مقالات معلم خصوصی

تدریس خصوصی پیشرفته زبان برای چه کسانی مفید است؟

استادبانک نویسنده
480 0
16 اسفند 1401

همه ما عاشق زبان انگلیسی هستیم. بیشتر ما می‌توانیم کم و بیش متوجه صحبت‌های یک فیلم یا ویدئو انگلیسی بشویم. همه چیز تا اینجا خوب است. اما اگر قرار باشد که به یک توریست آدرس بدهیم، یا یک ایمیل برای یک شرکت خارجی بنویسیم چه می‌شود؟ آیا آن وقت هم می‌توانیم عاشق زبان باشیم؟

احتمالا نه! چون خیلی از ما وسط راه یادگیری زبان درجا زدیم. هیچ وقت تا پایان این مسیر نرفته‌ایم. همیشه به این فکر بودیم که بالاخره یک روز به سراغش می‌رویم و تمامش می‌کنیم. امروز شاید همان روز باشد. دوره‌های پیشرفته زبان، دوره‌هایی هستند که برای افراد با سطح زبان متوسط یا بیشتر، مناسب هستند. در این مقاله می‌خواهیم درباره اینکه این دوره‌ها برای چه کسانی مفیدند، صحبت کنیم.

دوره پیشرفته زبان چیست؟

اگر موفق بشوید به سطح پیشرفته زبان برسید، درک محکم‌تری از ساختارهای گرامری زبان انگلیسی بدست می‌آورید. دایره لغات شما به طور چشم‌گیری بیشتر می‌شود. خیلی راحت‌تر از قبل متن‌های انگلیسی را می‌خوانید و متوجه مفهوم آنها می‌شوید. از همه مهم‌تر، تقریبا می‌توانید در هر محیطی به راحتی انگلیسی صحبت کنید.

بنابراین یک دوره پیشرفته زبان، دوره‌ای است که به شما کمک می‌کند به سطح پیشرفته برسید. یعنی همه مهارت‌های زبانی شما را به صورت قابل توجهی رشد و بهبود می‌دهد.

برای مشاهده بیشتر:

تدریس خصوصی زبان انگلیسی در چه مواردی لازم است؟

از کجا بفهمم سطح زبان من چقدر است؟

روش‌های زیادی وجود دارد که شما می‌توانید بفهمید سطح زبان‌تان چیست. یکی از ساده‌ترین روش‌ها این است که به یک موسسه زبان، در نزدیکی محل زندگیتان بروید و بخواهید که از شما آزمون تعیین سطح بگیرند. این آزمون‌ها تقریبا مشخص می‌کنند که سطح زبان شما چیست.

یک روش دیگر هم این است که از آزمون‌های آنلاین کمک بگیرید. مثلا یکی از معتبرترین آزمون‌های آنلاین، آزمون مربوط به دانشگاه کمبریج است.

یکی دیگر از آزمون‌های آنلاین، مربوط به سایت  English Test است. این آزمون هم می‌تواند به شما کمک کند مهارت‌های مختلف زبانی خود را بسنجید. مثل Reading، Grammar، Writing و سایر مهارت‌های مهم.

اگر کمی تحقیق کنید، سایت‌های ایرانی هم که آزمون آنلاین برگزار می‌کنند، پیدا می‌کنید. بیشتر آزمون‌های آنلاین رایگان هستند و لازم نیست هزینه‌ای برای شرکت کردن در آنها بپردازید.

خوب است بدانید که یکی از دسته‌بندی‌های کلی برای سطوح زبان به این ترتیب است:

  • Elementary (ابتدایی)
  • Pre Intermediate (پیش از متوسط)
  • Intermediate (متوسط)
  • Upper Intermediate (بالاتر از متوسط)
  • Advanced (پیشرفته)
  • Proficient (حرفه‌ای)

بنابراین شما می‌توانید با شرکت کردن در یک آزمون زبان استاندارد، بفهمید که در چه سطحی از زبان قرار دارید.

نحوه استفاده بهینه از کلاس‌‌های تدریس خصوصی زبان انگلیسی

چطور می‌توانم در کلاس زبان پیشرفته شرکت کنم؟

برای شرکت کردن در کلاس‌های پیشرفته، باید مشخص شود که سطح شما بالاتر از متوسط است. یعنی باید حدنصاب نمره upper intermediate را در آزمون تعیین سطح بدست آورید. بعد از این شما می‌توانید در کلاس‌های پیشرفته زبان شرکت کنید.

در ایران موسسه‌های زیادی چنین دوره‌هایی را برگزار می‌کنند. کتاب‌ها و منابع مختلفی برای تدریس دوره پیشرفته وجود دارد. براساس اینکه هدف شما از شرکت در کلاس چه باشد، معلم یکی از این منابع را برای تدریس انتخاب می‌کند.

همچنین می‌توانید روی کمک یک معلم خصوصی حساب کنید. در سایت استادبانک می‌توانید با بهترین اساتید زبان آشنا شوید و با کمک آنها به سطح پیشرفته برسید.

دوره پیشرفته زبان

کلاس خصوصی بهتر است یا گروهی؟

این سوال خیلی از کسانی است که می‌خواهند در دوره‌های پیشرفته شرکت کنند. این موضوع به چند عامل مهم بستگی دارد:

  • هدف شما
  • بودجه
  • نوع یادگیری

به عنوان مثال اگر هدف شما این است که برای آزمون آماده شوید و وقت زیادی ندارید، گرفتن یک معلم خصوصی زبان گزینه‌ منطقی‌تری است. اما اگر بودجه لازم برای شرکت کردن در کلاس خصوصی نباشید، بهتر است که به کلاس‌های گروهی بروید.

از طرفی اگر خجالتی هستید و نمی‌توانید در جمع صحبت کنید، احتمالا در کلاس‌های گروهی به مشکل برمی‌خورید. ضمن اینکه تمرکز معلم در کلاس‌های گروهی رو شما کمتر می‌شود. پس نمی‌توانید نقاط ضعف یا قوت خود را به خوبی پیدا کنید. به همین خاطر شاید شرکت کردن در یک کلاس خصوصی بیشتر به دردتان بخورد.

بنابراین اینکه کلاس خصوصی برای شما بهتر است یا عمومی، کاملا به خودتان بستگی دارد. قبل از اینکه انتخاب کنید، باید مجموع عواملی که گفتیم را در نظر بگیرید.

بازدهی خوب کلاس های تدریس خصوصی برای آموزش سریع زبان

چطور می‌توانم مدرک زبان بگیرم؟

گرفتن مدرک زبان، یعنی به سرانجام رساندن راهی که برای یادگیری شروع کرده‌اید. بنابراین خیلی مهم است که بالاخره یک روز خودتان را برای گرفتن مدرک آماده کنید. البته مدرک زبان ممکن است کاربردهای زیادی برایتان داشته باشد.

مثلا با داشتن یک مدرک معتبر، می‌توانید تدریس خصوصی یا گروهی انجام دهید. حتی می‌توانید مهاجرت کنید. مدرک‌های زبان حتی برای پیدا کردن یک شغل خوب در داخل یا خارج از کشور هم بسیار موثر هستند.

تافل و آیلتس، دو مدرک زبان معروف در ایران هستند. اما مدرک‌های زبان دیگری هم وجود دارند که بد نیست با آنها هم آشنا شوید. مثل مدرک TESOL، DELTA و CELTA. این مدرک‌ها برای کسانی که قصد دارند به تدریس زبان در سراسر دنیا بپردازند، مناسب هستند.

برای اینکه مدرک زبان بگیرید، باید با کمک موسسه‌های زبان در یکی از آزمون‌های زبان شرکت کنید. مثلا برای آزمون آیلتس، باید به سایت آیلتس تهران بروید و اقدام به ثبت نام کنید. البته ثبت نام کردن در این آزمون رایگان نیست. بسیاری از آزمون‌های زبان به همراه گواهینامه، رایگان برگزار نمی‌شوند. پس باید برای شرکت کردن در آنها حتما آمادگی کافی داشته باشید.

برای اطلاعات بیشتر:

تدریس خصوصی فشرده زبان برای چه کسانی مفید است؟

گرفتن مدرک زبان

استادبانک چطور می‌تواند به من کمک کند؟

یکی از قدیمی‌ترین شبکه‌های تدریس خصوصی در ایران استادبانک است. شما با کمک استادبانک می‌توانید معلم خصوصی زبان پیدا کنید. همچنین می‌توانید از تمام هزینه‌های تدریس خصوصی زبان مطلع شوید.

جالب است بدانید که در سال 1400 بیش از 47 هزار دانش‌آموز در استادبانک ثبت نام کرده‌اند. شما هم می‌توانید با کمک استادبانک، یک دوره پیشرفته زبان بگیرید و به هدفتان برسید. همچنین می‌توانید تمام سوالات خود را از کارشناسان ما بپرسید. شماره تماس 02191005343 پاسخگوی و راهنمای شماست.