مقالات معلم خصوصی

در جلسه اول تدریس خصوصی زبان چه کنیم؟

استادبانک نویسنده
920 0
24 خرداد 1403

جلسه اول تدریس خصوصی اهمیت بالایی داشته و باید به بهترین شکل حضور پیدا کنید. برگزاری کلاس خصوصی زبان چه در منزل چه در آموزشگاه تفاوتی نداشته و همواره باید هوای جلسه اول را داشته باشید. اغلب شاگردان با مشاهده حضور درخشان معلم در جلسه اول، برای جلسات بعدی هم همان معلم را انتخاب می‌کنند. در جلسه اول تدریس خصوصی زبان چه کنیم؟ از همین جهت، جلسه اول تدریس زبان خصوصی اهمیت بالایی دارد. در ادامه، بهترین روش تدریس زبان انگلیسی را شرح خواهیم داد.

نکات مهم در جلسه اول تدریس خصوصی زبان

نکات بسیاری در این زمینه وجود داشته که جهت حضور موثر در جلسه اول به شما کمک می‌کند. از جمله مسائل اصلی برای تبدیل شدن به بهترین استاد زبان انگلیسی، علاقه و اشتیاق به تدریس است. اما نکات دیگری در این زمینه وجود داشته که شامل موارد زیر می‌شود.

حضور با اعتمادبه‌نفس در جلسه اول تدریس خصوصی زبان

در جلسه اول تدریس خصوصی زبان چه کنیم؟ همانطور که اشاره شد، حضور موثر در جلسه اول تدریس زبان خصوصی حائز اهمیت است. با اعتمادبه‌نفس در کلاس حاضر شده و به طور کامل خود را به شاگرد معرفی کنید. بهترین روش آموزش زبان در صورت آشنایی کامل شاگردان با شما پیاده خواهد شد. استرس خود را کاهش داده و هرگونه افکار منفی را دور بریزید.

ارائه بهترین روش تدریس در جلسه اول تدریس خصوصی زبان

هر شاگرد، روش یادگیری مخصوص خود را دارد. در جلسه اول تدریس سعی کنید شاگردان خود را به طور کامل شناسایی کرده و بهترین روش تدریس را به آن‌ها ارائه کنید. برخی از زبان آموزان با تصاویر راحت بوده و برخی دیگر به دنبال نوشتن متن هستند. بهترین روش تدریس زبان انگلیسی، ارائه بهترین روش تدریس متناسب با هر شاگرد است.

پیشنهاد ویژه: مهارت‌های مورد نیاز یک معلم خصوصی زبان چیست؟

تبدیل یادگیری زبان به فعالیتی لذت‌بخش در جلسه اول تدریس خصوصی زبان

یادگیری زبان فعالیتی کاملا جدی بوده و در مقابل این موضوع را نباید در کلاس پیاده کنید. تدریس زبان خصوصی را به فعالیتی لذت‌بخش تبدیل کرده تا شاگردان فضای بهتری برای یادگیری داشته باشند. فعالیت‌های جذاب، سرگرم‌کننده و انگیزه دهنده ارائه کرده تا شاگردان مجذوب تدریس شما شوند. درس روش تدریس زبان انگلیسی شامل این مورد نیز می‌شود.

پیشنهاد ویژه: همه چیز در مورد معلم زبان شدن، چگونه معلم زبان شویم؟

آشنایی با هدف شاگردان در جلسه اول تدریس خصوصی زبان

در جلسه اول تدریس خصوصی زبان، با هدف شاگردان از یادگیری این درس آشنا شوید. هدف از یادگیری زبان مهاجرت، شرکت در آزمون‌های مدرسه یا آیلتس و غیره است. آشنایی با اهداف شاگردان جهت فعالیت موثر در جلسه اول، شما را به هدف خود در جلسه اول تدریس خصوصی می‌رساند.

پیشنهاد ویژه: چگونه معلم خصوصی زبان انگلیسی آیلتس شویم؟ + ویژگی‌های استاد خوب زبان انگلیسی

برقراری ارتباط با شاگرد بین مطلب درسی در جلسه اول تدریس خصوصی زبان

در جلسه اول تدریس خصوصی زبان چه کنیم؟ زبان آموزان را در شرایطی قرار داده تا موارد تدریس شده در کلاس را در زندگی روزمره خود نیز تجربه کنند. برای مثال، از آن‌ها بخواهید در مورد تجربیات شخصی خود نگارش کرده یا صحبت کنند. تدریس خصوصی زبان انگلیسی در جلسه اول با توجه به این مورد بسیار موثر خواهد بود. بنابراین، برقراری ارتباط با شاگرد در بین مطلب درسی را فراموش نکنید.

آشنایی با سطح شاگرد در جلسه اول تدریس خصوصی زبان

در جلسه اول تدریس خصوصی زبان تا حد امکان با سطح شاگردان خود آشنا شوید. جهت کسب اطلاع در این مورد، سوالاتی از آن‌ها پرسیده یا به آن‌ها تمریناتی ارائه کنید. در تدریس آنلاین زبان انگلیسی یا تدریس حضوری این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است.

یادآوری مطالب قدیمی به شاگرد در جلسه اول تدریس خصوصی زبان

جهت اثبات هرچه بهتر خود در مورد تسلط به تدریس، یادآوری مطالب قدیمی را فراموش نکنید. در این صورت، شاگردان مطالب سابق را به یاد آورده و ذهن آن‌ها آماده یادگیری درس جدید می‌شود. معلم خصوصی زبان انگلیسی، باید نسبت به یادگیری شاگرد از درس‌های قبلی اطمینان حاصل کند. تمام اساتید استادبانک، این کار را به بهترین شکل انجام داده و مطالب قدیمی را به شاگردان یادآوری می‌کنند.

پیشنهاد ویژه: چگونه در زمینه تدریس خصوصی زبان موثرتر عمل کنیم؟

رفع اشکال شاگرد در جلسه اول تدریس خصوصی زبان

پیش از شروع برای تدریس زبان، ابتدا به رفع اشکال شاگردان بپردازید. برخی از شاگردان قادر به پرسیدن سوالات خود نبوده و بدون یادگیری مطالب به سراغ درس‌های جدید می‌روند. به علاوه، تدریسی شما در جلسه اول با وجود اشکالات شاگردان بی نتیجه خواهد ماند. به این ترتیب، در جلسه اول کلاس خصوصی زبان انگلیسی نسبت به حل این موضوع بی تفاوت نباشید.

اطمینان پشتیبانی به شاگرد در جلسه اول تدریس خصوصی زبان

در جلسه اول تدریس خصوصی زبان به شاگردان خود اطمینان دهید که همیشه از آن‌ها پشتیبانی می‌کنید. یک شاگرد در هر کلاس نیاز به پشتیبانی توسط معلم خود دارد. کلاس تدریس خصوصی زبان انگلیسی، به خصوص جلسه اول بهترین راه جهت نشان دادن مهارت‌های شما است. پس از جلسه اول، شاگردان تصمیم به ماندگاری در کنار شما یا انتخاب معلمی دیگر می‌گیرند. از همین جهت، پشتیبانی را فراموش نکرده و از همان جلسه اول این موضوع را به شاگردان خود گوشزد کنید.

پیشنهاد ویژه: استخدام مدرس زبان انگلیسی در استادبانک

نکات مهم در مورد جلسه اول تدریس زبان چه بگوییم

حال که متوجه شدید چه رفتاری در جلسه اول تدریس خصوصی زبان داشته باشید، در این بخش از مطلب به نکات مهم در مورد اینکه در جلسه اول تدریس زبان چه بگوییم، می‌پردازیم. تفاوت بارزی که در کلاس‌های گروهی برخلاف خصوصی مشخص است این است که باید انرژی بیشتری به خرج دهید.

قبل از جلسه:

 • آماده شوید: در مورد سطح و نیازهای زبان آموزان تحقیق کنید. برنامه درسی را برای جلسه اول آماده کنید، که شامل فعالیت‌هایی برای معرفی، ارزیابی و آموزش باشد.
 • مواد لازم را جمع‌آوری کنید: کتاب‌ها، جزوات، لوازم کمک آموزشی و هر چیز دیگری که برای تدریس نیاز دارید را آماده کنید.

حین جلسه:

 • خودتان را معرفی کنید: با لبخند و انرژی به زبان آموزان خوشامد بگویید. خودتان و سابقه تدریستان را معرفی کنید.
 • با زبان آموزان آشنا شوید: از آن‌ها بخواهید که خودشان را معرفی کنند و در مورد علایق، اهداف و تجربیاتشان در یادگیری زبان صحبت کنند.
 • سطح زبان آموزان را ارزیابی کنید: می‌توانید از طریق پرسش و پاسخ، گفتگوهای کوتاه یا آزمون‌های کوتاه سطح زبانی آن‌ها را ارزیابی کنید.
 • اهداف آموزشی را تعیین کنید: با زبان آموزان در مورد اهدافشان برای یادگیری زبان صحبت کنید و به طور مشترک اهداف آموزشی را برای دوره تعیین کنید.
 • برنامه درسی را ارائه دهید: به زبان آموزان بگویید که در طول دوره چه چیزی را یاد خواهند گرفت و چگونه این کار انجام می‌شود.
 • فضایی مثبت ایجاد کنید: از فعالیت‌های سرگرم کننده و تعاملی استفاده کنید تا فضایی شاد و انگیزشی برای یادگیری ایجاد کنید.
 • به سوالات پاسخ دهید: برای پاسخ به سوالات زبان آموزان وقت بگذارید و مطمئن شوید که آن‌ها مطالب را متوجه شده‌اند.
 • بازخورد بخواهید: در پایان جلسه از زبان آموزان بخواهید که نظرات و پیشنهادات خود را ارائه دهند.

بعد از جلسه:

 • بازخورد را بررسی کنید: به نظرات و پیشنهادات زبان آموزان توجه کنید و از آن‌ها برای بهبود تدریس خود در جلسات بعدی استفاده کنید.
 • برای جلسه بعدی آماده شوید: برنامه درسی را برای جلسه بعدی با توجه به نیازها و علایق زبان آموزان آماده کنید.

به طور کلی بهتر است نکات زیر را هم در نظر بگیرید:

 • صبور و حامی باشید: به یاد داشته باشید که همه زبان آموزان با سرعت‌های متفاوتی یاد می‌گیرند. صبور باشید و از آن‌ها حمایت کنید.
 • مثبت و انگیزه بخش باشید: فضایی مثبت و انگیزه بخش در کلاس ایجاد کنید. به زبان آموزان در مورد پیشرفتشان بازخورد مثبت بدهید.
 • فرهنگ و تنوع را در نظر بگیرید: از پیش فرض‌ها در مورد زبان آموزان بر اساس فرهنگ یا پیشینه آن‌ها خودداری کنید. به تفاوت‌های فردی احترام بگذارید و فضایی فراگیر برای همه زبان آموزان ایجاد کنید.
 • مفرح و سرگرم کننده باشید: یادگیری زبان باید تجربه‌ای لذت‌بخش باشد! از فعالیت‌ها و بازی‌های سرگرم‌کننده برای جذاب‌تر کردن کلاس‌هایتان استفاده کنید.

استادبانک، بهترین سامانه آموزش و تدریس خصوصی زبان انگلیسی

استادبانک، برترین پلتفرم آموزشی در زمینه تدریس خصوصی زبان انگلیسی است. در این سایت ده‌ها استاد زبان وجود داشته که سوابق تدریس و رزومه کاری خود را درج کرده‌اند. ارائه بهترین شیوه‌های تدریس توسط این اساتید نیز از جمله خصوصیات آن‌ها محسوب می‌شود. استادبانک در زمینه انتخاب معلمان خود بسیار سختگیرانه عمل کرده و این موضوع خیالتان راحت باشد. تعرفه و قیمت کلاس خصوصی زبان انگلیسی نیز با توجه به موارد خاصی تعیین می‌شود. جهت دریافت مشاوره از کارشناسان استادبانک با شماره تلفن 02191005343 تماس حاصل کنید.

سوالات متداول درباره در جلسه اول تدریس خصوصی زبان چه کنیم؟

 1. تفاوت رفتار در جلسه اول خصوصی با گروهی در چیست؟
  در کلاس خصوصی رفتار، اخلاق و روش تدریس به مراتب در جلسه اول با کیفیت‌تر، بهتر و متناسب با خلق و خوی زبان آموز خواهد بود.
 2. در جلسه اول تدریس زبان خصوصی چه بگوییم؟
  در جلسه اول زبان خصوصی سعی کنید خودتان باشید و از سابقه کاری خود، تحصیلات و مدارکی دارید را به زبان آموز بیان کنید.