قیمت تدریس خصوصی

هزینه تدریس خصوصی فیزیک دوازدهم استادبانک در سال 1401 چقدر است؟

استادبانک نویسنده
0
18 اردیبهشت 1401
قیمت تدریس خصوصی فیزیک دوازدهم

درس‌های تخصصی رشته‌های مختلف، همیشه از اهمیت خاصی برخوردار هستند. فیزیک، یکی از همین دروس است که برای دانش‌آموزان رشته‌های ریاضی و تجربی بسیار مهم و تاثیرگذار است. محصلان بعد از ورود به پایه دوازدهم با این درس آشنا می‌شوند و فیزیک دوازدهم شروع یادگیری یکی از سخت‌ترین دروس مقطع متوسطه دوم است.

فیزیک، درسی پیچیده با مباحث متعدد است که درک مفاهیم آن بدون کمک معلمی کاربلد، غیر ممکن است. دانش‌آموزان از همان ابتدا به کمک معلم خصوصی فیزیک دوازدهم نیاز دارند تا روند یادگیری، درک و پاسخگویی را برای آن‌ها آسان‌تر کند. اما قیمت تدریس خصوصی فیزیک دوازدهم در زمان انتخاب معلم، برای والدین و دانش‌آموز مهم است

هزینه کلاس خصوصی فیزیک دوازدهم، تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار دارد. استادبانک برای قیمت‌گذاری و تعیین نرخ تدریس خصوصی فیزیک دوازدهم از سیستم ارزیابی اساتید استفاده می‌کند تا مناسب‌ترین تعرفه در اختیار دانش‌آموزان قرار بگیرد. در این مقاله شما با سیستم ارزیابی اساتید، رابطه کیفیت معلمان با قیمت تدریس خصوصی فیزیک دوازدهم و روش‌های برگزاری کلاس در استادبانک آشنا می‌شوید.

تعیین قیمت تدریس خصوصی فیزیک دوازدهم در سیستم ارزیابی اساتید استادبانک 

تعیین قیمت تدریس خصوصی فیزیک در استادبانک با سیستم ارزیابی اساتید

تعرفه کلاس خصوصی فیزیک دوازدهم باید طبق الگویی شفاف و دقیق تعیین شود تا دانش‌آموز بداند براساس چه معیاری نرخ معلم مشخص شده است و دلیل دستمزد بالا یا پایین اساتید چیست. سالانه تعداد فراوانی درخواست همکاری از سمت معلمان برای استادبانک ارسال می‌شود که تیم کارشناسی استادبانک، فقط بخش کمی از آن‌ها را تایید می‌کنند. 

معیارهای انتخاب معلم خصوصی برای شروع همکاری با استادبانک، سخت‌گیرانه است و کیفیت تدریس معلم، اولویت تیم استادبانک است. سیستم ارزیابی اساتید استادبانک نیز با همین رویکرد طراحی شده تا هر یک از معلمان قبل از شروع کار در سامانه استادبانک از جنبه‌های مختلف مورد بررسی قرار بگیرند. دانش‌آموز حق دارد با پرداخت هزینه تدریس خصوصی فیزیک دوازدهم، خدمات آموزشی باکیفیت دریافت کند.

سیستم ارزیابی اساتید به استادبانک برای رسیدن به این هدف کمک می‌کند. شما در لیست زیر، معیارهایی را که اساتید با آن‌ها سنجیده می‌شوند را مشاهده می‌کنید:

 • میزان تحصیلات و رزومه تحصیلی (رتبه کنکور، معدل و دانشگاهی که از آن فارغ التحصیل شده)
 • سابقه تدریس (مدارس، آموزشگاه‌ها، مراکز علمی و کلاس‌های خصوصی) 
 • شیوه‌های تدریس (آشنایی با شیوه‌های مدرن و تنوع در نوع تدریس)
 • نحوه‌ی برقراری ارتباط با دانش‌آموز (به خصوصی شاگرد کم سن)
 • میزان علاقه و انگیزه معلم خصوصی فیزیک 
 • نوشتن مقالات، کتاب و جزوات آموزشی در بازار نشر و فضای آموزشی کشور
 • عملکرد دانش‌آموزان پیشین معلم خصوصی فیزیک 
 • میزان رضایت و نظرات مثبت شاگردان
 • افتخارات علمی و آموزشی معلم

هر یک از معلمان بعد از عبور از مرحله ارزیابی بین یک تا پنج ستاره یا در بالاترین سطح ممکن لقب VIP (بهترین اساتید استادبانک) را دریافت می‌کنند. این تعداد ستاره یا امتیاز، ملاک اصلی تعیین نرخ تدریس خصوصی فیزیک دوازدهم در استادبانک است. این روش قیمت‌گذاری و دسته‌بندی اساتید، دلیل تنوع قیمت معلم خصوصی فیزیک دوازدهم در استادبانک است تا همه‌ی دانش‌آموزان با هر میزان بودجه به معلم باکیفیت دسترسی داشته باشند.

تعداد ستاره‌ها در قیمت تدریس خصوصی فیزیک دوازدهم استادبانک چه تاثیری دارد؟

پشتیبانی استادبانک، پس از اتمام جلسه اول و آخر کلاس، با شما تماس می‌گیرند، تا مطمئن شوند از معلم خود راضی بوده‌اید. اگر استاد نتوانسته باشد رضایت شما را جلب کند، استادبانک پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهد تا شما به هیچ عنوان متضرر نشوید.

معلمان بعد از پشت‌‌سر گذاشتن سیستم ارزیابی اساتید، بر اساس تعداد ستاره امتیازبندی شده و به گروه‌های مختلف تقسیم می‌شوند. تعداد ستاره‌ها در سایت استادبانک، نشانگر سطح، موقعیت و میزان تجربه معلم است و معنای خاصی دارد. برای اینکه درک بهتری از تفاوت تعداد ستاره‌ها در سیستم ارزیابی اساتید داشته باشید، ویژگی‌های  هر دسته از معلمان را برا شما توضیح می‌دهیم:

معلم یک و دو ستاره: کم‌تجربه‌ترین معلمان استادبانک در این گروه قرار می‌گیرند. معلم جوان و باانگیزه که فقط به دلیل نداشتن سابقه‌ی طولانی‌ تدریس، تعداد ستاره کمی داند. کیفیت آموزش این اساتید قابل‌قبول است و تسلط کافی برای برگزاری کلاس دارند. پایین‌ترین قیمت تدریس خصوصی فیزیک دوازدهم در استادبانک، متعلق به این دسته از معلمان است.

معلم سه و چهار ستاره: سابقه تدریس این معلمین بیشتر است و از نظر کیفیت تدریس نیز در سطح بسیار خوبی قرار داند. معلمان این گروه، معمولا فارغ‌التحصیل دانشگاه‌های معتبر کشور هستند. معلمان سه تا چهار ستاره، هزینه کلاس خصوصی فیزیک دوازدهم متوسطی دارند که مناسب بسیاری از دانش‌آموزان است.

معلمان پنج ستاره: معلمان پنج ستاره استادبانک از اساتید برتر کشور هستند و علاوه بر تحصیل در دانشگاه‌های معتبر، مقالات و دستاوردهای علمی مختلفی دارند. این اساتید در مراکز علمی، مدارس تیزهوشان و آماده‌سازی دانش‌آموز برای المپیادها، سابقه تدریس طولانی دارند و معمولا به سرعت ظرفیت کلاس آن‌ها پر می‌شود. نرخ تدریس فیزیک دوازدهم اساتید پنج ستاره استادبانک با توجه به تجربه و تسلط آن‌ها، تقریبا بالا است.

اساتید VIP: این معلمان از نوابغ تدریس خصوصی و آموزش شناخته می‌شوند. موفقیت‌های علمی این معلمان بسیار متنوع و درخشان است و بیشتر آن‌ها از رتبه‌های تک رقمی کنکور سال‌ها قبل و سایر المپیادهای علمی هستند. ویژگی بارز این اساتید، داشتن مهارت بالا در تدریس، استفاده از روش‌های مختلف آموزش و ارتباط موثر با دانش‌آموزان است. گران‌ترین هزینه تدریس خصوصی فیزیک دوازدهم در استادبانک به اساتید وی‌آی‌پی تعلق دارد.

قیمت کلاس خصوصی حضوری و آنلاین فیزیک دوازدهم با هم متفاوت است؟

قیمت کلاس خصوصی فیزیک حضوری و آنلاین در استادبانک باهم تفاوت دارد و نرخ تدریس در منزل فیزیک دوازدهم 15 تا 20 درصد گران‌تر است. هزینه رفت و آمد استاد به محل مورد نظر شاگرد برای تشکیل جلسه تدریس خصوصی، دلیل این اختلاف قیمت است. به هر حال، استادبانک برای ایجاد فضای آموزشی کامل‌تر که امکانات بیشتری داشته باشد از دو روش برای برگزاری کلاس‌های خصوصی استفاده می‌کند. 

روش اول، تدریس خصوصی فیزیک دوازدهم حضوری است که در حال حاضر امکان برگزاری آن برای دانش‌آموزان ساکن شهرهای تهران، کرج، اهواز، مشهد، اصفهان، شیراز، تبریز و کرمان وجود دارد. اما روش دوم، تدریس آنلاین فیزیک دوازدهم است که بدون محدودیت جغرافیایی در دسترس دانش‌آموزان سراسر کشور قرار دارد. تیم استادبانک برای برگزاری کلاس‌های آنلاین از بهترین و کاربردی‌ترین نرم‌افزارهای ارتباط آنلاین کمک می‌گیرد تا در روند برپایی جلسات تدریس خصوصی فیزیک آنلاین اختلالی پیش نیاید.

کیفیت اساتید استادبانک با توجه به قیمت کلاس خصوصی فیزیک دوازدهم 

معلم خصوصی استادبانک ملزم است: پس از ارزیابی ئ نیازسنجی دانش آموز برای او هدفگذاری کند، سپس با والدین به توافق رسد که رسیدن به این هدف چند جلسه طول می کشد، معلم خصوصی پس از هر جلسه گزارش کاملی از روند رشد دانش آموز به والدین می دهد.

مناسب‌ بودن شهریه کلاس خصوصی برخی اساتید در سایت استادبانک، ممکن است شما را درباره‌ی کیفیت تدریس یا سطح علمی این دسته از معلمان به شک بیندازد. معلمین یک یا دو ستاره استادبانک، قیمت تدریس خصوصی فیزیک چندان بالایی ندارند. دلیل این تعیین تعرفه، کیفیت یا سطح علمی پایین این معلمان نیست.

معلمان یک یا دو ستاره را جمعی از مدرسین کم تجربه ولی جوان تشکیل می‌دهند که نرخ تدریس مقرون‌به‌صرفه‌ای دارند. مهم‌ترین علت دستمزد کم‌تر این دسته از معلمان، نداشتن تجربه در حوزه تدریس است. برخلاف تجربه کم، انگیزه معلمان یک و دو ستاره بسیار بالا است و پتانسیل خوبی برای پیشرفت دارند.

از سمت دیگر، اساتید پنج ستاره یا وی‌آی‌پی حضور دارند. قیمت تدریس خصوصی  فیزیک دوازدهم این معلمان بالا است. این معلمان از برترین و برجسته‌ترین اساتید در رشته تحصیلی خود هستند و برخی از آن‌ها را نوابغ کشور تشکیل می‌دهند. اساتید VIP با اینکه نرخ تدریس قابل‌توجه‌ای دارند، اما روش تدریس خاص، تسلط بالا و از همه‌ی مهم‌تر، تجربه‌ی ارزشمند و چندین ساله در حوزه‌ی آموزش را دارند که آن‌ها را از دیگر معلمان متمایز می‌کند.

بنابراین، شما با انتخاب معلم دو ستاره و کم تجربه، شانس آشنایی با مدرسی با انگیزه را دارید که آماده است تا با انرژی فراوان به شما در مسیر یادگیری کمک کند. از طرفی دیگر، اساتید برجسته نیز با تجربه فراوان در مدت زمان کوتاه‌تری شما را در مسیر یادگیری هدایت می‌کنند.

قبل از انتخاب و پرداخت هزینه تدریس خصوصی فیزیک دوازدهم، رزومه معلم را بررسی کنید

والدین و دانش‌آموز، حق دارند تا قبل از انتخاب معلم خصوصی اطلاعات کافی در مورد او کسب کنند. در استادبانک، رزومه معلمین به طور کامل قابل بررسی است و شما می‌توانید به شناخت کاملی از استاد موردنظرتان برسید. 

شما بعد از انتخاب هر معلم، می‌توانید اطلاعات زیر را در رزومه‌ی او مشاهده کنید:

 • تعداد ستاره‌ها
 • حضوری بودن یا نبودن او برای محل سکونت شما  
 • تعداد برگزاری جلسات موفق تدریس
 • نظرات شاگردان
 • ویدئو معرفی
 • میانگین امتیاری که شاگردان به معلم داده‌اند
 • رزومه تحصیلی و کاری
 • افتخارات و دستاوردها
 • قیمت کلاس خصوصی به ازای هر 90 دقیقه

خواندن این اطلاعات به شما کمک می‌کند تا انتخاب دقیق‌تری داشته باشید و از زمان و بودجه‌ی خود به بهترین شکل استفاده کنید.

برترین اساتید با مناسب‌ترین هزینه تدریس خصوصی فیزیک دوازدهم در استادبانک

در این مطلب شما را با روش ارزیابی اساتید و نحوه‌ی تعیین قیمت تدریس خصوصی فیزیک دوازدهم استادبانک آشنا کردیم. استادبانک، سعی می‌کند بهترین معلم خصوصی فیزیک دوازدهم را با مناسب‌ترین نرخ در دسترس دانش‌آموزان سراسر کشور قرار دهد. روش‌های متنوع برگزاری کلاس خصوصی، قیمت مقرون‌به‌صرفه در کنار کیفیت بالا اساتید، شرایطی را ایجاد می‌کند تا با خیالی راحت دست به انتخاب بزنید.

اگر برای انتخاب معلم خصوصی فیزیک دوازدهم نیاز به راهنمایی یا مشاوره دارید یا در صورت داشتن هرگونه سوال یا مشکل، می‌توانید با شماره 91005343 021 تماس بگیرید. تیم پشتیبانی استادبانک، آماده‌ی پاسخگویی به شما کاربران عزیز است.