مقالات معلم خصوصی

مهم ترین فواید و مزایای معلم خصوصی آنلاین برای پیشرفت تحصیلی

استادبانک نویسنده
753 0
09 مهر 1401
مهم ترین فواید و مزایای معلم خصوصی آنلاین برای پیشرفت تحصیلی

دوره تحصیلی دانش آموزان با آغاز مقطع متوسطه اول روند متفاوتی نسبت به مقطع ابتدایی دارد و حجم و نوع دروس به شکل قابل توجهی بیشتر می‌شود. به همین خاطر لزوم استفاده از معلم خصوصی برای دروسی که دانش آموزان نیاز به ارتقای سطح تحصیل خود دارند، اجتناب‌ناپذیر است. در این میان امکان برگزاری کلاس آنلاین باعث می‌شود طیف گسترده‌تری از افرادی که به کلاس خصوصی نیاز دارند، دسترسی داشته و بدون محدودیت جغرافیایی، با معلم خصوصی خود تعامل داشته باشند.

مهم ترین فواید و مزایای معلم خصوصی آنلاین برای پیشرفت تحصیلی چه مواردی است؟ برای برگزاری کلاس آنلاین چه ابزارهایی نیاز داریم؟ آیا کلاس آنلاین در مقابل کلاس حضوری قرار می‌گیرد؟ نقش استادبانک به عنوان مرجع تدریس خصوصی در رشد و گسترش کلاس‌های آنلاین چیست؟

در این مقاله از مجله معلم خصوصی استادبانک به بررسی پاسخ این سوالات می‌پردازیم.

فواید معلم خصوصی آنلاین برای پیشرفت تحصیلی

با وجود تنوع بالای دروس در مقطع متوسطه و حساسیتی که به خصوص در متوسطه دوم و آزمون کنکور وجود دارد، دانش آموز باید از همه ابزارهای لازم برای رشد تحصیلی خود استفاده کند. کلاس‌های مدرسه، کتاب‌ها و فیلم‌های کمک آموزشی همگی اگرچه در روند تحصیلی فرد موثر هستند، اما در برخی دروس کافی به نظر نمی‌رسند. در مدرسه با توجه به زمان محدود، شرایط کلاس‌ها و شیوه تدریس معلم، ممکن است بسیاری از نکات لازم و مهم دروس بیان نشود یا توضیحات برای دانش آموز کافی نباشد. زمانی که دانش آموز یک درس را مسلط نشود، ممکن است در امتحانات نیز به اندازه کافی خوب عمل نکند و در هنگام تست‌زنی برای کنکور نیز شرایط مطلوبی نداشته باشد. ضعف یادگیری حتی ممکن است منجر به عدم تمایل دانش آموز نسبت به درس‌خواندن شود و بسیاریی از آن‌ها به دلیل این که دروس را خوب متوجه نشده‌اند، از تحصیل دلسرد می‌شوند.

یکی از مهم ترین فواید و مزایای معلم خصوصی آنلاین برای پیشرفت تحصیلی این است که دانش آموز بدون هیچ محدودیتی از نظر موقعیت جغرافیایی و زمانی می‌تواند به معلم خصوصی خود دسترسی داشته باشد. در واقع ویژگی برجسته کلاس آنلاین در مقایسه با کلاس حضوری نیز همین تعامل آسان و در دسترس معلم و دانش آموز است که باعث می‌شود اگر او به هر دلیلی شرایط کلاس حضوری نداشت، امکان داشتن یک کلاس خصوصی خوب با استاد مناسبش را داشته باشد و متناسب با تعداد جلسات مورد نیاز برای یادگیری دروس- که معمولا توسط استاد مشخص می‌شود- درس بخواند، رفع اشکال کند و بدین ترتیب فواید کلاس خصوصی را بر روند تحصیلی خود مشاهده کند.

پیشنهاد ویژه:

کلاس خصوصی چه فوایدی برای دانش‌آموز دارد؟

پیش نیازهای ضروری برای برگزاری کلاس آنلاین

پیش نیازهای ضروری برای برگزاری کلاس آنلاین

شاید بتوان گفت از میان مهم ترین فواید و مزایای معلم خصوصی آنلاین برای پیشرفت تحصیلی، این باشد که دسترسی به آن بسیار ساده است. دانش آموز و معلم به ابزارهای پیچیده‌ای نیاز ندارند و پیش نیازهای ضروری برای برگزاری کلاس آنلاین تنها در قدم اول یک اینترنت با سرعت قابل قبول و در ادامه نرم‌افزارهای مخصوص کلاس آنلاین است. این نرم‌افزارها امکان تماس تصویری را برقرار می‌سازند و بعضی از آن‌ها امکانات جانبی دیگری نیز برای کلاس‌های مجازی دارند که استاد می‌تواند از این قابلیت‌ها استفاده کند. در نهایت البته تنها همان تماس تصویری کفایت می‌کند و دانش آموز نیز می‌تواند از طریق وب کم یا گوشی موبایل خود با معلم ارتباط داشته باشد.

نکته مهم درباره برگزاری کلاس آنلاین این است که دانش آموز حتما جدیت لازم را درباره جلسات داشته باشد و صرف آنلاین بودن کلاس‌ها باعث نشود تاخیر یا لغوهای پی در پی کند. رعایت نظم کلاسی اهمیت بسیار زیادی در جلسات آنلاین برای پیشرفت تحصیلی دارد و این باید توسط خود دانش آموز و همچنین استاد رعایت شود تا یک کلاس مفید تشکیل شود.

پیشنهاد ویژه:

معیار انتخاب بهترین معلم تدریس خصوصی

برای پیشرفت تحصیلی در کلاس های آنلاین باید چه کارهایی انجام داد؟

برای پیشرفت تحصیلی ابتدا باید دانش آموز جدیت خود را در برگزاری کلاس‌ها داشته باشد. انتخاب و دسترسی به اساتید مجرب به لطف کلاس‌های آنلاین اگرچه ساده است، اما در نظر داشته باشیم که اساتید با تجربه حساسیت ویژه‌ای بر روی نظم و ترتیب کلاس‌ها دارند و صرف آنلاین بودن نمی‌تواند دلیلی باشد تا دانش آموز تصور کند به طور مثال لغو یک جلسه کلاس ضرری ندارد.

نکته دوم در پیشرفت تحصیلی حین جلسات آنلاین، این است که دانش آموز باید با دقت تمام به استاد گوش کند و هر سوالی که داشت نیز بپرسد. کلاس آنلاین هیچ گونه تفاوتی با کلاس حضوری ندارد و معلم نیز به همان شکلی که در حالت حضوری درس می‌دهد، در حالت آنلاین نیز تدریس می‌کند. تنها تفاوت این است که شاید دسترسی مستقیم‌تری به دانش آموز نداشته باشد و این وظیفه دانش آموز است که تعامل دوطرفه را حفظ کند.

در نهایت باید عنوان کرد که صرف کلاس-چه به صورت آنلاین و چه حضوری- قرار نیست معجزه کند و بدون تلاش دانش آموز، امکان موفقیت در تحصیل وجود ندارد. نقش معلم خصوصی در زندگی دانش‌ آموز البته می‌تواند در این مورد سازنده و چیزی بیشتر از آموزش صرف باشد و کمک کند تا او با جدیت بیشتری درس‌خواندن را دنبال کند.

 

قیمت کلاس آنلاین بیشتر است یا حضوری؟

قیمت کلاس آنلاین بیشتر است یا حضوری؟

کلاس‌های آنلاین این امکان را حتی از نظر هزینه نیز برای بسیاری از دانش آموزان فراهم کرده تا بتوانند با یک استاد خصوصی در ارتباط باشند. در واقع از مهم ترین فواید و مزایای معلم خصوصی آنلاین برای پیشرفت تحصیلی نیز همین تنوع قیمت آن است که در بسیاری از موارد از کلاس‌های حضوری نیز کمتر محاسبه می‌شود. در حالت حضوری، هزینه رفت و آمد استاد نیز محاسبه می‌شود که می‌تواند قیمت کلاس را بیشتر کند. به خصوص اگر فاصله زیاد باشد که در شهرهای بزرگی چون تهران یک چالش محسوب می‌شود.

در کلاس آنلاین این مشکل وجود ندارد و دیگر هزینه رفت و آمد در کار نیست. به همین خاطر معمولا قیمت کلاس آنلاین کمتر از کلاس حضوری است. البته باید در نظر داشت بعضی از اساتید مجرب در حالت آنلاین نیز هزینه بیشتری دریافت می‌کنند که این به دلیل سابقه و تجربه تدریس بالای آن‌هاست.

پیشنهاد ویژه:

مقایسه کلاس‌های تدریس خصوصی با کلاس های گروهی

انتخاب معلم خصوصی به صورت آنلاین در استادبانک

با در نظرگرفتن همه نکاتی که عنوان شد، انتخاب معلم خصوصی به صورت آنلاین نیز یک چالش مهم است که استادبانک آن را حل کرده و به عنوان بهترین پلتفرم تدریس آنلاین در ایران، مناسب‌ترین اساتید برای تدریس خصوصی به صورت آنلاین را در اختیار دانش آموزان قرار داده است. اگر قصد انتخاب معلم خصوصی به صورت آنلاین دارید، در استادبانک می‌توانید به بهترین معلمان آنلاین در دروس مختلف دسترسی داشته باشید. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره متناسب با شرایط خود از طریق شماره تماس 91005343 – 021 با استادبانک در ارتباط باشید.

پیشنهاد ویژه:

معرفی اپلیکیشن های مفید برای تدریس خصوصی

چگونه می‌توان یک معلم خصوصی مناسب برای کلاس آنلاین انتخاب کرد؟

استادبانک به عنوان مرجع تدریس خصوصی برای رشته‌های مختلف و مقاطع گوناگون امکان انتخاب معلم خصوصی را بر اساس سوابق تحصیلی و هزینه کلاس فراهم کرده است.

آیا برای برگزاری کلاس آنلاین نیاز به ابزار خاصی هست؟

تنها یک اینترنت با سرعت قابل قبول و گوشی موبایل یا وبکم برای برگزاری یک کلاس آنلاین کافیست و ابزار پیچیده‎ای نیاز ندارد.

آیا کلاس آنلاین در مقابل کلاس حضوری قرار دارد؟

شرایط برگزاری کلاس آنلاین با کلاس حضوری متفاوت است، اما از نظر ماهیت فرقی ندارد و انتخاب حالت آنلاین یا حضوری صرفا بستگی به شرایط دانش آموز دارد.