مقالات معلم خصوصی

نکاتی مفید برای یادگیری زبان انگلیسی

استادبانک نویسنده
674 0
14 دی 1401

یادگیری زبان انگلیسی با رعایت نکات و ترفندهایی در مدت زمان کوتاه انجام می‌شود. مراجعه به کلاس زبان خصوصی جهت یادگیری بهتر این درس بسیار مفید خواهد بود. اما این موضوع به تلاش شاگردان نیز بستگی داشته و بدون رعایت برخی نکات از جانب آن‌ها یادگیری میسر نیست. ترتیب یادگیری زبان انگلیسی از اهمیت بالایی بوده و در این صورت تمام مفاهیم این درس را آموزش خواهید دید. در ادامه، به بررسی نکاتی مفید برای یادگیری زبان انگلیسی می‌پردازیم.

پیشنهاد ویژه: بهترین زمان برای آموزش زبان انگلیسی

فاکتورهای مفید در یادگیری زبان انگلیسی

نکات اولیه یادگیری زبان انگلیسی، موجب تسریع در روند آموزش می‌شود. یادگیری زبان به ویژه با آموزش خصوصی از مزایای بسیاری برخوردار است. با رعایت نکات زیر نیز، این درس را در بهترین حالت آموزش دیده و یاد خواهید گرفت.

تفکر در مورد زبان برای یادگیری زبان انگلیسی

در طول شبانه‌روز، با مشاهده هر نوع موردی از جمله اشیا و غیره، لفظ آن به زبان مادری از ذهن شما عبور می‌کند. هنگام یادگیری زبان انگلیسی، از صبح تا شب با مشاهده هر چیزی آن را به زبان انگلیسی ترجمه کنید. این کار، جز بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی قرار داشته و کمک بزرگی به ماندگاری آن در ذهن می‌کند.

خوابیدن پس از یادگیری زبان انگلیسی

طبق تحقیقات انجام شده در زمینه یادگیری بهتر زبان انگلیسی، خواب پس از یادگیری بسیار مفید است. خواب حافظه را تحت ‌تاثیر قرار داده و برای این موضوع باید وقت کافی را اختصاص دهید. البته این موضوع یک ایده برای یادگیری زبان انگلیسی بوده و انجام آن دل‌به‌خواهی است.

پیشنهاد ویژه: تاثیر گوش دادن در آموزش سریع زبان انگلیسی

آموختن کامل عبارات مهم در یادگیری زبان انگلیسی

عبارات مهم شامل جملاتی شده که آموختن آن‌ها به خصوص برای شرایط مهم بسیار مفید است. روز خوبی داشته باشید، از آشنایی با شما خوشحال شدم و غیره از جمله آن‌ها هستند. با یادگیری این عبارات، هماهنگی متناسب با متن آن‌ها را نیز آموزش می‌بینید. این موضوع هنگام یادگیری زبان انگلیسی در خانه نقش موثری دارد. عباراتی را بیاموزید که هنگام استفاده در صحبت‌های خود، کاملا مسلط به نظر برسید.

تصویرسازی کلمات در یادگیری زبان انگلیسی

برقراری ارتباط کلمات با تصاویر روش بسیار کاربردی است. هنگام استفاده از این تکنیک، از راهی که زبان مادری را آموخته‌اید زبان انگلیسی را هم یاد خواهید گرفت. در یادگیری زبان انگلیسی از صفر، برای هر عبارت در ذهن خود تصویر بسازید. حافظه تصویری انسان‌ها از حافظه شنیداری یا خواندنی آن‌ها قوی‌تر است. استفاده از نمودارها، شکل‌ها و رنگ‌آمیزی کلمات نقش موثری در این زمینه دارند.

تکرار مطالب به صورت مرتب در یادگیری زبان انگلیسی

تکرار مطالب زبان انگلیسی به صورت مرتب، نقشی مفید برای یادگیری زبان انگلیسی دارند. این کار موجب خروج مطالب از حافظه کوتاه مدت شده و بر حافظه بلندمدت وارد می‌شود. آموزش زبان انگلیسی از اول تا آخر با تکرار مطالب ماندگاری بیشتری در ذهن دارد. با مطالعه و یادگیری هر مطلب جدید، مجددا شب قبل از خواب در مدت 5 دقیقه آن‌ها را مرور کنید. پس از 7 روز، مطالب را با سرعت متوسط مرور کرده و مجددا پس از 1 ماه به مرور آن‌ها بپردازید. این کار موجب ماندگاری بهتر زبان انگلیسی در ذهن می‌شود.

پیشنهاد ویژه: تأثیر معلم خصوصی زبان انگلیسی برای قبولی در آزمون های زبان

توجه به چهار ستون سازنده زبان در یادگیری زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی در خانه یا کلاس خصوصی، با در نظر داشتن 4 ستون سازنده آن در بهترین حالت انجام می‌شود. مهارت خواندن، نوشتن، گوش دادن و زبانی جز چهار ستون اصلی زبان انگلیسی قرار دارند. هریک از این مهارت‌های به طور همزمان، به منظور جلوگیری از بهم خوردن نظم زبان از عملکرد یکسان برخوردار هستند.

در صورت مواجه با مشکل با جنبه خاصی از زبان، حتما زمانی را به رفع مشکل خود اختصاص دهید. نکات مفید برای یادگیری زبان انگلیسی، با توجه به این مورد ارزش خود را نشان می‌دهد. برای مثال، در صورت وجود مشکل در صحبت، باید دقت خود را بیشتر از خواندن و نوشتن بر روی این مورد بگذارید.

پیشنهاد ویژه: تعداد جلسات تدریس خصوصی زبان انگلیسی لازم برای یادگیری خوب زبان

یادداشت کلمه‌ها و عبارات بر روی برگه برای یادگیری زبان انگلیسی

برای یادگیری زبان انگلیسی از صفر، یادداشت کلمه‌ها و عبارات بر روی برگه را فراموش نکنید. طبق مطالعات انجام شده، فعالیت نوشتن بر روی کاغذ به عملکرد بهتر حافظه کمک می‌کند. نوشتن عبارات انگلیسی حتی از فلش کارت‌ها نیز عملکرد بهتری دارند. از همین جهت، این موضوع حتی در رده نکات اولیه یادگیری زبان انگلیسی نیز قرار می‌گیرد.

دور کردن لوازم اضافه هنگام یادگیری زبان انگلیسی

از دیگر نکات مهم در یادگیری زبان انگلیسی، دور کردن لوازم اضافی است. تلویزیون، گوشی و کامپیوتر را هنگام یادگیری زبان دور نگهداشته تا موجب حواس پرتی شما نشوند. آموزش زبان انگلیسی از اول تا آخر، به تلاش شما در این زمینه بستگی دارد. به منظور دریافت بهترین نتیجه از کلاس خصوصی زبان این نکات را مدنظر داشته و نسبت به آن‌ها بی‌تفاوت نباشید.

پیشنهاد ویژه: فواید و مزایای داشتن معلم خصوصی زبان انگلیسی آنلاین خوب و مجرب

آموزش زبان انگلیسی با متد روز در پلتفرم استادبانک

استادبانک مرجع آموزش خصوصی بوده و معلمان خصوصی برتر در این سامانه حضور دارند. معلم خصوصی زبان در استادبانک مطابق با متد روز به تدریس زبان انگلیسی می‌پردازند. به علاوه، جهت انتخاب معلم خصوصی زبان، رزومه و سوابق تدریس در پروفایل آن‌ها درج شده است. بنابراین، با برخورداری از یک معلم خصوصی نیز زبان انگلیسی را به بهترین شکل آموزش خواهید دید. جهت دریافت مشاوره رایگان و همچنین اطلاع از قیمت کلاس معلم خصوصی زبان با شماره تلفن 02191005343 تماس حاصل کرده و با کارشناسان استادبانک ارتباط بگیرید.