مقالات معلم خصوصی

چرا باید معلم خصوصی بگیریم؟

استادبانک نویسنده
476 0
18 فروردین 1402
چرا باید معلم خصوصی بگیریم؟

دلایل زیادی وجود دارد که والدین تدریس خصوصی را برای فرزندان خود انتخاب می کنند. بعضی از والدین احساس می کنند نمی توانند به فرزندان خود در انجام تکالیف مدرسه کمک کنند. بعضی دیگر هم ممکن است متوجه شوند که فرزندانشان راحت‌ترند تا با کسی غیر از خودشان، تکالیف مدرسه‌شان را انجام دهند. بنابراین تدریس خصوصی می تواند به تقویت درک موضوع، افزایش اعتماد به نفس و ایجاد مهارت های مهم یادگیری کمک کند.

از طرف دیگر، در یک کلاس خصوصی، معلم به اندازه کافی به دانش‌آموز خود توجه می‌کند. چیزی که شاید در یک کلاس شلوغ هرگز اتفاق نیفتد! این به دانش‌آموزانی که نیاز به توجه بیشتری دارند و همچنین به کسانی که به اندازه کافی به چالش کشیده نمی شوند کمک می کند. در این مقاله می‌خواهیم درباره اینکه چرا باید معلم خصوصی بگیریم، بیشتر صحبت کنیم.

تدریس خصوصی برای دانش‌آموزان چه مزایایی دارد؟

معلم خصوصی به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا به صورت شخصی‌تر و با توجه به نیازهای خود، درس بخوانند و یاد بگیرند. همچنین می‌تواند به دانش‌آموزان کمک کند تا مفاهیم را بهتر درک کنند و سوالات خود را راحت‌تر بپرسند.

معلم خصوصی می‌تواند به دانش‌آموزان کمک کند تا مهارت‌های خود را ارتقا دهند و در آزمون‌ها و امتحانات بهتر عمل کنند. در نهایت، معلم خصوصی می‌تواند به دانش‌آموزان کمک کند تا اعتماد به نفس خود را در برابر درس بیشتر کنند و با اطمینان بیشتری به سمت یادگیری پیش بروند. اما بیایید مزایای دیگر تدریس خصوصی برای دانش‌آموزان را بیشتر بررسی کنیم.

برای اطلاعات بیشتر:

مهم ترین فواید و مزایای معلم خصوصی آنلاین برای پیشرفت تحصیلی

1-تجربه یادگیری فردی

با کمک تدریس خصوصی ریاضی یا زبان دانش‌آموز یادگیری فردی و منحصر به فرد را تجربه می‌کند. یعنی معلم می‌تواند مفاهیم و دروس را طوری به دانش‌آموز یاد دهد که فقط مخصوص خود او باشد. چیزی که شاید در کلاس درس مدرسه اصلا اتفاق نیفتد.

2-توجه شخصی

در کلاس‌های عمومی، معلم برای توجه به نیازهای هر دانش‌آموز به طور کامل وقت کافی ندارد. با تدریس خصوصی، دانش‌آموزان به صورت شخصی‌تر و با توجه به نیازهای خود درس می‌خوانند.

کلاس خصوصی چه فوایدی برای دانش‌آموز دارد؟

3-تفهیم بهتر مفاهیم

در کلاس‌های عمومی، معلم نمی‌تواند به هر دانش‌آموز به طور جداگانه توضیح دهد. در تدریس خصوصی، معلم می‌تواند به دانش‌آموز کمک کند تا مفاهیم را بهتر درک کند.

تدریس خصوصی

4-پاسخ به سوالات

در کلاس‌های عمومی، دانش‌آموز ممکن است خجالت بکشد و از پرسیدن سوالات خود صرف نظر کند. در تدریس خصوصی اما، دانش‌آموزان می‌توانند به راحتی سوالات خود را بپرسند و مشکلات خود را حل کنند.

تاثیر معلم خصوصی در موفقیت تحصیلی دانش‌آموزان

5-یادگیری خودجوش و خودراهبر

با تدریس خصوصی زبان یا معلم خصوصی در پایه ابتدایی و سایر مقاطع، فرزند شما یاد خواهد گرفت که ابتکار عمل در مدرسه را به دست بگیرد. فرزند شما همچنین یاد خواهد گرفت که چگونه سرعت یادگیری خودش را بالا ببرد.

6- ارتقا مهارت‌ها

در تدریس خصوصی، معلم می‌تواند به دانش‌آموز کمک کند تا مهارت‌های خود را ارتقا دهد، از جمله مهارت‌های نوشتاری و شفاهی.

7- موفقیت در آزمون‌ها

در تدریس خصوصی، معلم می‌تواند به دانش‌آموز کمک کند تا در آزمون‌ها و امتحانات بهتر عمل کند و نمرات بهتری بگیرد.

8-افزایش اعتماد به نفس

با تدریس خصوصی، دانش‌آموزان اعتماد به نفس بیشتری در پیدا می‌کنند و با اطمینان بیشتری به سمت یادگیری پیش می‌روند.

9-بهبود عادت‌های مطالعه

از طریق تدریس خصوصی، فرزند شما عادات کار و مطالعه را که برای زندگی از آنها استفاده خواهد کرد، یاد می گیرد. این مهارت ها به کودک شما کمک می کند تا با موفقیت به اهدافش در داخل و خارج از مدرسه دست یابد.

10- استقلال و مسئولیت پذیری

فرزند شما توانایی انجام کارهای مدرسه را به تنهایی و بدون کمک شما به دست خواهد آورد. او به رشد شخصی خود پی خواهد برد و یاد خواهد گرفت که مسئولیت های تحصیلی خودش را بر عهده بگیرد.

کلاس خصوصی با اعتماد به نفس دانش‌آموز چه می‌کند؟

11-از بین رفتن موانع یادگیری

معلم کودک شما به طور خاص هر جنبه ای از یادگیری را که فرزندتان با آن مشکل دارد را شناسایی می‌کند.، مثل نوشتن، ریاضی، زبان یا خواندن. در نتیجه معلم خصوصی می‌تواند به طور خاص روی این موانع یادگیری کار کند و آنها را از بین ببرد.

12-فضای مثبت

تدریس خصوصی محیطی بدون حواس‌پرتی و اختلالات کمتر در اطراف فراهم می‌کند تا فرزند شما بهتر بتواند بر یادگیری تمرکز کند.

چرا برای گرفتن معلم خصوصی باید از استادبانک کمک بگیرید؟

استادبانک قدیمی‌ترین شبکه تدریس خصوصی در کشور است که از سال 94 فعالیت می‌کند. در سال 1400 بیش از 74 هزار دانش‌آموز در استادبانک ثبت نام کرده‌اند. تمامی اساتید استادبانک بعد از مصاحبه و تایید رزومه، وارد حوزه کاری‌شان می‌شوند. همچنین استادبانک همه اساتید خود را در همه حوزه‌های تدریس، رتبه‌بندی می‌کند. بنابراین شما می‌توانید با خیال راحت و بدون دغدغه یک معلم خصوصی انتخاب کنید.

معلمان جوان و باتجربه در استادبانک با دو روش تدریس آنلاین و حضور، آماده‌ی برگزاری باکیفیت‌ترین کلاس‌ها برای دانش‌آموزان در سراسر کشور هستند. از طرفی تنوع تعرفه تدریس خصوصی در سایت استادبانک شرایطی را ایجاد کرده است که شما با هر میزان بودجه بتوانید از معلم خصوصی باکیفیت بهره ببرید.

اگر برای انتخاب معلم خصوصی نیاز به راهنمایی یا مشاوره دارید یا در صورت داشتن هرگونه سوال یا مشکل، می‌توانید با شماره 91005343 – 021 تماس بگیرید. تیم پشتیبانی استادبانک، آماده‌ی پاسخگویی به شما کاربران عزیز است.