مقالات معلم خصوصی

مقایسه کلاس‌های تدریس خصوصی ریاضی با فیلم و کتاب کمک آموزشی؛ کدام یک بهتر است؟

استادبانک نویسنده
855 0
05 دی 1401
کلاس های تدریس خصوصی یا کتاب ریاضی

ریاضی از جمله دروس مهم بوده که یادگیری آن به صورت خصوصی مزایای بسیاری دارد. بسیاری از افراد در دوران مدرسه یا دانشگاه خود جهت یادگیری درس ریاضی با مشکل مواجه می‌شوند. از همین جهت، با مراجعه به کلاس خصوصی ریاضی در این درس نمرات بالایی را دریافت می‌کنند.

مراجعه به کلاس تدریس خصوصی ریاضی با فیلم یا کتاب‌های آموزشی مزایای بسیاری دارد. در این میان، برخی تفاوت‌هایی را بین این دو گزینه قائل می‌شوند. در ادامه، به مقایسه کلاس تدریس ریاضی خصوصی با فیلم و کتاب آموزشی می‌پردازیم.

پیشنهاد ویژه: دلایل مفید بودن کلاس های تدریس خصوصی ریاضی برای موفقیت در امتحان

مقایسه تدریس خصوصی ریاضی با فیلم و کتاب کمک آموزشی

کلاس تدریس خصوصی ریاضی جهت یادگیری بهتر این درس بسیار مفید هستند. به علاوه، این روش نسبت به کتاب کمک آموزشی یا فیلم مزایای بسیاری در پی دارد. در ادامه، به بررسی مزایای تدریس خصوصی ریاضی نسبت به سایر روش‌ها می‌پردازیم.

انعطاف‌پذیری کلاس تدریس خصوصی ریاضی

تدریس خصوصی ریاضی هفتم یا سایر پایه‌ها، از انعطاف‌پذیری بالایی برخوردار است. در فیلم یا کتاب‌های کمک آموزشی مطالب و سر فصل‌های مشخصی تعیین شده که امکان یادگیری آن برای برخی از شاگردان سخت خواهد بود. از طرفی یادگیری ریاضی از این طریق برای افراد دیگر پیش پا افتاده است.

اما استاد و معلم خصوصی ریاضی نسبت به هر شاگرد انعطاف‌پذیری بالایی دارد. معلم خصوصی مطالب ریاضی را با توجه به سطح شاگردان تدریس کرده و به این موضوع توجه می‌کند. فیلم یا کتاب آموزشی مطالبی داشته که میزان سختی یا آسانی آن قابل تغییر نیست.

هماهنگ‌سازی معلم خصوصی ریاضی با شاگردان

در کلاس‌های تدریس خصوصی ریاضی، امکان هماهنگ‌سازی معلم با شاگردان وجود دارد. معلم خصوصی‌های حرفه‌ای، خود را با شاگردان هماهنگ ساخته و مطالب را با توجه به سطح آن‌ها تدریس می‌کنند. به این ترتیب، مطالبی مناسب با شاگردان ارائه داده تا قابلیت فهم برای آن‌ها آسان باشد.

بهترین معلم خصوصی ریاضی، در جلسات اول ابتدا سوالاتی از شاگرد می‌پرسد. پس از پرسیدن سوال و درخواست حل آن از سوی شاگردان، سطح آن‌ها مشخص می‌شود. به این ترتیب، سطح هر دانش آموز مشخص شده و معلم خصوصی ریاضی خود را با آن‌ها هماهنگ می‌کند. در حالیکه در فیلم یا کتاب کمک آموزشی امکان انجام این کار وجود ندارد.

یادگیری ریاضی در مدت کم با کلاس تدریس خصوصی

با کلاس تدریس خصوصی، ریاضی در مدت کم به شاگردان آموزش داده می‌شود. اما در یادگیری ریاضی همراه با فیلم یا کتاب کمک آموزشی با چند جلسه مداوم هم برخی افراد آن را یاد نخواهند گرفت. بنابراین، در صورت قصد یادگیری ریاضی به صورت پایه‌ای، مفهومی و پیشرفت در مدت کوتاه، به کلاس خصوصی مراجعه کنید.

پیشنهاد ویژه: ۶ دلیل برای آنکه تدریس خصوصی ریاضی باعث گرفتن نمره ۲۰ می‌شود!

امکان پرسیدن سوال‌های متفاوت در کلاس خصوصی ریاضی

در کلاس تدریس خصوصی یا کتاب کمک آموزشی باید به نکاتی توجه کنید. امکان پرسیدن سوال‌های متفاوت در کلاس تدریس ریاضی فراهم است. اما هنگام مشاهده فیلم یا مطالعه کتاب کمک آموزشی چنین امکانی وجود ندارد. کلاس‌های تدریس خصوصی ریاضی بهترین فرصت جهت پرسیدن انواع سوال‌های شاگردان است.

برخی از شاگردان اعتماد به نفس کافی جهت پرسیدن سوال در کلاس مدرسه یا دانشگاه را ندارند. اما مراجعه به کلاس تدریس خصوصی ریاضی بهترین فرصت جهت رفع اشکالات است. یادگیری آسان ریاضی نیز با حل مشکلات شاگردان اتفاق می‌افتد. بنابراین، از دیگر مزایای کلاس تدریس خصوصی نسبت به فیلم یا کتاب‌های کمک آموزشی امکان پرسیدن سوال است.

هدفمند بودن کلاس تدریس خصوصی ریاضی

از جمله مزایای کلاس تدریس خصوصی ریاضی، هدفمند بودن آن است. اغلب شاگردان با توجه به اهداف مختلفی به کلاس خصوصی ریاضی مراجعه می‌کنند. وجود اشکال در مبحث خاص ریاضی، شرکت در امتحان و غیره از جمله اهداف موجود جهت یادگیری این درس است. در فیلم یا کتاب کمک آموزشی ریاضی شاید شاگردان به هدف موردنظر خود دست پیدا نکنند.

پیشنهاد ویژه: چند نکته برای افزایش بازدهی کلاس خصوصی ریاضی

برگزاری کلاس خصوصی ریاضی به صورت حضوری و آنلاین

از جمله ویژگی‌های کلاس خصوصی ریاضی نسبت کتاب کمک آموزشی یا فیلم، امکان برگزاری کلاس به صورت خصوصی یا آنلاین است. هریک از روش‌های حضوری یا آنلاین از مزایایی برخوردار هستند. اساتید خصوصی ریاضی در استادبانک امکان برگزاری کلاس به دو روش را فراهم کرده‌اند.

کلاس خصوصی آنلاین اتلاف وقت در ترافیک یا سایر موارد را ندارد. شاگردان با حضور در کلاس خصوصی به صورت آنلاین در فضایی کاملا آرام درس خود را آموزش می‌بینند. اما در کلاس حضوری شاگردان امکان پرسش سوال‌های بیشتری را خواهند داشت. قیمت تدریس خصوصی ریاضی نیز با توجه به این موارد تعیین می‌شود.

پیشنهاد ویژه: معیارهای انتخاب یک معلم تدریس خصوصی ریاضی خوب

یادگیری مفهومی در کلاس تدریس خصوصی ریاضی

در کلاس تدریس خصوصی یادگیری آسان ریاضی، این درس به صورت مفهومی آموزش داده می‌شود. اغلب شاگردان با هدف یادگیری این درس به صورت مفهومی ریاضی را آموزش می‌بینند. اما در فیلم یا کتاب کمک آموزشی احتمالا این درس به صورت مفهومی برای شاگردان نباشد. بنابراین، با توجه به موارد فوق، مراجعه به کلاس تدریس خصوصی ریاضی بسیار بهتر از فیلم یا کتاب کمک آموزشی است.

پیشنهاد ویژه: چطور می‌توان به برترین اساتید تدریس خصوصی ایران دسترسی پیدا کرد؟

بهترین روش‌های یادگیری ریاضی در سایت تدریس خصوصی استادبانک

استادبانک، یکی از سایت‌های برتر در زمینه تدریس خصوصی است. در این سایت، لیستی از اساتید حرفه‌ای همراه با رزومه و نرخ معلم خصوصی ریاضی را مشاهده می‌کنید. در استادبانک، تمام شرایط آموزشی برای شاگردان فراهم شده و مشکلی از این بابت برای آن‌ها وجود ندارد. جهت دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره تلفن 02191005343 تماس حاصل کنید.