مقالات معلم خصوصی

درس‌های پرمتقاضی تدریس خصوصی چه مواردی است؟

مونا فلاحی نویسنده
619 0
05 بهمن 1401
درس‌های پرمتقاضی تدریس خصوصی چه مواردی است؟

تدریس خصوصی را می‌توان یکی از کاربردی ترین روش‌های تدریس حال حاضر دانست. این نوع تدریس برای یادگیری در زمان کم و کیفیت بالا به کار می‌رود و می‌تواند نیازهای تحصیلی و مهارتی فرد را برطرف نماید. تدریس خصوصی شامل تمامی دروس تحصیلی و مهارت‌هاست که بر حسب نیاز دانش‌آموز برگزار می‌شود. اما در بین این دروس برخی از مباحث از بقیه آن‌ها متقاضی بیشتری دارند. در این مقاله به این درس‌های پرمتقاضی خواهیم پرداخت.

درس‌های پرمتقاضی تدریس خصوصی چه مواردی است؟

درس‌های پرمتقاضی معمولا دروسی هستند که درک آن‌ها در ساعات محدود مدرسه ممکن نیست. دروس مهمی که نمره بالایی در آزمون‌ها و نمرات تحصیلی دارند و نیازمند تمرینات متمرکز و هدف‌دار می‌باشند. در ادامه به توضیح برخی از این درس‌ها می‌پردازیم.

انگلیسی

زبان انگلیسی مهارت مهمی است که نه تنها در دوران تحصیل افراد، بلکه پس از آن نیز بسیار کاربردی و مهم است. به همین دلیل از بیشترین تقاضا برای معلم خصوصی برخوردار است. زبان انگلیسی را نمی‌توان در ساعات محدود مدرسه یاد گرفت و نیازمند تمرینات مستمر در ساعات مخصوص است. به همین دلیل است که یادگیری این زبان از سنین کودکی توصیه می‌شود. معلم خصوصی در بخش‌های زیادی می‌تواند به افراد کمک کند. مرحله‌ی اول، آموزش در حین تحصیل است که شامل کودکان و نوجوانان می‌شود. دانش‌آموزان با سپری کردن ساعات تدریس خصوصی زبان انگلیسی، به یادگیری این زبان از پایه می‌پردازند و نمرات خود را در امتحانات و آزمون‌ها افزایش می‌دهند.

هم‌چنین آزمون‌هایی مانند آیلتس و تافل و… هر ماهه در کشور برگزار می‌گردند. این آزمون‌های بین‌المللی برای افرادی که قصد مهاجرت دارند حیاتی ست. این افراد برای رسیدن به نتیجه‌ی دلخواه خود نیازمند یک معلم خصوصی هستند که در کم‌ترین زبان مهارت آن‌ها را جهت کسب نمره دلخواه افزایش دهد. هم‌چنین افراد می‌توانند مهارت‌های چهارگانه با به صورت مجزا و در جهت رفع نیاز خود، آموزش ببینند. به طور مثال اگر شما تنها در مکالمه انگلیسی دچار ضعف هستید؛ می‌توانید در کلاس‌های خصوصی زبان مکالمه شرکت کنید. معلم خصوصی می‌تواند صرفا طبق نیاز شما به برگزاری کلاس‌ها، در تعداد جلسات دلخواه شما، بپردازد. این روش می‌تواند موجب صرفه جویی در زمان و انرژی دانش‌آموز شده و نیاز او را برطرف نماید.

آیا معلم خصوصی شغل پرتقاضایی است؟

ریاضی

درس ریاضی را می‌توان به علت چالش‌های فراوان آن از جمله درس‌های پرمتقاضی تدریس خصوصی دانست. این درس به دلایل داشتن مسائل فراوان می‌تواند برای دانش‌آموزان مشکل باشد و آن‌ها نیازمند تمرینات و راه‌حل‌های بیشتری در خارج از ساعات مدرسه هستند. بنابراین معلم خصوصی ریاضی با مطرح نمودن راه‌حل‌های کاربردی و ارزیابی‌های هدف‌دار در بهبود روند تحصیلی دانش‌آموزان خود در این درس تلاش می‌کند. ارائه راه‌حل‌های گوناگون و تمرینات مستمر می‌تواند باعث پیشرفت دانش‌آموز در درس ریاضی شود.

درس‌های پرمتقاضی تدریس خصوصی چه مواردی است؟

ابتدایی

مقطع ابتدایی می‌تواند برای دانش‌آموزان پرچالش تلقی شود. چرا که این اولین مواجهه کودکان با مدرسه، دروس مختلف و امتحانات است. ساعات محدود مدرسه نمی‌تواند توجه لازم را به تمامی دانش‌آموزان ارائه کند و تمام ارزیابی‌های این مقطع به شکل همگانی است. هم‌چنین بسیاری از دانش‌آموزان با مطرح کردن مشکلات خود در سر کلاس مشکل دارند. در این حالت معلم خصوصی ابتدایی می‌تواند به کمک کودکان آمده و فضای تحصیلی را برای آن‌ها شیرین کند. بدین ترتیب معلم خصوصی ابتدایی با ایجاد فضایی آرام و به دور از استرس کودک را برای یادگیری تمام دروس آماده می‌کند. تاثیر بسزای معلم خصوصی ابتدایی در ایجاد انگیزه‌ی کودک به ادامه‌ی راه، سبب محبوب بودن تدریس خصوصی در این مقطع شده است.

 4 سبک و روش تدریس خصوصی ابتدایی کدامند؟

فیزیک

درس فیزیک از جمله درس‌های مهم دوران تحصیلی است که تاثیر زیادی بر آزمون‌های تحصیلی و کنکور دارد. درس فیزیک نیازمند تمرینات متمرکز برای حل مسئله است. فهم درس فیزیک می‌تواند با متدهای به روز و تکنیک‌های حل مسئله و تست زنی می‌تواند شیرین و آسان باشد. به همین دلیل تقاضا برای درس فیزیک در تدریس خصوصی زیاد است.

شیمی

درس شیمی از جمله درس‌های پرمتقاضی کلاس‌های تدریس خصوصی است. این درس از دو بخش حل مسئله و فهم و حفظیات مطالب تشکیل شده است. موفقیت در آزمون‌های تحصیلی نیازمند فهم هر دو بخش این درس می‌باشد. بالا بردن نمره‌ی شیمی می‌تواند رتبه‌ی شما را در این آزمون‌ها بهتر کند. برای فهم درس شیمی باید این درس را از پایه شروع کرده و به تمرینات هدفدار این درس بپردازید. چرا که عدم فهم شیمی پایه می‌تواند درک شیمی مقاطع بالاتر را سخت کند. به همین دلایل بسیاری از افراد با جلسات خصوصی به یادگیری مفهومی درس شیمی پرداخته و نمرات خود را ارتقا می‌دهند.

دغدغه های اصلی والدین در شروع تدریس خصوصی کدامند؟

تدریس خصوصی در استادبانک

استادبانک سامانه جامع تدریس خصوصی است که سابقه‌ی درخشانی در معرفی بهترین اساتید ایران دارد. این سایت با گزینش معلمین در رشته‌ها و مقاطع مختلف مجموعه‌ای از بهترین اساتید را برای معرفی به دانش‌آموزان و افراد مختلف تهیه کرده است. اساتید مختلف می‌توانند در صورت داشتن شرایط تدریس به سایت استادبانک مراجعه کرده و در قسمت عضویت اساتید مدارک و مشخصات خود را ثبت نمایند تا متخصصین ما با شما تماس بگیرند. پس از قبولی در مصاحبه‌ی تلفنی اساتید درجه بندی شده و صفحه معرفی آن‌ها در استادبانک ساخته خواهدشد. این کار می‌تواند اساتید را در کم‌ترین زمان به دانش‌آموزان متصل کرده و کلاس‌های خصوصی ایشان برگزار شود. هم‌چنین برای اطلاع از حدود قیمت تدریس خصوصی اساتید مختلف به سایت استاد بانک مراجعه نمایید.