مقالات معلم خصوصی

تدریس خصوصی فشرده زبان برای چه کسانی مفید است؟

استادبانک نویسنده
566 0
13 اسفند 1401

همه ما می‌دانیم که هزاران دلیل برای یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد. مهم نیست که الان سطح زبان شما چقدر است! مهم این است که همیشه یک راه برای یادگیری وجود دارد. مثل دوره‌های فشرده زبان که حتما کم و بیش درباره آنها شنیده‌اید. اما دوره‌های فشرده دقیقا برای چه کسانی مناسب است؟ اصولا دوره‌های فشرده برای کسانی مفید است که برای یادگیری زبان زمان زیادی ندارند. مثلا کسانی که برای آزمون زبان آماده می‌شوند. اما قصد داریم در این مقاله جزئیات بیشتری را با هم بررسی کنیم.

آموزش زبان فشرده چیست و چقدر طول می‌کشد؟

به طور کلی دوره‌های زبان انگلیسی به دو دسته تقسیم می‌شوند:

  • دوره‌های فشرده
  • ترمی

در یک دوره ترمی، شما هفته‌ای دو یا سه جلسه در یک کلاس زبان شرکت می‌کنید. کلاس شما می‌تواند عمومی یا خصوصی باشد. در این دوره یک کتاب زبان، براساس توانایی‌های زبانی شما انتخاب می‌شود. هر نیمه کتاب را طی یک ترم که معمولا 2 الی 4 ماه طول می‌کشد، می‌خوانید. رسیدن از سطح صفر به سطح پیشرفته، در یک دوره ترمی، حدودا 3 تا 4 سال طول می‌کشد.

اما دور‌ه‌های فشرده طوری طراحی می‌شوند که در یک مدت زمان کوتاه، بتوانید به سطح پیشرفته برسید. در دوره فشرده، شما به صورت روزانه با زبان درگیر هستید. یعنی باید هرروز زبان بخوانید. با کمک یک دوره فشرده طی 6 ماه، به مهارت‌های زبانی قابل قبولی می‌رسید.

در نتیجه می‌توان گفت دوره‌های ترمی، حدودا 3 تا 4 سال، و دوره‌های فشرده حدود 6 تا 9 ماه طول می‌کشند.

تدریس خصوصی زبان انگلیسی در چه مواردی لازم است؟

تدریس خصوصی فشرده زبان برای چه کسانی مفید است؟

معمولا چند دسته از افراد به سراغ دوره فشرده می‌روند:

  • کسانی که تازه به یک کشور جدید نقل مکان کرده‌اند و هرچه سریع‌تر باید زبان یاد بگیرند
  • آنهایی که می‌خواهند برای یک آزمون زبان مثل تافل یا آیلتس آماده شوند
  • کسانی که به دنبال مهاجرت کاری به یک کشور دیگر هستند
  • افرادی که برای تحصیل در یک کشور خارجی نیاز دارند تا مهارت‌های زبانی‌شان را تقویت کنند

بنابراین می‌توانیم بگوییم تمام کسانی که به نوعی برای یاد گرفتن زبان عجله دارند، به دنبال دوره‌های فشرده هستند. ممکن است بعضی از افراد پیش‌زمینه زبان انگلیسی متوسط یا خوبی داشته باشند. در حالی که بعضی دیگر کاملا مبتدی باشند.

در هر دو صورت، چه مبتدی باشید چه نباشید، می‌توانید با کمک یک دوره فشرده هرچه سریع‌تر به سطح مطلوبی از زبان برسید. به طوری که بتوانید به راحتی صحبت کنید، صحبت‌های دیگران را متوجه شوید و حتی مطالبی را بخوانید.

برای اطلاعات بیشتر:

بازدهی خوب کلاس های تدریس خصوصی برای آموزش سریع زبان

دوره فشرده آموزش زبان

کلاس زبان خصوصی بهتر است یا عمومی؟

این سوال خیلی از کسانی است که می‌خواهند در یک کلاس زبان شرکت کنند. وقتی که در یک کلاس خصوصی شرکت می‌کنید، معلم می‌تواند همه نقاط ضعف و قوت شما را به راحتی تشخیص دهد.

مثلا متوجه می‌شود که در کدام یک از مهارت‌های زبانی ضعیف‌تر هستید و بیشتر وقت کلاس را به تقویت همان مهارت اختصاص می‌دهد. در حالی که در یک کلاس گروهی و عمومی، به دلیل محدودیت زمان، عملا چنین اتفاقی نمی‌افتد.

بنابراین نمی‌توانید انتظار داشته باشید که در کلاس‌های عمومی مهارت‌های زبانی شما به حداکثر برسد. به خصوصی وقتی که هدف مشخصی داشته باشید. مثلا بخواهید در یک آزمون زبان شرکت کنید، یا برای مهاجرت تحصیلی یا کاری آماده شوید. به احتمال زیاد در چنین شرایطی، امکان اینکه نتایج مورد انتظار شما از یک کلاس عمومی زبان برآورده شود، وجود ندارد.

اما با یک کلاس خصوصی به راحتی می‌توانید مهارت‌های خود را چندین برابر ارتقا دهید. یک معلم خصوصی زبان می‌تواند در یک دوره فشرده به شما کمک کند، به هدف خود برسید. استادبانک در این مسیر همراه شماست. با کمک استادبانک می‌توانید از قیمت تدریس خصوصی مطلع شوید. همچنین می‌توانید بهترین اساتید خصوصی زبان را پیدا کنید.

آیا دوره‌های فشرده سخت هستند؟

دوره‌های فشرده معمولا چهار یا پنج روز در هفته وقت شما را می‌گیرند. حتی بعضی از دوره‌های فشرده ممکن است 8 ساعت در روز وقت شما را بگیرد. البته این سطح از شدت مربوط به زمانی است که تازه به یک کشور خارجی مهاجرت کرده باشید و باید به سرعت به زبان انگلیسی مسلط شوید.

از طرف دیگر در یک دوره فشرده علاوه بر شرکت کردن در کلاس، باید زمانی را هم به انجام تکالیف و مطالعه اختصاص دهید. مثلا باید پادکست گوش کنید، نوشتن متن را تمرین کنید یا کتاب تمرین حل کنید.

بنابراین سطح شدت دوره‌های فشرده نسبت به دوره‌های ترمی بالاتر است. این یعنی شما باید خودتان را برای آموختن زبان در یک دوره کوتاه آماده کنید.

برای مشاهده قیمت‌های تدریس خصوصی زبان انگلیسی روی لینک زیر کلیک کنید:

هزینه تدریس خصوصی زبان انگلیسی استادبانک

آموزش خصوصی زبان به صورت فشرده

نتیجه اینکه

یک دوره زبان فشرده معمولا برای کسانی مفید است که زمان زیادی برای آموزش زبان نداشته باشند. مثلا کسانی که می‌خواهند برای یک آزمون خاص آماده شوند یا شرایط مهاجرت برای آنها فراهم شده است.

اگر چنین شرایطی دارید، بهتر است حتما از یک معلم خصوصی زبان کمک بگیرید. یک معلم خصوصی به شما کمک می‌کند در کوتاه‌ترین زمان ممکن به هدفتان برسید. استادبانک قدیمی‌ترین شبکه تدریس خصوصی در ایران است و می‌تواند بهترین معلم‌های زبان را به شما معرفی کند.

همچنین می‌توانید تمام سوالات خود را از کارشناسان ما بپرسید. شماره 02191005343 راهنمای شماست.

برای نحوه استفاده از کلاس های تدریس خصوصی زبان انگلیسی پیشنهاد می‌شود محتوای زیر را بخوانید:

نحوه استفاده بهینه از کلاس‌‌های تدریس خصوصی زبان انگلیسی