درآمد معلم خصوصی

درآمد تدریس خصوصی زیست شناسی + نکاتی برای افزایش درآمد

استادبانک نویسنده
6264 0
03 شهریور 1400
درآمد تدریس خصوصی زیست شناسی

چگونه دبیر زیست شناسی شویم؟ کسب درآمدهای بسیار بالا از تدریس خصوصی زیست شناسی در ایران، اگر چه که ساده نیست اما به دلیل توجه خانواده‌ها به آموزش فرزندانشان و رقابت‌های فشرده‌ای همچون کنکور، امکان‌پذیر است. به خصوص به دلایلی می‌توان درآمد معلم خصوصی زیست‌شناسی را  جزو درآمدهای نسبتا خوب در این حوزۀ تدریس خصوصی در نظر گرفت. اگر شما هم توانایی تدریس زیست شناسی را دارید اما هنوز به طور جدی وارد این صنعت نشده‌اید، حتما علاقمند هستید که اطلاعات بیشتری را در مورد درآمد تدریس خصوصی زیست شناسی به دست آورید.

ما در این مقاله، به بررسی این موضوع پرداخته‌ایم. همچنین روش‌هایی را نیز برای افزایش درآمد معلم خصوصی زیست شناسی ذکر کرده‌ایم. لطفا تا پایان مقاله، با ما همراه باشید.

بازار کار تدریس خصوصی زیست شناسی و حقوق دبیری زیست شناسی

طی سال‌های اخیر، رشتۀ تجربی به پرطرفدارترین رشتۀ متوسطۀ دوم تبدیل شده است. حدود 28 درصد از شرکت کنندگان کنکور، در رشته تجربی تحصیل می‌کنند. هدف بسیاری از این دانش‌آموزان، قبولی در رشتۀ پزشکی و زیرمجموعه‌های آن است. درس زیست شناسی نیز یکی از دروس مهم و سرنوشت ساز در این رشته است. بنابراین بازار کار تدریس خصوصی زیست شناسی نسبتا داغ است و درآمد تدریس خصوصی زیست‌ شناسی را می‌توان جزو درآمدهای نسبتا بالا در این حوزه در نظر گرفت.

 این نکته را نیز باید در نظر گرفت که تنها در صورتی می‌توانید به عنوان معلم خصوصی زیست شناسی درآمدهای بالایی را کسب کرده و حقوق دبیری زیست شناسی خود را افزایش دهید که توانایی تدریس کنکوری این درس را نیز داشته باشید. چرا که بسیاری از متقاضیان کلاس خصوصی زیست شناسی با هدف کسب رتبه‌های برتر در کنکور رشتۀ تجربی در این کلاس‌ها شرکت می‌کنند

اگرچه در کشور ما همیشه این تصور وجود دارد که تدریس شغل درآمدزایی نیست. اما اگر بدانید که طبق برخی آمارهای به دست آمده، درآمد برخی از مدرسان شناخته شدۀ زیست‌ شناسی سالانه به رقم‌های میلیاردی می‌رسد، ممکن است نظر شما هم در این مورد تغییر کند. بخش اعظمی از این درآمد به دلیل تدریس خصوصی نکات کنکوری درس زیست شناسی است.

درآمد معلم خصوصی زیست شناسی

همان طور که در قسمت قبل هم اشاره کردیم، دانش‌آموزان و خانواده‌های بسیار زیادی متقاضی کلاس‌های خصوصی زیست شناسی هستند، اما بدون شک هر معلم‌ خصوصی زیست شناسی نمی‌توانند به درآمدهای بالایی در این حوزه دست پیدا کند. عوامل مختلفی بر درآمد معلم خصوصی زیست شناسی و همچنین هزینه تدریس خصوصی زیست شناسی تأثیرگذار است.

یکی از مهم‌ترین این عوامل، آن است که استاد بتواند زیست شناسی را با هدف قبولی دانش‌آموز در کنکور تدریس کند. تدریس زیست شناسی صرفا برای شب امتحان درآمدهای بالایی را برای شما به عنوان معلم زیست شناسی به ارمغان نخواهد آورد.

شهر محل تدریس، نیز یکی از همین عوامل تأثیرگذار است. برای مثال ممکن است برخی اساتید در برخی از شهرهای کوچک،  جلسات خود را با مبالغ بسیار پایین برگزار کنند در حالی که در شهرهای بزرگ، برخی اساتید برای هر جلسه هزینه تدریس خصوصی زیست شناسی، قیمت‌های میلیونی تعیین می‌کنند.

میزان ارتباطات معلم با سایر افراد حوزۀ تدریس خصوصی نیز نقش تأثیرگذاری در افزایش درآمد معلم خصوصی زیست شناسی دارد. برای مثال اگر شما به عنوان معلم خصوصی زیست شناسی، با یک یا چند معلم خصوصی ریاضی موفق در ارتباط باشید، احتمال اینکه بسیاری از شاگردان آن‌ها به تدریس خصوصی زیست شناسی نیاز داشته باشند، وجود دارد. این اساتید در صورتی که شناخت کافی از تدریس و ویژگی‌های اخلاقی شما داشته باشند، شما را به این شاگردان معرفی خواهند کرد.

تجربه و تسلط بر تدریس، نحوۀ برقراری ارتباط با شاگردان، میزان تلاش شما برای برند شدن در این حوزه و بسیاری موارد دیگر به مرور می‌تواند باعث افزایش درآمد شما شود.

میانگین درآمد برخی از اساتید زیست شناسی استادبانک، در 6 ماهۀ اول سال، و با وجود تعطیلی مدارس در فصل تابستان، ماهانه بیش از 6 میلیون تومان بوده است. در نظر داشته باشید که این ارقام، تنها مربوط به فعالیت این اساتید گرامی در استادبانک است.

روش‌های کسب درآمد از تدریس خصوصی زیست شناسی

اگر قصد ورود به صنعت تدریس خصوصی را دارید، از سه طریق می‌توانید این کار را انجام دهید. در این بخش به بررسی این سه روش و آشنایی با مزایا و معایب هر یک می‌پردازیم.

1. افزایش درآمد معلم خصوصی زیست شناسی با تدریس انفرادی

چگونه دبیر زیست شناسی شویم؟ یکی از روش‌های افزایش درآمد معلم خصوصی زیست شناسی، تبلیغات و جذب شاگرد به صورت انفرادی است. در این روش، معلم خصوصی، مسئول جذب شاگرد، بازاریابی، تولید محتوا، پخش تراکت و… است. هزینۀ انجام این موارد نیز بر عهدۀ معلم است.

مزیت این روش، آن است که همۀ حقوق معلم زیست و درآمدی که از کلاس خصوصی خود کسب می‌کنید متعلق به خودتان است. اما همان طور که گفتیم در تدریس انفرادی، معلم خصوصی، همواره دغدغۀ تبلیغات و جذب شاگرد را دارد. علاوه بر این، لازم است زمان، انرژی و هزینۀ زیادی را نیز برای رفع این دغدغه اختصاص دهد. می‌توان گفت به طور میانگین یک معلم خصوصی باید حدود 50 درصد از هزینۀ کلاس‌هایش را برای تبلیغات و جذب شاگرد کنار بگذارد.

با وجود این توضیحات، اگر همچنان علاقمند هستید که تدریس خصوصی زیست شناسی را به صورت انفرادی شروع کنید، پیشنهاد می‌کنیم مقالۀ “همه چیز در مورد تبلیغات برای تدریس خصوصی” را مطالعه کنید.

2. تدریس در آموزشگاه‌های آزاد

تدریس زیست در آموزشگاه‌های درسی، یکی از روش‌های شروع تدریس خصوصی و افزایش درآمد معلم خصوصی زیست شناسی است. معلمانی که با آموزشگاه‌ها همکاری می‌کنند بسته به شهری که در آن تدریس می‌کنند، نوع آموزشگاه و میزان محبوبیت آن در بین دانش‌آموزان و همین طور مهارت و سابقۀ کاری خود، درآمدهای متنوعی دارند.

از مزایای این روش می‌توان به حذف شدن دغدغۀ تبلیغات، تولید محتوا و جذب شاگرد برای استاد اشاره کرد. اما در نظر داشته باشید که معمولا در این روش حدود 40 الی 60 درصد از هزینۀ تدریس خصوصی زیست شناسی هر کلاس متعلق به آموزشگاه است. ضمن اینکه شاگردان این آموزشگاه‌ها معمولا محدود به همان محل هستند. این موضوع باعث کاهش فرصت‌های تدریس خصوصی برای معلم می‌شود.

3. همکاری با پلتفرم‌های آنلاین تدریس خصوصی

سومین روش شروع تدریس خصوصی یا افزایش درآمد معلم خصوصی زیست شناسی، ثبت نام در پلتفرم‌های آنلاین تدریس خصوصی و استخدام معلم زیست در مجموعه‌هایی مانند استادبانک است. برخی از اساتید زیست شناسی سایت استادبانک دانشجویان پزشکی هستند که رتبه‌های بسیار خوبی را در کنکور سراسری کسب کرده‌اند و می‌توانند مشاوره‌های مفیدی را در درس زیست شناسی به شاگردان خود ارائه دهند.

در این پلتفرم تنها 25 درصد از هزینۀ هر جلسه متعلق به استادبانک است که در مقایسه با آموزشگاه‌های آزاد مبلغ ناچیزی است. ضمنا در نظر داشته باشید که بخش زیادی از این مبلغ صرف تبلیغات، تولید محتوا، سئو و جذب شاگرد برای اساتید می‌شود و این دغدغه نیز به طور کلی برای اساتید رفع می‌شود.

همچنین استادبانک با ارائۀ فرصت‌های تدریس آنلاین در کنار تدریس حضوری، شرایطی را فراهم کرده است که اساتید خوب زیست شناسی از هر گوشۀ کشور می‌توانند برای دانش‌آموزان و دانشجویان در سرتاسر کشور کلاس برگزار کنند. این موضوع تأثیر مستقیمی در افزایش درآمد معلم خصوصی زیست شناسی در استادبانک داشته است.

استخدام به عنوان معلم خصوصی زیست شناسی در استادبانک

درآمد معلم خصوصی زیست شناسی در استادبانک

تا به حال بیش از 43000 دانش‌آموز از خدمات تدریس خصوصی استادبانک استفاده کرده‌اند. بیش از 370000 ساعت کلاس خصوصی در بستر استادبانک برگزار شده است و بیش از 2200 معلم خصوصی با تجربه در استادبانک استخدام شده‌اند. استادبانک با عملکرد خوب خود توانسته نقش تعیین کننده‌ای در بازار کار تدریس خصوصی ایفا کند.

مزایای استخدام به عنوان معلم خصوصی در استادبانک

استادبانک این امکان را به مدرسان و معلمانی که به دنبال تدریس خصوصی هستند می‌دهد تا برای استخدام معلم زیست، به صورت رایگان فرم استخدام معلم خصوصی را پر کنند و مشخصات و رزومۀ آن‌ها در معرض دید دانش‌آموزان قرار بگیرد.

اساتیدِ استادبانک بر اساس رزومۀ تدریس خود، جزو اساتید ۱ تا ۵ ستاره و یا در سطح VIP قرار می‌گیرند. این ستاره‌ها بر اساس نتیجۀ مصاحبه، توانایی‌ها و تجربیات تدریس، مدارک دانشگاهی، تألیفات و مقالات، مدارس و دانشگاه‌های محل تدریسِ استاد و… تعیین می‌شوند. قیمت تدریس خصوصی در استادبانک علاوه بر تهران و شهرستان بودن یا آنلاین و حضوری به ستاره‌های استاد نیز بستگی دارد. البته با توجه به عملکرد استاد، تعداد این ستاره‌ها قابل تغییر است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، مقالۀ استخدام مدرس خصوصی زیست شناسی کنکور را مطالعه کنید.

نکاتی برای افزایش درآمد معلم خصوصی زیست شناسی

پیشنهاد می‌کنیم برای افزایش درآمد معلم خصوصی زیست شناسی و جذب شاگردان بیشتر نکات زیر را در نظر داشته باشید.

1. کنکوری تدریس کنید

اولین نکته‌ای که برای افزایش درآمد معلم خصوصی زیست شناسی باید در نظر داشته باشید این است که توانایی و تسلط خود را در زمینۀ تدریس کنکوری درس زیست شناسی افزایش دهید. قبلا هم اشاره کردیم که بخش عمدۀ درآمد معلمان خصوصی زیست شناسی از تدریس نکات کنکوری است. بنابراین تلاش کنید تا علاوه بر درک مفهومی مباحث درس زیست شناسی، روی نکات کنکوری این درس، منابع مفید برای تست و نکته، آزمون‌های سراسری سال‌های قبل و سؤالات آزمون‌های آزمایشی مسلط شوید.

2. برندسازی شخصی را جدی بگیرید

همان طور که گفتیم درآمد بالای بسیاری از معلمان خصوصی از جمله معلم خصوصی زیست شناسی به دلیل برند شدن آن‌ها است. همۀ این اساتید تلاش کرده‌اند تا با تولید محتوای مفید، آموزنده و رایگان، استمرار، تلاش و صرف هزینه در صورت نیاز، تخصص و توانایی‌های خود را به جامعۀ هدف خود معرفی کنند. بعد از مدتی این اساتید در حوزۀ تخصصی خود به یک برند تبدیل شده‌اند که می‌توانند کلاس‌های خود را با هر قیمتی که بخواهند، برگزار کنند.

3. ارتباط با سایر معلم‌های خصوصی را فراموش نکنید

 ارتباط با سایر معلم‌های خصوصی زیست شناسی و سایر رشته‌ها به شما کمک می‌کند تا در جذب شاگرد برای تدریس خصوصی موفق‌تر عمل کنید. اگر شما سایر معلم‌های خصوصی زیست شناسی در ارتباط باشید می‌توانید از تجربیات آن‌ها چه در زمینۀ شروع تدریس خصوصی و جذب شاگرد و چه در زمینۀ مسائل درسی استفاده کنید. از سویی دیگر اگر برای مثال با یک معلم خصوصی شیمی موفق در ارتباط باشید، احتمالا برخی از شاگردان او به معلم خصوصی زیست شناسی نیز نیاز دارند.

شروع تدریس خصوصی + نکات جذب شاگرد برای تدریس

4. از راهکارهای مختلف جذب شاگرد استفاده کنید

برای افزایش درآمد به عنوان معلم خصوصی زیست شناسی، همانند سایر دروس، بهتر است که خودتان را به یک روش جذب شاگرد محدود نکنید. همان طور که در بخش قبل گفتیم، سه روش مختلف برای این کار وجود دارد. تدریس انفرادی، تدریس در آموزشگاه‌های آزاد و تدریس از طریق پلتفرم‌های تدریس خصوصی. پیشنهاد می‌کنیم روش‌های مختلف را امتحان کنید تا درآمد شما از تدریس خصوصی زیست، محدود به یک روش خاص نباشد.

5. مزیت رقابتی ایجاد کنید

همان طور که گفتیم بازار تدریس خصوصی بازار داغ و پررونقی است. به همین دلیل رقابت در این حوزه بسیار فشرده است و افرادی زیادی جذب آن می‌شوند. بنابراین در این بازار پر رقابت برای افزایش درآمد خود به عنوان معلم خصوصی زیست شناسی باید تلاش کنید تا تمایزی را برای شاگردانتان ایجاد کنید که اساتید دیگر توانایی انجام آن را ندارند. تنها یک مورد کوچک که بین شما و سایر اساتید زیست شناسی تمایز کند باعث جذب شاگردان بسیاری به سمت شما خواهد شد.

همکاری با استادبانک، یکی از برترین مؤسسات تدریس خصوصی در ایران

استادبانک بزرگ‌ترین مرجع انتخاب معلم خصوصی در کشور است. ثبت نام در این سایت، یکی از روش‌های کسب درآمد برای بسیاری از فرهنگیان و معلمان است. معلمان در این سایت نگران تبلیغات، تولید محتوا و جذب شاگرد نیستند، چرا که این وظایف همگی بر عهدۀ تیم فعال و پرتلاش استادبانک است.

اگر شما هم قصد کسب درآمد از تدریس خصوصی زیست شناسی را دارید کافی است با ثبت‌نام کاملا رایگان، مراحل استخدام معلم خصوصی در استادبانک را طی کنید و کسب درآمد خود را از این طریق آغاز کنید. در صورت نیاز به مشاوره و دریافت اطلاعات، کافی است با شماره 91005343-021 تماس بگیرید و یا از بخش تیکت پشتیبانی در پروفایل خود اقدام کنید. همکاران ما پاسخگوی سؤالات شما عزیزان خواهند بود و شما را به طور کامل راهنمایی خواهند کرد. از اینکه تا پایان این مقاله همراه ما بودید از شما سپاسگزاریم.

“بحث و مشارکت” شما چه تجربیاتی در زمینۀ کسب درآمد از تدریس خصوصی، به ویژه تدریس خصوصی زیست شناسی دارید؟ لطفا نظرات خود را در این زمینه با سایر همکاران به اشتراک بگذارید.

درآمد معلم خصوصی زیست شناسی چقدر است؟

در این مقاله از سایت معلمان استادبانک، به نمونه‌ای از درآمد معلمان خصوصی زیست شناسی در استادبانک اشاره شده است. کافیست روی این مقاله کلیک کنید و بخش درآمد معلم خصوصی زیست شناسی در استادبانک را مطالعه کنید.

روش‌های کسب درآمد از تدریس خصوصی زیست شناسی کدام است؟

در مقاله پیش رو از آکادمی اساتید استادبانک، می‌توانید با روش‌های مختلف کسب درآمد از تدریس خصوصی زیست شناسی آشنا شوید.

چگونه می‌توانم درآمد خود را از تدریس خصوصی زیست شناسی افزایش دهم؟

تدریس کنکوری زیست شناسی، تسلط روی نمونه سؤالات امتحانی و کنکوری، ارتباط با سایر معلمان خصوصی، ثبت نام در سایت معلم خصوصی استادبانک و بسیاری موارد دیگر می‌تواند به افزایش درآمد شما از تدریس خصوصی زیست شناسی، کمک کند.