مقالات معلم خصوصی

۶ دلیل برای آنکه تدریس خصوصی ریاضی باعث گرفتن نمره ۲۰ می‌شود!

استادبانک نویسنده
1011 0
28 دی 1401
تدریس خصوصی ریاضی استادبانک

درس ریاضی را می‌توان یکی از درس‌های پرچالش برای دانش‌آموزان دانست. به همین دلیل است که بیشتر دانش‌آموزان برای فهم بهتر این درس از معلم خصوصی استفاده می‌کنند. معلم خصوصی با پشتیبانی خصوصی افراد در ساعات خارج از مدرسه، آن‌ها را برای امتحانات و آزمون‌های متفاوت آماده می‌کنند. این آمادگی می‌تواند سبب نتیجه‌ی بهتر دانش‌آموزان در امتحانات باشد. تجربه نشان داده است که دانش‌آموزانی که از تدریس خصوصی برای دروس مختلفی چون درس ریاضی استفاده کرده؛ نمره‌ی بهتری در امتحانات نهایی کسب می‌کنند. در این مقاله سعی داریم عواملی که باعث کسب نمرات بالای دانش‌آموزان به واسطه دریس خصوصی، در امتحانات می‌شود را بررسی نماییم.

پیشنهاد ویژه: برای گرفتن بهترین نتیجه از کلاس های تدریس خصوصی ریاضی چه کنیم؟

۱. انجام تمرینات متمادی با کمک معلم تدریس خصوصی ریاضی

یکی از ملاک‌هایی که باعث افزایش نمرات دانش‌آموزان در کلاس‌های خصوصی ریاضی می‌شود؛ انجام تمرینات بسیار است. درس ریاضی عموماً با حل مسئله درگیر بوده و حل مسائل تنها با انجام تمارین بسیار امکان پذیر است. این تمرینات باید در جهت رفع اشکالات دانش‌آموزان طراحی شود. به همین منظور معلم تدریس ریاضی  با شناخت شرایط دانش‌آموز خود، برای او تمرینات مناسبی را طراحی کرده و سپس تمرینات را با دانش‌آموزش رفع اشکال می‌کند. بدین ترتیب دانش‌آموز می‌تواند با تمرین بیشتر، سرعت و دقت خود را در حل سوالات ریاضی بالا ببرده و نمره‌ی بهتری در امتحانات خود کسب نماید.

۲. ارزیابی هدف‌دار از کلاس معلم خصوصی ریاضی

امتحانات و ارزیابی‌های انجام شده در مدسه به شکل همگانی صورت گرفته و توجهی به شرایط فردی دانش‌آموزان ندارد. اما در تدریس خصوصی ریاضی، ارزیابی‌ها فردی شده و هدف‌دار انجام می‌شود. این ارزیابی ممکن است در قالب امتحان، تست و یا اشکال مختلف از دانش‌آموز گرفته شده و نتیجه‌ی آن بررسی شود. معلم خصوصی با توجه به نقاط ضعف دانش‌آموز خود، از او ارزیابی‌های متفاوتی جهت رفع این ضعف استفاده کرده و سپس نقاط قوت او را به چالش کشیده و تقویت می‌نماید. نتیجه‌ی این هدف گذاری پوشش ضعف دانش‌آموز، تقویت نقاط قوت او و در نتیجه نمره‌ی بهتر امتحانش خواهد بود.

پیشنهاد ویژه: تعداد جلسات تدریس خصوصی ریاضی لازم برای یادگیری خوب ریاضی

۳. آشنایی با انواع سوالات امتحانی با کمک معلم ریاضی

حل نمونه سوالات امتحانی ریاضی برای یادگیری آسان ریاضی می‌تواند انواع مختلفی داشته باشد. بررسی انواع مختلف سوالات امتحانی پیش از برگزاری آن، می‌تواند نتایج امتحان دانش‌آموز را به شکل چشم‌گیری تغییر دهد. معلم خصوصی درس ریاضی با بررسی سوالات امتحانی، آن‌ها را دسته‌بندی کرده و دانش‌آموز خود را با این سوالات آشنا می‌کند. بدین ترتیب تمامی سوالات در سر جلسه امتحان برای او آسان خواهد بود.

۴. افزایش اعتماد بنفس از مهم‌ترین مزیت‌های شرکت در کلاس خصوصی ریاضی

با ایجاد تمرین و ارزیابی بسیار، دانش‌آموز به فهم بهتری از درس ریاضی می‌رسد. این فهم بهتر به او کمک می‌کند که مسائل را به راحتی حل کرده و ضعف‌های او برطرف شود. بدین ترتیب اعتماد به نفس او در روز جلسه‌ی امتحان بالاتر رفته و به راحتی سوالات را پاسخ خواهد داد. چرا که استرس او برای مواجهه با سوالات امتحانی کاشته شده است. اعتماد بنفس بیشتر در حل سوالات امتحانی، می‌تواند انگیزه‌ی مضاعفی برای ادامه‌ی مسیر به دانش‌آموز بدهد.

پیشنهاد ویژه: تاثیر معلم خصوصی ریاضی در کسب نمره بالا در امتحانات چیست؟

تدریس خصوصی ریاضی

۵. آشنایی با روش‌های نوین حل مسئله

با داشتن کلاس‌های خصوصی ریاضی با بهترین معلم‌های ریاضی می‌توان با روش‌های نوین تدریس آشنایی پیدا کرد. با دانستن راه‌کارهای به روز و کارآمدتر، مسائل ریاضی ساده سازی شده و حل آن‌ها آسان خواهد بود. با پیاده سازی این روش‌ها در امتحان علاوه بر حل مسائل، می‌توانید سرعت خود را در پاسخگویی به سوالات بالا برده و نمره‌ی عالی کسب نمایید.

۶. آشنایی و کار با بهترین منابع یادگیری ریاضی

برای آشنایی با سوالات و تمرینات درس ریاضی، شما نیازمند به آشنایی با کتاب‌های کمک درسی هستید. در این کتاب‌ها تمرینات و سوالات دسته بندی شده و از آسان به سخت پیش خواهد رفت. معلم خصوصی با معرفی بهترین منابع ریاضی و بهترین کتاب‌های ریاضی، نکات مهم آن‌ها را شرح می‌دهد. سپس تمرینات آن را با شما حل کرده و رفع اشکال می‌نماید. بسیاری از سوالات این کتاب‌ها مشابه سوالات امتحانی شما خواهد بود. بنابراین با خواندن و تمرین مسائل کتاب‌های کمک درسی، آمادگی بیشتری برای امتحان خود کسب خواهید کرد.

پیشنهاد ویژه: n توصیه برای استفاده از کلاس تدریس خصوصی ریاضی

یافتن بهترین اساتید تدریس خصوصی ریاضی در استادبانک

با دلایل ذکر شده در بالا به اهمیت معلم خصوصی در درس‌های مختلف به خصوص درس ریاضی پی بردیم. اما یافتن اساتید باتجربه می‌تواند برای افراد زمان‌بر باشد. سایت استادبانک این مشکل را برای دانش‌آموزان حل کرده است. این سایت با گزینش بهترین اساتید کشور در تمامی رشته‌ها و مقاطع تحصیلی، به معرفی مجموعه‌ای از بهترین معلم‌های خصوصی ایران پرداخته است. این سایت علاوه بر امکان شناخت و آشنایی با اساتید مجرب، لیستی از قیمت‌ تدریس دروس ارائه داده‌ است.

به طور مثال اگر به دنبال معلم خصوصی ریاضی هستید؛ ابتدا نام درس ریاضی و مقطع خود را انتخاب کنید تا لیستی از اساتید درس ریاضی برای شما نمایش داده‌ شود. در این لیست قیمت تدریس خصوصی ریاضی را می‌توانید در کنار معرفی هر استاد به تفکیک مشاهده نمایید. سپس با توجه به ملاک‌های مورد نظر خود استاد مورد نظر را انتخاب کرده و کلاس خود را شروع نمایید. شما می‌توانید از نظرات دیگر دانش‌آموزان نسبت به آن استاد، برای انتخاب آسان‌تر معلم مد نظر خود استفاده نمایید.

پیشنهاد ویژه: راهکارهایی برای داشتن بهترین تدریس خصوصی ریاضی

همچنین در زمینه ثبت درخواست کلاس خصوصی ریاضی و اطلاع از سایر خدمات آموزشی استادبانک، می‌توانید از طریق شماره ۰۲۱۹۱۰۰۵۳۴۳ با تیم پشتیبانی این مجموعه تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را از کارشناسان استادبانک دریافت کنید. در نهایت با یک انتخاب هوشمندانه می‌توانید بهترین معلم تدریس خصوصی ریاضی را در کنار خود داشته باشید.