روش تدریس معلم خصوصی

بهترین روش تدریس خصوصی ریاضی کنکور + چگونه ریاضی کنکور تدریس کنیم؟

استادبانک نویسنده
2268 0
22 آبان 1401
بهترین روش تدریس خصوصی ریاضی کنکور در استادبانک

برگزاری کلاس خصوصی ریاضی کنکوری از حساسیت‌های بسیار زیادی برخوردار است. یک معلم موفق قبل از برگزاری کلاس‌های خود به دنبال پیدا کردن بهترین روش تدریس خصوصی ریاضی کنکور است تا با بیشترین میزان اطلاعات کنکوری، به تدریس مباحث ریاضی بپردازد. یکی از حساسیت‌های برگزاری کلاس تدریس خصوصی ریاضی کنکور، اهمیت زمان و عدم امکان آزمون و خطا است. درواقع معلم خصوصی ریاضی کنکور نباید وقت کلاس و شاگردان خود را با آزمون و خطای روش‌های تدریس خصوصی که نسبت به آن‌ها اطمینان ندارد، تلف کند.

باتوجه به اینکه مباحث درس ریاضی کاملا مفهومی‌اند، بنابراین داوطلبان کنکوری نمی‌توانند با حفظ کردن چند فرمول، درصد خوبی را در کنکور سراسری کسب کنند، به همین علت از معلمان خصوصی مجرب برای یادگیری مفهوم مباحث ریاضی کمک می‌گیرند.

این موضوع بیانگر لزوم و اهمیت استفاده از روش تدریس ریاضی اصولی توسط معلمان خصوصی است، تا از این طریق زمینه پیشرفت تحصیلی شاگردان و کسب رضایت آنان فراهم شود. باتوجه به اهمیت درس ریاضی در کنکور سراسری، ما قصد داریم در این مقاله از مجله معلم خصوصی استادبانک به بررسی جوانب مختلف موضوع چگونه ریاضی کنکور تدریس کنیم؟ بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

برای تدریس خصوصی ریاضی کنکور، مباحثی که مسلط هستید را مشخص کنید

ریاضی کنکور درسی گسترده است، داوطلبان هر سه رشته ریاضی، تجربی و انسانی با سوالات این درس در کنکور سراسری مواجه هستند. مباحث درس ریاضی این سه رشته تحصیلی در برخی از قسمت‌ها مشابه بوده ولی در اغلب موارد متفاوت هستند. بنابراین اولین اقدامی که باید به عنوان یک معلم خصوصی ریاضی کنکور انجام دهید، بررسی میزان تسلط خود نسبت به همه مباحث کنکوری در هر سه رشته تحصیلی است.

با انجام این کار مشخص می‌کنید نسبت به تدریس خصوصی ریاضی کدام یک از رشته‌های تحصیلی تسلط بیشتری دارید. البته در حال حاضر بسیاری از معلمان موفق و مجرب نسبت به روش تدریس خصوصی ریاضی کنکور دو الی سه رشته تحصیلی، مسلط هستند. این در حالی است که برخی از معلمان ترجیح می‌دهند، حوزه فعالیت خود را تخصصی‌تر کرده و فقط به تدریس خصوصی ریاضی یک رشته بپردازند.

آموخته‌های خود را تکمیل کرده و جزوه اختصاصی تهیه کنید

بعد از اینکه مشخص کردید نسبت به مباحث ریاضی کدام یک از رشته‌های تحصیلی تسلط بیشتری دارید، حال باید سطح آموخته‌های خود را نسبت به همان مباحث ارتقاء داده و میزان یادگیری خود را تکمیل کنید. شاگردانی که در کلاس‌های ریاضی کنکور شما شرکت می‌کنند انتظار دارند نسبت به همه مباحث کنکوری رشته آنان مسلط باشید و هیچ مبحثی را بدون انتقال مفاهیم آموزشی به شاگردان رها نکنید.

اقدام بعدی که درمورد موضوع چگونه ریاضی کنکور تدریس کنیم؟ باید انجام دهید، تهیه جزوه اختصاصی خودتان است. با انجام این کار از اتلاف وقت کلاس‌های خود برای نوشتن توضیحات و سوالات درسی جلوگیری می‌کنید، به شاگردان ثابت می‌شود که شما بر همه مباحث درسی مسلط هستید و در نهایت تهیه جزوه اختصاصی به عنوان یک روش تبلیغاتی برای کلاس‌های خصوصی شما عمل می‌کند.

 

بهترین روش تدریس خصوصی ریاضی کنکور در استادبانک

چگونه ریاضی کنکور تدریس کنیم؟ مباحث پایه را به طور کامل آموزش دهید

بدون شک بسیاری از مباحث درس ریاضی به یکدیگر مرتبط بوده و تا زمانی که مباحث پایه به صورت کامل تدریس نشوند، یادگیری مباحث بعدی برای شاگردان به درستی انجام نخواهد شد. بنابراین به عنوان یکی از جوانب روش تدریس خصوصی ریاضی کنکور، باید مباحث پایه و اولیه ریاضی هر رشته تحصیلی را به زبان و بیان ساده، تدریس کرده و از حل سوالات پیچیده خودداری کنید.

نکته مهمی که درمورد روند حل و بررسی سوالات درس ریاضی وجود دارد، لزوم رعایت درجه سختی سوالات است. یک معلم خصوصی حرفه‌ای هیچگاه از حل سوالات دشوار برای آموزش استفاده نمی‌کند، بلکه حل و بررسی چنین سوالاتی باید برای تکمیل تسلط شاگردان بعد از آموزش اصلی، به کار گرفته شوند.

از یادگیری اصول اولیه هر مبحث توسط شاگردان، مطمئن شوید

یکی از اقدامات هوشمندانه‌ای که می‌توانید برای کسب موفقیت در زمینه تدریس خصوصی ریاضی کنکور انجام دهید، برگزاری امتحانات کوتاه یک یا دو سوالی، بعد از پایان تدریس هر مبحث پایه است. با انجام این کار از میزان تسلط شاگردان نسبت به مباحث و اصول اولیه ریاضی کنکور مطلع شده و از ایجاد مشکلات آموزشی در مباحث پیچیده، جلوگیری می‌کنید. بهترین معلم‌های ریاضی بعد از برگزاری چنین امتحانات کوتاهی، به بررسی و رفع مشکلات درسی شاگردان پرداخته و هیچ موضوعی را با وجود ابهامات آموزشی رها نمی‌کنند. این موضوع مصداق روش تدریس خصوصی ریاضی کنکور معلمان استادبانک است. در سامانه جامع آموزش خصوصی استادبانک، معلمان ریاضی با بررسی سوالاتی که شاگردان برای حل آن‌ها مشکل دارند، ابهامات درسی را برطرف می‌کنند.

روش تدریس خصوصی ریاضی کنکور؛ از آموزش تکنیک‌های تستی استفاده کنید

به همان میزان که تدریس مباحث ریاضی پایه و اصول اولیه برای یادگیری شاگردان اهمیت دارد، آموزش تکنیک‌ها و نکات تستی نیز مهم است. بدون شک همه داوطلبان کنکوری تمایل دارند راه حل‌های کوتاه‌تر و در عین حال اصولی را برای حل سوالات کنکوری یاد بگیرند، چنین امکانی نیز با شرکت در کلاس‌های تدریس خصوصی ریاضی کنکور فراهم می‌شود. توجه داشته باشید اغلب داوطلبان کنکوری به دلیل عدم یادگیری صحیح و در عین حال آموزش راه حل‌های پیچیده، قادر به پاسخگویی سوالات کنکور نیستند. بنابراین شما به عنوان یک معلم خصوصی باید با استفاده از تکنیک‌های صحیح کنکوری، داوطلبان را به یادگیری درس ریاضی جذب کنید.

 

بهترین روش تدریس خصوصی ریاضی کنکور در استادبانک

در کلاس‌های تدریس خصوصی ریاضی کنکور، انواع سوالات مختلف را بررسی کنید

یکی از اصطلاحاتی که درمورد سوالات کنکور بیان می‌شود، تیپ بندی و یا انواع مختلف سوالات از هر مبحث ریاضی است. درواقع طراحان سوالات کنکوری درمورد هر مبحث درسی چند نوع و یا تیپ سوال مختلف را طرح می‌کنند. بنابراین معلمان خصوصی نیز باید به عنوان یکی از جوانب و بخش‌های روش تدریس خصوصی ریاضی کنکور، انواع تیپ‌های سوالات هر مبحث را در کلاس‌های خود بررسی کرده و به تعداد کافی نیز، نمونه سوال حل کنند.

این نکته را فراموش نکنید که یادگیری ریاضی با حل سوالات تکمیل می‌شود، بنابراین با ریاضی به عنوان یک درس به اصطلاح حفظ کردنی برخورد نکنید. همه معلمان خصوصی سامانه استادبانک با در نظر گرفتن بخشی از وقت کلاس‌های خود، به حل و بررسی سوالات درسی مختلف می‌پردازند. تدریس خصوصی در سامانه جامع آموزش خصوصی استادبانک دارای فواید مختلفی است که سبب ارتقاء جایگاه شغلی معلمان می‌شود. شما نیز می‌توانید به عنوان یک معلم خصوصی از مزایای تدریس خصوصی در استادبانک بهرمند شده و به پیشرفت شغلی خود کمک کنید. برای انجام این کار کافی است به سایت استادبانک مراجعه کرده و مراحل ثبت درخواست را طی کنید.

بدون برگزاری امتحانات تستی، آموزش هیچ مبحثی را به پایان نرسانید

روند یادگیری هر مبحث ریاضی کنکور زمانی برای شاگردان به پایان می‌رسد که بعد از تسلط بر مباحث پایه، یادگیری تکنیک‌های تستی و حل نمونه سوالات مختلف، در امتحانات تستی کلاسی نیز شرکت کرده و درصد مطلوبی را کسب کنند. فراموش نکنید که حل تست با همراهی معلم، با پاسخگویی به تنهایی متفاوت است، بنابراین به عنوان معلم خصوصی که به دنبال پیدا کردن جواب‌های سوال چگونه ریاضی کنکور تدریس کنیم؟ هستید، باید در پایان مراحل آموزشی خود یک امتحان تستی نیز برگزار کنید. بعد از بررسی نتایج این امتحان، چنانچه شاگردان به رفع مشکلات درسی نیاز داشته باشند، باید بخشی از وقت کلاس خود را به رفع اشکالات درسی، اختصاص دهید.

 

بهترین روش تدریس خصوصی ریاضی کنکور در استادبانک

از انجام جمع بندی مباحث درسی غافل نشوید!

به هنگام انجام برنامه ریزی برای جلسات تدریس خصوصی ریاضی کنکور خود، بهتر است حرفه‌ای عمل کرده و چند جلسه را نیز به جمع بندی مباحث اختصاص دهید. با انجام این کار، شاگردان یک بار دیگر نکات مهمی درسی را با بیان معلم خود مرور کرده و در نتیجه به حافظه بلند مدت‌شان منتقل می‌شود. بدون شک به همان میزان که شاگردان در یک کلاس خصوصی پیشرفت کرده و موفقیت‌های بیشتری را کسب می‌کنند، معلمان خصوصی نیز شناخته شده و جایگاه شغلی آنان ارتقاء می‌یابد.

به عنوان معلم خصوصی ریاضی کنکور، در استادبانک ثبت نام کنید

استادبانک، سامانه جامع آموزش خصوصی برتر کشور است که برای همه مقاطع تحصیلی از ابتدایی تا دانشگاه، کلاس‌های تدریس خصوصی برگزار می‌کند. بخش کنکوری سامانه استادبانک به صورت کامل کلاس‌های تدریس خصوصی را پوشش داده و بهترین معلمان کشور به ارائه تدریس مباحث کنکوری می‌پردازند. باتوجه به تعداد بالای شاگردان استادبانک، معلمان خصوصی جدید می‌توانند درخواست آغاز همکاری خود را در سامانه به ثبت رسانده و منتظر اعلام نتایج کارشناسان استادبانک باشند.

ثبت نام در سایت استادبانک در کمترین زمان ممکن و به راحتی انجام می‌شود. در نهایت چنانچه با درخواست همکاری شما به عنوان معلم خصوصی موافقت شود، می‌توانید از شرایط مختلفی همچون بهترین قیمت تدریس خصوصی ریاضی کشور، بهرمند شده و به میزان درآمد بیشتری دست پیدا کنید. در سامانه استادبانک هر معلم خصوصی دارای یک صفحه شخصی است که نظرات شاگردان و میزان رضایت آنان درمورد همان استاد، درج می‌شوند.

بنابراین شما می‌توانید با استفاده از بهترین روش تدریس خصوصی ریاضی کنکور، رضایت شاگردان خود را جلب کرده و سبب جذب تعداد بیشتری از شاگردان شوید. باتوجه به توضیحات گفته شده، برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ثبت درخواست همکاری با استادبانک، می‌توانید با شماره 91005343 – 021 تماس حاصل فرمایید.