مقالات معلم خصوصی

بهترین سن برای شروع تدریس خصوصی

استادبانک نویسنده
1107 0
18 بهمن 1401
بهترین سن برای شروع تدریس خصوصی

معلم شدن رویای کودکی خیلی از ماست. البته که همه ما به خوبی می‌دانیم که شغل معلمی و تدریس کار بسیار سخت و پرمسئولیتی است. به همین دلیل است که شاید اولین عاملی که برای انتخاب این شغل در نظر می‌گیریم، سن باشد. این موضوع وقتی که درباره تدریس خصوصی فکر می‌کنید، اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. احتمالا دائما از خودتان می‌پرسید که بهترین سن برای شروع تدریس خصوصی چه سنی است؟ در این مقاله به شما می‌گوییم که میانگین سنی شغل معلمی در سراسر جهان چقدر است و در چه سنی می‌توانید تدریس خصوصی را شروع کنید.

بهترین سن برای شروع تدریس خصوصی چه سنی است؟

احتمالا شما یک دانشجو یا دانش‌آموز جوان هستید که دانش و تخصص زیادی در یکی از درس‌های مورد علاقه‌تان دارید و می‌خواهید به تدریس خصوصی مشغول شوید. مثلا تدریس فیزیک یا شیمی. یا به عنوان مثال دوست دارید معلم خصوصی زبان یا معلم ریاضی باشید.

یا شاید یک معلم بازنشسته هستید اما دوست ندارید که شغل‌ معلمی را کنار بگذارید. در هر دو صورت چالشی که به احتمال زیاد الان در ذهن‌تان با آن مواجه شده‌اید، موضوع سن است.

جالب است بدانید که هیچ یک از ویژگی‌هایی یک معلم خصوصی خوب، ارتباطی با سن او ندارند. هرچند که تجربه، غرور و تا حدودی صبر و حوصله می‌تواند به سن افراد مرتبط باشد. اما نمی‌توانیم به طور دقیق بگوییم که سن افراد ارتباط مستقیمی با انتخاب شغل تدریس خصوصی دارد.

بنابراین درهر سن و شرایطی که هستید اگر در تدریس یک درس خاص مهارت دارید، می‌توانید با خیال راحت مشغول به کار شوید. استادبانک هم در این مسیر همراه شما خواهد بود.

برای اطلاعات بیشتر:

مزایا و معایب شغل معلم خصوصی چیست؟

آمارها درباره شغل معلمی چه می‌گویند؟

متوجه شدید که سن، ارتباط مستقیمی با انتخاب شغل معلمی ندارد. جالب است بدانید براساس یک تحقیق که در سال 2013 توسط دانشگاه کمبریج، در سراسر دنیا انجام شده است، میانگین سنی معلم‌ها 43 سال بوده است. نتایج این تحقیق نشان داده است که رنج سنی معلم‌ها در بیشتر کشورهای جهان در محدوده 20 تا 50 سال قرار می‌گیرد. (منبع)

میانگین سن معلمی

آیا سن 30 سالگی برای شروع تدریس خصوصی دیر است؟

اغلب ما فکر می‌کنیم که سن 30 سالگی برای شروع بعضی از کارها سن بالایی است. باید بگوییم که چه تازه از مدرسه فارغ التحصیل شده باشید و چه 30 سالتان باشد، تدریس خصوصی ریاضی یا سایر دروس  یک شغل کاملا متفاوت است. شما می‌توانید در هر سنی یک معلم موفق باشید به شرطی که علاقه و اشتیاق لازم برای این کار را داشته باشید.

موفقیتتان کاملا به این موضوعی بستگی دارد که روی شاگردهای‌تان تاثیر مثبتی می‌گذارید یا نه. پس نیازی نیست که در مورد سن‌تان بیش از حد نگران باشید.

برای اطلاعات بیشتر:

مدیریت کلاس خصوصی ، هر آنچه که باید بدانید

برای تدریس خصوصی باید چه مهارت‌هایی داشته باشیم؟

اولین و مهم‌ترین مهارتی که به شما کمک می‌کند در زمینه تدریس خصوصی موفق باشید، تسلط و دانش کافی در زمینه درسی است. خیلی مهم است که تسلط کاملی درباره درسی که تدریس می‌کنید داشته باشید. داشتن اعتماد به نفس هم عامل مهم دیگری است که باعث رشد و پیشرفت شما در این شغل می‌شود. اما به عنوان یک معلم خصوصی باید روی مهارت‌ها و ویژگی‌های دیگری هم کار کنید:

 • خلاقیت
 • توانایی مدیریت و برنامه‌ریزی
 • مهارت حل مسئله
 • همگام بودن با تکنولوژی
 • به روز بودن در زمینه تدریس
 • منظم بودن
 • مهارت گوش دادن فعال

بنابراین اگر به شغل تدریس خصوصی علاقه دارید، بهتر است روی کسب‌ کردن مهارت‌هایی مثل مدیریت و برنامه‌ریزی، حل مسئله، نظم و … تمرکز کنید.

ساده ترین موضوعات برای تدریس خصوصی کدام مواردند؟

شاگرد خصوصی

ویژگی‌های یک معلم خصوصی خوب چیست؟

قبل از اینکه به موضوع سن بپردازیم، بیایید کمی درباره ویژگی‌های یک معلم خصوصی خوب صحبت کنیم. همانطور که گفتیم شغل معلمی و تدریس خصوصی کار سخت و در عین حال شیرینی است. مهم‌ترین ویژگی‌هایی که یک معلم خصوصی باید داشته باشد این موارد هستند:

 • مسئولیت پذیری
 • صبور بودن
 • توانایی برقراری ارتباط موثر
 • تطابق‌ پذیری
 • مشوق بودن
 • صداقت داشتن
 • توانایی همدلی کردن
 • اشتیاق و ذوق داشتن

می‌بینید که هیچ‌یک از این ویژگی‌ها، ارتباطی با سن افراد ندارد. هرکس در هر سنی، می‌تواند این ویژگی‌ها را داشته باشد.

چگونه دانش آموزان را در کلاس خصوصی ارزیابی کنیم؟

استادبانک برای شروع تدریس خصوصی چه کمکی به شما می‌کند؟

استادبانک بزرگترین پلتفرم تدریس خصوصی در ایران است که می‌تواند به شما معلم‌های در پیدا کردن شاگرد‌های خصوصی کمک کند. امروزه پلتفرم‌ها و روش‌های زیادی برای پیدا کردن  شاگرد خصوصی وجود دارد؛ اما استادبانک بهترین راه برای آشنا شدن با دانش‌آموزهایی است که به کمک شما نیاز دارند. تمامی مراحل پیدا کردن شاگرد و برگزاری کلاس‌ها با کمک استادبانک انجام می‌شود و شما هیچ مشکلی از بابت هماهنگی، پرداخت هزینه و برنامه‌ریزی ندارید. بنابراین با خیال راحت می‌توانید وارد این شغل شوید.

اولین مرحله برای شروع همکاری با استادبانک ثبت درخواست همکاری به عنوان معلم خصوصی است. برای این کار باید به بخش عضویت اساتید بروید و فرم‌های مربوطه را تکمیل کنید. قبل از آن می‌توانید برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر به صفحه اصلی سایت استادبانک بروید و با بخش‌های مختلف آن آشنا شوید. همچنین می‌توانید با خواندن این مقاله درباره قیمت تدریس خصوصی اطلاعات بیشتری بدست بیاورید.

نتیجه اینکه

اگر به شغل تدریس خصوصی علاقه دارید و مهارت‌های لازم و مرتبط با آن را کسب‌ کرده‌اید، اصلا نگران سن خود نباشید. موفقیت شما در این شغل ارتباط مستقیمی با سن‌تان ندارد. مهم‌ترین ویژگی‌های یک معلم خصوصی موفق صبر، خلاقیت، توانایی برقراری ارتباط موثر، نظم و اشتیاق است. همچنین در این مسیر استادبانک همراه شماست.

شما می‌توانید تمام سوالات خود را از همکاران ما بپرسید. فقط کافیست با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۵۳۴۳ تماس بگیرید.