مقالات معلم خصوصی

چگونه معلم خصوصی زبان خود را از لحاظ تجربه بسنجیم؟

استادبانک نویسنده
617 0
05 بهمن 1401
معلم خصوصی زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی نیازمند تمرکز و تمرین مستمر است. به همین دلیل است که زمان محدود معلمان در مدرسه نمی‌تواند باعث فراگیری این مهارت مهم شود. تدریس خصوصی زبان انگلیسی می‌تواند با تکیه بر تجربه استاد و سواد و مهارت او، تاثیر بسزایی در فراگیری این زبان داشته باشد. اما معلم خصوصی زبان انگلیسی باید دارای مهارت‌ها و سوابق متعدد باشد تا بتواند به بهترین شکل، دانش‌آموزان خود را راهنمایی کند. ویژگی‌هایی که علاوه بر ایجاد تمایز معلم زبان از دیگر همکاران خود، نشان دهنده‌ مهارت و تجربه‌ی بالای او در تدریس زبان انگلیسی باشد. در ادامه به برخی از این ویژگی‌ها برای سنجیدن میزان تجربه معلم خصوصی زبان، خواهیم پرداخت.

چگونه معلم خصوصی زبان خود را از لحاظ تجربه بسنجیم؟

برای اینکه بتوانیم استاد زبان انگلیسی خود را بسنجیم، نیازمند بررسی چند معیار مهم هستیم. معیارهایی که بتواند توانایی استاد را به ما نشان داده و به انتخاب بهتر ما کمک کند. در ادامه به برخی از این معیارها و فاکتور مهم خواهیم پرداخت.

سوابق کاری معلم تدریس خصوصی زبان انگلیسی

سوابق کاری هر استاد زبان را می‌توانید از بخش رزومه‌ی کاری او مطالعه نمایید. بنابراین پیش از شروع کلاس خصوصی خود از استاد بخواهید تا رزومه‌ی خود را در اختیار شما قرار دهد. این کار می‌تواند شما را با مهارت‌های کسب شده‌ استاد و سوابق کاری او آشنا نماید. اینکه استاد شما پیش از این در چه آموزشگاه‌ها و یا مدارسی مشغول به تدریس بوده‌، می‌تواند معیار مناسبی برای سنجش تجربه‌ او باشد.

معیارهای انتخاب یک معلم تدریس خصوصی زبان حرفه‌ای

لهجه و صحبت روان به زبان انگلیسی از توانایی‌های بهترین اساتید زبان انگلیسی

مکالمه و صحبت روان در زبان انگلیسی نیازمند تمرین مداوم و تجربه‌ی فراوان است. بنابراین معلمین زبان انگلیسی در صورت داشتن تجربه‌ بالا، قادر به صحبت روان زبان انگلیسی خواهند بود. شما برای یادگیری بهتر زبان، نیاز دارید تا مکالمه مناسبی با استاد خود در حین کلاس برقرار نمایید. این مکالمات باید با لهجه‌ و قواعد دستور زبان درست صورت بگیرد تا بتواند توانایی مکالمه و لسینینگ شما را تقویت کند. بنابراین بسیار مهم است که استاد زبان انگلیسی شما بتواند با لهجه و گرامر درست به انگلیسی صحبت نماید.

در واقع داشتن مکالمه‌ای روان با لهجه‌ای درست از بالاترین توانایی‌های بهترین معلمان تدریس خصوصی زبان است. یکی از سنجش‌های مناسب معلم خصوصی زبان می‌تواند توجه به نحوه‌ صحبت اساتید به زبان انگلیسی باشد. بنابراین پیش از انتخاب معلم خصوصی خود، می‌توانید در ویدئوهای معرفی استاد، نحوه‌ی صحبت او را بسنجید.

معلم خصوصی زبان انگلیسی

تسلط به مباحث گرامر از دیگر ویژگی‌های معلم کلاس خصوصی زبان

معلم خصوصی زبان باید قادر به توضیح کامل گرامر زبان انگلیسی بوده و گرامر را در مکالمه‌ی خود نیز رعایت کند. زیرا تحصیل در رشته‌ زبان انگلیسی نیازمند یادگیری دستور زبان آن نیز است. بنابراین معلم مجرب انگلیسی باید بتواند گرامر و دستور زبان را به راحتی برای دانش‌آموزان توضیح داده و بر آن مسلط باشد.

ویژگی‌های معلم خصوصی زبان انگلیسی خوب و موفق

مدارک و نمرات معلم زبان در آزمون‌های متعدد

مدرک تحصیلی هر استاد می‌تواند نشان دهنده‌ بخشی از مهارت استاد در زبان انگلیسی باشد. مدارک و آزمون‌های بسیاری در زمینه‌ی زبان انگلیسی برگزار می‌شود که اساتید با شرکت در آن‌ها می‌توانند توانایی خود را در زمینه‌ی تدریس بالا برده و رزومه‌ خود را تقویت کنند. این آزمون‌ها می‌توان آزمون آموزش تدریس زبان انگلیسی و یا مدارک و آزمون‌های بین‌المللی مانند آیلتس، تافل و غیره باشند. کسب نمره‌ بالا در آیلتس می‌تواند توانایی او را در ۴ مهارت مهم انگلیسی نشان دهد. بنابراین داشتن این مدارک برای استاد شما، ملاک بسیار خوبی برای سنجش میزان توانایی و تجربه‌‌اش است.

 

بررسی تجربیات دیگر دانش‌آموزان از فواید استفاده از سایت‌ تدریس خصوصی استادبانک

یکی از راه‌های انتخاب اساتید می‌تواند بررسی بازخورد دیگر شاگردان آن استاد باشد. شما می‌توانید با داشتن ارتباط با دیگر دانش‌آموزان از آن‌ها در رابطه با کیفیت تدریس و میزان تجربه‌ او در کلاس‌های آنلاین سوال نموده و شناخت بهتری نسبت به استاد خود پیدا نمایید. هم‌چنین موفقت شاگردهای سابق هر استاد در آزمون‌های متفاوت زبان انگلیسی، می‌تواند نشان دهنده‌ توانایی استاد در انتقال مباحث زبان باشد.

سامانه‌ جامع تدریس خصوصی استادبانک این بستر را برای شما فراهم نموده است تا نظر دیگر دانش‌آموزان را در رابطه با اساتید مختلف دانسته و بتوانید اساتید مختلف را باهم مقایسه نموده و سپس به انتخاب استاد خود بپردازید.

مشاهده اطلاعات بیشتر:

بهترین سایتهای آموزش و تدریس خصوصی زبان انگلیسی

تدریس خصوصی زبان انگلیسی در استادبانک

سایت استادبانک را می‌توان بهترین سایت تدریس خصوصی دانست. این سایت تمامی اساتید خود را تحت گزینش و مصاحبه تایید کرده و به معرفی آن‌ها در سایت می‌پردازد. از مزیت‌های این سایت می‌توان فراهم آوردن رزومه‌ی بهترین اساتید زبان انگلیسی دانست. در صفحه‌ی معرفی هر استاد شما اطلاعات او را که شامل رشته‌ تحصیلی، مکان سکونت و غیره بوده را دریافت می‌کنید. همچنین می‌توانید سوابق، مدارک و مهارت‌های استاد را در زمینه‌ی زبان انگلیسی مشاهده نمایید.

در صورت وجود ویدئو معرفی، شما قادر به بررسی صحبت آن استاد به زبان انگلیسی خواهید بود و در همین صفحه امکان مشاهده‌ قیمت تدریس خصوصی زبان انگلیسی را خواهید داشت. این قیمت بسته به سوابق استاد و درجه‌ او می‌تواند عدد متفاوتی باشد.

استادبانک مجموعه‌ای از اطلاعات مورد نیاز شما، برای یافتن استاد زبان انگلیسی مناسب را فراهم کرده است. شما می‌توانید در استادبانک در کمترین زمان ممکن به ارزیابی و مقایسه‌ اساتید مختلف زبان پرداخته و پس از انتخاب معلم مورد نظر خود، کلاس خصوصی خود را در بستر آنلاین و یا حضوری آغاز نمایید.

همچنین جهت ارتباط با تیم پشتیبانی استادبانک جهت درخواست کلاس معلم خصوصی و استفاده از سایر خدمات استادبانک می‌توانید با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۵۳۴۳ تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را از مجموعه استادبانک دریافت کنید.