مقالات معلم خصوصی

۷ مورد برای شروع تدریس خصوصی زبان انگلیسی آنلاین که باید بدانید

استادبانک نویسنده
613 0
06 اسفند 1401
۷ مورد برای شروع تدریس خصوصی زبان انگلیسی آنلاین که باید بدانید

آیا شما هم رویای کار کردن برای خودتان را دارید؟ دوست دارید درآمد بالایی داشته باشید و در عین حال هم ساعت کاری‌تان را خودتان تعیین کنید؟ همه اینها دست‌یافتنی است به این شرط که یک معلم خصوصی زبان آنلاین شوید! اجازه دهید یک خبر خوب دیگر هم به شما بدهیم: برای این کار نیاز نیست سرمایه خاصی داشته باشید. اگر دوست دارید این کار را شروع کنید، اجازه دهید در این مقاله راهنمایی‌تان کنیم. در این مقاله درباره مراحل اولیه راه‌اندازی کار، تجهیزات آموزشی و همه چیزهایی دیگری که برای شروع تدریس خصوصی زبان انگلیسی آنلاین به آن نیاز دارید، صحبت می‌کنیم.

چگونه معلم زبان انگلیسی شویم

زبان انگلیسی مهم‌ترین زبانی است که هرکسی در این کره خاکی زندگی می‌کند، باید یاد بگیرد. پس انتخاب شغل معلمی زبان، تا آخر عمر امنیت شغلی‌تان را تامین می‌کند. اما برای اینکه این شغل را انتخاب کنید باید به آن علاقمند هم باشید.

علاوه بر علاقه، باید مدارک مورد نیاز تدریس را هم داشته باشید. مثلا باید تحصیلات دانشگاهی مرتبط با زبان داشته باشید. یا بعضی از گواهینامه‌های زبان انگلیسی را دریافت کنید. مثل تافل، آیلتس.

بعد از اینکه مدارک مرتبط با تدریس را بدست آوردید، باید خودتان را به عنوان معلم خصوصی معرفی کنید. برای اینکه بتوانید شاگرد خصوصی پیدا کنید، باید شناخته شوید. یکی از بهترین راه‌ها برای پیدا کردن شاگرد خصوصی، عضویت در استادبانک است.

استادبانک بزرگترین‌ شبکه تدریس خصوصی در ایران است. در استادبانک شما بعد از اینکه به عنوان معلم تایید شدید، با شاگردهای خصوصی زیادی در گروه‌های سنی مختلف آشنا می‌شوید. همچنین می‌توانید درباره قیمت تدریس خصوصی اطلاعاتی بدست آورید.

بنابراین تبدیل شدن به معلم زبان، به شرطی که به این کار علاقمند باشید، اصلا کار سختی نیست.

برای مشاهده قیمت تدریس خصوصی زبان انگلیسی استادبانک روی لینک زیر کلیک کنید:

هزینه کلاس خصوصی زبان انگلیسی استادبانک

 

معلم خصوصی زبان

چگونه تدریس خصوصی زبان را به صورت آنلاین شروع کنیم؟

برای شروع تدریس خصوصی زبان، قبل از هرچیز باید روی ویژگی‌های شخصی‌تان کار کنید. مثلا باید صبور و وقت‌شناس باشید. همچنین باید بتوانید مدیریت زمان یاد بگیرید. اما چند مرحله اساسی را باید طی کنید که در ادامه توضیح می‌دهیم.

1.تجیهزات مناسب تهیه کنید

برای تدریس کردن به صورت آنلاین، حتما باید تجهیزات مناسب داشته باشید. مثلا یک کامپیوتر یا لپتاپ، هدفون و اینترنت پر سرعت.

هنگامی که این تجهیزات را فراهم کردید، می‌توانید بدون هیچ مشکلی تدریستان را شروع کنید.

2.مدرک زبان بگیرید

دانش‌آموزها به دنبال معلم‌هایی می‌گردند که قابل اعتماد باشند. بنابراین برای تایید اعتبارتان به یک گواهینامه زبان نیاز دارید. مثلا مدرک‌های زبان که نشان می‌دهند شما تسلط کافی برای تدریس زبان دارند.

چند نمونه مدرک زبان معتبر در ایران TOEFL، IELTS، PTE، Duolingo، FCE،CPE، CAE هستند.

سایر آموزش‌ها:

گواهینامه هایی که یک معلم خصوصی زبان می تواند دریافت کند

3. تخصصی تدریس کنید

اگر بتوانید یک گروه خاص از شاگردها را برای تدریس انتخاب کنید، احتمالا هم کارتان ساده‌تر می‌شود و هم درآمد بالاتری خواهید داشت. مثلا تصمیم‌ بگیرید که فقط به گروه‌های سنی خاص مثل کودکان تدریس کنید.

یا مثلا تصمیم بگیرید که فقط  به گروهی از شاگردها که می‌خواهند مدرک زبان IELTS بگیرند، درس بدهید. تخصصی کار کردن اعتبار شما را بیشتر و بیشتر می‌کند.

4.برای قیمت‌گذاری تصمیم بگیرید

یک مرحله مهم دیگر این است که در مورد قیمت‌گذاری کلاس‌هایتان تصمیم‌گیری کنید. این موضوع تا حد زیادی به برنامه‌ریزی مالی شما و درآمدی که نیاز دارید، بستگی دارد. همچنین می‌توانید با کمک استادبانک از قیمت‌های تدریس خصوصی زبان مطلع شوید.

اینکه بتوانید یک محدوده قیمتی برای خودتان تعیین کنید، خیلی کمک می‌کند تا خستگی و ناامیدی سراغتان نیاید.

کدام کشورها بیشترین حقوق را به معلم خصوصی زبان می دهند؟

5.برنامه‌ریزی کاری داشته باشید

همانطور که گفتیم، شما به عنوان یک معلم خصوصی زبان می‌توانید ساعت کاری‌تان را خودتان تعیین کنید. پس باید برای کار کردنتان برنامه‌ داشته باشید. مثلا تعیین کنید که چه ساعت‌هایی از روز و چه روزهایی از هفته می‌خواهید کار کنید.

همچنین باید تعیین کنید که با چه روشی و با چه منابعی می‌خواهید کلاس‌تان را پیش ببرید. پس برای همه این موارد برنامه‌ریزی کنید.

6.یک پلتفرم برای تدریس پیدا کنید

برای اینکه بتوانید یک کلاس باکیفیت داشته باشید، لازم است بعضی از چیزها را از قبل آزمایش کنید. مثلا باید چند نوع پلتفرم آنلاین را بررسی کنید تا ببینید کدام یکی به دردتان می‌خورد. این روزها پلتفرم‌های زیادی برای تدریس آنلاین وجود دارند. بهترین نرم‌افزارهای برگزاری کلاس آنلاین گوگل میت، اسکایپ و زوم هستند.

هرکدام از این پلتفرم‌ها امکانات مختلفی دارند. ببینید که کدام یکی از آنها برای شما و شاگردتان عملکرد بهتری دارند.

معلم خصوصی آنلاین زبان

7.بازاریابی یاد بگیرید

برای اینکه بتوانید درآمدتان را به صورت ثابت نگه‌دارید یا بالاتر ببرید، نیاز است که کمی بازاریابی کردن هم یاد بگیرید. همانطور که گفتیم یکی از بهترین جاهایی که می‌توانید در آن بازاریابی کنید، استادبانک است. برای اینکار باید یک پروفایل خوب بسازید. هرچقدر که برای ساختن یک پروفایل جذاب بیشتر وقت بگذارید، نتیجه بهتری می‌گیرید.

همچنین می‌توانید از شبکه‌های اجتماعی یا وب‌سایت شخصی‌تان هم برای تبلیغ کردن کارتان استفاده کنید. حتی مي‌توانید برای جذب شاگرد یک جلسه رایگان در نظر بگیرید.

مهارت‌های مورد نیاز یک معلم خصوصی زبان چیست؟

چگونه یک مدرس زبان موفق باشیم؟

مثل هر کار دیگری، تدریس خصوصی هم چالش‌ها و سختی‌های مختص خودش را دارد. این موضوع درباره تدریس زبان کمی متفاوت‌تر است. چرا که آموزش یک زبان خارجی ممکن است بعضی مواقع چالش‌برانگیز باشد.

اما اگر تلاش و پشتکار داشته باشید، حتما موفق می‌شوید. عامل مهمی که به شما کمک می‌کند در این راه موفق شوید این است که چالش‌ها را از قبل پیش‌بینی کنید. وقتی تمام ریسک‌های شغل مورد نظرتان را ارزیابی می‌کنید می‌توانید برای آنها برنامه‌ریزی کنید.

مثلا یک جدول از چالش‌های احتمالی تهیه کنید. در ستون مقابل، برای هرکدام از چالش‌ها یک یا چند راهکار بنویسید. به عنوان مثال یکی از مهم‌ترین چالش‌ها برای معلم‌های زبان می‌تواند مشکل قیمت تدریس خصوصی باشد. این مشکل را می‌توانید با بررسی دوره‌ای قیمت‌ها حل کنید.

همچنین مشکل پیدا کردن منابع مناسب، یکی دیگر از چالش‌ها است. برای این کار هم بهتر است چندین منبع مختلف پیدا کنید. برای هرکدام از شاگردهایتان از یکی از منابع کمک بگیرید.

پس به طور کلی، موفقیت در تدریس خصوصی زبان به این بستگی دارد که از قبل برای سختی‌ها و مشکلات برنامه‌ریزی کرده باشید.

در جلسه اول تدریس خصوصی زبان چه کنیم؟

در آخر

شروع تدریس خصوصی آنلاین زبان می‌تواند یک تجربه دلچسب و البته درآمدزا باشد. به شرطی که اشتیاق لازم و کافی برای این کار داشته باشید. همچنین باید مدارک و گواهینامه‌های معتبر داشته باشید. در این مسیر استادبانک هم در کنار شماست. شما می‌توانید با کمک استادبانک شاگردهای خصوصی زیادی پیدا کنید.

همچنین می‌توانید تمام سوالات و دغدغه‌های خود را با کارشناسان ما در میان بگذارید. کافیست با شماره تلفن 02191005343 تماس بگیرید.