مقالات معلم خصوصی

کدام کشورها بیشترین حقوق را به معلم خصوصی زبان می دهند؟

استادبانک نویسنده
1108 0
26 بهمن 1401

حتما شما هم این جمله معروف را شنیده‌اید: هیچکس به خاطر پول معلم نمی‌شود! اما اگر بدانید که زمینه تدریس شما، یک شغل محبوب و پرتقاضا است، چرا که نه؟ برای تدریس زبان انگلیسی در سراسر دنیا تقاضای زیادی وجود دارد. به این دلیل که انگلیسی، مهم‌ترین و مورد نیازترین زبان در این کره خاکی است.

بنابراین تجربه معلم خصوصی زبان شدن در خارج از کشور، هم فرصتی برای درآمدزایی است و  هم ساختن یک زندگی جدید! کشورهای حوزه خلیج فارس، کشورهای آسیایی مثل ژاپن، کره و چین، از جمله‌ کشورهایی هستند که بیشترین حقوق را به معلم‌های زبان می‌دهند. اما بیایید ببینیم میزان درآمد یک معلم خصوصی زبان در این کشورها چقدر است.

تدریس زبان در خارج از کشور

همه کشورهای جهان از مسافران یا مهاجرهایی که بتوانند به آموزش مردم کشورشان کمک کنند، استقبال می‌کنند. بنابراین اگر یک معلم خصوصی زبان هستید، تجربه تدریس حرفه‌ای، یک تجربه منحصر به فرد است. به این دلیل که هم فرصتی برای زندگی کردن در یک کشور دیگر بدست می‌آورید و هم با کمک تدریس می‌توانید درآمد خوبی کسب کنید.

بسته به کشوری که به آن مهاجرت می‌کنید و شایستگی‌های شما، می‌توانید درآمدی معادل 2000 تا 6000 دلار ماهانه داشته باشید. البته باید هزینه‌های زندگی، مالیات و موارد دیگر را هم در نظر بگیرید.

جالب است بدانید که در بعضی از کشورها هنوز هم زمینه‌های لازم برای آموزش فراهم نیست. بنابراین این کشورها هزینه بالایی برای تدریس زبان پرداخت نمی‌کنند. مثل تایلند و کشورهای آمریکای مرکزی.

اما در مقابل کشورهایی مثل کشورهای خاورمیانه و آسیا، به معلم‌های زبان انگلیسی دستمزد‌های شگفت‌انگیزی می‌دهند. پردرآمدترین معلم‌های خصوصی زبان را می‌توانید در این کشورها پیدا کنید.

شرایط مهاجرت با تدریس زبان انگلیسی

برای آموزش زبان انگلیسی در خارج از کشور، به مدرک تحصیلی ESL مثل گواهینامه TEFL نیاز دارید. البته بعضی از کشورها به داشتن مدرک آکادمیک زبان هم اهمیت می‌دهند؛ یعنی داشتن مدرک لیسانس یا کارشناسی ارشد مرتبط با زبان.

بعضی دیگر از مدرک‌های زبان که با کمک آنها می‌توانید به تدریس زبان فکر کنید، سلتا (CELTA) و دلتا (DELTA) هستند. دیگر مدرک‌های زبان مثل تافل و IELTS بیشتر برای تحصیل در دانشگاه‌های کشورهای خارجی مورد نیاز هستند.

در نهایت شما می‌توانید مدارک و اطلاعات مورد نیاز مثل سابقه کار، سن، تحصیلات را برای کشور مقصد بفرستید. اگر اطلاعات مورد تایید قرار بگیرد، برای شما دعوت‌نامه و ویزای کاری ارسال می‌شود. بعد از این به سفارت کشور مقصد در ایران می‌روید و مصاحبه حضوری انجام می‌شود.

برای اطلاعات بیشتر:

گواهینامه هایی که یک معلم خصوصی زبان می تواند دریافت کند

لیست پردرآمدترین کشورها برای تدریس زبان انگلیسی

بهترین کشورها برای آموزش زبان انگلیسی، کشورهایی حوزه خلیج فارس، ژاپن، تایوان، ویتنام و چین هستند. معلم زبان بودن در این کشورها، یعنی بدست آوردن درآمد بالا و کافی!

در ادامه لیست پردرآمدترین کشورها برای تدریس زبان و میانگین حقوق ماهانه آنها را برای شما آورده‌ایم.

1.کره جنوبی : ماهانه 1850 تا 2650 دلار

اقتصاد شکوفا و تعهدی که مردم این کشور به مسئله آموزش دارند، آن را به یکی بهترین مقصد‌ها برای معلم‌ های زبان تبدیل کرده است. کره جنوی یکی از اولین کشورهایی بوده است که از زمان همه‌گیری کرونا معلم‌های زبان انگلیسی خارجی بیشتری را جذب کرده است.

مزایا:

 • کره جنوبی به معلم‌ های زبان خارجی، مسکن رایگان مبله ارائه می‌دهد.
 • به معلمان زبان انگلیسی در کره بلیط هواپیما و هزینه رفتن وبرگشت به خانه پرداخت می‌شود.
 • معلم زبانی که در کره قرارداد 12 ماهه خود را تکمیل می‌کند، یک ماه حقوق اضافی به عنوان پاداش دریافت می‌کند

مهارت‌های مورد نیاز یک معلم خصوصی زبان چیست؟

حقوق معلم زبان در کره

2.چین: ماهانه 1200 تا 2600 دلار

براساس آمارها، هر ساله 300 میلیون نفر از مردم چین در کلاس‌های زبان انگلیسی شرکت می‌کنند. بنابراین پتانسیل شغلی زیادی برای معلم‌های خصوصی زبان در این کشور وجود دارد.

مزایا:

 • می‌توانید ماهانه 500 تا 1500 دلار ذخیره کنید.
 • چین به معلم‌های زبان خارجی مسکن رایگان و بلیط هواپیما ارائه می‌دهد.
 • زندگی در چین به دلیل معماری‌ شهری، پیشرفت تکنولوژی و حمل‌ونقل عمومی بسیار هیجان‌انگیز است.

حقوق معلم زبان در چین

3.ژاپن: ماهانه 1700 تا 2600 دلار

ژاپن با ارائه ترکیبی از فرهنگ بی‌نظیر، تاریخ و زیبایی‌های طبیعی خود، یکی از بهترین تجربه‌ها برای معلمان انگلیسی در خارج از کشورشان است.

مزایا:

 • می‌توانید ماهانه 600 تا 800 دلار پس‌انداز کنید.
 • می‌توانید قبل از مهاجرت به ژاپن، به صورت دورکار از خانه کار کنید.
 • تجربه لذت‌بخشی در کشور ژاپن خواهید داشت.

برای آموزش بیشتر: 

روش خلاقانه استفاده از پادکست در کلاس خصوصی زبان انگلیسی

حقوق معلم خصوصی زبان در ژاپن

4.تایوان: ماهانه 2000 تا 3000 دلار

یکی دیگر از مقصدهای عالی برای معلم‌های خصوصی زبان، تایوان است. این کشور طبیعتی بکر و زیبا دارد.

مزایا:

 • می‌توانید ماهانه 500 تا 700 دلار پس‌انداز کنید.
 • از خیابان‌های پرجنب‌وجوش و بازارهای رنگارنگ تایوان لذت ببرید.
 • زبان ماندرین یاد بگیرید.
 • آخر هفته‌های بی‌نظیر در سواحل تایوان داشته باشید.

برای اطلاعات بیشتر:

آیا تدریس خصوصی زبان انگلیسی سخت است؟

حقوق معلم زبان در تایوان

5.کشورهای حوزه خلیج فارس: ماهانه 2000 تا 5000 دلار

بالاترین رنج حقوق برای معلم‌های زبان، مربوط به کشورهای حوزه خلیج‌فارس و خاورمیانه است. مثل عربستان سعودی و امارات متحده عربی. هرچند که ممکن است بازار کار در این کشورها رقابتی باشد؛ بنابراین باید بتوانید روزمه خوبی جمع کنید و مدرک‌های لازم را بگیرید.

مزایا:

 • بیمه درمانی رایگان، کمک هزینه مسکن و پرواز به کشور خود.
 • فرصتی برای تجربه زندگی در کشورهای غنی از فرهنگ و تاریخ.

درآمد معلم زبان در دبی

درآمد معلم خصوصی زبان در ایران چقدر است؟

ایران هم یکی از کشور‌هایی است که میزان تقاضا برای تدریس خصوصی زبان در آن، بسیار بالا است. بنابراین به عنوان یک معلم خصوصی زبان در ایران هم درآمد خوبی خواهید داشت. هزینه هر ساعت تدریس خصوصی را می‌توانید با توجه به نمودار زیر ببینید. همچنین می‌توانید مقاله قیمت تدریس خصوصی را مطالعه کنید.

 

هزینه تدریس زبان در ایران

استادبانک چطور می‌تواند به معلم های خصوصی زبان کمک کند؟

استادبانک قدیمی‌ترین و بهترین شبکه تدریس خصوصی در ایران است. با کمک استادبانک می‌توانید شاگرد خصوصی پیدا کنید. برای شروع به قسمت عضویت اساتید بروید و اطلاعات خود را وارد کنید. بعد از این کارشناسان ما با شما تماس می‌گیرند تا مصاحبه تلفنی انجام شود. در نهایت پروفایل شما تایید می‌شود و در دسترس دانش‌آموز قرار می‌گیرد. استادبانک در تمام طول مسیر همراه شما خواهد بود.

علاوه بر این، با همکاری استادبانک، شما می‌توانید برای خودتان رزومه و سابقه کار جمع کنید. همچنین با دانش‌آموزان زیادی آشنا می‌شوید که در نهایت این کار باعث افزایش تجربه کاری شما می‌شود.

اگر هنوز سوالاتی در این زمینه دارید، می‌توانید با شماره 02191005343 تماس بگیرید. کارشناسان ما به صورت شبانه‌روزی پاسخگوی شما خواهند بود.