روش تدریس معلم خصوصی

بهترین روش تدریس خصوصی زبان انگلیسی تافل را در استادبانک پیدا کنید!

استادبانک نویسنده
2231 0
17 آبان 1401
بهترین روش تدریس خصوصی تافل در استادبانک

بدون شک بزرگ‌ترین دغدغه‌ی یک معلم تافل تازه‌کار که قصد ورود به دنیای آموزش را دارد، روش تدریس خصوصی تافل به شاگردانش است. تافل به عنوان یکی از مهم‌ترین آزمون‌های بین‌المللی زبان انگلیسی، متقاضیان فراوانی دارد که با اهداف تحصیلی، مهاجرتی و شغلی به دنبال کسب این مدرک هستند. روش تدریس آزمون‌هایی مانند تافل، اندکی سخت‌تر یا حساس‌تر است. چرا که معلم خصوصی تافل علاوه بر توجه به انتقال مفاهیم زبان انگلیسی، باید به فکر تسلط زبان‌آموز روی تکنیک‌ها و قواعد و قوانین این آزمون نیز باشد.

به همین دلیل است که نمی‌توان به سادگی و با دانش محدود به سراغ تدریس خصوصی زبان انگلیسی تافل رفت. مجله معلم خصوصی استادبانک در این مقاله در مورد روش‌های آموزش تافل، اطلاعات بسیار مفیدی مورد بررسی قرار داده است که به کمک آن‌ها هر استاد تافل تازه‌کاری، تجربه کلاس خصوصی بسیار بهتری را پشت‌سر می‌گذارد. این موارد، جنبه‌های مختلفی را توضیح می‌دهند که هرکدام به نوعی برای داشتن روش تدریس خصوصی تافل باکفیت و همگام با سیستم آموزشی نوین، نیاز هستند.

1.روش تدریس خصوصی تافل؛ کسب مدرک معتبر و دانش بالا

یک معلم خوب و کاربلد، قبل از هر مهارتی باید تسلطی عالی روی درس داشته باشد. دانش کافی، مهم‌ترین ابزار شما در مسیر موفقیت در آموزش است و برای رسیدن به بهترین روش تدریس خصوصی تافل، باید ابتدا فردی متخصص و آگاه در این حوزه باشید. این موضوع به این معنی نیست که دانستن زبان انگلیسی و قواعد آن برای تدریس تافل کفایت می‌کند. تافل یک آزمون تخصصی با چهارچوپ و نیازهای مشخص است که استاد زبان باید از همه‌ی جزئیات و زیروبم آن باخبر باشد.

مناسب‌ترین حالت این است که تجربه‌ی شرکت در آزمون تافل را داشته باشید و تکنیک‌های تست‌زنی و پاسخگویی به بخش‌های مختلف تافل را بدانید. به این ترتیب، علاوه برای دانش انگلیسی برای تدریس خصوصی تافل، مدرک معتبری نیز دارید که از نظر شاگردان نیز اهمیت دارد و به کلاس خصوصی شما اعتبار می‌بخشد. توصیه می‌کنیم برای درک بهتر و آشنایی بیشتر با حوزه آموزشی تافل، مقاله‌ی چگونه معلم خصوصی زبان انگلیسی تافل شویم؟ استادبانک را مطالعه کنید.

بهترین روش تدریس خصوصی تافل در استادبانک

2.آماده‌سازی کلاس و ایجاد نقش راه مناسب همراه با طرح درس

زبان‌آموزانی که برای کسب مدرک تافل اقدام می‌کنند، معمولا سابقه‌ی شرکت در کلاس‌های خصوصی زبان انگلیسی را دارند و دانش انگلیسی آن‌ها صفر نیست. بنابراین در حالت کلی معلم خصوصی تافل با شاگردانی باتجربه روبه‌رو است که انتظار دارند، کلاس زبان‌شان از برنامه‌ریزی و ریتم مناسبی برخوردار باشد. برای این‌کار ابتدا از توانایی هرکدام از شاگردان مطمئن شوید و یک آزمون سطح کلاس را تشخیص دهید. اگر زبان‌آموزی نیاز دارد قبل از شروع فرآیند یادگیری تافل در ترم‌های پاین‌تر شرکت کند، بدون تعارف به او اطلاع دهید.

بعد از آماده‌سازی کلاس برای تدریس، نوبت به ایجاد یک برنامه و طرح درس می‌رسد. باید بدانید در هرجلسه قصد انجام چه کاری را دارید  و این یکی از اصول اولیه روش تدریس خصوصی زبان انگلیسی تافل است. برای آموزش نسبت مناسبی میان گوشش دادن و مکالمه کردن زبان‌آموزان ایجاد کنید و به هر چهار بخش لیسنینگ، اسپیکینگ، ریدینگ و رایتینگ باتوجه به نقاط ضعف و قدرت شاگرد یا شاگردان‌تان اهمیت دهید. داشتن برنامه‌ی مناسب برای آموزش و ایجاد ریتم متنوع، جلسات تدریس خصوصی زبان انگلیسی تافل را برای زبان‌آموزان جذاب می‌کند و از شما یک معلم حرفه‌ای می‌سازد.

3.آموزش یکپارچه با انتخاب موضوع مناسب در روش تدریس خصوصی تافل

معلم خصوصی تافل باید توانایی پیش بردن هر چهار مهارت لیسنینگ، اسپیکینگ، ریدینگ و رایتینگ را به صورت همزمان داشته باشد. در بخش‌هایی از این آزمون، زبان‌آموز باید به طور همزمان نوت‌برداری نیز انجام دهد و به نوعی باید دو یا چند مهارت را همزمان به‌کار بگیرد. به همین دلیل ضعف در هر یک از چهار مهارت اصلی، می‌تواند روی عملکرد کلی و نمره نهایی تاثیر منفی بگذارد.

آموزشی در این بخش باید گام‌به‌گام انجام شود. یک موضوع را انتخاب کنید و مقالات متفاوتی را در اختیار شاگردتان بگذارید تا مطالعه کند. در گام بعد، خوب است که اخبار تلویزیونی یا محتواهایی شبیه به این تماشا و بررسی کند. کلیپ‌ها یا حتی پادکست‌ها نیز منابع خوبی برای این بخش هستند. در قدم بعدی نوبت به اجرای تکنیک نوبت‌برداری در مورد همان موضوع می‌شود. در نهایت زبان‌آموز شما با شروع به صحبت کردن در آن زمینه کند.

4.ضبط کردن صدای زبان‌آموز در فرآیند تدریس تافل

مکالمه یا اسپیکینگ، اگر سخت‌ترین و پرچالش‌ترین مهارت تافل برای زبان‌آموزان نباشد، بدون شک یکی از آن‌ها است. بسیاری از زبان‌آموزان شما در فرآیند یادگیری تافل، برای صحبت کردن مشکل خواهند داشت که این موضوع جنبه‌های ذهنی و علمی مختلفی دارد. جدا از مسئله‌ی مهم اعتمادبه‌نفس، زبان‌آموز نیاز دارد پله‌به‌پله و آهسته به توانایی اسپیکینگ دست پیدا کند. در این مسیر، یک تکنیک بسیار کارآمد است.

صدای زبان‌آموزتان را ضبط کنید. این کار اجازه می‌دهد هم شما و هم زبان‌پژوه به حال فرصت اشکالات را بررسی کنید. از طرفی دیگر، متوجه می‌شوید، شاگردتان در هر جلسه چه مدت (برای مثال 30 ثانیه) می‌تواند در مورد موضوع موردنظر صحبت کند. همین‌طور با گذشت مدتی – چند جلسه – بررسی دقیق‌تری از پیشرفت و رفع اشکالات زبان‌‌آموز خواهید داشت. نکته مهم این است که هدف بسیاری از زبان‌آموزانی که به شما مراجعه می‌کنند، تقویت مهارت اسپکینگ‌شان است. بنابراین برای اینکه یکی از بهترین اساتید زبان انگلیسی باشید، باید توانایی ارتقاء این مهارت در زبان‌آموزان را داشته باشید.

بهترین روش تدریس خصوصی تافل در استادبانک

5.اهمیت به جنبه روانشناسی و ذهنی

معلم بودن، فقط انتقال مباحث علمی نیست. قبل از هرنکته‌ای، بسیار مهم است که به هرکدام از شاگردان‌تان احترام بگذارید. به خصوص اگر جلسات تدریس تافل شما با بیش از یک شاگرد برگزار می‌شود، باید احترامی یکسان برای زبان‌آموزان قائل شوید و توانایی یا نقاط ضعف آن‌ها را بهانه‌ای برای سرزنش نکنید.

مسئله‌ی مهم دیگر این است که به زبان‌آموزر روحیه دهید، نقاط قوت او را پررنگ کنید و با انرژی و برنامه‌ریزی برای رفع اشکالاتش در کنار او باشید. زبان‌آموز با ذهنیت مثبت، قدرت یادگیری بسیار بهتری دارد و این موضوع روی عملکرد و روش تدریس خصوصی زبان انگلیسی تافل معلم نیز اثری مثبت می‌گذارد.

چند نکته مهم در مورد روش تدریس خصوصی تافل

مدیریت یک جلسه از زبان انگلیسی، کار ساده‌ای نیست، اما رعایت اصول اصلی در کنار برخی نکات جزئی از شما معلمی توانمند می‌سازد. در ادامه به چند مسئله‌ی دیگر هم اشاره می‌کنیم که در زمان تدریس کارآمد هستند:

تمرین و تکرار: هر بخش از زبان انگلیسی را با تمرین و تکرار می‌توان عمیق یاد گرفت. بنابراین به عنوان یک معلم خصوصی تافل، روی این موضوع تاکید داشته باشید و به صورت دائم شاگردان را به سمت تمرین و تمرین و تمرین هدایت کنید.

بررسی و شناسایی کمبودها: باید واقع بین باشید. همیشه ممکن است کمبودها و کاستی‌هایی از سمت شما و هم از سمت شاگردان وجود داشته باشد. بنابراین به طور پیوسته جلسات را بررسی کنید. ابتدا، تمرکز را روی عملکرد خودتان بگذارید و کاستی‌ها را پیدا کنید. بدیهی است که شناسایی نقاط ضعف زبان‌آموز از وظایف اصلی شما است.

روش تدریس و پذیرش اشتباه: امکان دارد در ابتدای مسیر تدریس تافل، دچار اشتباهاتی شوید. قدرت پذیرش بالایی داشته باشید و با انعطاف‌پذیری اجازه دهید تا مسیر را اصلاح کنید. پیدا کردن روش تدریس مناسب با توانایی شما، بسیار مهم است و اندکی زمان نیاز دارید تا روش شخصی‌تان را پیدا کنید.

تمرکز روی یک شغل: توصیه می‌شود تا تک شغله باشید. هرچند دستمزد پایین معلمان – به خصوص در ابتدایی کار – باعث می‌شود تا اساتید جوان برای جبران هزینه‌ها به فکر کار دیگر نیز باشند. این مسئله، روی تمرکز و عملکرد آموزشی شما اثر می‌گذارد. ناخواسته انرژی و زمان کمتری را می‌توانید برای شاگردان صرف کنید و به مرور زمان ممکن است شما را دل‌زده کند.

به عنوان معلم خصوصی زبان انگلیسی تافل در استادبانک، ثبت نام کنید

سامانه جامع آموزش خصوصی استادبانک، یک مرجع حرفه‌ای و تخصصی برای برگزاری انواع کلاس‌های زبان انگلیسی است که همه‌ی حوزه‌های آموزشی این زبان از آیلتس و تافل تا زبان انگلیسی مدرسه و دانشگاه را پوشش می‌دهد. استادبانک طی این سال‌ها سعی کرده است با بهترین اساتید تدریس زبان انگلیسی همکاری کند.

استادبانک از اساتید باتجربه و معلمین جوان و باانگیزه دعوت به همکاری می‌کند. معلمین زبان توانامند و باانگیزه فارغ از رزومه کاری در استادبانک شرایط کاری بسیار خوبی دارند که شامل قیمت تدریس خصوصی زبان انگلیسی متناسب با سطح علمی و تجربه (امکان رشد سریع و راحت)، دسترسی به جامع آماری بزرگی از شاگردان، امکان برگزاری کلاس‌های آنلاین و حضوری، دریافت وجه در کوتاه‌ترین زمان، استفاده از دوره‌های آموزش اساتید و داشتن پروفایل و رزومه‌ی حرفه‌ای در سایت استادبانک است.

سامانه استادبانک به عنوان برترین سامانه آموزشی خصوصی کشور به جذب بهتر شاگردان، امنیت شغلی، ساخت روزمه کاری قوی‌تر و شناخته‌شده شدن شما در جامعه آموزشی کشور کمک می‌کند. معلمین کاربلد در استادبانک فرآیند موفقیت را سریع‌تر طی می‌کنند و تجربه‌ی لذت‌بخشی در حوزه‌ی تدریس خصوصی دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر و در صورت داشتن هرگونه مشکل در فرآیند ثبت‌نام با شماره 91005343 021 تماس بگیرید. تیم پشتیبانی استادبانک، آماده‌ی پاسخگویی به شما اساتید عزیز است.