مقالات معلم خصوصی

کلاس خصوصی یا گروهی؟ کدام یک برای آیلتس مناسب تر است؟

استادبانک نویسنده
530 0
16 اسفند 1401
کلاس خصوصی یا گروهی؟ کدام یک برای آیلتس مناسب تر است؟

شما از کدام دسته آدم‌ها هستید؟ از آن دسته آدم‌هایی که بودن در جمع را به هر قیمتی ترجیح می‌دهند؟ یا از آن دسته‌ای که همیشه خلوت خودشان را انتخاب می‌کنند؟ درست است که ممکن است هر کدام از ترجیحات متفاوتی داشته باشیم. اما بعضی وقت‌ها باید چیزی را انتخاب کنیم که کاملا با سلیقه ما متفاوت است. مثلا اگر قرار است برای آزمون آیلتس آماده شوید و به معلم نیاز دارید، به احتمال زیاد گرفتن کلاس خصوصی بیشتر به نفعتان است. حتی اگر شما همیشه کلاس‌های گروهی را ترجیح می‌دادید. در این مقاله درباره تفاوت کلاس عمومی و خصوصی آیلتس بیشتر صحبت می‌کنیم.

کلاس زبان برای آیلتس بروم یا نه؟

بیایید اول به این سوال جواب دهیم: کلاس زبان برای آیلتس برویم یا نه؟ شاید اگر بخواهید برای سرگرمی زبان بخوانید، نیازی به کلاس رفتن نداشته باشید. اما وقتی پای آزمون آیلتس وسط باشد، بدون شک کلاس رفتن، گزینه منطقی‌تری است.

به این دلیل که برای گرفتن مدرک زبان آیلتس، شما باید مهارت‌های زبانی متفاوتی داشته باشید. مثلا توانایی نوشتن (writing)، صحبت کردن (speaking) و گوش دادن (Listening). خب به احتمال زیاد شما در همه این مهارت‌ها، قوی نیستید. پس باید اجازه بدهید یک استاد زبان کمکتان کند.

بنابراین برای گرفتن مدرک آیلتس، رفتن به کلاس زبان و کمک گرفتن از استاد بهتر از این است که خودتان مطالعه کنید.

کلاس زبان عمومی یا خصوصی

تفاوت کلاس خصوصی و عمومی

کلاس زبان عمومی یا گروهی معمولا با تعداد افراد بیشتر از 5 نفر برگزار می‌شود. در این نوع کلاس‌ها که اغلب به صورت حضوری هستند، شما باید در ساعت خاصی در مکان مشخصی حاضر شوید. این نوع کلاس‌ها توسط موسسه‌های زبان برگزار می‌شوند.

یک کلاس خصوصی اما، با تعداد افراد کمتر (1 تا 4 نفر) برگزار می‌شود. کلاس خصوصی هم می‌تواند به صورت آنلاین و هم به صورت حضوری برگزار شود. شما با توجه به برنامه‌تان می‌توانید ساعت کلاس را با معلم‌ هماهنگ کنید.

بنابراین تفاوت کلاس گروهی و خصوصی زبان، در تعداد نفرات است. هرچقدر تعداد نفرات کمتر باشد، کلاس زبان جنبه خصوصی‌تری پیدا می‌کند.

در ضمن اگر در یک کلاس خصوصی این امکان را دارید که اساتید تدریس خصوصی آیلتس را انتخاب کنید. در حالی که در کلاس‌های عمومی، معلم توسط موسسه انتخاب می‌شود.

مزایا و معایب کلاس عمومی زبان

رفتن به کلاس عمومی زبان، فرصت بسیار خوبی است برای پیدا کردن هم‌گروهی‌های زبان یا دوستان صمیمی. البته کلاس عمومی مزایای دیگری هم دارد.

مزایا:

 • هزینه کمتر
 • فشار درسی کمتر
 • گرفتن اطلاعات بیشتر از همکلاسی‌ها

معایب:

 • سرعت پیشرفت آهسته‌تر
 • استرس صحبت کردن در جمع
 • اختصاصی نبودن رفع اشکالات

بنابراین یک کلاس عمومی مزایا و معایب خاص خودش را دارد. بزرگترین مزیت کلاس عمومی زبان این است که می‌توانید دوستان بیشتری پیدا کنید.

تفاوت معلم مدرسه با معلم خصوصی در چیست؟

مزایا و معایب کلاس خصوصی زبان

شاید بزرگترین عیب کلاس خصوصی زبان این است که هزینه بیشتری باید بابت آن بپردازید. اما اگر هدف شما واقعا بدست آوردن مدرک زبان است، مطمئن باشید که ارزشش را دارد. کلاس‌های خصصی مزایای زیادی دارند. از جمله:

 • هماهنگی ساعت و روز کلاس با برنامه کاری شما
 • متمرکز شدن معلم روی نقاط ضعف و قوت شما
 • سرعت پیشرفت و یادگیری بالاتر
 • مناسب برای افراد خجالتی که نمی‌توانند در جمع صحبت کنند
 • افزایش انگیزه و انرژی

همانطور که متوجه شدید، برای اینکه بتوانید مدرک زبان بگیرید، بهتر است کلاس خصوصی بگیرید. مزایای یک کلاس خصوصی بیشتر از کلاس‌های گروهی است و می‌تواند شما را به هدفتان برساند.

چگونه معلم خصوصی زبان خود را از لحاظ تجربه بسنجیم؟

کلاس عمومی آیلتس

چرا کلاس خصوصی آیلتس بهتر است؟

آزمون آیلتس تقریبا یکی از سخت‌ترین آزمون‌های زبان در کل دنیاست. از طرف دیگر ما ایرانی‌ها برای شرکت کردن در این آزمون باید هزینه نسبتا زیادی بپردازیم. هزینه‌ای تقریبا معادل 140 دلار.

بنابراین منطقی نیست که برای شرکت کردن در چنین آزمونی ریسک کنید. بهتر است قبل از اینکه تصمیم بگیرید در آزمون شرکت کنید، برای گرفتن نمره مورد نظرتان حتما برنامه‌ریزی مناسبی کرده باشید.

این یعنی روی مهارت‌های مختلفی که برای این آزمون مورد نیاز است، حسابی کار کرده باشید. مثلا مهارت Speaking یا Writing. هر دوی این مهارت‌ها را با کمک یک معلم خصوصی زبان می‌توانید به درجه و سطح قابل قبولی برسانید.

بنابراین با توجه به اینکه شما احتمالا فقط یک بار می‌توانید در این آزمون شرکت کنید، بهتر است که تا می‌توانید خودتان را آماده کنید. کمک گرفتن از کلاس خصوصی و معلم مطمئنا نتیجه بهتری را برای شما رقم می‌زند.

تدریس خصوصی پیشرفته زبان برای چه کسانی مفید است؟

با استادبانک چطور می‌توانم استاد آیلتس بگیرم؟

یکی از قدیمی‌ترین شبکه‌های تدریس خصوصی در ایران، استادبانک است. شما با کمک استادبانک می‌توانید با ده‌ها استاد مجرب زبان آشنا شوید. می‌توانید سوابق و تجربیات آنها را ببینید. همچنین می‌توانید نظرات دیگر دانش‌آموزان یک استاد را درباره او بخوانید.

در سال 1400 بیش از 47 هزار دانش‌آموز در استادبانک ثبت نام کرده‌اند. شما هم می‌توانید اطلاعات زیادی درباره هزینه تدریس خصوصی زبان بدست آورید. همچنین می‌توانید تمام سوالات خود را از همکاران بخش پشتیبانی بپرسید.

شماره تماس 02191005343 پاسخگو و راهنمای شما خواهد بود.