مقالات معلم خصوصی

چگونه معلم خصوصی به دانش آموز کمک می کند؟

مونا فلاحی نویسنده
1024 0
08 بهمن 1401
چگونه معلم خصوصی به دانش آموز کمک می کند؟

تدریس خصوصی را می‌توان یکی از موثرترین روش‌های یادگیری دانست.در این روش، معلم در نقش یک پشتیبان در ساعاتی خارج از ساعت مدرسه به داش‌آموزان در جهت پیشرفت تحصیلی آن‌ها کمک خواهد کرد. این کمک با توجه به تمرکز علم بر روی دانش‌آموز شخصی سازی شده و سرعت یادگیری را بالا می‌برد. کلاس‌های تدریس خصوصی می‌تواند در هر مقطع تحصیلی و هر رشته‌ای انجام بگیرد. این کلاس‌ها بسته به شرایط دانش‌آموز و دلخواه ایشان به شکل حضوری و آنلاین برگزار می‌شود. ما در استادبانک (سامانه‌ تخصصی تدریس خصوصی) سعی داریم در این مقاله به فواید معلم خصوصی و نحوه‌ کمک او به دانش‌آموز خود، بپردازیم.

چگونه معلم خصوصی به دانش آموز کمک می کند؟

معلم خصوصی می‌تواند دانش‌آموز را از لحاظ مهارت و دانش و هم‌چنین از لحاظ روانی آماده امتحانات و آزمون‌ها نماید. در ادامه قصد داریم برخی از مواردی که معلم خصوصی در آن نقش مهمی دارد را بیان کرده و نحوه‌ کمک او به دانش‌آموز خود را شرخ دهیم.

شخصی سازی تمارین

یادگیری در مدرسه به دلیل زمان محدود، به شکل همگانی انجام می‌شود و در این روش، زمان کافی برای پرداختن به ضعف‌های فردی هر دانش‌آموز را ندارد. معلم خصوصی در ابتدای تدریس خود باید به شناخت دانش‌آموز و نقاط ضعف و قوت او بپردازد. در ادمه به جهت تقویت نقاط ضعف او، تمارینی در نظر گرفته شود. این تمارین می‌تواند در جهت به چالش کشیدن نقاط قوت او نیز شکل بگیرد. بنابراین دانش‌آموز می‌تواند با حل تمرینات هدفدار به شناخت بهتر نقاط ضعف خود و رفع آن‌ها بپردازد.

افزایش اعتمادبنفس در دانش‌آموز

تجربیات نشان داده است دانش‌آموزانی که دارای معلم خصوصی هستند؛ انگیزه‌ بیشتری برای حضور در مدرسه و شرکت در مباحث درس دارند. چرا که با وجود معلم خصوصی و راهنمایی‌های ایشان در این مسیر، می‌توان پیشرفت دانش‌آموز در تحصیل او را متوجه شد. این پیشرفت توسط خود دانش‌آموز حس شده و به افزایش اعتماد به نفس او کمک خواهد کرد. این اعتماد به نفس می‌تواند در نتیجه‌ امتحانات و آزمون‌های او تاثیرات خوبی داشته و انگیزه‌ی او برای ادامه مسیر بیشتر خواهد شد.

نقش معلم خصوصی چیست؟

چگونه معلم خصوصی به دانش آموز کمک می کند؟

رفع گره‌های ذهنی دانش‌آموز

هر فرد در طول تحصیل خود می‌تواند با مشکلات و سوالات فراوانی در مورد مباحث درسی روبه‌رو شود که فرصت حل آن در مدرسه وجود نداشته باشد. جلسات تدریس خصوصی هر دانش‌آموز می‌تواند در جهت رفع نیاز او از مباحث خواسته شده باشد. به طور مثال اگر دانش‌اموزی در مبحث مثلثات ریاضی دچار مشکل است؛ می‌تواند از معلم خصوصی ریاضی خود بخواهد تا در چند جلسه این مبحث را برای او شرح دهد تا بتواد ضعف‌ها و سوالات ذهنی خود را در محیطی آرام و اختصاصی حل کند. این کار باعث رفع نیازهای فردی دانش‌آموز در کم‌ترین زمان ممکن خواهد بود.

رفع اشکال ارزیابی‌ها

یکی از روش‌های یادگیری در هر مبحث می‌تواند ارزیابی‌های مستمر با حل مسائل و تست‌زنی باشد. اما نکته‌ مهم در این ارزیابی رفع اشکال آن‌هاست. شما برای شناخت نقاط ضعف خود و برطرف نمودن آن‌ها نیاز به معلم مجرب برای رفع اشکال این ارزیابی‌ها خواهید داشت. معلم خصوصی می‌تواند از شما امتحان گرفته و سپس به رفع اشکال نقاط ضعف شما در این امتحانات بپردازد. سپس برای این نقاط ضعف تمارین فردی و تست‌زنی مناسب تعریف کند. این روش در تفهیم مسئله برای دانش‌آموز بسیار کارآمد است. هم‌چنین انجام ارزیابی‌های متعدد می‌تواند شما را برای سوالات امتحانی آماده کند.

چرا باید معلم خصوصی بگیریم؟

صرفه‌جویی در زمان دانش‌آموز

پرداختن به مشکلات تحصیلی بدون حضور معلم می‌تواند زمان زیادی را از دانش‌آموزان بگیرد. زمانی که دانش‌آموز با یک مشکل مواجه می‌شود نمی‌تواند راه حل مناسب آن را در زمان کم پیدا کند و هم‌چنین در این مسیر ممکن است دچار ناامیدی شود. بنابراین او به پشتیبانی نیاز دارد که پیش از او این راه را رفته و به مسیر آشنا باشد. با این کار می‌تواند در کم‌ترین زمان به دانش‌آموز خود کمک کرده و در زمان و انرژی صرفه جویی کند. هم‌چنین در بسیاری از دروس مانند زبان انگلیسی یادگیری، پروسه‌ زمانبری خواهد بود. تدریس خصوصی زبان انگلیسی می‌تواند در زمان کمی شما را با زبان دوم آشنا کرده و شما را برای امتحانات و آزمون‌ها آماده کند. شما می‌توانید مهارت‌ها را نیز به صورت جداگانه و یا در زمان فشرده در کلاس خصوصی فرا بگیرید.

استادبانک؛ سریع‌ترین روش برای یافتن معلم خصوصی

استادبانک با گزینش اساتید متعدد در رشته‌ها و شهرهای مختلف، بستر مناسبی را برای یافتن استاد خصوصی مناسب فراهم آورده است. شما می‌توانید در سایت استادبانک وارد شده و با وارد کردن نام درس و مقطع خود با لیستی از بهترین اساتید آن درس مواجه شوید. در این لیست به معرفی اساتید برتر، درجه‌بندی آن‌ها، رزومه و سوابق آن‌ها پرداخته ایم که می‌تواند کار شما را برای یافتن استاد مورد نظر خود، راحت کند. هم‌چنین در همین بستر می‌توانید از قیمت تدریس خصوصی اساتید مطلع شوید.

در صورت وجود هر گونه سوال، مشکل و یا ابهام می‌توانید با شماره‌ ۰۲۱۹۱۰۰۵۳۴۳ تماس گرفته و به بخش پشتیبانی استادبانک متصل شوید. استادبانک در تمام طول مسیر یادگیری، همراه شما خواهد بود.