوید.
 3. تخصص معلم در زمینه‌های خاص ویولن را بررسی کنید.
 4. دانش و تسلط معلم بر مفاهیم پایه تا پیشرفته ویولن را ارزیابی کنید.
 5. از معلم در مورد روش تدریس و ابزارهای آموزشی که استفاده می‌کند، سوال کنید.
 6. مطمئن شوید که روش تدریس معلم با سبک یادگیری شما مطابقت دارد (با دیدن فیلم‌های آموزشی معلم).
 7. معلمی را انتخاب کنید که بتواند مفاهیم را به طور واضح، مختصر و جذاب به شما منتقل کند.

در لیست زیر معلمانی که با بهترین قیمت ویولن برای تدریس در استادبانک مشغولند، قابل مشاهده است. با انتخاب از لیست بهترین معلم‌های خصوصی یا حضوری ویولن، مهارت خود را در این درس بالا برده و موفقیت را از آن خود کنید. لیست بهترین استاد ویولن عبارتند از:

 • محمدجواد علی بی
 • نوید خاتمی
 • سحر جوادی
 • بهروز شریفی

اگر برای انتخاب تدریس خصوصی ویولون نیاز به راهنمایی یا مشاوره دارید یا در صورت داشتن هرگونه سوال یا مشکل، می‌توانید با شماره 91005343 – 021 تماس بگیرید. تیم پشتیبانی استادبانک، آماده‌ی پاسخگویی به شما کاربران عزیز است.

سخن آخر

در این مطلب با جزئیات شیوه‌ تعیین قیمت کلاس ویولون در استادبانک آشنا شدید. معلمان جوان و باتجربه در استادبانک با دو روش تدریس آنلاین و حضوری، آماده‌ی برگزاری باکیفیت‌ترین کلاس‌های موسیقی برای علاقمندان در سراسر کشور هستند. همان‌طور که در این مطلب خواندید، تنوع تعرفه تدریس خصوصی ویولون در سایت استادبانک شرایطی را ایجاد کرده است که شما با هر میزان بودجه بتوانید از معلم موسیقی باکیفیت بهره ببرید.