درآمد معلم خصوصی

درآمد معلمان کنکور چقدر است؟

استادبانک نویسنده
10512 0
18 مرداد 1400
درآمد معلمان کنکور-استادبانک

اگر شما هم جزو آن دسته افرادی هستید که به تدریس و کسب درآمد از تدریس خصوصی علاقمند هستید، حتما در مورد بازار داغ تدریس خصوصی کنکور و درآمد بالای مؤسسات کنکور مطالب زیادی شنیده‌اید. سوال کلی این است که پولدارترین معلم کنکور یا اساتیدی موفقی که در این حوزه کار می‌کنند، چقدر درآمد دارند؟

اگر قصد دارید اطلاعات بیشتری در مورد درآمد معلمان کنکور  به دست بیاورید، پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را تا پایان مطالعه کنید. در این مقاله از مجلۀ اساتید استادبانک علاوه بر درآمد معلمان کنکور، به بررسی بازار کار تدریس خصوصی کنکور، درآمد معلمان کنکور در استادبانک و روش‌های موفقیت در تدریس خصوصی کنکور نیز پرداخته‌ایم. لطفا با ما همراه باشید.

بازار کار تدریس خصوصی کنکور | بررسی درآمد معلم کنکور 

اگر چه که همواره گلایه‌های زیادی را در مورد دستمزد پایین معلمان آموزش و پرورش شنیده‌ایم، اما شرایط معلم خصوصی در ایران، به خصوص معلم کنکور کاملا متفاوت است. با نگاهی گذرا به تعرفه‌های کلاس‌های خصوصی کنکور متوجه خواهید شد که درآمد معلمان کنکور در مقایسه با سایر معلم‌ها بسیار بیشتر و قابل توجه‌تر است. به همین دلیل هم بسیاری از معلمان و مدرسان، علاقمند هستند که وارد این حوزه شوند و به عنوان معلم کنکور یا مشاور تحصیلی کنکور فعالیت کنند.

مزایای استخدام به عنوان معلم خصوصی در استادبانک

کنکور مهم‌ترین آزمون علمی در ایران است. هر ساله بیش از یک میلیون دانش‌آموز، خود را برای شرکت در این آزمون آماده می‌کنند. برخی خانواده‌ها نیز از سال‌های اول دبیرستانِ فرزندشان، فرایند آماده‌سازی او را برای کنکور آغاز می‌کنند.

سرنوشت‌ساز بودن کنکور، نوع سؤالات مطرح شده در این آزمون و رقابت فشرده بین دانش‌آموزان برای ورود به رشته‌های خاص و دانشگاه‌های معتبر، باعث شده که بسیاری از خانواده‌ها از معلمان خصوصی کنکور برای فرزندشان کمک بگیرند و هزینه‌های بالایی را نیز در این زمینه متقبل شوند.

با توجه به این موارد، به وضوح می‌توان به بازار داغ تدریس خصوصی کنکور و درآمد بالایی که یک معلم کنکور خوب و مطرح می‌تواند کسب کند، پی برد. در واقع، پولدارترین معلم کنکور را می‌توان کسی دانست که به خوبی از این شرایط و فرصت‌های مختلف آن استفاده می‌کند.

درآمد معلمان کنکور چقدر است؟

همان طور که در قسمت قبل نیز اشاره کردیم، بازار داغ کنکور و نگرانی والدین برای آینده و سرنوشت فرزندشان، باعث شده تا در این زمینه مبالغ بالایی را برای کلاس‌های خصوصی کنکور هزینه کنند. بنابراین، اگر ادعا کنیم که امروزه درآمد برخی از معلم‌های خصوصی کنکور از برخی پزشکان و مهندسان نیز بیشتر است، بیراه نگفته‌ایم.

البته در این مورد به دو نکتۀ مهم نیز باید توجه داشت:

اول اینکه بدون شک تمام معلمان خصوصی کنکور از چنین درآمد بالایی برخوردار نمی‌شوند و پولدارترین معلم ایران نیستند! در این بازارِ رقابتی، همه چیز به برند و شهرت شما، توانایی‌های تدریس، روابط، میزان تبلیغات و قدرت جذب دانش‌آموز توسط شما بستگی دارد. هر چقدر که در این زمینه‌ها عملکرد بهتری داشته باشید، تعداد شاگردان و هزینۀ کلاس‌هایتان نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

دوم اینکه در مورد درآمد معلمان کنکور نمی‌توان به یک عدد و رقم مشخص اشاره کرد. هر معلم با توجه به شهرت برند خود، سطح دانش، رزومه، سابقۀ تدریس و… تعرفۀ مشخصی برای کلاس‌های خصوصی خود دارد. بنابراین نمی‌توان به طور دقیق مشخص کرد که یک معلم کنکور به طور متوسط در سال چه مقدار درآمد دارد. شاید در بهترین شرایط بتوان درآمد پولدارترین معلم کنکور یا اساتیدی از این دست را تخمین زد. اما به طور کلی، رسیدن به یک رقم ثابت تحت عنوان درآمد معلم کنکور، چندان ساده نیست و به عوامل متعددی بستگی دارد.

همه چیز دربارۀ تبلیغات برای تدریس خصوصی + هزینۀ تبلیغات

درآمد معلمان کنکور در استادبانک؛ افزایش درآمد معلم کنکور در کوتاه‌ترین زمان

درآمد معلمان کنکور در استادبانک همانند بسیاری از مؤسسات دیگر، در مقایسه با سایر معلمان خصوصی بسیار بالا است. تعرفه‌هایی که برای کلاس‌های کنکور اساتید در استادبانک در نظر گرفته می‌شود به عواملی مانند امتیاز استاد، تعداد ستاره‌های استاد یا VIP بودن او و میزان رضایت دانش‌آموزان از آن استاد بستگی دارد. در استادبانک هر معلمی امکان پیشرفت، دریافت امتیاز بیشتر و در نتیجه کسب درآمد بالاتر را دارد.

درآمد معلمان کنکور از استادبانک

اساتیدِ استادبانک بر اساس رزومۀ تدریس خود، جزو اساتید ۱ تا ۵ ستاره و یا در سطح VIP قرار می‌گیرند. این ستاره‌ها بر اساس نتیجۀ مصاحبه، توانایی‌ها و تجربیات تدریس، مدارک دانشگاهی، تألیفات و مقالات، مدارس و دانشگاه‌های محل تدریسِ استاد و… تعیین می‌شوند. قیمت تدریس خصوصی کنکور در استادبانک علاوه بر تهران و شهرستان بودن یا آنلاین و حضوری به ستاره‌های استاد نیز بستگی دارد.  البته با توجه به عملکرد استاد، تعداد این ستاره‌ها قابل تغییر است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، مقالۀ استخدام معلم کنکور را مطالعه کنید.

این سیستم قیمت‌گذاری شرایطی را فراهم می‌آورد تا اساتید برجسته، باسواد، تحصیل‌کرده و خلاق به گذشت زمان تبدیل به پولدارترین معلم کنکور و حتی در صورت داشتن نبوغ کافی به مقام پولدارترین معلم ایران شوند.

روش‌های افزایش درآمد معلمان کنکور | پولدارترین معلم کنکور شدن!

در این بخش به نکاتی اشاره می‌کنیم که به موفقیت معلمان خصوصی که قصد تدریس در حوزۀ کنکور و کسب درآمد بالا از این طریق را دارند، کمک می‌کنند.

1. حوزۀ تخصصی و مورد علاقۀ خود را انتخاب کنید

ممکن است این تصور وجود داشته باشد که تدریس دروس مختلف می‌تواند درآمد بالایی را برای شما ایجاد کند. اما پیشنهاد ما این است برای موفقیت در حوزه تدریس کنکور و رسیدن به درآمد بالای معلمان کنکور، بهتر است تنها یک درس مشخص را انتخاب کنید و در همان حوزه فعالیت کنید.

در بسیاری از موارد تمرکز روی چند درس، هم باعث آسیب دیدن برند شما به عنوان معلم خصوصی کنکور می‌شود و هم باعث می‌شود که نتوانید در همۀ درس‌ها خود را به روز نگه دارید. بنابراین اگر معلم خصوصی ریاضی هستید بهتر است به جای تدریس فیزیک، زبان و… خودتان را فقط در همین زمینه قوی کنید و برای برند شدن در این حوزه تلاش کنید.

2. تسلط کامل روی درس، بیشترین اهمیت را دارد؛ تاثیر مستقیم روی درآمد معلم کنکور

همان طور که در بالا هم اشاره کردیم تدریس کنکور موضوع بسیار حساسی است. بنابراین برای موفقیت در تدریس خصوصی کنکور لازم است که دید کامل و همه جانبه‌ای نسبت به آن درس داشته باشید. از یک سو باید بتوانید مفاهیم را به گونه‌ای برای دانش‌آموز کنکوری تشریح کنید که او درک عمیقی از آن مفهوم را به دست بیاورد.

از سویی دیگر باید شاگرد را با نکات تستی آن مفهوم آشنا کنید تا سر جلسه آزمون، بتواند با کمک این  نکات به بسیاری از سؤالات بدون صرف زمان زیاد پاسخ دهد. همۀ این‌ها مستلزم این است که خودتان به عنوان معلم کنکور تسلط کاملی روی درس مورد نظر داشته باشید. روان‌بودن شیوه‌ی تدریس و تسلط روی مباحث مختلف کتاب درسی در درازمدت روی درآمد معلم کنکور اثر بالایی دارد و یکی از عوامل شهرت اساتید می‌شود.

3. روی سؤالات دوره‌های قبل و آزمون‌های مختلف تسلط داشته باشید

از دیگر شرایط یک معلم خصوصی موفق کنکور این است که علاوه بر تسلط روی درس مورد نظر، با انواع آزمون‌های سال‌های قبل و سال جاری نیز آشنا باشد. معلم خصوصی کنکور باید به آزمون‌های سال‌های قبل تسلط کافی داشته باشد. نکات مهم آن‌ها را استخراج کرده باشد و در اختیار دانش‌آموز قرار دهد.
همچنین انواع آزمون‌های سال جاری را به دقت رصد کند، ویژگی‌های دقیق هر یک از آزمون‌ها را بشناسد تا هم بتواند دانش‌آموز را برای انتخاب آزمون مناسب راهنمایی کند و هم سوالات این آزمون‌ها را در کلاس با دانش‌آموز حل کند.

4. داشتن جزوۀ کامل و منحصربفرد، یکی از نشانه‌های تسلط شما در تدریس است 

از دیگر مواردی که برای دانش‌آموزان کنکوری و خانواده‌های آن‌ها در انتخاب استاد بسیار مهم است، داشتن جزوه و آرشیو کاملی از نمونه سوالات درس مربوطه است. معمولا خانواده‌ها از یک استاد خوب کنکور توقع دارند که جزوۀ کاملی را در درس مورد نظر به دانش‌آموز ارائه دهد. بنابراین بعد از تسلط روی درس، بهتر است برای تهیه جزوۀ مفید و کامل و آرشیو کاملی از نمونه سوالات تستی وقت بگذارید.

مراحل استخدام معلم خصوصی در استادبانک

5. با سایر اساتید کنکور در ارتباط باشید

شبکه‌سازی و ارتباط با سایر معلم‌های خصوصی کنکور به شما کمک می‌کند تا در تدریس خصوصی کنکور موفق‌تر عمل کنید. از یک سو اساتیدی که در حوزۀ شما فعالیت می‌کنند تجاربی دارند که می‌توانند آن‌ها در اختیار شما قرار دهند. از سویی دیگر اساتیدی که در حوزه‌های دیگر تدریس می‌کنند شاگردانی دارند که ممکن است به معلم خصوصی در حوزۀ شما نیاز داشته باشند. در صورتی که این اساتید از شما شناخت کافی داشته باشند به احتمال زیاد شما را به شاگردشان معرفی خواهند کرد.

البته، برقراری ارتباط با پردرآمدترین معلمان کنکور و حتی شناخت روش‌های تدریس و بررسی عملکرد پولدارترین معلم کنکور در میان همکاران یا در سطح کشور، اجازه می‌دهد تا با ذهنیت‌ افراد موفق این حوزه نیز آشنا شوید. این کار باعث خلاق‌تر شدن و گرفتن ایده برای کارتان می‌شود.

6. در سایت‌های تدریس خصوصی مانند استادبانک ثبت نام کنید

یکی دیگر از روش‌ها برای موفقیت در تدریس خصوصی کنکور ثبت نام در سایت‌های تدریس خصوصی مانند استادبانک و ایجاد یک پروفایل کامل و جذاب و دقیق از در این سایت‌ها است. با ثبت نام به عنوان معلم خصوصی در استادبانک دغدغۀ تبلیغات، تولید محتوا و هزینه کردن برای آن‌ها در فرایند تدریس شما حذف می‌شود. استادبانک وظیفۀ جذب شاگرد را برای معلمان خود انجام می‌دهد تا معلمان بتوانند تنها روی بهتر کردن عملکرد خود در تدریس تمرکز کنند.

7. تبلیغات و برندسازی را فراموش نکنید

به عنوان یک معلم خصوصی کنکور و با توجه به بازار رقابتیِ این حوزه،  باید برای دیده شدن نیز تلاش کنید. برای معرفی خودتان، تخصص و تجربیاتتان وقت بگذارید و احتمالا هزینه کنید تا یک برند شخصی قوی برای خودتان ایجاد کنید. بسیاری از معلمان برای جذب شاگردان بیشتر و ایجاد فرصت‌های شغلی، صرفا به تبلیغات دهان به دهان بسنده می‌کنند. اما برخی دیگر برای ایجاد برند شخصی خود به عنوان معلم خصوصی کنکور قعالیت‌های مختلفی انجام می‌دهند که از جمله می‌توان به تولید محتواهای آموزشی رایگان و فعالیت در شبکه‌های اجتماعی اشاره کرد.

ضمنا در این فضاها می‌توانید نظرات مثبت و رضایت شاگردان پیشین خود را منتشر کنید. این کار تأثیری فوق‌العاده‌ای روی جلب نظر دانش‌آموزان و والدین آن‌ها دارد. به طور کلی، پولدارتین معلم ایران یا هر کشور دیگر، نیاز به تبلیغ درست و اصولی دارد تا به خوبی میان دانش‌آموزان، والدین و جامعه‌ی آموزشی شناخته شود.

8. معلم کنکور تمام وقت باشید

تدریس خصوصی را می‌توان هم به صورت تمام وقت و هم به صورت پاره وقت انجام داد. اما برای رسیدن به درآمد معلمان کنکور موفق، توصیه می‌کنیم تمام تمرکز خود را روی این موضوع بگذارید و به صورت حرفه‌ای و تخصصی این کار را انجام دهید. با تمرکز روی این موضوع، قطعا نتایج بهتری می‌گیرید و موفق‌تر خواهید بود.

9. تدریس خصوصی کنکور را هم به صورت آنلاین و هم حضوری مد نظر داشته باشید

یکی از مزایای تدریس در دنیای امروز این است که شما می‌توانید علاوه بر آموزش به دانش‌آموزان همشهری خود، برای علاقه‌مندان در شهرهای دیگر یا حتی ساکنین خارج از کشور نیز به صورت آنلاین تدریس کنید. برخی از معلمان از کار کردن با تکنولوژی و تدریس در کلاس‌های آنلاین واهمه دارند.

این موضوع بخش زیادی از درآمد بالقوۀ این اساتید را از بین می‌برد. خودتان را تنها به تدریس حضوری محدود نکنید و از ابزارهای تکنولوژیک و پلتفرم‌های تدریس آنلاین برای افزایش تعداد شاگردان و کسب درآمد بالا در تدریس کنکور استفاده کنید. تدریس آنلاین می‌تواند به بخش مهمی از درآمد معلمان کنکور تبدیل شود و بدون شک یکی از ابزارهای حیاتی برای بالابردن درآمد معلم کنکور و اساتید دروس مختلف است.

سخن پایانی؛ افزایش درآمد معلم کنکور با صبر و حوصله ممکن است

در تدریس خصوصی کنکور، مانند هر شغل دیگری، ممکن است در ابتدای کار شاگردان زیادی نداشته باشید. ممکن است هزینه‌ای که برای هر جلسه به شما پرداخت می‌کنند، از تعرفۀ رایج معلم خصوصی کنکور کمتر باشد. اما اگر قصد موفقیت در این حوره را دارید، پیشنهاد می‌کنیم ناامید نشوید و با جدیت این مسیر را ادامه بدهید.

درآمد معلم کنکور، با صرف زمان و انتخاب روش درست برای پیدا کردن و برقراری ارتباط با شاگردان، به مبلغی قابل‌توجه می‌رسد. هرچند در این مسیر باید صبور بود و به طور مستمر کار کرد. با کسب تجربه و افزایش سابقه، شما هم می‌توانید به درآمد بالای بسیاری از معلمان کنکور برسید.

همکاری با استادبانک، یکی از برترین موسسات تدریس خصوصی در ایران

استادبانک بزرگ‌ترین مرجع انتخاب معلم خصوصی در کشور است. ثبت نام در این سایت، یکی از روش‌های کسب درآمد برای بسیاری از فرهنگیان و معلمان است. معلمان در این سایت نگران تبلیغات، تولید محتوا و جذب شاگرد نیستند، چرا که این وظایف همگی بر عهدۀ تیم فعال و پرتلاش استادبانک است.

اگر شما هم قصد کسب درآمد از تدریس خصوصی را دارید کافی است با ثبت‌نام کاملا رایگان، مراحل استخدام معلم خصوصی در استادبانک را طی کنید و کسب درآمد خود را از این طریق آغاز کنید. در صورت نیاز به مشاوره و دریافت اطلاعات، کافی است با شماره 91005343-021 تماس بگیرید و یا از بخش تیکت پشتیبانی در پروفایل خود اقدام کنید. همکاران ما پاسخگوی سؤالات شما عزیزان خواهند بود و شما را به طور کامل راهنمایی خواهند کرد. از اینکه تا پایان این مقاله همراه ما بودید از شما سپاسگزاریم.

“بحث و مشارکت”نظر شما در مورد درآمد معلمان کنکور چیست؟ آیا تا به حال در زمینۀ تدریس خصوصی کنکور فعالیتی داشته‌اید؟ لطفا تجربیات خود را در این زمینه با سایر همکارانتان در میان بگذارید.