روش تدریس معلم خصوصی

بهترین روش‌ تدریس خصوصی زبان انگلیسی متوسطه دوم

استادبانک نویسنده
2266 0
17 آبان 1401
بهترین روش تدریس زبان انگلیسی متوسطه دوم

مقطع متوسطه دوم، مهم‌ترین سال‌های تحصیلی دانش‌آموزان است. دوره‌ای که در انتهای آن محصل باید تصمیمی جدی برای ادامه راه تحصیلی خود بگیرد. یکی از کتاب‌های مهم و تاثیرگذار پایه دهم تا یازدهم، زبان انگلیسی است که بسیاری از دانش‌آموزان برای یادگیری آن به کلاس‌های خصوصی مراجعه می‌کنند. این موضوع باعث می‌شود تا روش تدریس خصوصی زبان انگلیسی متوسطه دوم، اهمیت پیدا کند. وقتی دانش‌آموزی زمان و هزینه‌ خود را صرف کلاس تقویتی می‌کند، انتظار دارد تا معلم خصوصی با بهترین روش تدریس زبان، مباحث را آموزش دهد.

کتاب‌های درسی زبان انگلیسی از لغات، متن و گرامر تشکیل می‌شوند و معلم خصوصی باید تسلط کافی روی همه‌ی بخش‌های کتاب داشته باشد تا بتواند تدریس آنلاین یا در منزل (حضوری) موفقی را پشت‌سر بگذارد. داشتن شیوه‌ی آموزشی اصولی و درست، در کنار اینکه رضایت شاگردان را به همراه دارد، دلیل اصلی پیشرفت شغلی معلم و جذب بیشتر شاگردان نیز است. معلمین جوان و تازه‌کار، باید از همان روزهای اول تدریس روی این موضوع تمرکز کنند و به دنبال موثرترین روش‌ تدریس زبان دهم تا دوازدهم باشند. در این مقاله از مجله معلم خصوصی استادبانک، بهترین روش تدریس خصوصی زبان انگلیسی متوسطه دوم را بررسی می‌کنیم که برای هم برای معلمان جوان و هم برای اساتید باتجربه، می‌تواند نکاتی کاربردی داشته باشد.

شرط اصلی داشتن روش تدریس خصوصی زبان انگلیسی متوسطه دوم: علاقه!

اولین عاملی که روی آموزش معلم اثر می‌گذارد، علاقه و شور و اشتیاق او برای ارتباط با شاگردان و انتقال مباحث درسی است. معلمی نیز مانند هر شغل دیگری وابسته به از خودگذشتی، صبر و حوصله و علاقه‌ی فراوان است. بنابراین، قبل از اینکه به دنیای حرفه‌ای آموزش پا بگذارید، مطمئن شوید که از سروکار داشتن با دانش‌آموز، صرف انرژی و زمان برای یادگیری شخص دیگر و سختی‌های این کار لذت می‌برید. شاید شما برای کسب درآمد بالا از معلمی پایین نیست، اما در ابتدای مسیر باید صبور باشید و به دلایل مالی وارد این حوزه نشوید.

معلم کم‌تجربه اگر با فقط با فکر کسب درآمد در جلسات تدریس حاضر شود، حس و حال خوبی نخواهد داشت و این مسئله روی آموزش و شاگردان نیز اثر منفی می‌گذارد. از طرف دیگر، علاقه داشتن به این حرفه، انجام کار را به خصوص در روزهای اول، آسان می‌کند. به طور خلاصه، گام اول شما برای بهره بردن از بهترین و موثرترین روش تدریس خصوصی زبان انگلیسی متوسه دوم، عشق و علاقه به آموزش و شاگردان است. مطمئن باشید این حس به دانش‌آموزان نیز منتقل می‌شود و از مهم‌ترین ارکان موفقیت و جذب شاگرد است.

معلم خصوصی زبان انگلیسی باید فعال و پویا باشد؛ کلاسی جذاب بسازید

جو کلاس و محیطی که در آن دانش‌آموز در حال یادگیری زبان انگلیسی است، بسیار اهمیت دارد و مستقیم روی راندمان یادگیری و میزان رضایتش تاثیر می‌گذارد. بنابراین به عنوان معلم خصوصی زبان انگلیسی متوسطه دوم، باید فردی فعال و پویا باشید. منظور این است که هم در زمان تدریس و هم در زمان پرسش‌وپاسخ، دانش‌آموز را با مبحث و موضوع درس درگیر کنید، ریتم کلاس را از یکنواختی خارج کنید و از نظر حس کنجکاوی شاگردان را تحریک کنید.

در قسمت قبل از اهمیت علاقه داشتن صحبت کردیم، معلمی که به کارش علاقه دارد ناخودآگاه به سمت روش تدریس خصوصی زبان انگلیسی متوسطه دوم پویا و فعال تمایل پیدا می‌کند. از تکنیک‌های به ظاهر ساده می‌توان کمک گرفت. برای مثال در زمان توضیح یک مبحث گرامری، بعد از توضیح ساختار کلی از نمونه مکالمات یا حتی ویدهایی رایج فضای مجازی (کلیپ‌ها) برای مثال زدن و تمرین و تکرار استفاده کنید. یا برای هر جلسه، وظایف جذابی طراحی کنید که زبان‌آموز را به جستجو ترغیب کند. از آن‌ها بخواهید چند خط در مورد یک موضوع بنویسند، یا مجموعه لغات بیشتری از کتاب درسی (مربوط به هر مبحث) پیدا کنند.

در طول زمان کلاس خصوصی زبان متوسطه دوم هم دائم در حال صحبت نباشید و با پرسش و نظرخواهی از دانش‌آموز به فضای کلاس تنوع دهید. بکاربردن همین تکنیک‌های ساده از شما یک معلم زبان بسیار بهتر می‌سازد که مهارت ارتباط برقرار کردن با شاگردان را بلد است و حس خوبی برای آن‌ها ایجاد می‌کند. پیشنهاد می‌کنیم مقاله‌ی چگونه معلم خصوصی زبان انگلیسی متوسطه دوم شویم؟ را برای آشنایی بیشتر با این حرفه مطالعه کنید.

بهترین روش تدریس زبان انگلیسی متوسطه دوم

پیدا کردن نحوه تدریس زبان به هر دانش‌آموز

بهترین روش تدریس خصوصی زبان انگلیسی متوسطه دوم را باید بر اساس شرایط و سطح هر دانش‌آموز انتخاب کرد. توانایی زبان‌آموزان یکسان نیست. برخی از دانش‌آموزان دروس را با چندبار تکرار یاد می‌گیرند و نیاز به توضیحی بیشتری دارند. برای برخی دیگر، حفظ ساختارها (در گرامر) سخت است و معلم خصوصی زبان باید سعی کند با مثال‌های متعدد آموزش را پیش ببرد. بنابراین، یکی از مهم‌ترین وظایف استاد زبان این است که در ابتدا روش تدریس مناسب با هر شاگرد را کشف کند و براساس همان یک برنامه آموزشی خوب بچیند. این موضوع بسیار اهمیت دارد و از ویژگی‌های برجسته‌ی بهترین اساتید خصوصی زبان انگلیسی است.

روش‌های تدریس خصوصی زبان مدرن؛ همگام با دانش‌آموز باشید

روش‌های آموزشی متناسب با تغیرات جهان، تحولات بسیار خوبی را تجربه کرده است. به لطف گسترش اینترنت، انواع ابزار آموزشی و منابع متنوع، دانش‌آموزان قبل از ورود به هر کلاس خصوصی یا مدارس به منبع بی‌نهایتی از اطلاعات برای یادگیری هر درس و مهارتی دسترسی دارند. بنابراین، معلم خصوصی این نسل، باید فردی به‌روز باشد که همگام با دانش‌آموز خود پیش می‌رود. نمی‌توان انتظار داشت، دانش‌آموز امروزی پای صحبت‌های طولانی استاد بنشیند و همچنان مایل به شرکت در کلاس خصوصی او باشد.

به عنوان معلم خصوصی زبان انگلیسی متوسه دوم باید از روش‌های تدریس نوین و مدرن استفاده کنید. داشتن ابزار الکترونیکی مانند: ویدیو پروژکتور، لپ‌تاپ یا تبلت، استفاده از فایل‌های ویدیویی و انیمیشن، شبیه‌سازی و حتی موسیقی یک بخش از این شیوه هستند. هرکدام از این ابزار می‌توانند در زمان تدریس یک بخش گرامری، مکالمات و غیر به کمک شما بیایند. برای مثال، برای ارتقاء سطح مکالمات دانش‌آموز می‌توان از ویدیوها آموزشی مکالمه‌محور استفاده کرد. در سامانه جامع آموزش خصوصی استادبانک با اساتید همکاری می‌شود که به خوبی از این روش‌های تدریس خصوصی زبان انگلیسی متوسطه دوم آگاه هستند تا زمینه پیشرفت تحصیلی دانش‌آموز و ارتقاء شغلی خود را فراهم کنند.

تقسیم‌بندی درست زمان میان اهمیت هر مبحث و بخش

برنامه‌ریزی تقویم آموزشی کلاس از وظایف حساس معلم است. دانش‌آموز انتظار دارد معلم براساس اهمیت هر بخش، جلسات تدریس خصوصی را زمان‌بندی کند. البته در این بخش نیز، توانایی و سطح دانش‌آموز شما دخیل است. امکان دارد، یک دانش‌آموز دایره لغات بالایی داشته باشد و نقطه ضعف‌اش در بخش گرامر آشکار شود. در هر صورت، به عنوان یک معلم خصوصی باید نسبت به این موضوع حساس باشید و در مقابل زمان و هزینه کلاس خصوصی زبان انگلیسی دانش‌آموز، احساس مسئولیت کنید. این مسئله باعث اعتماد و جذب شاگردان شما می‌شود.

بهترین روش تدریس زبان انگلیسی متوسطه دوم

رفع اشکالات دانش‌آموز؛ گام نهایی روش تدریس زبان متوسطه دوم

شاید فرآیند تدریس زبان انگلیسی متوسطه دوم، طولانی باشد و سخت‌ترین بخش این مسیر تقریبا طولانی را شامل شود. اما بدون استفاده از تکنیک بسیار مهم رفع اشکال و بررسی عملکرد زبان‌آموز، فرآیند آموزش ناقص می‌ماند. این مسئله تا جایی اهمیت دارد که بسیاری از زبان‌آموزان فقط برای رفع اشکالات و کسب اطمینان نهایی قبل از شرکت در امتحان یا کنکور در جلسات تدریس خصوصی زبان شرکت می‌کنند. بنابراین، معلم خصوصی زبان باید مهارت کشف اشکالات و رفع آن‌ها را هم داشته باشد و از آن به عنوان یک ویژگی‌ مثبت برای ارتقاء سطح کاری خود استفاده کند.

یه عنوان معلم خصوصی زبان انگلیسی متوسطه دوم در استادبانک، ثبت نام کنید

هر معلمی جذب بی‌دردسر شاگرد را دوست دارد. سامانه جامع آموزش خصوصی استادبانک، مرجعی مطمئن و حرفه‌ای است که با ایجاد فضایی امن برترین معلمین زبان انگلیسی را در دسترس زبان‌آموزان و دانش‌آموزان سراسر کشور قرار می‌دهد. در واقع، معلمین با کمک سایت استادبانک به بزرگ‌ترین جامعه آماری دانش‌آموزی دسترسی دارند. در حال حاضر، اساتید زبان انگلیسی استادبانک آماده‌ی برگزاری کلاس‌های زبان در همه‌ی بخش‌های از آیلتس و تافل تا زبان انگلیسی مدرسه و دانشگاه هستند.

سامانه استادبانک از اساتید باتجربه و همچنین معلمین جوان و باانگیزه دعوت به همکاری می‌کند. شرایط همکاری با استادبانک برای هر معلمی یک فرصت محسوب می‌شود و شامل بهترین  قیمت تدریس خصوصی زبان انگلیسی متناسب با سطح علمی و تجربه (امکان رشد سریع و راحت)، دسترسی به جامع آماری بزرگی از شاگردان، امکان برگزاری کلاس‌های آنلاین و حضوری، دریافت وجه در کوتاه‌ترین زمان، استفاده از دوره‌های آموزش اساتید و داشتن پروفایل و رزومه‌ی حرفه‌ای در سایت استادبانک است.

سامانه استادبانک به عنوان برترین سامانه آموزشی خصوصی کشور به جذب بهتر شاگردان، امنیت شغلی، ساخت روزمه کاری قوی‌تر و شناخته‌شده شدن شما در جامعه آموزشی کشور کمک می‌کند. معلمین کاربلد در استادبانک فرآیند موفقیت را سریع‌تر طی می‌کنند و تجربه‌ی لذت‌بخشی در حوزه‌ی تدریس خصوصی دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر و در صورت داشتن هرگونه مشکل در فرآیند ثبت‌نام با شماره 91005343 021 تماس بگیرید. تیم پشتیبانی استادبانک، آماده‌ی پاسخگویی به شما اساتید عزیز است.