مقالات معلم خصوصی

معلم خصوصی هفته ای چند ساعت باید کار کند؟

استادبانک نویسنده
2326 0
25 بهمن 1401

اینکه به عنوان یک معلم بتوانید تاثیر مثبتی روی زندگی دانش‌آموزتان بگذارید، اصلا چیز کمی نیست. البته شاید به همین دلیل است که شغل معلمی را انتخاب کرده‌اید. با این حال یک معلم، در دوران کاری خود روزهای پر تنش و چالش‌برانگیزی را تجربه می‌کند. ساعت‌های کاری طولانی و افزایش فشار برای بهبود نتایج امتحان‌ها، اصلی‌ترین دلیل سرخوردگی معلم‌های خصوصی است. پس خیلی مهم است که به عنوان یک معلم خصوصی بتوانید ساعت‌های کاری خودتان را در هفته بهینه کنید. ساعت کاری یک معلم خصوصی در هفته به صورت میانگین 18 تا 48 ساعت است. اما بیایید جزئیات بیشتری را با هم بررسی کنیم.

یک معلم خصوصی چند ساعت در هفته باید کار کند؟

از نظر مالی برای اینکه یک معلم خصوصی بتواند درآمد مناسبی داشته باشد، باید به طور میانگین هفته‌ای 36 ساعت کار کند. اگر فرض کنیم که میانگین درآمد معلم خصوصی، ساعتی 100 هزارتومان باشد، با 36 ساعت کار در هفته، درآمد ماهانه او معادل 14 میلیون تومان خواهد بود. بنابراین با 8 ساعت کار در هفته، به عدد 48 ساعت و مبلغ 19 میلیون تومان می‌رسیم.

این در شرایطی است که تدریس خصوصی، شغل تمام وقت شما باشد. اگر به صورت پاره‌وقت، تدریس می‌کنید یا شغل دومتان است، این مبلغ تقریبا نصف می‌شود. پس میانگین ساعت کار در هفته، برای یک معلم خصوصی می‌تواند بین 18 تا 48 باشد.

اما باید از نظر بازدهی و راندمان کاری هم میزان ساعتی کاری یک معلم خصوصی را بررسی کنیم. به این دلیل که هرچقدر بازدهی شما کاهش پیدا کند، کیفیت کارتان هم افت می‌یابد. این موضوع به نوبه خود باعث کاهش تعداد شاگردها و نارضایتی آنها می‌شود. اصلی‌ترین عامل افت بازدهی شما، افزایش ساعت‌های کاری است. بنابراین باید تعداد ساعت‌های کاری را برای خودتان (با توجه به توانایی‌هایتان) بهینه کنید.

برای اطلاعات بیشتر:

چرا شغل تدریس خصوصی سخت است؟

ساعت کاری معلم خصوصی در هفته

یک معلم مدرسه چند ساعت در هفته کار می‌کند؟

براساس قوانین جدید که در سال 1401 تصویب شده است، ساعت‌ کاری معلم‌های ابتدایی 24 ساعت در هفته، معلم‌های دوره متوسطه اول و دوم، 30 ساعت و مدیران و کادر اداری 36 ساعت در هفته در نظر گرفته می‌شود. (منبع)

البته می‌دانیم که براساس تبصره یک ماده 51 قانون کار، ساعت کار هفتگی افراد نباید کمتر از 44 ساعت در هفته باشد. اما به دلیل ماهیت و کیفیت کار معلم‌ها، این عدد، برای آنها متفاوت در نظر گرفته می‌شود.

6 نکته برای افزایش بازدهی کلاس های خصوصی

هزینه هر ساعت تدریس خصوصی چقدر است؟

تدریس خصوصی را می‌توانیم به عنوان یک شغل پردرآمد در نظر بگیریم. البته برای اینکه به درآمد بالایی در این شغل برسید، باید تلاش کنید. اگر در یک زمینه درسی خاص، زبان، موسیقی یا نرم‌افزار تسلط کافی دارید، می‌توانید به عنوان معلم خصوصی مشغول به کار شوید.

هزینه تدریس خصوصی، معمولا به صورت ساعتی محاسبه می‌شود. هزینه هر ساعت تدریس بسته به درس و کیفیت تدریس، حضوری یا آنلاین بودن آن و عوامل دیگر، متغیر است. اما به صورت میانگین می‌توان گفت هزینه‌های تدریس خصوصی در بازه 60 هزارتومان تا 1 میلیون تومان تعریف می‌شود.

برای اینکه اطلاعات بیشتری درباره هزینه تدریس مربوط به درس خودتان بدست بیاورید، مقاله قیمت تدریس خصوصی 1401 را بخوانید.

چگونه کلاس خصوصی برگزار کنیم؟ + راهکارهای افزایش تعداد شاگرد

چگونه می‌توانم تدریس خصوصی را شروع کنم؟

اولین قدم برای شروع تدریس خصوصی این است که بدانید در چه زمینه‌ای می‌خواهید تدریس کنید. بعد از تعیین حوزه کاری، باید مدارکی برای اثبات توانایی خود، تهیه کنید. مثلا اگر قصد دارید معلم خصوصی زبان شوید، به دنبال گرفتن مدرک IELTS بروید.

قدم بعدی پیدا کردن دانش‌آموز و شاگرد خصوصی است. برای این کار به پلتفرم‌هایی نیاز دارید که شما را به شاگردهای خصوصی معرفی کنند. یکی از بهترین و قدیمی‌ترین این پلتفرم‌های استادبانک است. استادبانک شبکه تخصصی تدریس خصوصی است و از سال 94 در این حوزه فعالیت می‌کند. برای شروع به قسمت عضویت اساتید بروید و پروفایل خود را بسازید. در مراحل بعدی کارشناسان استادبانک با شما مصاحبه می‌کنند. در صورت تایید، می‌توانید با دانش‌آموزهای زیادی آشنا شوید و کار خود را شروع کنید.

10 مورد از مهارت های معلمی که هر معلم خصوصی به آن نیاز دارد

در آخر

وقتی عاشق کارتان باشید، دوست دارید که بدون وقفه و ساعت‌ها کار کنید. اما به عنوان یک معلم نباید فراموش کنید که ساعت‌های کاری زیاد می‌تواند راندمان‌تان را کاهش دهد. از طرف دیگر باید برای رسیدن به یک درآمد مناسب، باید میزان ساعت‌‌های کاری خود را بهینه کنید. پس حتما به این موضوع دقت کنید که با توجه به توانایی‌های جسمی و روحی‌تان، تعداد ساعت‌های کاری را تعیین کنید. استادبانک هم در این مسیر همراه شماست. با کمک استادبانک می‌توانید با شاگردهای خصوصی زیادی آشنا شوید و ساعت‌های کاری خود را به خوبی تنظیم کنید.

اگر هنوز هم جواب سوال‌های‌تان را در زمینه تدریس خصوصی، پیدا نکرده‌اید، همین الان با شماره 02191004353 تماس بگیرید.