قیمت تدریس خصوصی

قیمت تدریس خصوصی سنتور استادبانک در سال 1403 چقدر است؟

استادبانک نویسنده
3853 0
17 خرداد 1403

سنتور یکی از سازهای بااصالت ایرانی است. دهخدا سنتور را این‌گونه معرفی می‌کند: از سازهای ایرانی به شکل ذوزنقه که دارای سیم‌های بسیاری است و با دو زخمهٔ چوبی (مضراب) نواخته می‌شود. رایج‌ترین نوع سنتور (۹ خرکی) دارای ۷۲ سیم است که به دسته‌های ۴ تایی و در ۱۸ دسته تقسیم می‌شود.

سنتور یک ساز سنتی ایرانی با صدایی دلنشین است. این ساز زیبا در هر برخورد سیم و مضراب صدای خوشی ایجاد می‌کند و به گمان افراد زیادی نواختن آن ساده است. بااین‌حال بدون آموزش صحیح، سنتور زدن صرفا کوبیدن مضراب روی سیم‌ها خواهد بود. کلاس‌های سنتور با توجه به حضوری بودن یا آنلاین بودن، گروهی یا تک نفره بودن قیمت‌های مختلفی دارند. هزینه تدریس خصوصی سنتور با عوامل دیگری نیز تعیین می‌شود که در ادامه به آن‌ها می‌رسید.

سنتور یکی از ساز‌های مورد علاقه جوانان بوده که برای یادگیری آن به کلاس‌های آموزشی موسیقی می‌روند. می‌توان حتی برای یادگیری سنتور از کلاس معلم خصوصی استفاده کرد.  کسی که بتواند تمام نکات مهم و جزئیات استفاده از این ساز را ظرف مدت کوتاهی به شما یاد دهد. بنابراین در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین اساتید تدریس خصوصی سنتور و هزینه تدریس آن‌ها آشنا کنیم.

قیمت تدریس خصوصی سنتور استادبانک

قیمت تدریس خصوصی سنتور آنلاین

قیمت تدریس خصوصی آنلاین سنتور در سال 1403 از 70 هزار تومان شروع شده و به قیمت‌های بالاتر نیز می‌رسد.

قیمت تدریس خصوصی سنتور حضوری

قیمت تدریس خصوصی حضوری سنتور در سال 1403 از 80 هزار تومان شروع شده و به قیمت‌های بالاتر نیز می‌رسد.

تعیین قیمت تدریس خصوصی سنتور با سیستم ارزیابی اساتید استادبانک

تعیین قیمت تدریس خصوصی سنتور در استادبانک با سیستم ارزیابی اساتید انجام می‌شود. کارشناسان استادبانک برای سنجش معلمان از معیارهای متعددی استفاده می‌کنند تا همه‌ اساتید از جبنه‌های مختلف آموزشی و سطح علمی مورد بررسی قرار بگیرند. لیست زیر به خوبی حساسیت و دقت این روش را نشان می‌دهد:

 1. میزان تحصیلات و رزومه تحصیلی (رتبه کنکور، معدل و دانشگاهی که از آن فارغ التحصیل شده)
 2. سابقه تدریس (مدارس، آموزشگاه‌ها، مراکز علمی و کلاس‌های خصوصی)
 3. شیوه‌های تدریس (آشنایی با شیوه‌های مدرن و تنوع در نوع تدریس)
 4. نحوه‌ی برقراری ارتباط با دانش‌آموز (به خصوصی شاگرد کم سن)
 5. میزان علاقه و انگیزه معلم خصوصی وردپرس
 6. نوشتن مقالات، کتاب و جزوات آموزشی در بازار نشر و فضای آموزشی کشور
 7. عملکرد دانش‌آموزان پیشین معلم وردپرس
 8. میزان رضایت و نظرات مثبت شاگردان
 9. افتخارات علمی و آموزشی معلم

معلمان بعد از مراحل ارزیابی، بین یک تا پنج ستاره و در بالاترین سطح لقب VIP (بهترین اسایتد استادبانک) را دریافت می‌کنند که ملاک اصلی تعیین قیمت تدریس خصوصی سنتور است. این شیوه‌ی نرخ‌گذاری باعث می‌شود تا کاربران سایت استادبانک، طیف وسیعی از برترین معلمان را با متنوع‌ترین قیمت‌ها در دسترس داشته باشند.

شهریه کلاس سنتور به صورت گروهی چقدر است؟

شهریه کلاس‌های گروهی به طبع نسبت به تدریس خصوصی سنتور ارزان‌تر است. در واقع اگر قصد دارید تا در کلاس‌های آموزشی گروهی سنتور شرکت کنید، هزینه شهریه کلاس سنتور برای شما پایین‌تر از آن چیزی که برای کلاس‌های خصوصی قید شده است، خواهد شد. با توجه به عوامل موثر در قیمت شهریه کلاس سنتور هر 12 جلسه بین 400 تا 700 هزار تومان خواهد بود.

هزینه شهریه کلاس سنتور در منزل استاد چقدر است؟

از آنجایی که هنرجو برای تدریس خصوصی به منزل استاد می‌رود، یک مقدار هزینه شهریه کلاس سنتور کمتر خواهد بود. زیرا استاد آموزش هیچ هزینه‌ای برای رفت و آمد پرداخت نخواهد کرد. به طور معمول، هزینه شهریه کلاس سنتور در منزل استاد در حدود 200 تا 400 هزار تومان برای هر جلسه یک تا دو ساعته است.

تعداد ستاره‌ها در هزینه تدریس خصوصی سنتور استادبانک چه تاثیری دارد؟

هرچه مدرس سنتور توانایی و صلاحیت بیشتر در تدریس داشته باشد و همچنین سوابق آموزش بیشتری در آموزشگاه‌های موسیقی داشته باشد، هزینه جلسات تدریس خصوصی او بیشتر است. در استادبانک میزان توانایی و کیفیت رزومه تدریس استاد، از طریق ستاره و امتیاز او نمایش داده می‌شود. به طور کلی ستاره اساتید با توجه به توضیحات زیر نمایش داده می‌شود:

اساتید یک تا دو ستاره:

این دسته از اساتید، توانایی تدریس خوبی دارند، ولی به دلیل تجربه کم یا تازه‌کار بودن در این دسته‌بندی قرار می‌گیرند. داشتن انگیزه و آشنایی با شیوه‌های مدرن تدریس از بهترین ویژگی‌های معلمان یک و دو ستاره است.

اساتید سه تا چهار ستاره:

اساتید سه تا چهار ستاره جزو اساتید خوب استادبانک هستند که تجربه تدریس‌شان در آموزشگاه‌ها و مراکز بالا است. این اساتید، شاگردان تقریبا زیادی دارند و به همین دلیل تجربه خوبی به دست آورده‌اند. کیفیت تدریس، تجربه و آشنایی با روحیات دانش‌آموزان مختلف از ویژگی‌های معلمان سه و چهار ستاره است.

اساتید پنج ستاره:

اساتید پنج ستاره استادبانک، مدرسین حرفه‌ای در تدریس هستند که توانایی بالایی در انتقال مفاهیم و مباحث به شاگرد دارند. معمولاً معلمان آموزش و پرورش و رسمی جزو این دسته از اساتید هستند. بسیاری از این اساتید فارغ‌التحصیل دانشگاه‌های برتر کشور هستند و از نظر آموزش و برقراری ارتباط با محصلین مهارت ویژه‌ای دارند.

اساتید vip:

این معلمان از نوابع تدریس خصوصی و آموزش شناخته می‌شوند. موفقیت‌های علمی این معلمان بسیار متنوع و درخشان است و بیشتر آن‌ها از رتبه‌های تک رقمی کنکور سال‌ها قبل و سایر المپیادهای علمی هستند. ویژگی بارز این معلمان، داشتن مهارت بالا در تدریس خصوصی سنتور و  پرورش دانش‌آموزان موفق است. اساتید وی‌آی‌پی، بالاترین سطح قیمت تدریس خصوصی سنتور را دارند.

عوامل موثر در تعیین قیمت کلاس سنتور

 • کیفیت و برند سازنده سنتور: تعداد و نوع سیم‌های استفاده شده و برندهای معتبر و با کیفیت قیمت بالاتری دارند.
 • جنس و مواد استفاده شده در ساخت سنتور: استفاده از چوب‌های با کیفیت و مقاوم قیمت سنتور را بالاتر می‌برد.
 • ظاهر و طراحی سنتور: سنتورهای زیبا و با طراحی متفاوت قیمت بیشتری دارند.
 • شهرت استادی: به طبع استادی که برای آموزش خصوصی انتخاب می‌کنید، اگر از شهرت و محبوبیت خاصی برخوردار باشد، قیمت کلاس سنتورش نسبت به بقیه بیشتر خواهد بود.
 • مهارت و تخصص استاد: هرچه سابقه، تخصص و مهارت استاد سنتور بالا باشد، هزینه کلاس سنتور نیز بالا خواهد بدود.
 • بازار و نرخ تقاضا: نرخ تقاضا برای سنتور در بازار نیز می‌تواند بر تعیین قیمت آن تاثیر بگذارد.

رزومه استاد و تجربه کاری او؛ کلاس سنتور گران تر

هرچه استادی که برای آموزش سنتور انتخاب می‌کنید رزومه درخشان‌تر و سابقه تدریس بیشتری داشته باشد، قیمت آموزش بالاتری خواهد داشت. برخی اساتید علیرغم حرفه‌ای بودن، سابقه چندانی در آموزش به دیگران ندارند. این موضوع سبب می‌شود تا با قیمت کمتری به تدریس سنتور بپردازند. همچنین قیمت کلاس سنتور به صورت خصوصی در منزل با قیمت کلاس در آموزشگاه متفاوت خواهد بود.

هر جلسه چند دقیقه و چه قیمت

هر چقدر جلسه آموزش طولانی‌تر باشد، هزینه کلاس سنتور بیشتر می‌شود. برای آموزش سنتور می‌توانید بازه زمانی کلاس‌ها را بین 30 تا 60 دقیقه بنا به نیاز خود انتخاب کنید. باتوجه‌به این زمان مبلغ حق‌الزحمه استاد بالا و پایین می‌شود. همچنین تعداد جلساتی که در این بازه زمانی انتخاب می‌کنید، اثر مستقیمی بر قیمت کلاس سنتور خواهد گذاشت. به این معنی که تعداد جلسات طولانی‌تر نسبت به جلسات کوتاه و با فاصله زمانی به مراتب هزینه بیشتری خواهند داشت.

سطح هنرآموز؛ تعیین قیمت کلاس سنتور با توانایی

حتما شنیده‌اید که می‌گویند کسانی که هوش موسیقیایی بالایی دارند خیلی زودتر می‌توانند موسیقی را یاد بگیرند. در مورد سنتور نیز همینطور است. وقتی هنرجویی استعداد بالایی در یادگیری سنتور دارد و به سرعت هر آنچه آموزش می‌بینید را فرا می‌گیرد می‌تواند در مدت زمان کمتری در سنتور نوازی حرفه‌ای شده و به تبع آن هزینه جلساتش کمتر می‌شود.

خرید سنتور موثر در شهریه کلاس سنتور

عامل مهمی که در مقدار هزینه شهریه کلاس سنتور تاثیر گذار است، خرید سنتور است. به این صورت نیست که برای شرکت در کلاس‌های سنتور به شما سنتور می‌دهند تا آموزش ببینید. در واقع شما باید پیش از ثبت نام در کلاس سنتور، اقدام به خرید سنتور کنید. سنتور یک ساز سنتی ایرانی است که از خانواده سازهای زهی می‌باشد. این ساز دارای انواع و اقسام مختلفی است که برخی از آن‌ها عبارت اند از:

 

 1. لا کوک: ساز سنتور لا کوک دارای 2 ردیف 9 تایی خرک است.
 2. سل کوک: از دیگر انواع ساز سنتور می‌توان به سنتور سل کوک اشاره داشت که معمول ترین ساز برای آموزش سنتور است. این ساز دارای دو ردیف 9 تایی خرک است که نت دو آن همصدا با دو دیاپازون می‌باشد.
 3. کروماتیک: یکی دیگر از انواع ساز سنتور نوع کروماتیک می‌باشد. این ساز در گروه نوازی‌ها به وفور استفاده می‌شود و از ابعاد نسبتا بزرگی برخوردار است.
 4. کروماتیک بم: کروماتیک بم نیز از جمله سازهای سنتور می‌باشد که دارای 35 خرک برای ایجاد 35 صدا می‌باشد.
 5. باس: باس نیز نوع دیگری از ساز سنتور است که جعبه آن نسبت به دیگر سنتورها بزرگتر بوده و یک روکش فلزی دارد. روی هر کدام از خرک‌های این سنتور 2 تا 3 سیم عبور کرده است که منجر به بم تر شدن صدای ساز نسبت به دیگر سنتورها می‌شود.

این‌ها تنها برخی از انواع سنتور هستند و هر یک از آن‌ها دارای ویژگی‌ها و نوازندگان خاص خود هستند.

قیمت کلاس خصوصی حضوری و آنلاین سنتور با هم متفاوت است؟

تعرفه تدریس خصوصی سنتور به دو صورت آنلاین و تدریس خصوصی در منزل برگزار می‌شود. قیمت کلاس سنتور خصوصی آنلاین از قیمت کلاس تدریس خصوصی سنتور در منزل کمتر است. علت بالا بودن کلاس تدریس خصوصی حضوری به این دلیل است که استاد بخشی از زمان خود را صرف رفت و آمد به منزل شاگرد می‌کند. اما قیمت کلاس سنتور خصوصی آنلاین چون محدودیتی از لحاظ مکانی و زمانی ندارد، هزینه کمتری دارد. به طور کل حدود ۱۵ درصد هزینه کلاس خصوصی سنتور آنلاین کمتر از هزینه کلاس خصوصی در منزل است.

قیمت کلاس سنتور چقدر است؟

قیمت کلاس سنتور را نمی‌توان به طور دقیق بیان کرد، زیرا به عوامل مختلفی بستگی دارد، مانند:

 1. استاد دوره آموزشی
 2. سطح و مهارت شما در این زمینه
 3. مهارت، تخصص و سابقه استاد
 4. موقعیت آموزشگاه
 5. خصوصی یا غیر خصوصی بودن آموزش
 6. آموزش آنلاین یا مجازی

علی رغم همه این موارد قیمت کلاس سنتور در سال 1403 از 50 هزار تومان شروع می‌شود و تا 150 هزار تومان نیز بالاتر می‌رود.

متوسط هزینه کلاس های خصوصی و نیمه خصوصی سنتور

یکی دیگر از عوامل تعیین کننده قیمت کلاس سنتور نحوه برگزاری این کلاس‌ها به صورت خصوصی و نیمه خصوصی است. در کلاس‌های خصوصی آموزش به‌طور مستقیم بین استاد و هنرجو است. در کلاس‌های نیمه خصوصی آموزش در گروه‌های کوچک انجام می‌شود. در سال 1403 متوسط هزینه کلاس‌های سنتور برای آموزش خصوصی و نیمه خصوصی از 45 هزار تومان در کمترین حالت تا 150 هزار تومان در بالاترین نرخ ارائه می‌شود.

بهترین معلم با مناسب‌ترین شهریه کلاس خصوصی سنتور در استادبانک

کیفیت تدریس سنتور در استادبانک توسط تیم داوری و همچنین توسط هنرجویان بعد از هر کلاس تایید می‌شود. این اساتید از شهرهای مختلف با استادبانک همکاری دارند. در صورتی که به دنبال معلم خوب برای تدریس سنتور هستید، می‌توانید از طریق استادبانک برای هماهنگی کلاس آموزش سنتور اقدام کنید. مواردی که باید حین انتخاب بهترین معلم سنتور، آگاه باشید:

 • اطمینان حاصل کنید که زمان تدریس معلم با برنامه شما مطابقت دارد.
 • از سابقه تدریس خصوصی معلم در مقاطع مختلف آموزشی با سطح دانش و نیازهای مختلف جویا شوید.
 • تخصص معلم در زمینه‌های خاص سنتور را بررسی کنید.
 • دانش و تسلط معلم بر مفاهیم پایه تا پیشرفته سنتور را ارزیابی کنید.
 • از معلم در مورد روش تدریس و ابزارهای آموزشی که استفاده می‌کند، سوال کنید.
 • مطمئن شوید که روش تدریس معلم با سبک یادگیری شما مطابقت دارد (با دیدن فیلم‌های آموزشی معلم).
 • معلمی را انتخاب کنید که بتواند مفاهیم را به طور واضح، مختصر و جذاب به شما منتقل کند.

در لیست زیر معلمانی که با بهترین قیمت سنتور برای تدریس در استادبانک مشغولند، قابل مشاهده است. با انتخاب از لیست بهترین معلم‌های خصوصی یا حضوری سنتور، مهارت خود را در این درس بالا برده و موفقیت را از آن خود کنید. لیست بهترین استاد سنتور عبارتند از:

 1. مجید جلیلی
 2. ستاره حسن زاده
 3. فاطمه ناطق سیف
 4. بابک عباس نژاد
 5. مرجان ابوالحسنی

کیفیت اساتید استادبانک با توجه به قیمت تدریس خصوصی  سنتور

خوب است بدانید که تیم استادبانک ابتدا به داوری و ارزیابی کیفیت اساتید تدریس خصوصی موسیقی می‌پردازد. یعنی تیم داوری نمونه‌های تدریس هر استاد را بررسی می‌کند. در صورت رضایت از شیوه تدریس، استاد مجوز فعالیت در استادبانک را دریافت می‌کند.

در ادامه تیم پشتیبانی استادبانک پس از هر جلسه، عملکرد استاد را بر اساس رضایت شاگرد بررسی میکند.

در نتیجه قیمت هر جلسه تدریس اساتید سنتور براساس ستاره آن‌ها در سامانه استادبانک تعیین می‌شود. ستاره اساتید به معنای سابقه تدریس آن‌ها در استادبانک است. بنابراین تمامی اساتید از نظر کیفیت تدریس مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند.

البته اساتیدی هم که هزینه کلاس درس آن‌ها نسبت به سایر اساتید پایین‌تر است کیفیت تدریس مطلوبی دارند. علت اختلاف هزینه به دلیل سابقه کاری کمتر این دسته از اساتید است.

قبل از انتخاب و پرداخت هزینه تدریس خصوصی سنتور، رزومه معلم را بررسی کنید

در فرایند انتخاب معلم خصوصی سنتور، توجه به نکات متعددی ضروری است. استادبانک این نکات را در این فرآیند به شکلی ساده در اختیار دانش‌آموزان و والدین قرار می‌دهد. پیش از هر چیز در این فرایند، سوابق تدریس و نظرات والدین و دانش‌آموزان برای تک تک معلم‌‌ها قابل دسترسی است.

در استادبانک هنگام انتخاب کلاس سنتور، لیستی از اساتید با ستاره‌ها و قیمت‌های متفاوت برای شما نمایش داده می‌شود، در پروفایل اساتید مواردی هست که به شما برای شناختن بیشتر استاد کمک می کند.

 • تعداد ستاره‌ها
 • منطقه‌ی جغرافیایی استاد برای تدریس خصوصی (در تهران مناطق مشخص می‌شوند)
 • تعداد شاگردان فعال
 • تعداد جلسات موفق
 • امتیازی که دانش آموزان از 5 به استاد داده‌اند
 • نظرات دانش‌آموزان و والدی
 • ویدئو نمونه تدریس استاد
 • رزومه و مدرک تحصیلی
 • افتخارات و سوابق تدریس

مدرک دوره اخلاق حرفه ای که توسط آکادمی اساتید پس از گذراندن دوره به اساتید تعلق می‌گیرد.

استادبانک تمامی مدارک و سوابق معلم‌ها را صحت سنجی می‌کند و در صورت تأیید، علامت تیک سبزی در کنار سوابق آن‌ها قرار می‌گیرد.

بهترین معلم با مناسب‌ترین شهریه کلاس خصوصی سنتور در استادبانک

در این مقاله با جزئیات شیوه‌ تعیین قیمت تدریس خصوصی سنتور در استادبانک آشنا شدید. معلمان جوان و باتجربه در استادبانک با دو روش تدریس آنلاین و حضور، آماده‌ی برگزاری باکیفیت‌ترین کلاس‌های سنتور برای علاقمندان در سراسر کشور هستند. همان‌طور که در این مطلب خواندید، تنوع تعرفه تدریس خصوصی سنتور در سایت استادبانک شرایطی را ایجاد کرده است که شما با هر میزان بودجه بتوانید از معلم خصوصی سنتور باکیفیت بهره ببرید.

اگر برای انتخاب معلم خصوصی سنتور نیاز به راهنمایی یا مشاوره دارید یا در صورت داشتن هرگونه سوال یا مشکل، می‌توانید با شماره 91005343 – 021 تماس بگیرید. تیم پشتیبانی استادبانک، آماده‌ی پاسخگویی به شما کاربران عزیز است.

سوالات متداول در مورد قیمت کلاس سنتور

 1. قیمت کلاس سنتور خصوصی به صورت حضوری چقدر است؟
  در سال 1403 قیمت آموزش کلاس سنتور خصوصی به صورت حضوری از 90 هزار تومان شروع می‌شود.
 2. قیمت کلاس سنتور خصوصی به صورت آنلاین چقدر است؟
  در سال 1403 قیمت آموزش کلاس سنتور خصوصی به صورت مجازی (آنلاین) از 80 هزار تومان شروع می‌شود.
 3. قیمت کلاس سنتور چقدر است؟
  قیمت کلاس‌های سنتور در سال 1403 با توجه به عوامل موثر در هزینه، بین 50 هزار تومان تا 150 هزار تومان است.